Celestyal Cruises

Pro milovníky Řecka

Lodní společnosť Celestyal Cruises je vynikající společností pro ty, kteří touží zažít skutečnou řeckou atmosféru, vychutnat si řeckou kuchyni a navštívit nádherné destinace ve Východním Středomoří.

Celestyal Cruises je řecká plavební společnost (dceřiná společnost kyperské Louis plc). Oficiálně byla založena v 1986 jako Louis Cruises, při koupi první vlastní lodi, MV Princesa Marissa. Jméno společnosti, Celestyal, je odkazem na oblohu, kterou byla pro mořeplavce v minulosti jediným nástrojem na navigaci.

Vizí společnosti Celestyal je poskytnout cestujícím skutečně autentické zážitky v každém navštíveném regionu. Společnost nabízí plavby v délce 3, 4 nebo 7 nocí z Řecka. Můžete navštívit místa jako Santorini, Mykonos, Patmos, Rhodos, Heraklion, Kusadasi, Thesaloniki, Athény, Kos, Istanbul a jiné.
CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI
Flotila společnosti sestává ze starších, ale dobře udržovaných lodí. Výrazně se liší od moderních mega-lodí posledních generací, ale jsou oblíbené právě pro svou jedinečnost a atmosféru na palubě.

Název loděVýtlak KajutyHodnocení kvality
Rok
výstavby
Poslední
renovácie
Celestyal Crystal25.611 t47619802016
Celestyal Experience56.769 t78919932017
Celestyal Olympia37.584 t72419822019

! Při plavbách lodní společností Celestyal Cruises je akceptován cestovní doklad IBA platný cestovní pas.
 

Ubytování: K dispozici je výběr z několika kategorií, včetně apartmánů. V každé kajutě najdete: klimatizaci, vysoušeč vlasů, TV, plážové osušky, mýdlo a šampon; bezpečnostní schránku, donášku ledu (na požádání).

Stravování: Každá plavba s touto společností přináší možnost vychutnat si pravé řecké speciality. Přestože se jedná o malou společnost, kvalita stravování je hodnocena vysoko. Jídla na palubě jsou vždy čerstvé, autentické a chutné. Denně pečený pravý řecký chléb, moussaka a baklava jsou k dispozici vždy a najdete i speciality jako jehněčí souvlaki, plněné vinné listy, ryby a kuřecí maso na různé způsoby.
Pro skutečné milovníky egejské kuchyně nabízí společnost od září do listopadu i tematické plavby, kde se dozvíte zajímavé informace o řeckých kulinářských tradicích, vyzkoušíte si vaření a vychutnáte si řecká jídla připravované Michelinovským kuchařem.

Program: Na palubě lodí Celestyal je organizován zábavní program během dne i večera, a to ve formě her, sportovních aktivit, hudby, tanečních, kuchařských a uměleckých kurzů. Některé programy jsou zaměřeny na bližší seznámení s řeckou kulturou a jazykem. Večer jsou to zejména hudební programy a různá představení.
Pro děti (podle aktuálního počtu a věkového složení dětí na palubě) je k dispozici program na několik hodin denně během navigace na moři, zahrnuje umělecké a řemeslné dílny, společné hry a sportovní aktivity, skládání Lega či hraní s Wii konzolou.

Jazyk na palubě: oficiální jazyky, ve kterých se provádí i vyhlašování, jsou angličtina a řečtina, ale domluvíte se také německy, italsky a španělsky

Měna na palubě: EUR

Hosté: jsou převážně Evropané a Američané. Zejména v letní sezóně je na palubě i dost rodin s dětmi.

Kouření je přísně zakázáno ve všech interiérových prostorách s výjimkou kasina, kde najdete označené kuřácké prostory. Povolené je kouření na otevřených palubách, v určených prostorách.

Dresscode: Není doporučený, ovšem plavky, tílka, či krátké kalhoty nejsou vhodné v restauracích. Pro Gala večer (Gala Night) a Večeři s Kapitánem (Captain 's Cocktail) je doporučeno formálnější oblečení: například koktejlové šaty pro dámy, sako a kravata pro muže. A během Řecké noci je vítáno, pokud si obléknete modré a bílé barvy řecké vlajky.
 

 

V ceně plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • plná penze (snídaně, oběd, večeře)
 • nápoje all inclusive (Unlimited Classic Drinks): rozlévané víno, točené pivo, alkoholické nápoje včetně některých prémiových; koktaily, nealkoholické nápoje, voda, kávy (espresso, capuccino, turek, latte, řecká káva), horská čokoláda, čaje
 • některé vybrané výlety podle programu a délky plavby
 • využívání veřejných zařízení lodě: bazény, lehátka, fitness, vířivka, osušky
 • aktivity po dobu celého dne (sportovní soutěže, lekce tance, večerní představení v divadle, živá hudba)
 • přístavní poplatky
 • spropitné pro personál
 • Aktivity počas celého dňa na palube - športové podujatia, lekcia tanca, večerné predstavenia v divadle, živá hudba ...

