Asie

Přístavy v této destinaci:

Během plavby v Asii nahlédnete do míst některých z nejstarších civilizací na světě a ponoříte se do harmonie nespočetných kultur, živých měst, klidné krajiny a okouzlujících chrámů a svatyní. Plavba v Asii není jen cestou z jednoho exotického přístavu do druhého, je to pozvánka prozkoumat některé z nejpozoruhodnějších míst světa na nezapomenutelné dovolené. Odhalte pestrobarevnou tapiserii tradice a životního stylu místního obyvatelstva a přitom se zrelaxujte v idylickém exotickém prostředí.

Plavby výletní lodí v Asii

Během plavby v Asii poplujete vodami Indického nebo Tichého oceánu a zamíříte do přístavů Žlutého, Východočínského, Jihočínského či Andamanského moře. Kromě plavby okružní lze rezervovat i plavby začínající a končící v odlišných přístavech. Můžete tak navštívit co nejvíce zemí a poznat různá přírodní prostředí. V rámci výletů navštívíte krásné chrámy, památníky, paláce, nádherné zahrady, samozřejmě známou Velkou čínskou zeď a krásné thajské pláže. Máte obrovskou příležitost zažít každodenní život asijských zemí, ochutnat vynikající asijskou kuchyni nebo se setkat s exotickými zvířaty.

Japonsko a Korea

Japonské souostroví je místem, kde se ctí tradice, rodina a původní kultura, a přitom jde o jednu z technologicky nejvyspělejších států světa. Ostrovní země je závislá na lodní dopravě, a tak se tu dočkáte vynikající infrastruktury a dobré dostupnosti všech míst turistického zájmu. Města jsou mozaikou tradičních čtvrtí, starověkých chrámů i budov nejmodernejšího střihu. Samotnou kapitolou jsou jedinečné japonské parky a zahrady, oázy harmonie a klidu. Z paluby lodi máte skvělou šanci vidět siluety měst i jednotlivých ostrovů. Na Korejském poloostrově lze navšívit 3 přístavy a ostrovní tropický ráj Jeju. Jedinečný chrámový komplex Beomeo-sa patří k nejvýznamnějším v zemi a jeho návštěvu byste neměli vynechat.
Přístavy pro výletní lodě: Tokio (přístav vyplutí), Fukuoka, Hososhima, Jokohama, Kagoshima, Kobe, Nagasaki, Ósaka; Busan, Jeju, Inchon

Thajsko, Vietnam, Kambodža

Odhalte pestrobarevnou tapiserii tradice a životního stylu místního obyvatelstva či zrelaxujte v idylickém exotickém prostředí. Vdechujte těžké vůně tropického lesa, obdivujte až kýčové barvy krásných nedotčených pláží, vápencových skalisek, teplého průzračného moře a bujné tropické vegetace. Ponořte se do mýtické krásy kambodžského chrámového komplexu Angkor Wat (UNESCO) a zjistěte co nejvíce o pevnosti Fort Rotterdam Ujung Pandang, jednoho z nejlepších příkladů nizozemské architektury v Asii. Pohled z ptačí perspektivy na Kuala Lumpur, cesta na vrchol jeho mrakodrapů Petronas Twin Towers, bude příjemným zpestřením.
Přístavy pro výletní lodě: Bangkok (Laem Chabang), Phuket, Phi Phi, Koh Samui; Nha Trang, Hočiminhovo město a další

Čína, Tchaj-wan

Stovky kilometrů dlouhé pobřeží předurčilo Čínu k postavení hlavní obchodní a námořní velmoci v oblasti. Obří přístavy jsou zároveň velkoměsty s mnoha obchody a místy zábavy. Během návštěvy navnímáte jak hektickou atmosféru, tak atmosféru netradičních míst, jakými jsou třeba vesnice Hakka, tradiční zahrada Shuzhuang či Chrám nefritového Buddhy. Fascinující výhled z šanghajské televizní věže vyvolá úžas nad lidským hemžením této metropole.
Strategická poloha ostrova Tchaj-wan ve Východočínském moři odjakživa lákala čínské obchodníky, evropské kolonizátory i dobrodruhy.  Dnes je místo jedním z nejdůležitějších obchodních center na světě. Přes svou bouřlivou historii se Tchaj-wan dnes může pochlubit ekonomikou, kterou mu svět závidí. 
Přístavy pro výletní lodě: Šanghaj, Hongkong (přístavy vyplutí), Tianjin, Xiamen; Keelung a další

