Indický oceán

Přístavy v této destinaci:

Plavby v Indickém oceánu zaručují skutečnou pastvu pro oči a jedinečný exotický zážitek. Vychutnejte si tuto krásu na vlastní kůži. Neuvidíte horizonty poseté mrakodrapy, místo toho objevíte autentické kouzlo majestátních starobylých staveb, chrámů, rušných trhů vonících kořením. Mimo města naopak najdete klidnější život, kde se i dnes využívají tradiční metody výroby a zpracování.

Rozlehlý Indický oceán zahrnuje celou řadu exotických destinací, z nichž má každá svůj specifický ráz, jedinečnou přírodu a typ pobřeží. Výletní lodě připlouvají k unikátním a barvami hýřícím ostrovům, souostrovím nebo břehům. Pokaždé vás čeká nový zážitek a jiné setkání s místní kulturou.

Plavby Indie

Indie je velkolepá, duchovní, vznešená a plná neskutečných omamných vůní a barev. Některé z nejpozoruhodnějších architektur na světě se nacházejí právě v této oblasti, od nadčasového Taj Mahalu až po Royal Palace. Také příjemné scenérie země přispívají k přetrvávajícím výborným dojmem na turisty. Himálajské hory jsou mezi nejčastěji zmiňovanými pohořími na světě a můžete se k nim snadno dostat během vašeho průzkumu v této fascinující zemi. Svět se časem mění, s technologií a kybernetickým obchodem, zde se však vrátíte v čase na trzích, ve kterých se obchoduje s hedvábím, santalovým dřevem a kořením. Významným přístavem výletních lodí je Bombaj, Mangalore či Cochi.

Plavby Srí Lanka

Ostrov Srí Lanka, dříve Ceylon, působí velmi exoticky a tajemně. Kdysi byla známá jako Serendib, což je původem slova Serendipity - toto slovo znamená příjemné překvapení, které se určitě objeví při prohlídce takových míst. Tento ostrov se může pochlubit fantastickou krajinou, kde shlédnete všechno možné od pravěkého deštného pralesa až po živé moderní ulice hlavního města Colombo. Prozkoumejte vinařské ulice staré čtvrti pro skvělé místní jídlo, kavárny plné charakteru a eklektické obchody. Nevynechejte ani Královskou botanickou zahradu či Pettah Bazaar, kde se dá koupit všechno možné pod sluncem. A nezapomeňte si domů přinést vynikající čaj, produkt, pro který se ostrov stal světově proslulým.

Srí Lanka byla formována hinduistickými, buddhistickými, muslimskými a evropskými vlivy. Návštěvník Srí Lanky má opravdu množství možností výletů a zážitků. Odpočiňte si na některých z nejlepších světových pláží. Prozkoumejte chrámy, sály a paláce posledního z sinhálských království v Kandy (v němž je údajně umístěn zub samotného Buddhy). Nedaleko Colomba se můžete setkat se stádem slonů v sloním sirotčinci, anebo se podívejte na vesnický život při jízdě na kole.

Srí Lanka je fascinující země se vším v nabídce: bílé pláže, bujné tropické lesy, voňavé zahrady se skořicí a hřebíčkem a dlouhá, pikantní historie. Výletní lodě míří do přístavu Colombo, který je zároveň hlavním městem.

Plavby na Maledivy

Ideální místo pro ty cestovatele, kteří neposedí ani v ráji. Na Maledivách. Žádné dvě slova nesumarizují luxusní zážitek z cesty dost efektivněji. Řekněte lidem, že jste "na Maledivách" a představí si nádherný ostrovní ráj: bílý písek, psychedelické ryby, ubytování nad vodou a soukromé bazény. Neexistuje tam nečistota, hluk, davy nebo chudí místní obyvatelé, kteří se dívají přes plot a vše je takové, jak se prezentuje: protože Maledivy byly navrženy z písku, aby poskytovaly bezchybné prostředí pro lidi, kteří si dokáží dovolit dokonalost.

Malé je hlavním městem Malediv - republiky sestávající z 26 korálových atolů a 1190 ostrovů (většina z nich je neobydlená), které se prolínají podél Indického oceánu jako řetěz perel. S počtem obyvatel 150 000 jsou Maledivy neporušeným rájem bílých písečných pláží, klidných lagun a korálových útesů. Malé je nejrozvinutějším městem a ostrovem v republice, které se může pochlubit moderními výškovými budovami a překvapivým počtem vozidel. Paradoxně, na Malé nejsou pláže - ostrov je ohraničen útesy, ale na severovýchodním rohu ostrova se nachází umělá pláž.

