Costa Crociere

Plavby Costa prezentují italský šarm a extravaganci

Jedna z nejpopulárnějších evropských lodních společností kombinuje italskou námořní tradici a atraktivní cíle s klasickým italským designem a stylem. Společnost Costa Crociere byla založena v roce 1854 pod názvem "Giacomo Costa fu Andrea". Nákladní lodě zakladatele Giacoma Costy zpočátku přepravovaly olivový olej a látky v oblasti Středozemního moře. V roce 2000 byla zakoupena korporací Carnival. Její lodě odrážejí italské dědictví a styl v souhře s vymoženostmi, které jsou očekávané od moderních lodí 21. století.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÍPLAVBY JE OFICIÁLNÍM PRODEJCEM (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

Cíle plaveb lodí Costa

Společnost Costa patří mezi populární výletní linky v Evropě, s pestrou paletou celoročně provozovaných tras ve Středomoří a sezónních plaveb v severní Evropě, Karibiku a Emirátech. K unikátním trasám patří ty v Indickém oceánu, ale také v Asii ze Singapuru a v Japonsku. Každoročně uskuteční jedna z lodí flotily také plavbu kolem světa.

Flotila lodí Costa Cruises

Název lodéVýtlakPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Costa Deliziosa  92.600 t1.13020102018
Costa Diadema132.500 t1.8862014 
Costa Fascinosa114.500 t1.50720122018
Costa Favolosa114.500 t1.50720112018
Costa Fortuna102.587 t1.35420042018
Costa Pacifica114.500 t1.50720092017
Costa Smeralda183.900 t2.612nyr2019 
Costa Toscana183.900 t2.612nyr2021 

Ubytování na lodích Costa

Na výběr jsou vnitřní kajuty, kajuty s výhledem na moře a kajuty s balkónem. Luxusní a exkluzivní variantou ubytování jsou suite.
Plavby se prodávají ve několika cenových modelech:

 • My Cruise - plavba s plnou penzí
 • All inclusive - plavba s plnou penzí a nápojovým balíčkem My Drinks (dospělý) nebo My Soft Drinks (dítě do 18let)
 • Last minute - bez možnosti nezávazné rezervace

Stravování

V cena plavby je bohatá plná penze sestávající ze snídaně, oběda, odpolední svačiny a večeře. Podává se evropská i světová kuchyně obohacená o italské regionální speciality: těstoviny na rozmanitý způsob, ryby, mořské plody, pizza, tiramisu a podobně. Některá večerní menu v hlavních restauracích jsou připravována ve spolupráci se světoznámým italským šéfkuchařem Brunem Barbierim (7* Michellin během své dosavadní kariéry).
Pro hosty ubytované z kategoriích Suite, jakož i pro členy Costa klubu Diamante a Perla Diamante, je určena exkluzivní restaurace Club.
V prémiových restauracích (Samsara, Pummid'Oro, Tavola Teppanyaki) je třeba rezervovat předem a platí se á la carte.
V kajutách je k dispozici 24hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Automatický servisní příplatek 15% k účtu se přidává na všechny zakoupené nápoje a doplňkové služby.

Nápojové balíčky

Během plavby si v jakokoliv restauraci či baru můžete zakoupit libovolný nápoj dle nabídky nápojového či barového lístku.
Pokud si chcete plavbu užít ve stylu all inclusive, je možné si objednat paušální nápojový balíček. Je výhodnější si ho objednat předem, ale rozhodnout se pro něj můžete i až na palubě lodi, ovšem za vyšší cenu a se servisním příplatkem 15%.

Hosté a jazyk na palubě

Plavby loděmi Costa si rezervují převážně dvojice ve věku od 35 do 55 let a rodiny s dětmi; na většině okruhů tvoří až 80% Evropané a z toho značnou část Italové. Na palubě převládá mezinárodní atmosféra. Oficiálním jazykem na palubě je italština a angličtina; oznámení a tiskoviny (lodní noviny, menu v restauracích, informace o výletech apod.) jsou k dispozici ve více jazycích podle převládajícíh národností hostí (němčina, španělšina, ruština, francouzština).

Děti a mládež

U Costy jsou děti na palubě vítané. Společnost nabízí v ceně plavby dobře organizovaný celodenní program pro děti a teenagery, který je rozdělen do 4 věkových kategorií: Mini od 3 do 6 let; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 let. Pro každou skupinu jsou denně připraveny adekvátní aktivity v časech 9 - 12 h, 15 - 18 h a 21 - 23: 30 h.
Rodiče mohou během plavby bezplatně využít i dva večery na romantické chvíle ve dvou, zatímco se jejich děti zúčastní organizovaného večerního bufetu nebo na pizza párty s dozorem.
Věková hranice: Kojenci musí být v den nalodění ve věku alespoň 6 měsíců pro týdenní plavby v Evropě; plavba pro dítě do 1 roku je na zpětné potvrzení. Minimální věk 12 měsíců je požadován pro plavby přes oceán (Atlantik, Tichomoří, Indie, Arktida atd.), plavby kolem světa, plavby delší 15 dnů nebo jakýkoli jiný itinerář, který podle názoru dopravce představuje vážné riziko pro kojence, kteří potřebují neodkladnou péči.

