Princess Cruises

Americká společnost Princess Cruises začínala v roce 1965 s jedinou lodí, která plula do Mexika. Dnes je to třetí největší lodní společnost, která se vyznačuje především jedinečným servisem, romantickými plavbami a moderními elegantními loděmi.

Kromě kvalitního servisu na palubě se společnost zaměřuje na zajímavé trasy, včetně méně známých destinací, kde velké lodě kotví jen velmi zřídka. Nabízí plavby od 3-denních v Karibiku až po více než 100-ti denní, ze kterých se podle filozofie Princess Cruises vrátíte domů jako nový člověk. Další specialitou Princess Cruises jsou jejich Land & Sea, kombinace poznávacího zájezdu a plavby, velmi oblíbené zejména pro jejich výbornou organizaci a bohatý program.

Plavby Princess pro romantiky a milovníky exotiky

Na palubě jedné z lodí společnosti, tehdejší Pacific Princess, bylo v letech 1977 - 1986 natočených 250 dílů velmi populárního amerického televizního seriálu "Love Boat" (Loď lásky).

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Paul Gauguin cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Destinace: Lodě Princess Cruises navštíví přes 300 přístavů po celém světě: Karibik (zde má společnost privátní ostrov Palm Island), Havaj, Mexická riviéra, Kalifornie & západní pobřeží USA. Menší lodě plují Panamským průplavem a podél Jižní Ameriky.
Velmi populární jsou Aljaška, Kanada & Nové Anglie, zatímco klasickou destinací zůstává Středomoří, severní Evropa, Austrálie & Nový Zéland a Asie, kde se společnost specializuje na Japonsko. Specialitou jsou plavby na Tahiti a v Jižním Pacifiku, úplné proplutí Panamským kanálem, ale i plavby kolem světa

Název loděTonážPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby

Poslední
renovace

Loď triedy Princess MedallionClass Caribbean Princess 112.894 t1.56920042019
Loď triedy Princess MedallionClass Coral Princess   91.627 t1.00020032019
Loď triedy Princess MedallionClass Crown Princess113.561 t1.53120062018
Loď triedy Princess MedallionClass Diamond Princess115.875 t1.35320042019
Loď triedy Princess MedallionClass Discovery Princess143.700 t nyr2022 
Loď triedy Princess MedallionClass Emerald Princess113.561 t1.53320072019
Loď triedy Princess MedallionClass Enchanted Princess143.000 t1.834nyr2021 
Loď triedy Princess MedallionClass Grand Princess107.517 t1.30119982019
Loď triedy Princess MedallionClass Island Princess  92.000 t1.10720032017
Loď triedy Princess MedallionClass Majestic Princess141.000 t1.7802017 
Loď triedy Princess MedallionClass Regal Princess141.000 t1.78020142017
Loď triedy Princess MedallionClass Royal Princess160.000 t1.78020132018
Loď triedy Princess MedallionClass Ruby Princess113.561 t1.53020082018
Loď triedy Princess MedallionClass Sapphire Princess115.875 t1.33920042018
Loď triedy Princess MedallionClass Sky Princess141.000 t1.834nyr2019 

Lode Princess Medallion Class

Třída Medallion Class: Princess Cruises je první ze společností korporace Carnival Corporation, která na všech svých lodích od roku 2017 postupně zavedla Ocean Medallion™, nositelné zařízení pro hosty i lodní personál v podobě elegantního kovového medajlónu, podporované interatívnou technologií O·C·E·A·N, One Cruise Experience Access Network.  Víc informací

Ubytování: elegantní lodě Princess nabízejí na výběr řadu komfortních kategorií ubytování.
K dispozici pro všechny cestující, bez ohledu na kategorii kajut, patří i 24-hodinová kajutová osobní služba, župany (na vyžádání), fén a TV s plochou obrazovkou.

