Tokio

Japonská metropole Tokio s 35 miliony obyvateli, je pro každého návštěvníka fascinujícím zážitkem. Tokio se nachází na ostrově Honšú v regionu Kantó, a je největším velkoměstem Japonska. K Významným památkám patří císařský palác Kókjo nebo budhistický chrám Sensódži s bránou Kaminarimon. Dominantou města je věž Tokyo Sky Dree z roku 2012, jež je nejvyšší budovou v Japonsku a 3. největší stavbou na světě a věž Tokio Tower.

Plavby a sezóna v Tokiu

Pro ostrovní Tokio jsou výletní plavby celoroční záležitostí.
Přístav Tokio mají na trasách především významné a luxusní společnosti Azamara, Regent, NCL, Silversea.

  Vyhledej plavby z přístavu Tokio 

Kam se vydat v Tokiu

Město bylo za 2. světové války zcela rozbombardováno, a proto zde příliš pamětihodností nenajdete. V ulicích vás uchvátí bulváry nasvícené barevnými velkoplošnými neony. Historické centrum města tvoří čtvrť Asakusa, a je jedním z mála míst, kam ještě nepronikly barevné neony a mrakodrapy. Nachází se zde současné sídlo císařské rodiny. Interiéry paláce jsou veřejnosti dostupné, vyjma dvou dnů, kdy má císař narozeniny (23. února) a v den oslav Nového roku (2. ledna). V Tokiu jsou 2 významná muzea - Tokijské muzeum současného umění a Národní muzeum západního umění. Za jasných slunečných dnů, lze v dálce vidět nejvyšší horu Japonska Fudži.

Nejoblíbenější výlety v Tokiu

  • Okružní jízda Tokiem
  • Historická čtvrť Asakusa s „Bránou hromu“ Kaminarimon a nákupní uličkou Nakamise
  • Nákupy ve čtvrti Akihabara s mnoha obchody s elektronikou
  • Zahrady Hama Rikjú se sakurami a tradiční čajovnou na ostrůvku
  • Neóny ve čtvrti Šibuja: obchody, restaurace a bary; nejrušnější tokijská křižovatka Shibuya Crossing

Naše tipy pro přístav Tokio

Nakupování: za nákupy suvenýrů se vydejte na orientální bazar v Harajuku, zboží za dobré ceny pořídíte v obchodech Tokyo Hands, LOFT, Mamegui, Budget: 100-yenové obchody (Daiso/Can Do/Seria), Don Quixote. Turisté si na památku nebo jako dárek rádi kupují vějíře, bambusové hůlky hashi, misky a krabičky z lakovaného dřeva, závěsné zvonkohry a vše okolo čajové kultury.
Gastronomie: evropanům dobře známou pochoutkou je sushi, vyzkoušejte originální uni sushi z mořského ježka. K ochutnání doporučujeme dále polévky ramen a tsukemen, slané palačinky Okonomiyaki, omeletu Omu-rice, dušené maso Motsunabe. Ke kávě či tradičnímu čaji si dopřejte sladký dezert: Tokio banán s krémem, Tokio hiyoko - pečivo ve tvaru ptáčka plněné fazulovým krémem nebo tradiční japonská zákusek wagashi.
Měna: japonský jen

Přístavní terminál Tokio

V Tokiu jsou 2 hlavní přístavy pro mezinárodní osobní dopravu. Výletní lodě kotví obvykle v Harumi Terminal. Nejbližší stanice metra Kachidoki Station je odsud vzdálená cca 20 min. chůze. Hned u terminálu je centrální autobusové nádraží Harumi Futo.

Některé lodě mohou kotvit i v 15 min. jízdy vzdáleném, osobním přístavním terminálem Takeshiba Passenger Ship Terminal, který většinou využívají linkové či menší lodě. Některé lodní společnosti využívají 40 km vzdálený přístav Jokohama.

Mapa terminálu Tokio

Plavby z přístavu Tokio