Costa Crociere

Plavby Costa prezentují italský šarm a extravaganci

Jedna z nejpopulárnějších evropských lodních společností kombinuje italskou námořní tradici a atraktivní cíle s klasickým italským designem a stylem. Společnost Costa Crociere byla založena v roce 1854 pod názvem "Giacomo Costa fu Andrea". Nákladní lodě zakladatele Giacoma Costy zpočátku přepravovaly olivový olej a látky v oblasti Středozemního moře. V roce 2000 byla zakoupena korporací Carnival. Její lodě odrážejí italské dědictví a styl v souhře s vymoženostmi, které jsou očekávané od moderních lodí 21. století.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÍPLAVBY JE OFICIÁLNÍM PRODEJCEM (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami Costa Cruises

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Costa Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Pro zajištění zdraví a bezpečnosti cestujících během plavby připravila společnost soubor postupů, které je třeba dodržovat během celé plavby.Costa Cruises věnuje maximální pozornost implementaci nových postupů a protokolů na všech úrovních. S cílem zajistit svým hostům nezapomenutelnou dovolenou v naprostém klidu, vyvinuli ve spolupráci se skupinou nezávislých vědeckých odborníků protokol o bezpečnosti.
Zde naleznete detailní informace k jednotlivým destinacím a zavedená opatření na palubách lodí: Informace k situaci Covid-19 na plavbách Costa

Cíle plaveb lodí Costa

Společnost Costa patří mezi populární výletní linky v Evropě, s pestrou paletou celoročně provozovaných tras ve Středomoří a sezónních plaveb v severní Evropě, Karibiku a Emirátech. K unikátním trasám patří ty v Indickém oceánu, ale také v Asii ze Singapuru a v Japonsku. Každoročně uskuteční jedna z lodí flotily také plavbu kolem světa.

Flotila lodí Costa Cruises

Název lodéVýtlakPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Costa Deliziosa  92.600 t1.13020102018
Costa Diadema132.500 t1.8862014 
Costa Fascinosa114.500 t1.50720122018
Costa Favolosa114.500 t1.50720112018
Costa Fortuna102.587 t1.35420042018
Costa Firenze135.500 t2.116pro čínský trh2020 
Costa Luminosa  92.600 t1.13020092017
Costa Pacifica114.500 t1.50720092017
Costa Serena114.147 t1.507pro asijský trh20072015
Costa Smeralda183.900 t2.612nyr2019 
Costa Toscana183.900 t2.612nyr2021 
Costa Venezia135.500 t2.116nyr2019 

Ubytování na lodích Costa

Na výběr jsou vnitřní kajuty, kajuty s výhledem na moře a kajuty s balkónem. Kajuty jsou rozděleny do tříd: Basic, All inclusive, Deluxe, Last Minute Deal.

Stravování

V cena plavby je bohatá plná penze sestávající ze snídaně, oběda, odpolední svačiny a večeře. Podává se evropská i světová kuchyně obohacená o italské regionální speciality: těstoviny na rozmanitý způsob, ryby, mořské plody, pizza, tiramisu a podobně. Některá večerní menu v hlavních restauracích jsou připravována ve spolupráci se světoznámým italským šéfkuchařem Brunem Barbierim (7* Michellin během své dosavadní kariéry).
Pro hosty ubytované z kategoriích Suite, jakož i pro členy Costa klubu Diamante a Perla Diamante, je určena exkluzivní restaurace Club.
V prémiových restauracích (Samsara, Pummid'Oro, Tavola Peppanyaki) je třeba rezervovat předem a platí se á la carte.
V kajutách je k dispozici 24-hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Automatický servisní poplatek 15% k účtu se přidává na všechny zakoupené nápoje a doplňkové služby.

