Asie

Během plavby v Asii nahlédnete do míst některých z nejstarších civilizací na světě a ponoříte se do harmonie nespočetných kultur, živých měst, klidné krajiny a okouzlujících chrámů a svatyní. Plavba v Asii není jen cestou z jednoho exotického přístavu do druhého, je to pozvánka prozkoumat některé z nejpozoruhodnějších míst světa na nezapomenutelné dovolené. Odhalte pestrobarevnou tapiserii tradice a životního stylu místního obyvatelstva a přitom se zrelaxujte v idylickém exotickém prostředí.

Plavby výletní lodí v Asii

Během plavby v Asii poplujete vodami Indického nebo Tichého oceánu a zamíříte do přístavů Žlutého, Východočínského, Jihočínského či Andamanského moře. Kromě plavby okružní lze rezervovat i plavby začínající a končící v odlišných přístavech. Můžete tak navštívit co nejvíce zemí a poznat různá přírodní prostředí. V rámci výletů navštívíte krásné chrámy, památníky, paláce, nádherné zahrady, samozřejmě známou Velkou čínskou zeď a krásné thajské pláže. Máte obrovskou příležitost zažít každodenní život asijských zemí, ochutnat vynikající asijskou kuchyni nebo se setkat s exotickými zvířaty.

Japonsko a Korea

Japonské souostroví je místem, kde se ctí tradice, rodina a původní kultura, a přitom jde o jednu z technologicky nejvyspělejších států světa. Ostrovní země je závislá na lodní dopravě, a tak se tu dočkáte vynikající infrastruktury a dobré dostupnosti všech míst turistického zájmu. Města jsou mozaikou tradičních čtvrtí, starověkých chrámů i budov nejmodernejšího střihu. Samotnou kapitolou jsou jedinečné japonské parky a zahrady, oázy harmonie a klidu. Z paluby lodi máte skvělou šanci vidět siluety měst i jednotlivých ostrovů. Na Korejském poloostrově lze navšívit 3 přístavy a ostrovní tropický ráj Jeju. Jedinečný chrámový komplex Beomeo-sa patří k nejvýznamnějším v zemi a jeho návštěvu byste neměli vynechat.
Přístavy pro výletní lodě: Tokio (přístav vyplutí), Fukuoka, Hososhima, Jokohama, Kagoshima, Kobe, Nagasaki, Ósaka; Busan, Jeju, Inchon

Thajsko, Vietnam, Kambodža

Odhalte pestrobarevnou tapiserii tradice a životního stylu místního obyvatelstva či zrelaxujte v idylickém exotickém prostředí. Vdechujte těžké vůně tropického lesa, obdivujte až kýčové barvy krásných nedotčených pláží, vápencových skalisek, teplého průzračného moře a bujné tropické vegetace. Ponořte se do mýtické krásy kambodžského chrámového komplexu Angkor Wat (UNESCO) a zjistěte co nejvíce o pevnosti Fort Rotterdam Ujung Pandang, jednoho z nejlepších příkladů nizozemské architektury v Asii. Pohled z ptačí perspektivy na Kuala Lumpur, cesta na vrchol jeho mrakodrapů Petronas Twin Towers, bude příjemným zpestřením.
Přístavy pro výletní lodě: Bangkok (Laem Chabang), Phuket, Phi Phi, Koh Samui; Nha Trang, Hočiminhovo město a další

Čína, Tchaj-wan

Stovky kilometrů dlouhé pobřeží předurčilo Čínu k postavení hlavní obchodní a námořní velmoci v oblasti. Obří přístavy jsou zároveň velkoměsty s mnoha obchody a místy zábavy. Během návštěvy navnímáte jak hektickou atmosféru, tak atmosféru netradičních míst, jakými jsou třeba vesnice Hakka, tradiční zahrada Shuzhuang či Chrám nefritového Buddhy. Fascinující výhled z šanghajské televizní věže vyvolá úžas nad lidským hemžením této metropole.
Strategická poloha ostrova Tchaj-wan ve Východočínském moři odjakživa lákala čínské obchodníky, evropské kolonizátory i dobrodruhy.  Dnes je místo jedním z nejdůležitějších obchodních center na světě. Přes svou bouřlivou historii se Tchaj-wan dnes může pochlubit ekonomikou, kterou mu svět závidí. 
Přístavy pro výletní lodě: Šanghaj, Hongkong (přístavy vyplutí), Tianjin, Xiamen; Keelung a další