Stravování: Stolování na palubě lodí Princess je radostnou oslavou v tom nejautentičtější smyslu, když každé jídlo je čerstvé a připravené tak, aby potěšilo i ty nejnáročnější ochutnávačů. Od ručně hnětení pizzy až po oslnivé vícechodové gurmánské večeře, čekají na vás lákavé možnosti stravování se po celý den, připravené stejně láskyplně jako domácí jídlo.
V ceně plavby:
- Traditional Dining: Dopřejte si večeři každý večer se stejnými stolovníky i obsluhujícími číšníky, na výběr je 1. sezení od 17:00 nebo 2. sezení od 19:15..
- Anytime Dining: Podobně jako v restaurace na pevnině, večeřte s kýmkoliv dle vašeho přání, kdykoli v době od 17:00 do 22:00.
- Club Class Dining: Exkluzivní část hlavní restaurace vyhrazená pro hosty Club Class and Full Suite, s urychlenou obsluhou. Originální stylová dekorace, příprava jídel přímo u stolu a další extra!
- Casual Dining: Pokud se právě necítíte na formality, k dispozici je široká škála možností. Pizzeria, samoobslužný bufet, zmrzlinový bar
nebo kavárna otevřená pozdě do noci ...
Za příplatek:
- Specialty Dining: Princess nabízí výběr z prémiových speciálních restaurací, které jsou ideální na oslavu každé příležitosti. Tyto jsou za příplatek a je nutná rezervace míst předem.
- Ultimate Balcony Dining: čerstvý humr nebo šťavnatý steak, chutné delikatesy a intimní obsluha, to vše v soukromí a pohodlí na vlastním balkoně. Taková bezkonkurenčně luxusní večeři nebo snídaně jsou k dispozici za příplatek

Každý den se podává odpolední čaj o 16:00 s nabídkou zákusků a slaných jednohubek a k dispozici je také 24-hodinový kajutový servis.

* Každá loď si zachovává flexibilitu upravit časy stravování podle destinace, sezóny a demografických požadavků hostů na palubě.

Nápojové balíčky: v ceně plavby jsou zahrnuty nápoje ze samoobslužných automatů v bufetové restauraci (voda, káva, čaj)
Mimo těchto nápojů je možné si předplatit následující nápojové balíčky:

 • balíček Unlimited Soda & More: neomezené množství čepovaných nealkoholických nápojů, mocktails (nealkoholické koktejly), ovocné džusy a horká čokoláda. Cena $ 9,95 na osobu a den + servisní daň.
 • balíček Premier Beverage Package: široký výběr koktejlů, víno, pivo, minerálka, kávové nápoje, smoothies, točené nealkoholické nápoje. Cena $ 59.99 na osobu a den / $ 68.99 na osobu a den s 15% servisní daní zahrnutou v ceně).
 • kupónový balíček Newgrounds Coffee Card: 15 kávových horkých nebo studených nápojů a prémiových čajů. Cena $ 35.65
 • kupónový balíček Canned Soda: 6 nealko nápojů za cenu 5 (Coke, Diet Coke, Sprite, Diet Sprite, pomerančová soda, tonik, zázvor ale). Cena $ 11.50
 • kupónový balíček 5 piv za cenu 4: Dos Equis $ 25,30 / Heineken $ 25,30 / Budweiser $ 28,75 / Bud Light $ 26,45

Hosté: Cestující ve věkové kategorii od 40+ let (na delších plavbách od 60+); dobře zcestovalí, pocházející zejména z anglicky mluvících zemí (USA, Kanady, Velké Británie, Irska, Jižní Afriky, Austrálie a Nového Zélandu).

Wellness: Lotus Spa resort je hodnoceno jako jedno z nejlepších spa na moři, s bohatou nabídkou procedur, od aroma stone masáží a očišťujících zábal. Na každé lodi se nachází také The Sanctuary, luxusně vybavená oddychovápaluba vyhrazena pouze pro dospělé, s exkluzivní obsluhou. Vstup je za poplatek.

Dresscode - Oblečení: neformální styl během dne, některé večery jsou formální - sako a kravata pro muže.

Kouření: na palubě není dovoleno. Povolené je pouze ve viditelně označených prostorách.

Oficiální měna: americký dolar. Na palubě je zaveden bezhotovostní systém - všechny nákupy a služby na palubě, kromě kasina, budou zaúčtovány na váš palubní účet.

Spropitné: Je určeno pro obslužný personál lodě. Automaticky se prirátava na kajutový účet nebo lze předplatit předem, při rezervaci. Výška spropitného na osobu a noc plavby: 14,50 USD ve vnitřních, vnějších a balkónových kajutách; 15,50 USD pro hosty ubytované v kategoriích Minisuite a Club Class; 16,50 USD v apartmánech Suite.
Servisní poplatek 18% se aplikuje na všechny na palubě zakoupené nápoje a na služby v Lotus spa.

Před plavbou: ZDE naleznete praktický seznam (checklist) všech potřebných úkonů a doporučených tipů před Vaší plavbou

Cruise Personaliser® = stránka pro hosty s potvrzenou rezervací: https://book.princess.com/cruisepersonalizer/index.page
Zde najdete i link na Imigrační formulář Passenger Immigration Form (PIF) - každý host je povinen kompletně ho vyplnit a online přeposlat společnosti do 45 dní před začátkem plavby (resp. hned po potvrzení rezervace).