Zábava pro dospělé

Plavba na lodi Costa je kombinací amerického pohodlí a emocí Středomoří. Mnohočetný animační personál pracuje usilovně na tom, aby každého dostal do správné nálady. Costa Crociere je známá pro oblíbené tematické večery s odpovídajícími večerními menu. Nejznámější je Festa Italiana. Dále je to oslava Benvenuto A Bordo (Vítejte na palubě) s kapitánem jako hostitelem, Noc v bílém, Silent Disco nebo Notte Tropical.
Program doplňují společné aktivity jako hry v bazénu,  soutěže, bingo, lekce tance. Večery vyplňují představení v divadle, živá hudba mnoha žánrů, diskotéka, taneční party a několikrát za plavbu i půlnoční "al fresco" bufet.

Výlety na pevnině během kotvení lodi

Pro každý přístav se nabízí velké množství organizovaných výletů mnoha typů, od poznávacích přes gurmánské až po sportovní. Výlety doprovází jazykově vybavení průvodci; garantovaným jazykem bývá italština a angličtina.
To, zda bude vámi vybraný výlet organizovaný i ve vámi preferovaném jazyce, závisí na aktuální dostupnosti a počtu předem přihlášených účastníků v dané řeči. Tato informace je vždy potvrzena až na palubě. V případě, že se vybraná jazyková verze nepotvrdí, máte stále možnost účastnit se výletu v angličtině.
Od 1. 3. 2024 Costa již klientům nedoručuje do kajuty lístky na výlety v papírové podobě, ale jsou dostupné pouze v aplikaci MyCosta. Aplikaci je třeba si stáhnout do telefonu ještě před cestou; aplikace pak bude klientovi přístupná prostřednictvím lodní WiFi, a to i v případě, kdy klient nemá zakoupená extra data.

Fitness a odpočinek

Inspirovaná starými Římany, Costa klade trvalý důraz na wellness a relax. Samsara spa (lázně) a salony jsou spravovány společností Steiner Leisure. Procedury zahrnují množství masáží, tělových zábalů a obličejové kosmetiky. K dispozici jsou i kadeřnické služby a manikúra.
K dispozici všem hostům zdama jsou posilovny se špičkovým tréninkovým vybavením Technogym, běžecká dráha, základní kurzy fitness, bazény a vířivky. Lodě Costa nabízejí i Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers 'Association) a golfovými exkurzemi v některých přístavech.

Oblékání na palubě lodi

Během týdenní plavby jsou 1 až 2 večery formálně. U mužů je tehdy doporučený tmavý nebo sportovní oblek a kravata. Během ostatních večerů je dostačující ležérní casual oblečení, přestože džíny jsou do restaurací nevhodné, podobně jako i krátké kalhoty, flip-flops či tílko po šesté hodině večer na veřejných prostranstvích.

Kouření na palubě

Kouření je povoleno pouze ve vyznačených prostorách na otevřených palubách, v baru Cigar Lounge (k dispozici na většině lodí Costa) a na balkoně kajuty. Je přísně zakázáno odhazovat nedopalky přes palubu.

Měna a placení na palubě

Oficiální měnou na palubě je EUR, to platí především pro evropské destinace. U plaveb z přístavů v USA, Jižní Americe a Asii je oficiální měnou na palubě USD.
Na lodích Costa platí bezhotovostní systém plateb prostřednictvím osobní karty Costa, kterou každý cestující dostane při nalodění. Nejpozději do 48 hodin po nalodění je třeba ji aktivovat na recepci nebo v některém z k tomu určených automatů rozmístěných na palubě lodi, podle preferovaného způsobu placení.

Možné způsoby placení na lodi

 • Kreditní kartou: Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptují se VISA Electron, Cirrus Maestro, předplacené (Prepaid) ani dobíjecí platební karty. Aktivace probíhá prostřednictvím automatů. Palubní účty propojené s kreditní kartou se hradí vždy během noci a majitel karty dostane autorizaci z banky za výdaje za uplynulý den plavby.
 • V hotovosti: K registraci je třeba složit depozit v hotovosti ve výši 150 EUR / USD na osobu. Na Costa Diadema, Costa Deliziosa, Costa Pacifica, Costa Fascinosa a Costa Mediterranea prostřednictvím hotovostních automatů (Cash machine), na ostatních lodích přímo na recepci.

Upozornění: v případě, že jste již v prvních 48 hodinách plavby udělali nákupy za více než 200 USD / EUR a Vámi registrovaná částka byla nižší, vaše karta Costa může být dočasně zablokována. Pokud se tak stane, je třeba úměrně navýšit depozit.

