Costa Crociere

Plavby Costa prezentují italský šarm a extravaganci

Jedna z nejpopulárnějších evropských lodních společností kombinuje italskou námořní tradici a atraktivní cíle s klasickým italským designem a stylem. Společnost Costa Crociere byla založena v roce 1854 pod názvem "Giacomo Costa fu Andrea". Nákladní lodě zakladatele Giacoma Costy zpočátku přepravovaly olivový olej a látky v oblasti Středozemního moře. V roce 2000 byla zakoupena korporací Carnival. Její lodě odrážejí italské dědictví a styl v souhře s vymoženostmi, které jsou očekávané od moderních lodí 21. století.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÍPLAVBY JE OFICIÁLNÍM PRODEJCEM (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami Costa Cruises

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Costa Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Pro zajištění zdraví a bezpečnosti cestujících během plavby připravila společnost soubor postupů, které je třeba dodržovat během celé plavby.Costa Cruises věnuje maximální pozornost implementaci nových postupů a protokolů na všech úrovních. S cílem zajistit svým hostům nezapomenutelnou dovolenou v naprostém klidu, vyvinuli ve spolupráci se skupinou nezávislých vědeckých odborníků protokol o bezpečnosti.
Zde naleznete detailní informace k jednotlivým destinacím a zavedená opatření na palubách lodí: Informace k situaci Covid-19 na plavbách Costa

Cíle plaveb lodí Costa

Společnost Costa patří mezi populární výletní linky v Evropě, s pestrou paletou celoročně provozovaných tras ve Středomoří a sezónních plaveb v severní Evropě, Karibiku a Emirátech. K unikátním trasám patří ty v Indickém oceánu, ale také v Asii ze Singapuru a v Japonsku. Každoročně uskuteční jedna z lodí flotily také plavbu kolem světa.

Flotila lodí Costa Cruises

Název lodéVýtlakPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Costa Deliziosa  92.600 t1.13020102018
Costa Diadema132.500 t1.8862014 
Costa Fascinosa114.500 t1.50720122018
Costa Favolosa114.500 t1.50720112018
Costa Fortuna102.587 t1.35420042018
Costa Firenze135.500 t2.116 2020 
Costa Pacifica114.500 t1.50720092017
Costa Serena114.147 t1.507 20072015
Costa Smeralda183.900 t2.612nyr2019 
Costa Toscana183.900 t2.612nyr2021 

Ubytování na lodích Costa

Na výběr jsou vnitřní kajuty, kajuty s výhledem na moře a kajuty s balkónem. Kajuty jsou rozděleny do tříd: Basic, All inclusive, Deluxe, Last Minute Deal.

Stravování

V cena plavby je bohatá plná penze sestávající ze snídaně, oběda, odpolední svačiny a večeře. Podává se evropská i světová kuchyně obohacená o italské regionální speciality: těstoviny na rozmanitý způsob, ryby, mořské plody, pizza, tiramisu a podobně. Některá večerní menu v hlavních restauracích jsou připravována ve spolupráci se světoznámým italským šéfkuchařem Brunem Barbierim (7* Michellin během své dosavadní kariéry).
Pro hosty ubytované z kategoriích Suite, jakož i pro členy Costa klubu Diamante a Perla Diamante, je určena exkluzivní restaurace Club.
V prémiových restauracích (Samsara, Pummid'Oro, Tavola Peppanyaki) je třeba rezervovat předem a platí se á la carte.
V kajutách je k dispozici 24hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Automatický servisní příplatek 15% k účtu se přidává na všechny zakoupené nápoje a doplňkové služby.

Nápojové balíčky

Během plavby si v jakokoliv restauraci či baru můžete zakoupit libovolný nápoj dle nabídky nápojového či barového lístku.
Pokud si chcete plavbu užít ve stylu all inclusive, je možné si objednat paušální nápojový balíček. Je výhodnější si ho objednat předem, ale rozhodnout se pro něj můžete i až na palubě lodi, ovšem za vyšší cenu a se servisním příplatkem 15%.

