Rezervace plavby

 


Potvrzení rezervace

Nezávazná rezervace, tzv. opce (zablokování vybrané kajuty a ceny), je možná pouze na 24 hodin až několik dní a v některých případech nemusí být možná.

K potvrzení rezervace je třeba dodat základní osobní údaje o všech účastnících, podepsat Smlouvu o zájezdu a uhradit zálohu. Doplatek je nejčastěji do 40 dnů před odjezdem, ale může to být i dříve, podle podmínek konkrétní lodní společnosti.
Ve výjimečných případech, zejména pokud se jedná o speciální akční nabídku nebo o rezervaci krátce před odjezdem, může být požadováno uhrazení 100% ceny už při potvrzení rezervace.
Při nemožnosti vytvoření opce a tím i zafixování dostupnosti a ceny se sepíše Smlouva o zájezdu na vyžádání.


Potřebuji cestovní pojištění?

CK Oneworld Travel - jednoznačně doporučuje uzavření cestovního pojištění.
Pokud máte celoroční pojištění, ujistěte se, že platí pro všechny navštívené země, a že kromě tradičního zdravotního pojištění zahrnuje i odškodnění v případě zmeškání cesty, ztráty zavazadel a podobně, ale zejména pojištění v případě storna cesty. Od momentu uzavření smlouvy platí jasně stanovené storno podmínky a čím více se blíží datum odjezdu, tím je případné zrušení cesty dražší.
Již během rezervace plavby vám rádi nabídneme podrobné informace o možnostech komplexního pojištění nebo o doplnění vašeho již existujícího cestovního pojištění. Naším partnerem je EVR Evropská pojišťovna a Allianz pojišťovna.

*** COVID -19 ***

Lodní společnosti hostům doporučují, aby měli před naloděním uzavřeno platné cestovní pojištění, které v případě potřeby pokryje i náklady související s onemocněním COVID -19.
Mnohé lodní společnosti takové pojištění za příplatek nabízejí. Pokud se rozhodnete pro vlastní pojistku, ujistěte se předem, že se vztahuje i na situace spojené s pandemickým onemocněním COVID-19.
Obecné informace k situaci COVID-19 ve vztahu k okružním plavbám
**************************************************


Možnosti platby

Bankovním převodem přes Internet banking - jednoduchý, rychlý, bezpečný a bezplatný způsob úhrady z pohodlí vašeho domova nebo kanceláře. 


Osobní údaje

Na potvrzení rezervace lodní společnosti požadují tyto osobní údaje:
• Plné jméno a příjmení / Datum a místo narození všech spolucestujících.
• Emailový a telefonický kontakt alespoň na jednu cestující osobu z rezervace (uvádí se nejčastěji cestující, který figuruje v seznamu jako první / hlavní osoba, na koho je rezervace evidována),

Ostatní osobní údaje můžete dodat i později, v každém případě však alespoň několik týdnů před odjezdem, jinak vám nemohou být vystaveny cestovní doklady!
• Osobní průkaz totožnosti - cestovní pas všech spolucestujících: Číslo dokladu, datum a místo jeho vydání, datum ukončení platnosti. Na plavby v rámci zemí EU je postačující i občanský průkaz. V každém případě osobní doklad musí být platný ještě minimálně 6 měsíců po datu ukončení cesty!
• Adresa bydliště
• Emergency kontakt = kontakt pro případ nouze; blízká osoba na pevnině, ne spolucestující. Jméno a příjmení + telefonní číslo.

Na vaší emailové adrese nebo telefonickém čísle vás může CK nebo lodní společnost kontaktovat ohledně důležitých doplňujících informací, které se týkají vaší plavby, jako např. připomenutí absolvování testu PCR před plavbu, kterým se musíte před naloděním prokázat zaměstnanci lodní společnosti a který nesmí být starší než 72 hod před naloděním.

Při zpracovávání vašich osobních údajů se řídíme Zásadami GDPR a zpracování osobních údajů - bližší informace ZDE


Za
koupení služeb a výhodných balíčků předem: nápoje, internet, spa, fotografie, fakultativní výlety. 

Většina lodních společností nabízí možnost před-zakoupení nápojů, internetového připojení, masáží a fakultativních výletů. Tato možnost je téměř vždy cenově zvýhodněná proti stejným produktům zakoupeným přímo na palubě.

U nápojů jde buď o tzv. All Inclusive balíčky s cenou na den a osobu nebo o druhové či tematické balíčky, např. Vínový, Pivní, Kávový, Soft Drinks či Minerálky ... ve formě kupónů, které se pak vymění za určené nápoje přímo v restauracích či barech na palubě.

Včasná rezervace exkurzí nemusí být výhodná pouze finančně - v případě některých přístavů (např. Santorini) nebo určitých tradičně vysoce žádaných atrakcí či tematických výletů se Vám může stát, že některé exkurze mohou být vyprodáno již před začátkem plavby.
Typickým příkladem je destinace San Petrohrad, kde v ceně organizované exkurze máte už i vstupní vízum do země. Pokud ale exkurzi nemáte a chcete vystoupit z lodi, musíte si vízum vyřídit zvlášť předem, přičemž jeho vybavení je náročné na čas i peníze.

Cena Internetových balíčků vás možná trochu překvapí - jedná se o vyšší částky než běžné paušály na pevnině, což je zapříčiněno tím, že spojení na lodích je zprostředkované přes satelity.

Předem se dají rezervovat i večeře v prémiových restauracích nebo speciální překvapení, jako například narozeninové dorty, romantické balíčky, kytice do kajuty a pod.

O konkrétních možnostech před-zakoupení extra služeb pro vámi zvolenou plavbu vás v CK Oneworld Travel - LuxusnéPlavby ochotně informujeme a rádi vám poradíme s výběrem.