Asie

Přístavy v této destinaci:

Během plavby v Asii nahlédnete do míst některých z nejstarších civilizací na světě a ponoříte se do harmonie nespočetných kultur, živých měst, klidné krajiny a okouzlujících chrámů a svatyní. Plavba v Asii není jen cestou z jednoho exotického přístavu do druhého, je to pozvánka prozkoumat některé z nejpozoruhodnějších míst světa na nezapomenutelné dovolené. Odhalte pestrobarevnou tapiserii tradice a životního stylu místního obyvatelstva a přitom se zrelaxujte v idylickém exotickém prostředí.

Plavby výletní lodí v Asii

Během plavby v Asii poplujete vodami Indického nebo Tichého oceánu a zamíříte do přístavů Žlutého, Východočínského, Jihočínského či Andamanského moře. Kromě plavby okružní lze rezervovat i plavby začínající a končící v odlišných přístavech. Můžete tak navštívit co nejvíce zemí a poznat různá přírodní prostředí. V rámci výletů navštívíte krásné chrámy, památníky, paláce, nádherné zahrady, samozřejmě známou Velkou čínskou zeď a krásné thajské pláže. Máte obrovskou příležitost zažít každodenní život asijských zemí, ochutnat vynikající asijskou kuchyni nebo se setkat s exotickými zvířaty.

Japonsko a Korea

Japonské souostroví je místem, kde se ctí tradice, rodina a původní kultura, a přitom jde o jednu z technologicky nejvyspělejších států světa. Ostrovní země je závislá na lodní dopravě, a tak se tu dočkáte vynikající infrastruktury a dobré dostupnosti všech míst turistického zájmu. Města jsou mozaikou tradičních čtvrtí, starověkých chrámů i budov nejmodernejšího střihu. Samotnou kapitolou jsou jedinečné japonské parky a zahrady, oázy harmonie a klidu. Z paluby lodi máte skvělou šanci vidět siluety měst i jednotlivých ostrovů. Na Korejském poloostrově lze navšívit 3 přístavy a ostrovní tropický ráj Jeju. Jedinečný chrámový komplex Beomeo-sa patří k nejvýznamnějším v zemi a jeho návštěvu byste neměli vynechat.
Přístavy pro výletní lodě: Tokio (přístav vyplutí), Fukuoka, Hososhima, Jokohama, Kagoshima, Kobe, Nagasaki, Ósaka; Busan, Jeju, Inchon

Thajsko, Vietnam, Kambodža

Odhalte pestrobarevnou tapiserii tradice a životního stylu místního obyvatelstva či zrelaxujte v idylickém exotickém prostředí. Vdechujte těžké vůně tropického lesa, obdivujte až kýčové barvy krásných nedotčených pláží, vápencových skalisek, teplého průzračného moře a bujné tropické vegetace. Ponořte se do mýtické krásy kambodžského chrámového komplexu Angkor Wat (UNESCO) a zjistěte co nejvíce o pevnosti Fort Rotterdam Ujung Pandang, jednoho z nejlepších příkladů nizozemské architektury v Asii. Pohled z ptačí perspektivy na Kuala Lumpur, cesta na vrchol jeho mrakodrapů Petronas Twin Towers, bude příjemným zpestřením.
Přístavy pro výletní lodě: Bangkok (Laem Chabang), Phuket, Phi Phi, Koh Samui; Nha Trang, Hočiminhovo město a další

Čína, Tchaj-wan

Stovky kilometrů dlouhé pobřeží předurčilo Čínu k postavení hlavní obchodní a námořní velmoci v oblasti. Obří přístavy jsou zároveň velkoměsty s mnoha obchody a místy zábavy. Během návštěvy navnímáte jak hektickou atmosféru, tak atmosféru netradičních míst, jakými jsou třeba vesnice Hakka, tradiční zahrada Shuzhuang či Chrám nefritového Buddhy. Fascinující výhled z šanghajské televizní věže vyvolá úžas nad lidským hemžením této metropole.
Strategická poloha ostrova Tchaj-wan ve Východočínském moři odjakživa lákala čínské obchodníky, evropské kolonizátory i dobrodruhy.  Dnes je místo jedním z nejdůležitějších obchodních center na světě. Přes svou bouřlivou historii se Tchaj-wan dnes může pochlubit ekonomikou, kterou mu svět závidí. 
Přístavy pro výletní lodě: Šanghaj, Hongkong (přístavy vyplutí), Tianjin, Xiamen; Keelung a další