Hosté a jazyk na palubě

Plavby loděmi Costa si rezervují převážně dvojice ve věku od 35 do 55 let a rodiny s dětmi; na většině okruhů tvoří až 80% Evropané a z toho značnou část Italové. Na palubě převládá mezinárodní atmosféra. Oficiálním jazykem na palubě je italština a angličtina; oznámení a tiskoviny (lodní noviny, menu v restauracích, informace o výletech apod.) jsou k dispozici ve více jazycích podle převládajícíh národností hostí (němčina, španělšina, ruština, francouzština).

Děti a mládež

U Costy jsou děti na palubě vítané. Společnost nabízí v ceně plavby dobře organizovaný celodenní program pro děti a teenagery, který je rozdělen do 4 věkových kategorií: Mini od 3 do 6 let; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 let. Pro každou skupinu jsou denně připraveny adekvátní aktivity v časech 9 - 12 h, 15 - 18 h a 21 - 23: 30 h.
Rodiče mohou během plavby bezplatně využít i dva večery na romantické chvíle ve dvou, zatímco se jejich děti zúčastní organizovaného večerního bufetu nebo na pizza párty s dozorem.
Věková hranice: Kojenci musí být v den nalodění ve věku alespoň 6 měsíců pro týdenní plavby v Evropě; plavba pro dítě do 1 roku je na zpětné potvrzení. Minimální věk 12 měsíců je požadován pro plavby přes oceán (Atlantik, Tichomoří, Indie, Arktida atd.), plavby kolem světa, plavby delší 15 dnů nebo jakýkoli jiný itinerář, který podle názoru dopravce představuje vážné riziko pro kojence, kteří potřebují neodkladnou péči.

Zábava pro dospělé

Plavba na lodi Costa je kombinací amerického pohodlí a emocí Středomoří. Mnohočetný animační personál pracuje usilovně na tom, aby každého dostal do správné nálady. Costa Crociere je známá pro oblíbené tematické večery s odpovídajícími večerními menu. Nejznámější je Festa Italiana. Dále je to oslava Benvenuto A Bordo (Vítejte na palubě) s kapitánem jako hostitelem, Noc v bílém, Silent Disco nebo Notte Tropical.
Program doplňují společné aktivity jako hry v bazénu,  soutěže, bingo, lekce tance. Večery vyplňují představení v divadle, živá hudba mnoha žánrů, diskotéka, taneční party a několikrát za plavbu i půlnoční "al fresco" bufet.

Výlety na pevnině během kotvení lodi

Pro každý přístav se nabízí velké množství organizovaných výletů mnoha typů, od poznávacích přes gurmánské až po sportovní. Výlety doprovází jazykově vybavení průvodci; garantovaným jazykem bývá italština a angličtina.
To, zda bude vámi vybraný výlet organizovaný i ve vámi preferovaném jazyce, závisí na aktuální dostupnosti a počtu předem přihlášených účastníků v dané řeči. Tato informace je vždy potvrzena až na palubě. V případě, že se vybraná jazyková verze nepotvrdí, máte stále možnost účastnit se výletu v angličtině.

Fitness a odpočinek

Inspirovaná starými Římany, Costa klade trvalý důraz na wellness a relax. Samsara spa (lázně) a salony jsou spravovány společností Steiner Leisure. Procedury zahrnují množství masáží, tělových zábalů a obličejové kosmetiky. K dispozici jsou i kadeřnické služby a manikúra.
K dispozici všem hostům zdama jsou posilovny se špičkovým tréninkovým vybavením Technogym, běžecká dráha, základní kurzy fitness, bazény a vířivky. Lodě Costa nabízejí i Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers 'Association) a golfovými exkurzemi v některých přístavech.

Oblékání na palubě lodi

Během týdenní plavby jsou 1 až 2 večery formálně. U mužů je tehdy doporučený tmavý nebo sportovní oblek a kravata. Během ostatních večerů je dostačující ležérní casual oblečení, přestože džíny jsou do restaurací nevhodné, podobně jako i krátké kalhoty, flip-flops či tílko po šesté hodině večer na veřejných prostranstvích.

Kouření na palubě

Kouření je povoleno pouze ve vyznačených prostorách na otevřených palubách, v baru Cigar Lounge (k dispozici na většině lodí Costa) a na balkoně kajuty. Je přísně zakázáno odhazovat nedopalky přes palubu.

