Princess Cruises

Americká společnost Princess Cruises začínala v roce 1965 s jedinou lodí, která plula do Mexika. Od roku 2000 je Princess Cruises součástí koncernu Carnival Corporation a ředí se mezi největší lodní společnosti. Plavby Princess se vyznačují především jedinečným servisem, romantickými plavbami a moderními elegantními loděmi. Na přední místo je kladen kvalitní servis na palubě a osobní přístup k zákazníkovi. Hosté bývají dobře zcestovalí, a pocházejí zejména z anglicky mluvících zemí.

Na palubě jedné z lodí společnosti, tehdejší Pacific Princess, bylo v letech 1977 - 1986 natočených 250 dílů velmi populárního amerického televizního seriálu "Love Boat" (Loď lásky).

Kde plují lodě Princess

Společnost se zaměřuje na zajímavé trasy, včetně méně známých destinací, kde velké lodě kotví jen velmi zřídka. Nabízí plavby od 3denních v Karibiku až po více než 100denní, ze kterých se podle filozofie Princess Cruises vrátíte domů jako nový člověk.  Lodě Princess Cruises navštíví přes 300 přístavů po celém světě: Karibik (zde má společnost privátní ostrov Palm Island), Havaj, Mexická riviéra, Kalifornie & západní pobřeží USA. Menší lodě plují Panamským průplavem a podél Jižní Ameriky. Velmi populární jsou Aljaška, Kanada & Nové Anglie, zatímco klasickou destinací zůstává Středomoří, severní Evropa, Austrálie & Nový Zéland a Asie, kde se společnost specializuje na Japonsko.

Specialitou jsou plavby na Tahiti a v Jižním Pacifiku, úplné proplutí Panamským kanálem, ale i plavby kolem světa. Další specialitou Princess Cruises jsou jejich Land & Sea, kombinace poznávacího zájezdu a plavby, velmi oblíbené zejména pro jejich výbornou organizaci a bohatý program.

Flotila lodí Princes Cruises

Název loděTonážPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby

Poslední
renovace

Loď triedy Princess MedallionClass Caribbean Princess 112.894 t1.56920042019
Loď triedy Princess MedallionClass Coral Princess   91.627 t1.00020032019
Loď triedy Princess MedallionClass Crown Princess113.561 t1.53120062018
Loď triedy Princess MedallionClass Diamond Princess115.875 t1.35320042019
Loď triedy Princess MedallionClass Discovery Princess143.700 t nyr2022 
Loď triedy Princess MedallionClass Emerald Princess113.561 t1.53320072019
Loď triedy Princess MedallionClass Enchanted Princess143.000 t1.834nyr2021 
Loď triedy Princess MedallionClass Grand Princess107.517 t1.30119982019
Loď triedy Princess MedallionClass Island Princess  92.000 t1.10720032017
Loď triedy Princess MedallionClass Majestic Princess141.000 t1.7802017 
Loď triedy Princess MedallionClass Regal Princess141.000 t1.78020142017
Loď triedy Princess MedallionClass Royal Princess160.000 t1.78020132018
Loď triedy Princess MedallionClass Ruby Princess113.561 t1.53020082018
Loď triedy Princess MedallionClass Sapphire Princess115.875 t1.33920042018
Loď triedy Princess MedallionClass Sky Princess141.000 t1.834nyr2019 

 

Kajuty na lodích Princess

Elegantní lodě Princess nabízejí na výběr řadu komfortních kategorií kajut od základního typu kajuty vnitřní po kajuty s balkńem a luxusní a prostorné suite. K dispozici pro všechny cestující, bez ohledu na kategorii kajut, patří i 24hodinová kajutová osobní služba, župany (na vyžádání).

Stravování na palubách Princess Cruises

Stolování na palubě lodí Princess je radostnou oslavou v pravém slova smyslu. Každé jídlo je čerstvé a připravené tak, aby potěšilo i ty nejnáročnější jazýčky. Od ručně hnětené pizzy až po oslnivé vícechodové gurmánské večeře, čekají na vás lákavé možnosti stravování se po celý den, připravené stejně láskyplně, jako domácí kuchyně.

Bohatou plnou penzi si můžete užívat v tomto rozsahu:
Traditional Dining: Dopřejte si večeři každý večer se stejnými stolovníky i obsluhujícími číšníky, na výběr je 1. sezení od 17:00 nebo 2. sezení od 19:15.
Anytime Dining: Podobně jako v restaurace na pevnině, večeřte s kýmkoliv dle vašeho přání, kdykoli v době od 17:00 do 22:00.
Club Class Dining: Exkluzivní část hlavní restaurace vyhrazená pro hosty Club Class and Full Suite, s urychlenou obsluhou. Originální stylová dekorace, příprava jídel přímo u stolu a další extra!
Casual Dining: Pokud se právě necítíte na formality, k dispozici je široká škála možností. Pizzeria, samoobslužný bufet, zmrzlinový bar nebo kavárna otevřená pozdě do noci.