Malajsie, Singapur, Indonésie

Ostrovní státy jsou srostlé s mořem a jsou výletním plavbám nakloněné. Zajímavý městský stát Singapur je známý svoji čistotou. Ikonou města, kde vedle sebe stojí mrakodrapy a chrámy, se stal hotel Marina Bay Sands. Ponořte se do krásy velkolepého indonéského národního parku Bantimurung v Ujung Pandang. Objevte kulturní kouzlo Ubudu, proslulého centra umění, hudby a tance na Bali. Ostrov Komodo je domovem ohroženého varana komodského a figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO.
Přístavy pro výletní lodě: Langkawi, Kuala Lumpur; Singapur (přístavy vyplutí), Bali, Lombok, Komodo

S kterou lodní společností a kdy se vydat do Asie

Širokou nabídku kratších i delších okruhů nabízejí velké mezinárodní společnosti Royal Caribben, Silversea, Oceania Cruises, NCL. Luxusní variantu dovolené na lodi zastupují plavyb Princess Cruises, Holland America Line, Cunard.
Lodě tu plují celoročně, délky plaveb jsou od krátkých 3denních po dvoutýdenní.
Plavbu v Asii je vhodné propojit s pobytovou či poznávací dovolenou na pevnině. Do asijských přístavů připlouvají výletní lodě plující kolem světa. Zajímavou alternativou jsou také delší repoziční plavby, kdy se plavidla přesouvají z jedné destinace do druhé.

 

Plavby v destinaci Asie
 • Diamond Princess

  Diamond Princess

  Japonsko
  Jokohama, Japonsko Jokohama, Japonsko
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  76 990 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 76 990 Kč
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Shanghai, Čína Shanghai, Čína
  Datum odjezdu: 26. 05. 2024
  23 415 Kč vnitřní
  27 513 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 23 415 Kč
 • Norwegian Spirit

  Norwegian Spirit

  Japonsko
  Tokio, Japonsko Keelung City (Taipei), Tchaj-wan, provincie Číny
  Datum odjezdu: 26. 05. 2024
  42 580 Kč vnitřní
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 42 580 Kč
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Shanghai, Čína Shanghai, Čína
  Datum odjezdu: 31. 05. 2024
  22 346 Kč vnitřní
  24 128 Kč vnější
  26 266 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 22 346 Kč
 • MSC Bellissima

  MSC Bellissima

  Japonsko
  Jokohama, Japonsko Keelung City (Taipei), Tchaj-wan, provincie Číny
  Datum odjezdu: 02. 06. 2024
  38 661 Kč vnitřní
  Délka: 6 nocí
  Cena od: 38 661 Kč
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Shanghai, Čína Shanghai, Čína
  Datum odjezdu: 05. 06. 2024
  23 619 Kč vnější
  58 182 Kč s balkonem
  Délka: 4 noci
  Cena od: 23 619 Kč
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Shanghai, Čína Shanghai, Čína
  Datum odjezdu: 09. 06. 2024
  20 030 Kč vnitřní
  26 266 Kč vnější
  30 720 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 20 030 Kč
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Shanghai, Čína Shanghai, Čína
  Datum odjezdu: 19. 06. 2024
  18 987 Kč vnitřní
  23 619 Kč vnější
  26 291 Kč s balkonem
  Délka: 4 noci
  Cena od: 18 987 Kč
 • Spectrum of the Seas

  Spectrum of the Seas

  Jihovýchodní Asie
  Shanghai, Čína Shanghai, Čína
  Datum odjezdu: 23. 06. 2024
  21 099 Kč vnitřní
  25 197 Kč vnější
  30 185 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 21 099 Kč