Měna a placení na palubě

Oficiální měnou na palubě je EUR, to platí především pro evropské destinace. U plaveb z přístavů v USA, Jižní Americe a Asii je oficiální měnou na palubě USD.
Na lodích Costa platí bezhotovostní systém plateb prostřednictvím osobní karty Costa, kterou každý cestující dostane při nalodění. Nejpozději do 48 hodin po nalodění je třeba ji aktivovat na recepci nebo v některém z k tomu určených automatů rozmístěných na palubě lodi, podle preferovaného způsobu placení.

Možné způsoby placení na lodi

 • Kreditní kartou: Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptují se VISA Electron, Cirrus Maestro, předplacené (Prepaid) ani dobíjecí platební karty. Aktivace probíhá prostřednictvím automatů. Palubní účty propojené s kreditní kartou se hradí vždy během noci a majitel karty dostane autorizaci z banky za výdaje za uplynulý den plavby.
 • V hotovosti: K registraci je třeba složit depozit v hotovosti ve výši 150 EUR / USD na osobu. Na Costa Diadema, Costa Deliziosa, Costa Pacifica, Costa Fascinosa a Costa Mediterranea prostřednictvím hotovostních automatů (Cash machine), na ostatních lodích přímo na recepci.

Upozornění: v případě, že jste již v prvních 48 hodinách plavby udělali nákupy za více než 200 USD / EUR a Vámi registrovaná částka byla nižší, vaše karta Costa může být dočasně zablokována. Pokud se tak stane, je třeba úměrně navýšit depozit.

Věrnostní program Costa Club

Společnost Costa si váží věrných zákazníků. Výhodami členství v C|Club jsou speciální slevy na vybraných plavbách, láhev perlivého vína v kajutě, suvenýry na konci plavby, slevy v lodních obchodech, slevy na wellness procedury či večeře bez příplatku ve speciální restauraci.
Nový C|Club je aktivní od 21. dubna 2022. K tomuto datu se stanoví úroveň členství stávajících členů věrnostního klubu podle bodů vztahujících se pouze k plavbám s odjezdem po 15. červnu 2019 v době začátku platnosti nových Všeobecných podmínek C|Clubu.
Více info ke C|Club.

Spropitné pro personál

Na palubě se automaticky účtuje na hostův palubní účet povinný servisní poplatek (service charge) určený pro posádku lodi a jeho snížení nebo odpuštění není možné. Tento poplatek můžete uhradit i předem již při rezervaci plavby.

Výše poplatku v jednotlivých destinacích - platí pro plavby od 1.5.2022

 • 11 EUR/den/osoba nad 15 let; dítě 4 - 14,99 let 5,5 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Platí pro destinace Evropa, Karibik (vyplutí mimo USA), Arabský poloostrov, Indický oceán, plavba kolem světa. 
 • 12,50 USD/den/osoba nad 15 let; dítě 4 - 14,99 let 6,25 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Platí pro destinace USA, Karibik (vyplutí z USA), Jižní Amerika.
 • 14,50 USD/den/osoba nad 13 let; dítě 4 - 12,99 let 7,25 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Hosté ve suite platí 17,50 USD. Platí pro destinace Japonsko.

Servisní příplatek 15% se aplikuje na všechny na palubě zakoupené nápoje a na služby. Neaplikuje se na výhodné nápojové a wellness balíčky, pokud byly zakoupeny před plavbou.

Internet na palubě a mobilní aplikace My Costa

Pro větší komfort hostů je na plubách lodí Costa je k dispozici připojení na internet pomocí palubní Wi-Fi. Používání je zpoplatněné, je nutné si zakoupit balíčky internetu různého rozsahu.

Bezplatně je však možné používat mobilní aplikaci My Costa (ke stažení na GooglePlay nebo AppStore). Aplikace funguje v několika světových jazycích a usnadňuje hostům život na palubě lodi. Umožňuje vytvářet si rezervace a objednávky doplňkových služeb, načíst si barový či jídelní lístek, prohlédnout si nabízené výlety, zobrazit interaktivní mapu polohy lodi, předpověď počasí a další. Je nezbytná pro odbavení před plavbou.

