Celestyal Cruises

Plavby pro milovníky Řecka

Lodní společnosť Celestyal Cruises je vynikající společností pro ty, kteří touží zažít skutečnou řeckou atmosféru, vychutnat si řeckou kuchyni a navštívit nádherné destinace ve východním Středomoří.

Celestyal Cruises je řecká plavební společnost (dceřiná společnost kyperské Louis plc). Oficiálně byla založena v 1986 jako Louis Cruises při koupi první vlastní lodi, MV Princesa Marissa. Jméno společnosti, Celestyal, je odkazem na oblohu, která byla pro mořeplavce v minulosti jediným nástrojem na navigaci.

Vizí společnosti Celestyal je poskytnout cestujícím skutečně autentické zážitky v každém navštíveném regionu. Společnost nabízí plavby v délce 3, 4 nebo 7 nocí z Řecka či Turecka. Můžete navštívit místa jako Santorini, Mykonos, Patmos, Rhodos, Heraklion, Kusadasi, Thesaloniki, Athény, Kos, Istanbul a jiné.
CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

Flotila lodí Celestyal Cruises

Flotilu společnosti tvoří starší, ale dobře udržované lodě. Výrazně se liší od moderních megalodí posledních generací. Jsou oblíbené právě pro svou jedinečnost a atmosféru na palubě.

Název loděVýtlak KajutyHodnocení kvality
Rok
výstavby
Poslední
renovácie
Celestyal Crystal25.611 t47619802016
Celestyal Olympia37.584 t72419822019

Život na palubě lodí Celestyal Cruises

Lze bez nadsázky říci, že to jsou "plavby v řeckém stylu", a to od jídla až po zábavu. Těšit se můžete na pohostinnost a vřelost.

Ubytování

K dispozici je výběr z několika kategorií, včetně apartmánů. V každé kajutě najdete: klimatizaci, vysoušeč vlasů, TV, plážové osušky, mýdlo a šampon; bezpečnostní schránku; donáška ledu je na požádání.

Stravování

Každá plavba s touto společností přináší možnost vychutnat si pravé řecké speciality. Přestože se jedná o malou společnost, kvalita stravování je hodnocena vysoko. Jídla na palubě jsou vždy čerstvé, autentické a chutné. Denně pečený pravý řecký chléb, moussaka a baklava jsou k dispozici vždy. Najdete i speciality jako jehněčí souvlaki, plněné vinné listy, ryby a kuřecí maso na různé způsoby.
Pro skutečné milovníky egejské kuchyně nabízí společnost od září do listopadu i tematické plavby, kde se dozvíte zajímavé informace o řeckých kulinářských tradicích, vyzkoušíte si vaření a vychutnáte si řecká jídla připravované Michelinským kuchařem.

Zábava na lodi

Na palubě lodí Celestyal je organizován zábavní program během dne i večera, a to ve formě her, sportovních aktivit, hudby, tanečních, kuchařských a uměleckých kurzů. Některé programy jsou zaměřeny na bližší seznámení s řeckou kulturou a jazykem. Večer jsou to zejména hudební programy a různá představení.
Pro děti (podle aktuálního počtu a věkového složení dětí na palubě) je k dispozici program na několik hodin denně během navigace na moři, zahrnuje umělecké a řemeslné dílny, společné hry a sportovní aktivity, skládání Lega či hraní s Wii konzolou.

Ostatní informace o plavbách Celestyal Cruises

Jazyk na palubě: oficiální jazyky, ve kterých se provádí i vyhlašování, jsou angličtina a řečtina, ale domluvíte se také německy, italsky a španělsky.

Měna na palubě: EUR

Hosté: jsou převážně Evropané a Američané. Zejména v letní sezóně je na palubě i dost rodin s dětmi.

Kouření je přísně zakázáno ve všech interiérových prostorách s výjimkou kasina, kde najdete označené kuřácké prostory. Povolené je kouření na otevřených palubách, v určených prostorách.

Dresscode: Není doporučený, ovšem plavky, tílka, či krátké kalhoty nejsou vhodné v restauracích. Pro galavečer (Gala Night) a večeři s kapitánem (Captain 's Cocktail) je doporučeno formálnější oblečení: například koktejlové šaty pro dámy, sako a kravata pro muže. A během Řecké noci je vítáno, pokud si obléknete modré a bílé barvy řecké vlajky.

Cestovní doklady: Při plavbách na lodích společnosti Celestyal Cruises je akceptován jako cestovní doklad POUZE platný cestovní pas.