Prémiové a speciální restaurace za příplatek

Specialty Dining: Princess nabízí výběr z prémiových speciálních restaurací, které jsou ideální na oslavu každé příležitosti. Tyto jsou za příplatek a je nutná rezervace míst předem.
Ultimate Balcony Dining: čerstvý humr nebo šťavnatý steak, chutné delikatesy a intimní obsluha, to vše v soukromí a pohodlí na vlastním balkoně. Taková bezkonkurenčně luxusní večeři nebo snídaně jsou k dispozici za příplatek

Každý den se podává odpolední čaj o 16:00 s nabídkou zákusků a slaných jednohubek a k dispozici je také 24hodinový kajutový servis.

* Každá loď si zachovává flexibilitu upravit časy stravování podle destinace, sezóny a demografických požadavků hostů na palubě.

Nápojové balíčky

V ceně plavby jsou zahrnuty nápoje ze samoobslužných automatů v bufetové restauraci (voda, káva, čaj).
Mimo těchto nápojů je možné si prostřednictvím aplikace Cruise Personalizer předplatit nápojové balíčky. Jejich nabídku pro každou destinaci naleznete v aplikaci. Orientační nabídka nápojových balíčků:

 • balíček Classic Soda Package: neomezené množství rozlévaných sycených limonád, nealkoholické koktejly, ovocné džusy a smoothies. Cena $ 9,99 na osobu a den + servisní poplatek.
 • balíček Premier Beverage Package: široký výběr koktejlů, víno, pivo, minerálka, kávové nápoje, smoothies, točené nealkoholické nápoje do ceny 12 $/nápoj . Cena $ 59.99 na osobu a den + servisní poplatek.
 • balíček Premier Coffee & Soda Package: speciální kávy a čaje spolu s točenými limonádami, ovocnými džusy, horkou čokoládou a koktejly bez alkoholu. Cena $ 19.99 na osobu a den + servisní poplatek.
 • kupónový balíček Newgrounds Coffee Card: určitý počet speciálních káv (počet se liší podle itineráře plavby), horká čokoláda, čaje. Cena dle délky plavby.

Zábava a aktivity na palubě

Na Princess Cruises se budou cítit nejlépe hosté ve věku 40+, páry a single cestující středního věku. Ti všichni jistě ocení širokou nabídku zábavy na palubě a precizně připravené programy na pevnině.

Wellness

Lázeňská centra Lotus Spa resort jsou hodnocena jako jedna z nejlepších spa na moři, s bohatou nabídkou procedur od masáží lávovými kameny po očišťující zábaly. Na každé lodi se nachází také The Sanctuary, luxusně vybavená odpočinková paluba vyhrazená pouze pro dospělé, s exkluzivní obsluhou (vstup je za poplatek).

Další užitečné informace k plavbám Princess Cruises

Oblékání na palubě je během dne neformální, na večeře a slavnostní večery je vhodné se obléci formálněji. Dámy se budou dobře cítít v šatech, pánové v saku s kravatou či v obleku.

Cruise Personaliser®

Po závazném potvrzení plavby mohou hosté navštívit webovou stránku Cruise Personalizer,  kam se přihlásíte vyplněním osobních údajů a zadání, čísla rezervace. Následně je možné si v této aplikaci doobjednat další služby jako nápojové a dárkové balíčky, služby wellness, vytisknout si visačky na kufr apod.

Zde najdete i link na Imigrační formulář Passenger Immigration Form (PIF) - každý host je povinen kompletně ho vyplnit a online přeposlat společnosti do 45 dní před začátkem plavby (resp. hned po potvrzení rezervace).

Aplikace pro mobilní telefony

Velkým pomocníkem během plavby je aplikace The Medallion Class App. Ať už je to interaktivní zábava, služby na vyžádání, navigace po lodi nebo kasino ve vaší ruce – MedallionClass Digital Experiences vytvoří speciální okamžiky, které vás potěší. Digitální zážitky jsou přístupné pomocí vašeho chytrého zařízení (mobil, tablet) a jsou dostupné ke stažení v Apple App Store i Google Play.

Technologie Medallion

Lode Princess Medallion Class Princess Cruises je první ze společností korporace Carnival Corporation, která na všech svých lodích od roku 2017 postupně zavedla Ocean Medallion™, nositelné zařízení pro hosty i lodní personál v podobě elegantního kovového medajlónu, podporované interatívnou technologií O·C·E·A·N, One Cruise Experience Access Network.
Více o funkcích Medallion.

Wi - Fi

Přístup k internetu je možný kdekoliv na palubě, takže můžete snadno psát zprávy, zveřejňovat fotografie či surfovat internetem. Palubní revoluční Wi-Fi MedallionNet je zpoplatněná. Na výběr jsou balíčky pro 1 - 4 zařízení, jejich cena začíná na pouhých 9,99 USD při nákupu před plavbou prostřednictvím aplikace MedallionClass. Hosté Platinum a Elite získají exkluzivní slevu 50 %, která je aplikovaná prostřednictvím palubního kreditu (OBC).