Princess@Sea - Aplikáce pro mobil: Bližší informace ZDE  

Cena plavby zahrnuje

 • Ubytování ve vybrané kajutě
 • Plná penze
 • Káva, čaj, pitná voda, ice tea během celého dne ze samoobslužných automatů v bufetové restauraci
 • Účast na uvítacím večírku na večírku Captain 's Welcome Aboard Party s vodopádem šampaňského
 • 24h Room service
 • Účast na aktivitách Discovery At Sea
 • Zábavný program, odpolední hry, taneční lekce; noční tematické párty, bingo, karaoke; promítání filmů, diskotéta, noční kluby
 • Představení v divadle, živá hudba
 • Knihovna a účast na literárních diskusích Princess Book Club
 • Vstup do fitness centra, lekce Zumby
 • Bazény a vířivky; používání lehátek a plážových osušek
 • Péče o děti od 3 do 17 let
 • Přístavní poplatky
 • Kategorie Suite: další výhody, jako např. služby prádelny a vstup do Lotus Spa Thermal Suite

Cena plavby nezahrnuje

 • Nápoje a minibar (je možné zakoupit si nápojové balíčky)
 • Spropitné a servisní poplatky
 • Doprava a fakultativní výlety v navštívených přístavech - různé ceny podle itineráře a druhu exkurze
 • Jídlo v "speciality" restauracích A la Carte
 • Osobní výdaje na palubě (osobní trenér, spa, služby fotografa, kadeřnictví, čistírna, minibar v kajutě ...)
 • Komplexní cestovní pojištění - informujte se u nás o možnostech zakoupení
 • Telefon a internet
 • Víza (pokud jsou potřeba)


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Princess Cruises

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Princess Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

 Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších zážitků musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti Princess Cruises plně očkováni. Další podmínkou kromě úplného očkování je prokázání se při nalodění negativním PCR nebo antigen testem ne starším než 72 hod.


Společnost Princess Cruises spolupracuje s představiteli veřejného zdravotnictví včetně Centra pro kontrolu nemocí v USA a Světové zdravotnické organizace, za účelem vypracování a zavedení těch nejlepších postupů na ochranu zdraví hosty a členy posádky.
To se týká všech postupů od vylepšeného screeningu před naloděním až po přidány sanitační opatření na palubě. Lodě Princess MedallionClass™ obsahují funkce TrulyTouchless™ (skutečně bezkontaktní) s vylepšenými způsoby na podporu fyzických odstupů a individuálního přizpůsobení. Lidé jsou vždy na prvním místě.

Společnost Princess Cruises pozastavila plavby v rámci své celé flotily až do 14. května 2021. Obnova provozů všech lodí je plánována na začátek července 2021.

Aktuální informace v souvislosti se situací COVID-19 na webové stránce společnosti: LINK 

Nové rezervace: Ve znamení flexibility - Rezervujte s důvěrou
Bereme starosti s rezervací a usnadňujeme vám změny plánů, abyste si mohli rezervovat s jistotou. Storno do 30 dnů před vyplutím a obdržení storno poplatků zpět jako kredit na budoucí plavbu.

Opatření k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví během plavby
 

Aktualizace 26. 10. 2021
Zdravotní protokol pro plavby s naloděním z/do USA do 28. 2. 2022

Podmínky pro cestující při nalodění:
• poslední dávka autorizované vakcíny proti COVID-19 byla podána nejméně 14 dní před začátkem plavby - požaduje se plné očkování, akceptuje se i mixovaná vakcinace
• doklad o očkování
• potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu provedeném méně než 48 hodin před naloděním
• povinnost nosit roušku ve vyhrazených prostorách.
Akceptované vakcíny: Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Sinopharm, Sinovac - po 2 dávkách, Johnson&Johnson - 1 dávka vakcíny, mix: 1x Pfizer + 1x Moderna, nebo 1x AstraZeneca + 1 Pfizer (nebo 1x Moderna).
Úplné informace k nalodění pro plavby v USA naleznete zde: Princess - Cruise Health

Podmínyk pro plavby v Evropě: Ekvivalent „úplně očkovaného“ se považuje, pokud cestující obdržel 1 dávku jedné z těchto vakcín (Pfizer, Moderna nebo AstraZeneca) 14 a více dní před naloděním po předchozím překonání infekce Covid-19 (SARS-CoV-2) max. 6 měsíců. Rovněž je požadováno potvrzení o překonání infekce a očkování.

