South Queensferry

Malebné skotské městečko South Queensferry se nacházející asi 14 kilometrů severozápadně od Edinburghu. Toto město má bohatou historii, úchvatnou architekturu a nádherné výhledy na záliv Firth of Forth, přes který se klenou 3 mosty. Nejstarší Forth Rail Bridge byl dokončen v roce 1890 a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.  Záliv je domovem populace delfínů, které při troše štěstí můžete zahlédnout z lodi.

Hlavní skotské město Edinburgh

Nejoblíbenější výlety v South Queensferry

  • k
  •  

Kam se vydat v South Queensferry

Barokní palác Hopetoun House je majestátní okázalé venkovské sídlo z 18. století a jedno z nejvýznamnějších historických míst ve Skotsku.

Kotvení South Queensferry

V South Queensferry zakotvíte v ústí řeky Forth a lodní společnost zajistí krátký transfer pomocí člunů k molu Hawes .
Zde je personál, který nabídne, jak se zde zorientovat: buď k parkovišti výletních autobusů, pokud jste si zakoupili výlet od lodi, nebo získáte tipy pro individuální aktivity.

Lodní společnosti obvykle nabízejí shuttle busy do Edinburghu za cca 17 EUR. Cesta trvá asi 25 minut, výstupním místem je Waterloo Palace; nedaleko staví autobusy Hop-on-Hop-off.

Místní MHD: Cruiselink X99 je mimořádně oblíbený u návštěvníků připlouvajících výletní lodí na Queensferry a poskytuje přímé, pohodlné cestování do srdce centra Edinburghu. Autobusy odjíždějí z přístavního mola Hawes (Queensferry) do centra města, kde je k dispozici řada obchodů, památek a kulinářských zážitků.