Civitavecchia

Přístav Civitavecchia leží na západě Itálie a slouží jako vstupní brána do Říma, který je od pobřeží vzdálen asi 70 km. Samotné přístavní městečko Civitavecchia je pěkné a zajímavé s typicky pohodovou atmosférou Itálie. Hlavní atrakcí přímo v tomto přístavu je pevnost Forte Michelangelo, na jehož stavbě se podílel samotný Michelangelo a Domato Bramante. Historie tohoto města sahá až do etruského období 8. s.n.l. a v 16. století se stal hlavním římským přístavem. 

Největší atrakcí pro zastávky v Civitavecchii je výlet do Říma. Toto město nabízí množství pamětihodností a zajímavostí. Vedle asi nejznámějších památek, jakými jsou Koloseum či Bazilika sv. Petra, můžete navštívit i Vatikánské muzeum, Sixtinskou kapli, Náměstí sv. Petra, Forum Romanum, Pantheon, Fontana di Trevi, Španělské schody a mnohá další místa.

Sezóna plaveb v Civitavecchia

Přístav v Civitavecchia je oblíbeným přístavem mnoha lodních společností, téměř po celou sezónu zde každý den kotví velké množství lodí známých společností Costa Cruises,  MSC a jiných. Nejsilnější sezóna je od jara do podzimu, ale místo je oblíbené i pro zimní plavby ve Středomoří, kdy jsou památky díky sníženému turistickému ruchu dostupné bez front.

Možnosti dopravy do Civitavecchia z ČR

Vlastním autem: přístav Civitavecchia je od Prahy vzdálen asi 1 300km a cesta autem trvá přibližně 14 hodin. Kromě ceny za benzín je třeba počítat s výdaji na dálniční známky, mýtné a parkování v přístavu (cca € 10 za den).
Autobusem: do Říma se dá cestovat i autobusem a to přímo z Prahy. Cena zpáteční jízdenky se pohybuje kolem 110 € a jedna cesta trvá kolem 19 hodin. Autobusové nádraží v centru Říma je od přístavu vzdáleno cca 80 km; ze stanice Termini lze dojet do přístavu vlakem.
Letadlem: mezi Prahou a Římem je přímé letecké spojení provozované několika leteckými společnostmi.

  Vyhledej plavby z přístavu Civitavecchia 

Kam se vydat v Civitavecchia

Většina hostů volí celodenní výlet do Říma (cca 70 km). Na výběr je hned několik možností: buď si rezervovat organizovaný výlet prostřednictvím lodní společnosti, nebo v případě, že chcete jít samostatně, jeďte vlakem nebo taxi. Od zastávky kyvadlového autobusu k stanici Civitavecchia je to asi 20 min (1,4 km) pěšky. Do Říma (na stanici Termini) jede pravidelný přímý vlak, jedna cesta stojí kolem € 6 a trvá od 46 do 80min, v závislosti na vlaku.
Chcete navštívit ve městě několik míst a bez omezení se pohybovat metrem a jinými prostředky hromadné dopravy, zakupte si integrovaný lístek Birgit - budete potřebovat ten na 5 zón. Stojí € 12 a platí až do půlnoci dne, kdy byl označen. Zakoupit jej můžete i v novinovém stánku, v kavárně nebo v blízké cestovní kanceláři.
Vlak zastavuje v římských stanicích San Pietro (40 min), Trastevere (50 min), Ostiense (55 min) a nakonec na Termini (70 min). Stanice San Pietro je vzdálena asi 15 minut chůze od Vatikánu a náměstí svatého Petra. Chcete-li se svézt s IC (meziměstské vlaky, které jsou rychlejší, avšak nejsou pravidelné a občas se i opozdí), budete potřebovat rezervaci sedadel a jsou dražší - kolem € 11 za jednu cestu. Lístek Birgit na tyto vlaky neplatí!
Upozornění: Lístek na vlak musíte v Itálii vždy před cestou označit na strojku nástupišti ještě předtím, než nastoupíte do vlaku. V opačném případě je považován za neplatný a riskujete vysokou pokutu.
Jako ve většině evropských turistických míst, je třeba dávat si dobrý pozor na osobní věci; zejména na místech, kde je hodně lidí, ale také ve vlaku a metry.