V ceně plavby je zahrnuté

 • ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • plná penze (snídaně, oběd, večeře)
 • nápoje all inclusive (Unlimited Classic Drinks): rozlévané víno, točené pivo, alkoholické nápoje včetně některých prémiových; koktaily, nealkoholické nápoje, voda, kávy (espresso, capuccino, turek, latte, řecká káva), horská čokoláda, čaje
 • aktivity na palube během dne - sportovní soutěže, lekce tance, večerní představení v divadle, živá hudba aj.
 • některé vybrané výlety podle programu a délky plavby
 • využívání veřejných zařízení lodě: bazény, lehátka, fitness, vířivka, osušky
 • aktivity po dobu celého dne (sportovní soutěže, lekce tance, večerní představení v divadle, živá hudba)
 • přístavní poplatky
 • spropitné pro personál

Cena plavby nezahrnuje

 • doprava do/z přístavu nalodění
 • další fakultativní výlety nezahrnuté v základní ceně
 • kyvadlová doprava v přístavech
 • osobní výdaje na palubě (internet, lázeňské služby, fotografie, room service)
 • čerstvé ovocné šťávy, nápoje v minibaru, prémiové značky nápojů (možno dokoupit balíček)
 • cestovní pojištění - informujte se o možnostech při rezervaci
 • víza, pokud jsou vyžadovaná
 • povinný palivový poplatok 6 EUR / osoba / deň plavby ktorý bude prirátaný k cene plavby pri fakturácii ( v platnosti od 01.04.2022)

Video z plavby Celestyal


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Celestyal Cruises

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Celestyal Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Po dohodě s řeckou vládou, evropskými a řeckými zdravotníky a na základě rýchle se zvyšující pročkovanosti, spouští Celestyal Cruises provoz z přístavů Pireus a Lavrion (oba přístavy jsou poblíž Athén).
K dispozici budou týdenní plavby i krátké 3 - 5 denní plavby lodí Celestyal Crystal.
Postupně, jak se situace bude zlepšovat, společnost postupně zpřístupní i další destinace.

Tento protokol o bezpečnosti a ochraně zdraví je navržen tak, aby chránil všechny hosty, posádku a během plavby navštívené komunity.
Uvedená pravidla a požadavky se mohou měnit se současným vývojem pandemie v Evropě. Každý cestující obdrží aktuální protokoly a postupy přímo před plavbou spolu s ostatní dokumentací.

Podmínky pro nalodění na plavbu s Celestyal Cruises a bezpečnostní opatření


Aktualizace 27. 4. 2022
Uvolnění opatření a protokol nalodění schválený řeckou vládou s platností od 29. 4. 2022:
Opatření se týkají plně očkovaných cestujících (poslední dávka očkování musí být podána minimálně 14 dní před naloděním, maximálně 9 měsíců před ukončením plavby) nebo cestující, kteří onemocnění Covid-19 překonali 6 měsíců před ukončením plavby (v obou případech je třeba předložit oficiální potvrzení - Green Pas/ Tečka - o očkování nebo o překonání):
Všichni cestující od dovršeného 6 roku se musí prokázat oficiálním potvrzením o negativním výsledku antigenního testu, který musí být proveden méně než 24 hodin před naloděním - nařízení lodní společnosti.

Pokiaľ do Grécka cestujete v predstihu, antigénové testovanie na COVID-19 je možné absolvovať u spoločnosti Bioiatriki (v spolupráci s lodnou spoločnosťou Celestyal), ktorá má v Aténach a v Tesalonikách testovacie jednotky otvorené 7 dní v týždni, poplatok za test je od 10 EUR /za osobu. Bližšie informácie o týchto anglicky hovoriacich miestach kliník nájdete na https://bioiatriki.gr/covid-19-en.php .

Ak má cestujúci záujem využiť alternatívnu testovaciu spoločnosť alebo lekáreň, musí sa uistiť, že mu bude vystavené oficiálne písomné potvrdenie o negativite na ochorenie COVID-19, ktoré bude potrebné predložiť pri registrácii v deň nalodenia.  Ak cestujúci nastúpia na plavbu v Turecku, testovacie zariadenia budú k dispozícii v prístave.

Cestující všech národností mají nárok na rezervaci a plavbu se společností Celestyal Cruises v souladu s platnými požadavky pro vstup do Řecka a jiných destinací souvisejících s plavbou na základě COVID-19 opatření. Cestující jsou zodpovědní za zajištění úplného dodržování požadovaných opatření COVID-19 při vstupu do země nalodění, víze info na stránkách MZV.