-------------

Protokoly COVID-19 pro hosty:
Před potvrzením rezervace: Všichni hosté by si měli pečlivě přečíst aktuální rady týkající se zdraví vydané Americkými centry pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a lodní společností.

Zpřísněná zdravotní kontrola při nalodění
Povinné zpřísněné zdravotní prohlídky pro všechny hosty před naloděním, včetně testování na COVID-19, bezdotykové kontroly tělesné teploty a zdravotních dotazníků v souladu s nejnovějšími pokyny
Každý, u koho se potvrdí příznaky na COVID-19, nebo u koho je identifikováno riziko, podstoupí další lékařské vyšetření předtím, než mu je umožněno nastoupit na loď
V případě potřeby může být požadované podstoupení další kontroly během plavby
Sledování kontaktů mezi osobami na lodi je plánováno pro každou plavbu

Odpovědné sociální odstupy
Udržování požadovaných odstupů je usnadněno vhodným časováním, určování velikosti a pohybu skupin ve veřejných prostorách a při palubních aktivitách. Zábavné programy a restaurace jsou uspořádány s účelem zvýšení společenských odstupů.
Během registrace a nalodění se bude udržovat fyzický distanc, stejně se bude vyžadovat v terminálech, na palubách lodí, na soukromých ostrovech a během výletů po pobřeží.

Rouška
Kde není možné dodržovat fyzické odstupy nebo jestliže to vyžadují příslušné orgány veřejného zdravotnictví, na palubě, na soukromých ostrovech a během výletů po pobřeží se budou vyžadovat roušky. Během nastupování a vystupování musí mít všichni roušky nasazené na obličeji.

Osobní hygiena
Hosté budou vyzváni, aby používali umyvadla na ruce a dávkovače dezinfekčních prostředků na ruce u vchodů do míst konání a v oblastech s vysokým provozem po celé lodi.
Hosté budou požádáni, aby sledovali zdravotní informace o způsobech, jak zůstat zdraví na palubě a na pobřeží, prostřednictvím denních novin, lodních informačních systémů, oznámení, literatury v salonu a přes aplikaci společnosti.
Samoobsluha při jídle nebude k dispozici. Porci vám naloží přímo zaměstnanci.

Bezpečné zážitky na pobřeží
Princess Cruises spolupracuje s místními orgány, cílovými destinacemi a tour operátory, aby se vylepšené zdravotní a bezpečnostní opatření na palubě udržely i během výletů na pobřeží.
Během zastávek se budou všichni řídit místními zdravotními protokoly platnými pro každý navštívený přístav.
Může dojít ke snížení kapacity výletních a turistických vozidel.
Povolené budou pouze exkurze, které jsou v souladu s lodními protokoly, přičemž vyžaduje přísné dodržování ze strany všechny hosty.
 V případě nedodržení protokolů může být hostu návrat na loď zamítnut.

Ze strany společnosti

Vylepšená sanitace životního prostředí
Veřejné prostory a kajuty budou důkladně a častěji čištěny pomocí bezpečného dezinfekčního prostředku, který účinně a prokazatelně ničí koronaviry.

Být připraveni
Odborně vyškolený zdravotnický personál na palubě lodí zahrnuje lékaře a zdravotní sestry schopných postarat se o široké spektrum zdravotních stavů, včetně léčby pacientů s onemocněním COVID-19.
Lékařské centra budou vybaveny příslušnými testovacími a léčebnými kapacitami na COVID-19.
Všichni členové týmu budou povinni používat ochranu na obličej v souladu s protokoly společnosti.

Větrání
Lodě jsou vybaveny vylepšenou filtrací vzduchu s inovovanými systémy HVAC. Tyto systémy jsou navrženy tak, aby každých pět až šest minut nahrazovaly vzduch ve veřejných prostorách a v kajutách. V klíčových oblastech, jako jsou lékařské střediska a speciální izolační místnosti, budou používat filtry HEPA, jako další zajištění.