Nejoblíbenější výlety v Civitavecchia

• Řím po vlastní ose (vlakem)
• Vatikán a Fórum Romanum
• Barokní Řím s průvodcem

Naše tipy pro přístav Civitavecchia

Město je od přístavu nedaleko a snadno jej zdoláte pěšky. V místních obchůdcích lze nakoupit různé suvenýry a v restauracích můžete ochutnat místní speciality.
Gastronomie: těstoviny (al pomodoro, alla carbonara, lasagne), různé druhy sýrů (parmazán, mozzarella di bufala, gorgonzola, pecorino), sladkosti (voňavé stogliatelle, plněné trubičky cannoli, dezert tiramisu). 
Tipy na nákupy: italské boty, zlaté šperky, víno,  mandlový likér Amaretto, olivový olej, nakládané papričky, oplatky s medem a mandlemi.
Úřední jazyk: italština, ale na turistických místech se domluvíte i anglicky.
Měna: euro (EUR)
Otevírací hodiny v Itálii (obecně): pondělí - sobota 9.00 - 13.00 a 15.30 - 19.30. V neděli a svátcích jsou obchody zavřené, na turistických místech to ale platit nemusí.
V centru města Civitavecchia je k dispozici bezplatná wi-fi: "CIVITAVECCHIA WiFi". Úředním jazykem je italština, ale na turistických místech se domluvíte anglicky.
Oficiální stránka: http://www.civitavecchia.net/
Klima a počasí: https://weather-and-climate.com/average-monthly-Rainfall-Temperature-Sunshine,civitavecchia-lazio-it,Italy

Přístav Civitavecchia

Přístav je od města Civitavecchia vzdálený cca 1,2 km. Ti, kteří se rozhodnou zůstat v přístavním městě, mohou se k centru Civitavecchia dostat pěšky, případně mohou využít i bezplatný kyvadlový autobus, který je zaveze k výjezdu z přístavu.
Oficiální stránka přístavu: Civitavecchia Port

Letiště:
Letiště Řím Fiumicino (FCO) je vzdálené 65 km. Do přístavu se lze dopravit vlakem, délka cesty podle spoje cca 2 hod. a více.
Letiště Ciampino (CIA) pro nízkonákladové spoje (Ryanair a Wizzair) je vzdálené 85 km. Do přístavu se lze dopravit shuttle busem k nádraží Termini a poté vlakem, délka cesty podle spoje cca 2 hod. a více.
Individuální transfery je možné rezervovat zde: Airporttransfers

Parkování: parkování svého vozu si můžete zarezervovat předem, nabízí ho více oprtátorů:
- přímo ze stránek přístavu: Civitavechcia Port - parking
- My parking: MyParking.eu
- Parkvia: Parkvia.com

Mapka přístavu Civitavecchia

Plavby z přístavu Civitavecchia
 • Odyssey of the Seas

  Odyssey of the Seas

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 26. 05. 2024
  37 006 Kč vnitřní
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 37 006 Kč
 • MSC Seaside

  MSC Seaside

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 26. 05. 2024
  27 055 Kč vnitřní
  31 381 Kč vnější
  34 690 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 27 055 Kč
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Východní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 27. 05. 2024
  53 982 Kč vnitřní
  62 636 Kč vnější
  70 220 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 53 982 Kč
 • Costa Pacifica Last minute

  Costa Pacifica

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 27. 05. 2024
  20 336 Kč vnitřní
  23 390 Kč vnější
  27 462 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 20 336 Kč
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Východní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Terst, Itálie
  Datum odjezdu: 27. 05. 2024
  30 185 Kč vnitřní
  32 349 Kč vnější
  36 675 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 30 185 Kč
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 27. 05. 2024
  79 943 Kč vnitřní
  88 596 Kč vnější
  103 739 Kč s balkonem
  Délka: 21 nocí
  Cena od: 79 943 Kč
 • MSC Fantasia

  MSC Fantasia

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 28. 05. 2024
  21 964 Kč vnější
  25 782 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 21 964 Kč
 • Norwegian Epic Akce

  Norwegian Epic

  Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 29. 05. 2024
  23 313 Kč vnitřní
  58 869 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 23 313 Kč
 • MSC Seaview

  MSC Seaview

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 29. 05. 2024
  27 818 Kč vnitřní
  31 636 Kč vnější
  35 454 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 27 818 Kč