Cena plavby nezahrnuje

 • doprava do/z přístavu nalodění
 • další fakultativní výlety nezahrnuté v základní ceně
 • kyvadlová doprava v přístavech
 • osobní výdaje na palubě (internet, lázeňské služby, fotografie, room service)
 • čerstvé ovocné šťávy, nápoje v minibaru, prémiové značky nápojů (možno dokoupit balíček)
 • cestovní pojištění - informujte se o možnostech při rezervaci
 • víza, pokud jsou vyžadovaná

Video z plavby Celestyal


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Celestyal Cruises

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Celestyal Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Po dohodě s řeckou vládou, evropskými a řeckými zdravotníky a na základě rýchle se zvyšující pročkovanosti, spouští Celestyal Cruises provoz z přístavů Pireus a Lavrion (oba přístavy jsou poblíž Athén).
K dispozici budou týdenní plavby i krátké 3 - 5 denní plavby lodí Celestyal Crystal.
Postupně, jak se situace bude zlepšovat, společnost postupně zpřístupní i další destinace.

Tento protokol o bezpečnosti a ochraně zdraví je navržen tak, aby chránil všechny hosty, posádku a během plavby navštívené komunity.
Uvedená pravidla a požadavky se mohou měnit se současným vývojem pandemie v Evropě. Každý cestující obdrží aktuální protokoly a postupy přímo před plavbou spolu s ostatní dokumentací.

Podmínky pro nalodění na plavbu s Celestyal Cruises a bezpečnostní opatření
Aktualizace 27.07.2021

Informace dostupné v anglickém jazyce: https://celestyal.com/greece-cruise-protocols/#greece-require
Pobyt v přístavu:
Lodní společnost důrazně doporučuje, aby si cestující zakoupili a absolvovali výlety v přístavech v doprovodu lodní společnosti. Povolený je i vstup na poberežie bez zakoupeného výletu u lodní společnosti, s důrazem na dodržování místních zdravotních protokolů. Během volného pohybu v přístavu může být cestující vyzván na náhodné testování místní autoritou, které nesmí odmítnout.

Podmínky pro vstup do Řec - aktualizace k 9. 6. 2021

Před naloděním je třeba vyplnit tři formuláře.
Formulář 1 - vám umožní vstup do Řecka - Passenger Locator Form '(PLF) for the Greek government
Pokud vám letecká společnost tento formulář ještě neposkytla, vyhledejte jej pomocí výše uvedeného odkazu. Vyplňte a odešlete formulář na webové stránce. Den před odletem do Řecka zkontrolujte svou emailovou schránku, a vyhledejte QR kód, který vám letecká společnost naskenuje.
Formulář 2 a 3 - vám umožní plavbu z Řecka - 'Public Health Questionnaire' and 'Passenger Locator Form' (PLF) for Celestyal Cruises
Vyplněné formuláře si je třeba přinést vytištěné s sebou, abyste mohli připojit k vaší plavbě s Celestyal Cruises - formuláře jsou povinné pro všechny cestující.
Důležité: "Dotazník o veřejném zdraví" vyplňte nejdříve 24 hodin před vyplutím.
Lodní společnost Celestyal Cruises požaduje k Nalodění jako cestovní doklad - platný cestovní pas.