Plavby na Seychely

Seychely jsou ideální destinací pro letní i zimní plavby díky svému teplému podnebí. Tyrkysové vody v Indickém oceánu se kloužou podél bílých písečných plážích, zatímco nad hlavou vám šustí palmové listy. Vítejte na ostrově Mahe v samém srdci Seychel, což je ráj na Zemi. Nacházející se v daleké části Indického oceánu, se souostroví Seychel rozvíjelo s vlastní jedinečnou přírodou, která je bezpečná před vpády moderního člověka. Sestávající z více než 115 ostrovů, se souostroví Seychel dělí na dvě skupiny: vnitřní a vnější ostrovy. Vnější ostrůvky jsou nízko položené korálové ostrůvky pokryté palmami. Vnitřní ostrovy Curieuse, Fregate, Cousin, La Digue, Praslin a Mahe jsou žulové bašty pokryty bohatou tropickou vegetací. Dnes žije na Seychelách 80 000 obyvatel. Hlavním městem je Victoria na ostrově Mahe. S počtem obyvatel 23 000 lidí je Victoria jedním z nejmenších hlavních měst na světě.

Více než padesát procent těchto krásných ostrovů bylo označeno za přírodní parky. Cestující v oblasti zájezdu se mohou zúčastnit takových aktivit, jako je potápění, rybolov, turistika, surfování a windsurfing. Přecházení ostrovy je také snem naturistů. Ostrovy jsou nirvánou pro obdivovatele ptáků či želv a medúzy ohromí všechny návštěvníky.

Seychely jsou tak překvapující, že dvě jejich místa získaly status světového dědictví UNESCO. O Vallee de Mai na Praisline se často tvrdí, že je původní Rajskou zahradou, zatímco krásná Aldabra je největším příkladem zvýšeného korálového atolu na světě.

Plavby Mauricius

Svěží a krásný Mauricius, sopečný ostrov nacházející se v Indickém oceánu na východ od Madagaskaru, je jedním z těch perfektních výletních prázdninových destinací, které nabízejí přesně to, co slibují v katalogu. Azurové moře, jemné bílé písky, nádherná pohoří, malebné plážové chaty a vesničky, úžasné korálové útesy a sluneční paprsky.

S tropickým podnebím je Mauricius perfektním výletním dovolenkovým cílem během každého ročního období. Mauricius je formován směsí indických, čínských, afrických, francouzských a britských vlivů. To se odráží i v gastronomii. Tento ostrov zůstal překvapivě neobydlený až do 16. století. Tehdy dorazili tři holandští, britští a francouzští obchodníci, po kterých následovali indičtí dělníci a otroci z Afriky, kteří pracovali na plantážích. Chuť zde zůstala převážně francouzská, stejně jako jazyk. Současná populace je však z padesáti procent indická. V současnosti je Mauricius nezávislý a ekonomika je úspěšná díky vývozu cukru a textilu, jakož i cestovnímu ruchu.

Port Louis je hlavním městem ostrova. Zapojte se do shonu jeho úzkých uliček a objevte skutečný Mauricius s krásně zachovalými koloniálními budovami a nákupy, které vás cenově velmi příjemně překvapí.

Plavby kolem světa

Výletní lodě během obeplouvání světa vždy křižují i Indický oceán. Pokud byste tedy měli touhu poznat všechny jeho taje, zvolte plavbu kolem světa či jen jeho segment.

 

Plavby v destinaci Indický oceán
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z přístavu: Dubaj, Spojené arabské emiráty - Do přístavu: Dubaj, Spojené arabské emiráty
  Datum odjezdu: 16. 11. 2023
  145 757 Kč vnější
  172 932 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 145 757 Kč
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z přístavu: Dubaj, Spojené arabské emiráty - Do přístavu: Port Victoria / Mahe, Seychely
  Datum odjezdu: 25. 11. 2023
  192 696 Kč vnější
  229 753 Kč s balkonem
  Délka: 18 nocí
  Cena od: 192 696 Kč
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z přístavu: Dubaj, Spojené arabské emiráty - Do přístavu: Bombaj, Indie
  Datum odjezdu: 25. 11. 2023
  145 757 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 145 757 Kč
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z přístavu: Bombaj, Indie - Do přístavu: Port Victoria / Mahe, Seychely
  Datum odjezdu: 04. 12. 2023
  130 934 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 130 934 Kč
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z přístavu: Port Victoria / Mahe, Seychely - Do přístavu: Cape Town, Jižní Afrika
  Datum odjezdu: 13. 12. 2023
  195 166 Kč vnější
  232 223 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 195 166 Kč
 • Silver Moon All inclusive

  Silver Moon

  Indický oceán
  Z přístavu: Piraeus > Athény, Řecko - Do přístavu: Aqaba, Jordán
  Datum odjezdu: 22. 12. 2023
  222 341 Kč vnější
  264 339 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 222 341 Kč
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z přístavu: Cape Town, Jižní Afrika - Do přístavu: Cape Town, Jižní Afrika
  Datum odjezdu: 28. 12. 2023
  224 812 Kč vnější
  229 753 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 224 812 Kč
 • Silver Moon All inclusive

  Silver Moon

  Indický oceán
  Z přístavu: Aqaba, Jordán - Do přístavu: Aqaba, Jordán
  Datum odjezdu: 06. 01. 2024
  148 228 Kč vnější
  172 932 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 148 228 Kč
 • Silver Spirit All inclusive

  Silver Spirit

  Indický oceán
  Z přístavu: Cape Town, Jižní Afrika - Do přístavu: Cape Town, Jižní Afrika
  Datum odjezdu: 12. 01. 2024
  209 989 Kč vnější
  249 516 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 209 989 Kč