Cestovní požadavky se neustále vyvíjejí a mění v závislosti na přístavu a zemi nalodění. Kromě standardních cestovních dokladů (pas) a povinného PLF formuláře se může v závislosti na zemi vyžadovat vícevstupní schengenské vízum.
Kromě toho je lodní společností Celestyal Cruises požadováno povinné očkování ( GreenPass - Tečka) pro všechny cestující starší 12 let a to na všech plavbách v roce 2022 a vyplnený zdravotný dotazník Public health questionnaire. Kopie dotazníku a PLF formuláře se předává během plavby lodnímu zaměstnanci.
Aktualizace podmínek lodní společnosti: https://celestyal.com/ie/greece-cruise-protocols/.

Informační leták ke stažení


Budou se dodržovat všechny zdravotní protokoly a bezpečnostní opatření EU.
Aktualizované požadavky na COVID-19 získáte na konzulátu země nalodění. Pro vyhledávání nejnovějších cestovních požadavků a protokolů zemí doporučuje lodní společnost následující webovou stránku: Sherpa Travel Restrictions.

Doplňující důležitá informace:
• Za pozdní nalodění nebo brzké vylodění mimo nástupní/výstupní přístavy (Athény, Soluň, Kusadasi, Limassol, Istanbul) si Celestyal Cruises účtuje administrativní poplatek hrazený na palubě ve výši 75 EUR na osobu a závisí na uvážení palubního týmu.
• Zrušení nebo nahrazení zahrnutých výletů v přístavech ze strany cestujícího není povoleno. Lodní společnost nabízí široký výběr dodatečně volitelných výletů v přístavech, které lze předem zakoupit.
• Důrazně se doporučuje zdravotní pojištění (včetně krytí COVID), pojištění storna a cestovní pojištění pro všechny cestující.


Informace dostupné v anglickém jazyce: https://celestyal.com/greece-cruise-protocols/#greece-require
Pobyt v přístavu:
Lodní společnost důrazně doporučuje, aby si cestující zakoupili a absolvovali výlety v přístavech v doprovodu lodní společnosti. Povolený je i vstup na pobereží bez zakoupeného výletu u lodní společnosti s důrazem na dodržování místních zdravotních protokolů. Během volného pohybu v přístavu může být cestující vyzván na náhodné testování místní autoritou, které nesmí odmítnout.

Podmínky pro vstup do Řec - aktualizace k 9. 6. 2021

Před naloděním je třeba vyplnit tři formuláře.
Formulář 1 - vám umožní vstup do Řecka - Passenger Locator Form '(PLF) for the Greek government
Pokud vám letecká společnost tento formulář ještě neposkytla, vyhledejte jej pomocí výše uvedeného odkazu. Vyplňte a odešlete formulář na webové stránce. Den před odletem do Řecka zkontrolujte svou emailovou schránku, a vyhledejte QR kód, který vám letecká společnost naskenuje.
Formulář 2 a 3 - vám umožní plavbu z Řecka - 'Public Health Questionnaire' and 'Passenger Locator Form' (PLF) for Celestyal Cruises
Vyplněné formuláře si je třeba přinést vytištěné s sebou, abyste mohli připojit k vaší plavbě s Celestyal Cruises - formuláře jsou povinné pro všechny cestující.
Důležité: "Dotazník o veřejném zdraví" vyplňte nejdříve 24 hodin před vyplutím.
Lodní společnost Celestyal Cruises požaduje k nalodění jako cestovní doklad - platný cestovní pas.