Rozdíl MedallionClass®
Bezdotykové zážitky jsou k dispozici v celé flotile lodí Princess MedallionClass®. I když prvotně byl program MedallionClass vytvořen, aby hostům zjednodušil jejich život na moři, usnadňuje nyní i zvládání současných výzev a umožňuje společnosti dynamicky reagovat na neustále se vyvíjející situaci. více informací

Nalodění TrulyTouchless™
Pokud před naloděním získáte status OceanReady® (připraven na oceán), budete mít rychlejší bezkontaktní nástup na palubu. Stáhněte si aplikaci Medallion® ještě před odchodem z domu a pomocí ní vyplňte dotazník o zdraví před plavbou.
Následně si budete moci zvolit (podle aktuální dostupnosti) požadovaný čas vašeho příjezdu do přístavu.
Během registrace a nalodění se bude udržovat fyzický distanc. Když se přiblížíte ke své kajutě, bezkontaktní systém vás bezpečně pozná a dveře kajuty se pro vás jako zázrakem odemknou samy.

 

Inovativní přístup k bezpečnosti lodí
Tradiční bezpečnostní cvičení bylo zjednodušené, za účelem pohodlí a bezpečnosti. Hosté jsou požádáni prohlédnout si bezpečnostní video kdykoliv v den nalodění a kdekoliv na palubě, a to jednoduše, prostřednictvím stažené mobilní aplikace MedallionClass nebo na televizní obrazovce ve svojeje kajutě. V určeném časovém rozmezí před vyplutím se dostavte na svou shromažďovací stanici a tam zaregistrujte svůj Medallion® u člena posádky - takto bude každý přesně vědět, kam se dostavit v případě nouze.

Život na palubě bez námahy
Nákupy na palubě bez manipulace s hotovostí či s platebními kartami, pomocí bezdotykové technologie, prostřednictvím MedallionPay™.
Díky funkci OceanNow® si nyní můžete objednat jídlo, nápoje či předměty z lodních butiků kdekoliv na palubě a člen posádky objednané dobroty či věci doručí přímo do vašich rukou, a to i v případě, že se mezitím přemístníte.
Aplikace MedallionClass také nabízí přístup k zábavným programům a hrám v kasinu.

Fyzické odstupy
Díky MedallionClass mohou hosté získat přehled o obsazenosti salonů, divadel a jiných veřejných prostor v reálném čase. Aktivity, kterých se chcete zúčastnit si můžete označit, přičemž jsou vždy určeny limity účasti.

Katalógy a informatívne materiály:

Katalogy podle destinací:

Před plavbou:

Plavby společnosti Princess Cruises
 • Regal Princess

  Regal Princess

  Západní Evropa
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 03. 11. 2021
  34 333 Kč vnitřní
  44 286 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 34 333 Kč
 • Sky Princess

  Sky Princess

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 05. 11. 2021
  35 948 Kč vnitřní
  42 459 Kč vnější
  42 459 Kč s balkonem
  Délka: 13 nocí
  Cena od: 35 948 Kč
 • Grand Princess

  Grand Princess

  COASTAL
  Z přístavu: Los Angeles / CA, Spojené státy americké - Do přístavu: Los Angeles / CA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 05. 11. 2021
  14 771 Kč vnitřní
  15 433 Kč vnější
  17 021 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 14 771 Kč
 • Majestic Princess

  Majestic Princess

  Kalifornie a Mexiko
  Z přístavu: Los Angeles / CA, Spojené státy americké - Do přístavu: Los Angeles / CA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 06. 11. 2021
  16 650 Kč vnitřní
  19 377 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 16 650 Kč
 • Emerald Princess

  Emerald Princess

  Panamský kanál
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 06. 11. 2021
  27 292 Kč vnitřní
  29 515 Kč vnější
  45 371 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 27 292 Kč
 • Ruby Princess

  Ruby Princess

  Kalifornie a Mexiko
  Z přístavu: San Francisco / CA, Spojené státy americké - Do přístavu: San Francisco / CA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 07. 11. 2021
  13 288 Kč vnitřní
  13 977 Kč vnější
  15 538 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 13 288 Kč
 • Princess Enchanted

  Princess Enchanted

  Jižní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 10. 11. 2021
  26 392 Kč vnitřní
  39 336 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 26 392 Kč
 • Grand Princess

  Grand Princess

  Kalifornie a Mexiko
  Z přístavu: Los Angeles / CA, Spojené státy americké - Do přístavu: Los Angeles / CA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 10. 11. 2021
  19 959 Kč vnitřní
  21 442 Kč vnější
  26 736 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 19 959 Kč
 • Ruby Princess

  Ruby Princess

  Kalifornie a Mexiko
  Z přístavu: San Francisco / CA, Spojené státy americké - Do přístavu: San Francisco / CA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 12. 11. 2021
  23 030 Kč vnitřní
  27 530 Kč vnější
  34 280 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 23 030 Kč
zobrazit další plavby této společnosti