Telefonování: v rámci lodě se dovoláte interními telefony z kajuty či veřejných míst. Telefonování vlastním mobilem na vlastní náklady je možné buď připojením na pevninskou mobilní síť nebo připojením na satelit. 

Doprava do přístavu, transfery

V ceně plavby není ve většině případů zahrnutá cesta do přístavu. Přístav odplutí je tedy dobré volit podle dostupnosti z vašeho bydliště. Pro vlastní dopravu jsou dobře dostupné Savona, Terst, Benátky, Kiel, Hambuk, Warnemunde. Pro leteckou dopravu to je Barcelona, Civitavechcia a další místa s přímým leteckým spojením z Prahy či Vídně.
Autobusové transfery lodní společnosti Costa Cruises mezi letištěm a přístavem jsou pouze pro plně očkované cestující. Více detailů: Transfery z letišť a nádraží ve Středomoří.

 Informace o cenách plaveb  
 


Plavby společnosti Costa Crociere
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západní Středomoří
  Z přístavu: Barcelona, Španělsko - Do přístavu: Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 27. 03. 2023
  13 563 Kč vnitřní
  18 010 Kč vnější
  21 468 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 13 563 Kč
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západní Středomoří
  Z přístavu: Palma de Mallorca, Španělsko - Do přístavu: Palma de Mallorca, Španělsko
  Datum odjezdu: 28. 03. 2023
  16 033 Kč vnitřní
  19 245 Kč vnější
  22 704 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 16 033 Kč
 • Costa Fortuna

  Costa Fortuna

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: Rio De Janeiro, Brazílie - Do přístavu: Tarragona, Španělsko
  Datum odjezdu: 29. 03. 2023
  15 539 Kč vnitřní
  22 209 Kč vnější
  28 386 Kč s balkonem
  Délka: 16 nocí
  Cena od: 15 539 Kč
 • Costa Fortuna

  Costa Fortuna

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: Rio De Janeiro, Brazílie - Do přístavu: Savona, Itálie
  Datum odjezdu: 29. 03. 2023
  15 045 Kč vnitřní
  21 221 Kč vnější
  26 162 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 15 045 Kč
 • Costa Fortuna

  Costa Fortuna

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: Rio De Janeiro, Brazílie - Do přístavu: Marseille, Francie
  Datum odjezdu: 29. 03. 2023
  14 057 Kč vnitřní
  19 739 Kč vnější
  24 433 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 14 057 Kč
 • Costa Deliziosa

  Costa Deliziosa

  Plavby kolem světa - segment
  Z přístavu: San Antonio > Santiago, Chile - Do přístavu: Savona, Itálie
  Datum odjezdu: 29. 03. 2023
  118 557 Kč vnitřní
  135 851 Kč vnější
  172 907 Kč s balkonem
  Délka: 39 nocí
  Cena od: 118 557 Kč
 • Costa Deliziosa

  Costa Deliziosa

  Plavby kolem světa - segment
  Z přístavu: San Antonio > Santiago, Chile - Do přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie
  Datum odjezdu: 29. 03. 2023
  115 840 Kč vnitřní
  133 133 Kč vnější
  170 190 Kč s balkonem
  Délka: 40 nocí
  Cena od: 115 840 Kč
 • Costa Deliziosa

  Costa Deliziosa

  Plavby kolem světa - segment
  Z přístavu: San Antonio > Santiago, Chile - Do přístavu: Marseille, Francie
  Datum odjezdu: 29. 03. 2023
  118 557 Kč vnitřní
  135 851 Kč vnější
  172 907 Kč s balkonem
  Délka: 38 nocí
  Cena od: 118 557 Kč
 • Costa Deliziosa

  Costa Deliziosa

  Plavby kolem světa - segment
  Z přístavu: San Antonio > Santiago, Chile - Do přístavu: Benátky > Marghera, Taliansko
  Datum odjezdu: 29. 03. 2023
  118 557 Kč vnitřní
  135 851 Kč vnější
  172 907 Kč s balkonem
  Délka: 45 nocí
  Cena od: 118 557 Kč