Věrnostní program Costa Club

Společnost Costa si váží věrných zákazníků. Výhodami členství v C|Club jsou speciální slevy na vybraných plavbách, láhev perlivého vína v kajutě, suvenýry na konci plavby, slevy v lodních obchodech, slevy na wellness procedury či večeře bez příplatku ve speciální restauraci.
Nový C|Club je aktivní od 21. dubna 2022. K tomuto datu se stanoví úroveň členství stávajících členů věrnostního klubu podle bodů vztahujících se pouze k plavbám s odjezdem po 15. červnu 2019 v době začátku platnosti nových Všeobecných podmínek C|Clubu.
Více info ke C|Club.

Servisní poplatek - spropitné

Na palubě se automaticky účtuje na hostův palubní účet povinný servisní poplatek (service charge) určený pro posádku lodi. Jeho snížení nebo odpuštění není možné.
Výše servisního poplatku:

 • 11 EUR/den/osoba nad 15 let; dítě 4 - 14,99 let 5,5 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Platí pro destinace Evropa, Karibik (vyplutí mimo USA), Arabský poloostrov, Indický oceán, plavba kolem světa. 
 • 12,50 USD/den/osoba nad 15 let; dítě 4 - 14,99 let 6,25 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Platí pro destinace USA, Karibik (vyplutí z USA), Jižní Amerika.
 • 14,50 USD/den/osoba nad 13 let; dítě 4 - 12,99 let 7,25 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Hosté ve suite platí 17,50 USD. Platí pro destinace Japonsko.

Servisní příplatek 15% se aplikuje na všechny na palubě zakoupené nápoje a na služby. Neaplikuje se na výhodné nápojové a wellness balíčky, pokud byly zakoupeny před plavbou.

Internet na palubě, telefonování a mobilní aplikace My Costa

Pro větší komfort hostů je na plubách lodí Costa je k dispozici připojení na internet pomocí palubní Wi-Fi. Pro pohodlný život na palubě je žádoucí používat aplikaci MyCosta. Více: komunikace na lodi.

Doprava do přístavu, transfery

V ceně plavby není ve většině případů zahrnutá cesta do přístavu. Přístav odplutí je tedy dobré volit podle dostupnosti z vašeho bydliště. Pro vlastní dopravu jsou dobře dostupné Savona, Terst, Benátky, Kiel, Hamburk, Warnemunde. Pro leteckou dopravu to je Barcelona, Civitavechcia a další místa s přímým leteckým spojením z Prahy či Vídně.
Autobusové transfery lodní společnosti Costa Cruises mezi letištěm a přístavem se organizují pro přístav Savona (letiště Milano), Civitavecchia (letiště Rom Fiumicino) a některé další, více informací při rezervaci.

 Informace o cenách plaveb  
 

 

Plavby společnosti Costa Crociere
 • Costa Pacifica Akce Last minute

  Costa Pacifica

  Středomoří
  Palma de Mallorca, Španělsko Palma de Mallorca, Španělsko
  Datum odjezdu: 27. 06. 2024
  18 437 Kč vnitřní
  21 514 Kč vnější
  24 591 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 18 437 Kč
 • Costa Smeralda Akce Last minute

  Costa Smeralda

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 27. 06. 2024
  16 642 Kč vnitřní
  17 924 Kč vnější
  19 206 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 16 642 Kč
 • Costa Diadema S letenkou

  Costa Diadema

  Norské fjordy
  Kiel, Německo Kiel, Německo
  Datum odjezdu: 28. 06. 2024
  41 514 Kč vnitřní
  48 438 Kč vnější
  52 284 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 41 514 Kč
 • Costa Pacifica Last minute

  Costa Pacifica

  Západní Středomoří
  Valencia, Španělsko Valencia, Španělsko
  Datum odjezdu: 28. 06. 2024
  20 744 Kč vnitřní
  24 591 Kč vnější
  28 437 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 20 744 Kč
 • Costa Smeralda Akce Last minute

  Costa Smeralda

  Západní Středomoří
  Janov (Genova), Itálie Janov (Genova), Itálie
  Datum odjezdu: 28. 06. 2024
  17 924 Kč vnitřní
  20 488 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 17 924 Kč
 • Costa Toscana Last minute

  Costa Toscana

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 28. 06. 2024
  16 642 Kč vnitřní
  17 411 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 16 642 Kč
 • Costa Fortuna Last minute

  Costa Fortuna

  Východní Středomoří
  Piraeus ( Athény), Řecko Piraeus ( Athény), Řecko
  Datum odjezdu: 28. 06. 2024
  26 898 Kč vnitřní
  31 514 Kč vnější
  48 181 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 898 Kč
 • Costa Diadema

  Costa Diadema

  Norské fjordy
  Kodaň, Dánsko Kodaň, Dánsko
  Datum odjezdu: 29. 06. 2024
  31 257 Kč vnitřní
  38 694 Kč vnější
  44 591 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 31 257 Kč
 • Costa Toscana Last minute

  Costa Toscana

  Západní Středomoří
  Savona, Itálie Savona, Itálie
  Datum odjezdu: 29. 06. 2024
  19 975 Kč vnitřní
  28 693 Kč vnější
  32 540 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 19 975 Kč