Bezpečnostný protokol Celestyal

Zdravotní kontrola a informovanost
 • Zdravotní poradenství a informace před cestou a samotnou rezervací jsou dostupné pro hosty, posádku i prodejce.
 • Všichni hosté musí předložit negativní výsledek PCR testu, vydaný maximálně 72 hodin před naloděním, bez ohledu na to, zda je cestující plňe očkován.
 • Bezdotyková kontrola tělesné teploty probíhá při nalodění a také denně na palubách lodí.
 • Vylepšené zdravotní kontroly během plavby, které mohou zahrnovat i další testování na COVID 19.
 • Na lodích jsou implementované technologie na vysledování kontaktů (trasování).
 • Jsou realizované zdravotní kontroly pro hosty a posádku během celé plavby v souladu s protokoly řeckých a evropských odpovědných orgánů.
Posílené sanitární procedury
 • Vylepšené dezinfekční metody využívající schválené čisticí prostředky účinné proti koronaviru a jiným choroboplodným zárodkům.
 • Všechny lodní prostory jsou dezinfikovány několikrát za den podle stanovených předpisů o čištění a dezinfekci
 • Rozsáhlá dezinfekce přístavních terminálů a dopravních vozidel používaných na transfery
Pobyt na palubě
 • Dodržování fyzických odstupů v terminálech, na palubě lodí a během výletů na břeh je dosaženo sníženou obsazeností, časovým rozložením aktivit a důsledným řízením velikostí skupin
 • Přestavba společných prostor, propracované zábavné programy, úprava sezení v restauracích s obsluhou a asistence posádky v bufetové restauraci
 • Vyžaduje se povinné nošení ochranných roušek všemi hosty a členy posádky na palubě a během výletů, kdykoliv není možné dodržet fyzické odstupy mezi osobami necestujúcimi společně
 • Manuální distributory s ruční dezinfekcí umístěny v oblastech s vysokou provozem na celé lodi
 • Výlety na pevnině jsou povoleny pouze v souladu s aktuálním protokolem společnosti Celestyal Cruises, dle aktuálních ustanovení místních zdravotních autorit. Od hostů se vyžaduje přísné dodržování těchto pravidel a v případě porušení může být vstup / návrat na loď zamítnut.
Zdravotní péče
 • K týmu zkušených kvalifikovaných lékařů a zdravotních sester již působících na palubě byl přidán přiměřeně vyškolený zdravotnický personál.
 • Na každé lodi jsou vylepšené zdravotní centra s vybavením i pro kritické případy a upravené pro nejlepší postupy kontroly infekce, včetně HEPA filtrace
 • Průběžné školení a vzdělávání lodního zdravotnického personálu v oblasti nejnovějších postupů klinické péče v souvislosti s onemocněním COVID-19
 • Na palubě je testovací vybavení na COVID-19, které umožňuje efektivní a rychlé postupy
 • V v případě potřeby společnost spolupracuje s místními a regionálními poskytovateli lékařské starostlivosti
 • Celá posádka je vyškolená v zdravotních protokolech COVID-19 a pro způsob asistence při kontrole dodržování předpisů
 • Před vstupem na loď musí mít každý cestující uzavřené povinné cestovní pojištění COVID-19 s přiměřeným krytím, které lze zakoupit od společnosti Celestyal Cruises, nebo od jiného kvalifikovaného poskytovatele pojištění.
Vzduchotechnika
 • Ventilační systém využívající 100% vnější čerstvý vzduch, bez recirkulace.
 • Jsouo nasazené filtrační systémy HEPA na ventilaci v klíčových prostorách, jako jsou lékařská centra a speciální izolační místnosti.
 • ATMOS dezinfekce ve ventilačních systémech všech veřejných prostor
Spolupráce s místními úřady
 • Lodní společnost spolupracuje s místními zdravotními úřady v navštívených destinacích a s dalšími klíčovými partnery, aby zajistila sladění s vylepšenými zdravotními opatřeními lodní společnosti
 • Společnost také důsledně monitoruje místní aktivity a zdravotní opatření v navštěvovaných destinacích v souvislosti s onemocněním COVID-19 a podle potřeby rozhodne o úpravě trasy plavby.
Plavby společnosti Celestyal Cruises
 • Celestyal Olympia All inclusive

  Celestyal Olympia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko - Do přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko
  Datum odjezdu: 02. 11. 2021
  12 574 Kč vnitřní
  16 544 Kč vnější
  Délka: 4 noci
  Cena od: 12 574 Kč
 • Celestyal Olympia All inclusive

  Celestyal Olympia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Lavrio > Atény, Řecko - Do přístavu: Lavrio > Atény, Řecko
  Datum odjezdu: 05. 11. 2021
  10 562 Kč vnitřní
  13 474 Kč vnější
  21 415 Kč s balkonem
  Délka: 3 noci
  Cena od: 10 562 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Středomoří a Istanbul
  Z přístavu: Lavrio > Atény, Řecko - Do přístavu: Lavrio > Atény, Řecko
  Datum odjezdu: 06. 11. 2021
  23 268 Kč vnitřní
  27 503 Kč vnější
  34 651 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 23 268 Kč
 • Celestyal Olympia All inclusive

  Celestyal Olympia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko - Do přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko
  Datum odjezdu: 06. 11. 2021
  10 562 Kč vnitřní
  13 474 Kč vnější
  Délka: 3 noci
  Cena od: 10 562 Kč
 • Celestyal Olympia All inclusive

  Celestyal Olympia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Lavrio > Atény, Řecko - Do přístavu: Lavrio > Atény, Řecko
  Datum odjezdu: 08. 11. 2021
  13 209 Kč vnitřní
  17 180 Kč vnější
  Délka: 4 noci
  Cena od: 13 209 Kč
 • Celestyal Olympia All inclusive

  Celestyal Olympia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko - Do přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko
  Datum odjezdu: 09. 11. 2021
  12 574 Kč vnitřní
  16 544 Kč vnější
  Délka: 4 noci
  Cena od: 12 574 Kč
 • Celestyal Olympia All inclusive

  Celestyal Olympia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Lavrio > Atény, Řecko - Do přístavu: Lavrio > Atény, Řecko
  Datum odjezdu: 12. 11. 2021
  10 562 Kč vnitřní
  13 474 Kč vnější
  Délka: 3 noci
  Cena od: 10 562 Kč
 • Celestyal Crystal All inclusive

  Celestyal Crystal

  Středomoří a Istanbul
  Z přístavu: Lavrio > Atény, Řecko - Do přístavu: Lavrio > Atény, Řecko
  Datum odjezdu: 13. 11. 2021
  30 150 Kč vnitřní
  34 915 Kč vnější
  43 121 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 30 150 Kč
 • Celestyal Olympia All inclusive

  Celestyal Olympia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko - Do přístavu: Kusadasi / Efesos, Turecko
  Datum odjezdu: 13. 11. 2021
  10 562 Kč vnitřní
  13 474 Kč vnější
  Délka: 3 noci
  Cena od: 10 562 Kč
zobrazit další plavby této společnosti