Malajsie, Singapur, Indonésie

Ostrovní státy jsou srostlé s mořem a jsou výletním plavbám nakloněné. Zajímavý městský stát Singapur je známý svoji čistotou. Ikonou města, kde vedle sebe stojí mrakodrapy a chrámy, se stal hotel Marina Bay Sands. Ponořte se do krásy velkolepého indonéského národního parku Bantimurung v Ujung Pandang. Objevte kulturní kouzlo Ubudu, proslulého centra umění, hudby a tance na Bali. Ostrov Komodo je domovem ohroženého varana komodského a figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO.
Přístavy pro výletní lodě: Langkawi, Kuala Lumpur; Singapur (přístavy vyplutí), Bali, Lombok, Komodo

S kterou lodní společností a kdy se vydat do Asie

Širokou nabídku kratších i delších okruhů nabízejí velké mezinárodní společnosti Royal Caribben, Silversea, Oceania Cruises, NCL. Luxusní variantu dovolené na lodi zastupují plavyb Princess Cruises, Holland America Line, Cunard.
Lodě tu plují celoročně, délky plaveb jsou od krátkých 3denních po dvoutýdenní.
Plavbu v Asii je vhodné propojit s pobytovou či poznávací dovolenou na pevnině. Do asijských přístavů připlouvají výletní lodě plující kolem světa. Zajímavou alternativou jsou také delší repoziční plavby, kdy se plavidla přesouvají z jedné destinace do druhé.

 

Plavby v destinaci Asie
 • Silver Moon All inclusive

  Silver Moon

  Asie
  Z přístavu: Hong Kong, Hongkong - Do přístavu: Singapore, Singapur
  Datum odjezdu: 31. 01. 2022
  166 347 Kč vnější
  206 674 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 166 347 Kč
 • Silver Moon All inclusive

  Silver Moon

  Asie
  Z přístavu: Hong Kong, Hongkong - Do přístavu: Bangkok, Thajsko
  Datum odjezdu: 31. 01. 2022
  141 143 Kč vnější
  176 429 Kč s balkonem
  Délka: 11 nocí
  Cena od: 141 143 Kč
 • Silver Moon All inclusive

  Silver Moon

  Asie
  Z přístavu: Singapore, Singapur - Do přístavu: Bombaj, Indie
  Datum odjezdu: 14. 02. 2022
  219 276 Kč vnější
  247 000 Kč s balkonem
  Délka: 18 nocí
  Cena od: 219 276 Kč
 • Silver Muse All inclusive

  Silver Muse

  Asie
  Z přístavu: Sydney, Austrálie - Do přístavu: Singapore, Singapur
  Datum odjezdu: 19. 02. 2022
  196 592 Kč vnější
  244 480 Kč s balkonem
  Délka: 18 nocí
  Cena od: 196 592 Kč
 • Silver Muse All inclusive

  Silver Muse

  Asie
  Z přístavu: Sydney, Austrálie - Do přístavu: Benoa / Bali, Indonésie
  Datum odjezdu: 19. 02. 2022
  173 908 Kč vnější
  219 276 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 173 908 Kč
 • Silver Moon All inclusive

  Silver Moon

  Asie
  Z přístavu: Phuket, Thajsko - Do přístavu: Bombaj, Indie
  Datum odjezdu: 19. 02. 2022
  168 867 Kč vnější
  191 551 Kč s balkonem
  Délka: 13 nocí
  Cena od: 168 867 Kč
 • Silver Muse All inclusive

  Silver Muse

  Asie
  Z přístavu: Melbourne, Austrálie - Do přístavu: Singapore, Singapur
  Datum odjezdu: 21. 02. 2022
  176 429 Kč vnější
  216 755 Kč s balkonem
  Délka: 16 nocí
  Cena od: 176 429 Kč
 • Silver Muse All inclusive

  Silver Muse

  Asie
  Z přístavu: Adelaide, Austrálie - Do přístavu: Singapore, Singapur
  Datum odjezdu: 23. 02. 2022
  151 225 Kč vnější
  191 551 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 151 225 Kč
 • Nautica

  Nautica

  Asie
  Z přístavu: Singapore, Singapur - Do přístavu: Singapore, Singapur
  Datum odjezdu: 24. 02. 2022
  74 579 Kč vnitřní
  79 872 Kč vnější
  117 174 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 74 579 Kč