Malajsie, Singapur, Indonésie

Ostrovní státy jsou srostlé s mořem a jsou výletním plavbám nakloněné. Zajímavý městský stát Singapur je známý svoji čistotou. Ikonou města, kde vedle sebe stojí mrakodrapy a chrámy, se stal hotel Marina Bay Sands. Ponořte se do krásy velkolepého indonéského národního parku Bantimurung v Ujung Pandang. Objevte kulturní kouzlo Ubudu, proslulého centra umění, hudby a tance na Bali. Ostrov Komodo je domovem ohroženého varana komodského a figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO.
Přístavy pro výletní lodě: Langkawi, Kuala Lumpur; Singapur (přístavy vyplutí), Bali, Lombok, Komodo

S kterou lodní společností a kdy se vydat do Asie

Širokou nabídku kratších i delších okruhů nabízejí velké mezinárodní společnosti Royal Caribben, Silversea, Oceania Cruises, NCL. Luxusní variantu dovolené na lodi zastupují plavyb Princess Cruises, Holland America Line, Cunard.
Lodě tu plují celoročně, délky plaveb jsou od krátkých 3denních po dvoutýdenní.
Plavbu v Asii je vhodné propojit s pobytovou či poznávací dovolenou na pevnině. Do asijských přístavů připlouvají výletní lodě plující kolem světa. Zajímavou alternativou jsou také delší repoziční plavby, kdy se plavidla přesouvají z jedné destinace do druhé.

 

Plavby v destinaci Asie
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Z přístavu: Singapore, Singapur - Do přístavu: Singapore, Singapur
  Datum odjezdu: 27. 03. 2023
  18 356 Kč vnitřní
  21 987 Kč s balkonem
  Délka: 3 noci
  Cena od: 18 356 Kč
 • MS Westerdam

  MS Westerdam

  Jihovýchodní Asie
  Z přístavu: Yokohama, Japonsko - Do přístavu: Yokohama, Japonsko
  Datum odjezdu: 27. 03. 2023
  63 194 Kč vnitřní
  64 183 Kč vnější
  82 464 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 63 194 Kč
 • MS Westerdam

  MS Westerdam

  Jihovýchodní Asie
  Z přístavu: Yokohama, Japonsko - Do přístavu: Yokohama, Japonsko
  Datum odjezdu: 27. 03. 2023
  132 861 Kč vnitřní
  134 838 Kč vnější
  174 365 Kč s balkonem
  Délka: 28 nocí
  Cena od: 132 861 Kč
 • Seven Seas Explorer® All inclusive

  Seven Seas Explorer®

  Asie
  Z přístavu: Yokohama, Japonsko - Do přístavu: Tokio, Japonsko
  Datum odjezdu: 28. 03. 2023
  337 687 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 337 687 Kč
 • Silver Muse All inclusive

  Silver Muse

  Asie
  Z přístavu: Osaka, Japonsko - Do přístavu: Kobe, Japonsko
  Datum odjezdu: 29. 03. 2023
  457 035 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 457 035 Kč
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Z přístavu: Singapore, Singapur - Do přístavu: Singapore, Singapur
  Datum odjezdu: 30. 03. 2023
  24 013 Kč vnitřní
  29 201 Kč vnější
  32 659 Kč s balkonem
  Délka: 4 noci
  Cena od: 24 013 Kč
 • Silver Whisper All inclusive

  Silver Whisper

  Asie
  Z přístavu: Tokio, Japonsko - Do přístavu: Tokio, Japonsko
  Datum odjezdu: 30. 03. 2023
  187 755 Kč vnější
  229 753 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 187 755 Kč
 • Nautica

  Nautica

  Japonsko
  Z přístavu: Yokohama, Japonsko - Do přístavu: Yokohama, Japonsko
  Datum odjezdu: 02. 04. 2023
  109 911 Kč vnitřní
  185 507 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 109 911 Kč
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Z přístavu: Singapore, Singapur - Do přístavu: Singapore, Singapur
  Datum odjezdu: 03. 04. 2023
  17 145 Kč vnitřní
  26 310 Kč s balkonem
  Délka: 3 noci
  Cena od: 17 145 Kč