Civitavecchia

Přístav Civitavecchia leží na západě Itálie a slouží jako vstupní brána do Říma, který je od pobřeží vzdálen asi 70 km. Samotné přístavní městečko Civitavecchia je pěkné a zajímavé s typicky pohodovou atmosférou Itálie. Hlavní atrakcí přímo v tomto přístavu je pevnost Forte Michelangelo, na jehož stavbě se podílel samotný Michelangelo a Domato Bramante. Historie tohoto města sahá až do etruského období 8. s.n.l. a v 16. století se stal hlavním římským přístavem. 

Největší atrakcí pro zastávky v Civitavecchii je výlet do Říma. Toto město nabízí množství pamětihodností a zajímavostí. Vedle asi nejznámějších památek, jakými jsou Koloseum či Bazilika sv. Petra, můžete navštívit i Vatikánské muzeum, Sixtinskou kapli, Náměstí sv. Petra, Forum Romanum, Pantheon, Fontana di Trevi, Španělské schody a mnohá další místa.

Sezóna plaveb v Civitavecchia

Přístav v Civitavecchia je oblíbeným přístavem mnoha lodních společností, téměř po celou sezónu zde každý den kotví velké množství lodí známých společností Costa Cruises,  MSC a jiných. Nejsilnější sezóna je od jara do podzimu, ale místo je oblíbené i pro zimní plavby ve Středomoří, kdy jsou památky díky sníženému turistickému ruchu dostupné bez front.

Možnosti dopravy do Civitavecchia z ČR

Vlastním autem: přístav Civitavecchia je od Prahy vzdálen asi 1 300km a cesta autem trvá přibližně 14 hodin. Kromě ceny za benzín je třeba počítat s výdaji na dálniční známky, mýtné a parkování v přístavu (cca € 10 za den).
Autobusem: do Říma se dá cestovat i autobusem a to přímo z Prahy. Cena zpáteční jízdenky se pohybuje kolem 110 € a jedna cesta trvá kolem 19 hodin. Autobusové nádraží v centru Říma je od přístavu vzdáleno cca 80 km; ze stanice Termini lze dojet do přístavu vlakem.
Letadlem: mezi Prahou a Římem je přímé letecké spojení provozované několika leteckými společnostmi.

  Vyhledej plavby z přístavu Civitavecchia 

Kam se vydat v Civitavecchia

Většina hostů volí celodenní výlet do Říma (cca 70 km). Na výběr je hned několik možností: buď si rezervovat organizovaný výlet prostřednictvím lodní společnosti, nebo v případě, že chcete jít samostatně, jeďte vlakem nebo taxi. Od zastávky kyvadlového autobusu k stanici Civitavecchia je to asi 20 min (1,4 km) pěšky. Do Říma (na stanici Termini) jede pravidelný přímý vlak, jedna cesta stojí kolem € 6 a trvá od 46 do 80min, v závislosti na vlaku.
Chcete navštívit ve městě několik míst a bez omezení se pohybovat metrem a jinými prostředky hromadné dopravy, zakupte si integrovaný lístek Birgit - budete potřebovat ten na 5 zón. Stojí € 12 a platí až do půlnoci dne, kdy byl označen. Zakoupit jej můžete i v novinovém stánku, v kavárně nebo v blízké cestovní kanceláři.
Vlak zastavuje v římských stanicích San Pietro (40 min), Trastevere (50 min), Ostiense (55 min) a nakonec na Termini (70 min). Stanice San Pietro je vzdálena asi 15 minut chůze od Vatikánu a náměstí svatého Petra. Chcete-li se svézt s IC (meziměstské vlaky, které jsou rychlejší, avšak nejsou pravidelné a občas se i opozdí), budete potřebovat rezervaci sedadel a jsou dražší - kolem € 11 za jednu cestu. Lístek Birgit na tyto vlaky neplatí!
Upozornění: Lístek na vlak musíte v Itálii vždy před cestou označit na strojku nástupišti ještě předtím, než nastoupíte do vlaku. V opačném případě je považován za neplatný a riskujete vysokou pokutu.
Jako ve většině evropských turistických míst, je třeba dávat si dobrý pozor na osobní věci; zejména na místech, kde je hodně lidí, ale také ve vlaku a metry.