Bezpečnostný protokol Celestyal

Zdravotní kontrola a informovanost
 • Zdravotní poradenství a informace před cestou a samotnou rezervací jsou dostupné pro hosty, posádku i prodejce.
 • Všichni hosté musí předložit negativní výsledek PCR testu, vydaný maximálně 72 hodin před naloděním, bez ohledu na to, zda je cestující plňe očkován.
 • Bezdotyková kontrola tělesné teploty probíhá při nalodění a také denně na palubách lodí.
 • Vylepšené zdravotní kontroly během plavby, které mohou zahrnovat i další testování na COVID 19.
 • Na lodích jsou implementované technologie na vysledování kontaktů (trasování).
 • Jsou realizované zdravotní kontroly pro hosty a posádku během celé plavby v souladu s protokoly řeckých a evropských odpovědných orgánů.
Posílené sanitární procedury
 • Vylepšené dezinfekční metody využívající schválené čisticí prostředky účinné proti koronaviru a jiným choroboplodným zárodkům.
 • Všechny lodní prostory jsou dezinfikovány několikrát za den podle stanovených předpisů o čištění a dezinfekci
 • Rozsáhlá dezinfekce přístavních terminálů a dopravních vozidel používaných na transfery
Pobyt na palubě
 • Dodržování fyzických odstupů v terminálech, na palubě lodí a během výletů na břeh je dosaženo sníženou obsazeností, časovým rozložením aktivit a důsledným řízením velikostí skupin
 • Přestavba společných prostor, propracované zábavné programy, úprava sezení v restauracích s obsluhou a asistence posádky v bufetové restauraci
 • Vyžaduje se povinné nošení ochranných roušek všemi hosty a členy posádky na palubě a během výletů, kdykoliv není možné dodržet fyzické odstupy mezi osobami necestujúcimi společně
 • Manuální distributory s ruční dezinfekcí umístěny v oblastech s vysokou provozem na celé lodi
 • Výlety na pevnině jsou povoleny pouze v souladu s aktuálním protokolem společnosti Celestyal Cruises, dle aktuálních ustanovení místních zdravotních autorit. Od hostů se vyžaduje přísné dodržování těchto pravidel a v případě porušení může být vstup / návrat na loď zamítnut.
Zdravotní péče
 • K týmu zkušených kvalifikovaných lékařů a zdravotních sester již působících na palubě byl přidán přiměřeně vyškolený zdravotnický personál.
 • Na každé lodi jsou vylepšené zdravotní centra s vybavením i pro kritické případy a upravené pro nejlepší postupy kontroly infekce, včetně HEPA filtrace
 • Průběžné školení a vzdělávání lodního zdravotnického personálu v oblasti nejnovějších postupů klinické péče v souvislosti s onemocněním COVID-19
 • Na palubě je testovací vybavení na COVID-19, které umožňuje efektivní a rychlé postupy
 • V v případě potřeby společnost spolupracuje s místními a regionálními poskytovateli lékařské starostlivosti
 • Celá posádka je vyškolená v zdravotních protokolech COVID-19 a pro způsob asistence při kontrole dodržování předpisů
 • Před vstupem na loď musí mít každý cestující uzavřené povinné cestovní pojištění COVID-19 s přiměřeným krytím, které lze zakoupit od společnosti Celestyal Cruises, nebo od jiného kvalifikovaného poskytovatele pojištění.
Vzduchotechnika
 • Ventilační systém využívající 100% vnější čerstvý vzduch, bez recirkulace.
 • Jsouo nasazené filtrační systémy HEPA na ventilaci v klíčových prostorách, jako jsou lékařská centra a speciální izolační místnosti.
 • ATMOS dezinfekce ve ventilačních systémech všech veřejných prostor
Spolupráce s místními úřady
 • Lodní společnost spolupracuje s místními zdravotními úřady v navštívených destinacích a s dalšími klíčovými partnery, aby zajistila sladění s vylepšenými zdravotními opatřeními lodní společnosti
 • Společnost také důsledně monitoruje místní aktivity a zdravotní opatření v navštěvovaných destinacích v souvislosti s onemocněním COVID-19 a podle potřeby rozhodne o úpravě trasy plavby.
Plavby společnosti Celestyal Cruises
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Piraeus > Athény, Řecko - Do přístavu: Piraeus > Athény, Řecko
  Datum odjezdu: 13. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  27 064 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Thessaloniki, Řecko - Do přístavu: Thessaloniki, Řecko
  Datum odjezdu: 14. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  28 330 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko - Do přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko
  Datum odjezdu: 15. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  28 330 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Piraeus > Athény, Řecko - Do přístavu: Piraeus > Athény, Řecko
  Datum odjezdu: 20. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  28 330 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Thessaloniki, Řecko - Do přístavu: Thessaloniki, Řecko
  Datum odjezdu: 21. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  28 330 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko - Do přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko
  Datum odjezdu: 22. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  28 330 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Piraeus > Athény, Řecko - Do přístavu: Piraeus > Athény, Řecko
  Datum odjezdu: 27. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  27 064 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Thessaloniki, Řecko - Do přístavu: Thessaloniki, Řecko
  Datum odjezdu: 28. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  28 330 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko - Do přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko
  Datum odjezdu: 29. 08. 2022
  26 052 Kč vnitřní
  28 330 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 052 Kč