Kouření: na palubě není dovoleno. Povolené je pouze ve viditelně označených prostorách.

Oficiální měna: americký dolar (USD). Na palubě je zaveden bezhotovostní systém - všechny nákupy a služby na palubě, kromě kasina, budou zaúčtovány na váš palubní účet.

Spropitné: Je určeno pro obslužný personál lodě. Automaticky se připočítává na kajutový účet nebo jej lze předplatit předem při rezervaci. Výška spropitného na osobu a noc plavby: 14,50 USD ve vnitřních, vnějších a balkónových kajutách; 15,50 USD pro hosty ubytované v kategoriích Minisuite a Club Class; 16,50 USD v apartmánech Suite.
Servisní poplatek ve výši 18% se aplikuje na všechny na palubě zakoupené nápoje a na služby v Lotus spa.

Věkové omezení: Minimální věk pro účast na plavbě je 6 měsíců, u některých destinací 12 měsíců. Cestující mladší 21 let musejí být doprovázeni osobou starší 21 let.

Těhotenství: Těhotné ženy nesmějí vyplout, pokud do posledního dne plavby vstupují do 24. a vyššího týdne těhotenství.

Před plavbou:  zde naleznete praktický seznam (checklist) všech potřebných úkonů a doporučených tipů před vaší plavbou.

Cena plavby zahrnuje

 • Ubytování ve vybrané kajutě
 • Plná penze
 • Káva, čaj, pitná voda, ice tea během celého dne ze samoobslužných automatů v bufetové restauraci
 • Účast na uvítacím večírku na večírku Captain 's Welcome Aboard Party s vodopádem šampaňského
 • 24h Room service
 • Účast na aktivitách Discovery At Sea
 • Zábavný program, odpolední hry, taneční lekce; noční tematické párty, bingo, karaoke; promítání filmů, diskotéta, noční kluby
 • Představení v divadle, živá hudba
 • Knihovna a účast na literárních diskusích Princess Book Club
 • Vstup do fitness centra, lekce Zumby
 • Bazény a vířivky; používání lehátek a plážových osušek
 • Péče o děti od 3 do 17 let
 • Přístavní poplatky
 • Kategorie Suite: další výhody, jako např. služby prádelny a vstup do Lotus Spa Thermal Suite

Cena plavby nezahrnuje

 • Nápoje a minibar (je možné zakoupit si nápojové balíčky)
 • Spropitné a servisní poplatky
 • Doprava a fakultativní výlety v navštívených přístavech - různé ceny podle itineráře a druhu exkurze
 • Stravování ve speciálních restauracích A la Carte
 • Osobní výdaje na palubě (osobní trenér, spa, služby fotografa, kadeřnictví, čistírna, minibar v kajutě ...)
 • Komplexní cestovní pojištění - informujte se u nás o možnostech zakoupení
 • Telefon a internet
 • Víza (pokud jsou vyžadována)
Plavby společnosti Princess Cruises
 • Caribbean Princess

  Caribbean Princess

  Východní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  30 480 Kč vnitřní
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 30 480 Kč
 • Caribbean Princess

  Caribbean Princess

  Východní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  15 011 Kč vnitřní
  15 545 Kč vnější
  29 464 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 15 011 Kč
 • Regal Princess

  Regal Princess

  Středomoří
  Z přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie - Do přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  38 303 Kč vnitřní
  53 340 Kč s balkonem
  Délka: 21 nocí
  Cena od: 38 303 Kč
 • Regal Princess

  Regal Princess

  Středomoří
  Z přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie - Do přístavu: Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  25 755 Kč vnitřní
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 25 755 Kč
 • Regal Princess

  Regal Princess

  Středomoří
  Z přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie - Do přístavu: Piraeus > Athény, Řecko
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  13 208 Kč vnitřní
  16 002 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 13 208 Kč
 • Sky Princess

  Sky Princess

  Baltik
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  37 287 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 37 287 Kč
 • Majestic Princess

  Majestic Princess

  Aljaška
  Z přístavu: Anchorage / AK, Spojené státy americké - Do přístavu: Vancouver, Kanada
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  19 609 Kč vnitřní
  36 017 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 19 609 Kč
 • Crown Princess

  Crown Princess

  Aljaška
  Z přístavu: Seattle / WA, Spojené státy americké - Do přístavu: Seattle / WA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  21 310 Kč vnitřní
  23 419 Kč vnější
  32 105 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 21 310 Kč
 • Royal Princess

  Royal Princess

  Aljaška
  Z přístavu: Vancouver, Kanada - Do přístavu: Vancouver, Kanada
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  35 890 Kč vnitřní
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 35 890 Kč