Nejoblíbenější výlety v Civitavecchia

• Řím po vlastní ose (vlakem)
• Vatikán a Fórum Romanum
• Barokní Řím s průvodcem

Naše tipy pro přístav Civitavecchia

Město je od přístavu nedaleko a snadno jej zdoláte pěšky. V místních obchůdcích lze nakoupit různé suvenýry a v restauracích můžete ochutnat místní speciality.
Gastronomie: těstoviny (al pomodoro, alla carbonara, lasagne), různé druhy sýrů (parmazán, mozzarella di bufala, gorgonzola, pecorino), sladkosti (voňavé stogliatelle, plněné trubičky cannoli, dezert tiramisu). 
Tipy na nákupy: italské boty, zlaté šperky, víno,  mandlový likér Amaretto, olivový olej, nakládané papričky, oplatky s medem a mandlemi.
Úřední jazyk: italština, ale na turistických místech se domluvíte i anglicky.
Měna: euro (EUR)
Otevírací hodiny v Itálii (obecně): pondělí - sobota 9.00 - 13.00 a 15.30 - 19.30. V neděli a svátcích jsou obchody zavřené, na turistických místech to ale platit nemusí.
V centru města Civitavecchia je k dispozici bezplatná wi-fi: "CIVITAVECCHIA WiFi". Úředním jazykem je italština, ale na turistických místech se domluvíte anglicky.
Oficiální stránka: http://www.civitavecchia.net/
Klima a počasí: https://weather-and-climate.com/average-monthly-Rainfall-Temperature-Sunshine,civitavecchia-lazio-it,Italy

Přístav Civitavecchia

Přístav je od města Civitavecchia vzdálený cca 1,2 km. Ti, kteří se rozhodnou zůstat v přístavním městě, mohou se k centru Civitavecchia dostat pěšky, případně mohou využít i bezplatný kyvadlový autobus, který je zaveze k výjezdu z přístavu.
Oficiální stránka přístavu: Civitavecchia Port

Letiště:
Letiště Řím Fiumicino (FCO) je vzdálené 65 km. Do přístavu se lze dopravit vlakem, délka cesty podle spoje cca 2 hod. a více.
Letiště Ciampino (CIA) pro nízkonákladové spoje (Ryanair a Wizzair) je vzdálené 85 km. Do přístavu se lze dopravit shuttle busem k nádraží Termini a poté vlakem, délka cesty podle spoje cca 2 hod. a více.
Individuální transfery je možné rezervovat zde: Airporttransfers

Parkování: parkování svého vozu si můžete zarezervovat předem, nabízí ho více oprtátorů:
- přímo ze stránek přístavu: Civitavechcia Port - parking
- My parking: MyParking.eu
- Parkvia: Parkvia.com

Mapka přístavu Civitavecchia

Plavby z přístavu Civitavecchia
 • MSC World Europa

  MSC World Europa

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 04. 12. 2023
  15 531 Kč vnitřní
  21 302 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 15 531 Kč
 • Norwegian Gem

  Norwegian Gem

  Transatlantické plavby
  Civitavecchia (Rím), Itálie New York / NY, USA
  Datum odjezdu: 04. 12. 2023
  17 990 Kč vnitřní
  133 533 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 17 990 Kč
 • Island Princess

  Island Princess

  Transatlantické plavby
  Civitavecchia (Rím), Itálie Fort Lauderdale / FL, USA
  Datum odjezdu: 07. 12. 2023
  21 929 Kč vnitřní
  22 356 Kč vnější
  30 761 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 21 929 Kč
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Východní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 08. 12. 2023
  10 262 Kč vnitřní
  14 026 Kč vnější
  16 535 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 10 262 Kč
 • MSC World Europa

  MSC World Europa

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 11. 12. 2023
  20 549 Kč vnější
  20 549 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 20 549 Kč
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Východní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 15. 12. 2023
  9 760 Kč vnitřní
  12 771 Kč vnější
  15 280 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 9 760 Kč
 • MSC World Europa

  MSC World Europa

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 18. 12. 2023
  14 528 Kč vnitřní
  20 298 Kč vnější
  20 298 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 14 528 Kč
 • MSC Orchestra

  MSC Orchestra

  Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 19. 12. 2023
  12 520 Kč vnitřní
  16 284 Kč vnější
  20 048 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 12 520 Kč
 • MSC Poesia

  MSC Poesia

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Janov (Genova), Itálie
  Datum odjezdu: 20. 12. 2023
  6 749 Kč vnitřní
  10 011 Kč vnější
  12 269 Kč s balkonem
  Délka: 6 nocí
  Cena od: 6 749 Kč