Hosté a jazyk na palubě

Plavby loděmi Costa si rezervují převážně dvojice ve věku od 35 do 55 let a rodiny s dětmi; na většině okruhů tvoří až 80% Evropané a z toho značnou část Italové. Na palubě převládá mezinárodní atmosféra. Oficiálním jazykem na palubě je italština a angličtina; oznámení a tiskoviny (lodní noviny, menu v restauracích, informace o výletech apod.) jsou k dispozici ve více jazycích podle převládajícíh národností hostí (němčina, španělšina, ruština, francouzština).

Děti a mládež

U Costy jsou děti na palubě vítané. Společnost nabízí v ceně plavby dobře organizovaný celodenní program pro děti a teenagery, který je rozdělen do 4 věkových kategorií: Mini od 3 do 6 let; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 let. Pro každou skupinu jsou denně připraveny adekvátní aktivity v časech 9 - 12 h, 15 - 18 h a 21 - 23: 30 h.
Rodiče mohou během plavby bezplatně využít i dva večery na romantické chvíle ve dvou, zatímco se jejich děti zúčastní organizovaného večerního bufetu nebo na pizza párty s dozorem.
Věková hranice: Kojenci musí být v den nalodění ve věku alespoň 6 měsíců pro týdenní plavby v Evropě. Minimální věk 12 měsíců je požadován pro plavby přes oceán (Atlantik, Tichomoří, Indie, Arktida atd.), plavby kolem světa, plavby delší 15 dnů nebo jakýkoli jiný itinerář, který podle názoru dopravce představuje vážné riziko pro kojence, kteří potřebují neodkladnou péči.

Zábava pro dospělé

Plavba na lodi Costa je kombinací amerického pohodlí a emocí Středomoří. Mnohočetný animační personál pracuje usilovně na tom, aby každého dostal do správné nálady. Costa Crociere je známá pro oblíbené tematické večery s odpovídajícími večerními menu. Nejznámější je Festa Italiana. Dále je to oslava Benvenuto A Bordo (Vítejte na palubě) s kapitánem jako hostitelem, Noc v bílém, Silent Disco nebo Notte Tropical.
Program doplňují společné aktivity jako hry v bazénu,  soutěže, bingo, lekce tance. Večery vyplňují představení v divadle, živá hudba mnoha žánrů, diskotéka, taneční party a několikrát za plavbu i půlnoční "al fresco" bufet.

Výlety na pevnině během kotvení lodi

Pro každý přístav se nabízí velké množství organizovaných výletů mnoha typů, od poznávacích přes gurmánské až po sportovní. Výlety doprovází jazykově vybavení průvodci; garantovaným jazykem bývá italština a angličtina.
To, zda bude vámi vybraný výlet organizovaný i ve vámi preferovaném jazyce, závisí na aktuální dostupnosti a počtu předem přihlášených účastníků v dané řeči. Tato informace je vždy potvrzena až na palubě. V případě, že se vybraná jazyková verze nepotvrdí, máte stále možnost účastnit se výletu v angličtině.

Fitness a odpočinek

Inspirovaná starými Římany, Costa klade trvalý důraz na wellness a relax. Samsara spa (lázně) a salony jsou spravovány společností Steiner Leisure. Procedury zahrnují množství masáží, tělových zábalů a obličejové kosmetiky. K dispozici jsou i kadeřnické služby a manikúra.
K dispozici všem hostům zdama jsou posilovny se špičkovým tréninkovým vybavením Technogym, běžecká dráha, základní kurzy fitness, bazény a vířivky. Lodě Costa nabízejí i Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers 'Association) a golfovými exkurzemi v některých přístavech.

Oblékání na palubě lodi

Během týdenní plavby jsou 1 až 2 večery formálně. U mužů je tehdy doporučený tmavý nebo sportovní oblek a kravata. Během ostatních večerů je dostačující ležérní casual oblečení, přestože džíny jsou do restaurací nevhodné, podobně jako i krátké kalhoty, flip-flops či tílko po šesté hodině večer na veřejných prostranstvích.

Kouření na palubě

Kouření je povoleno pouze ve vyznačených prostorách na otevřených palubách, v baru Cigar Lounge (k dispozici na většině lodí Costa) a na balkoně kajuty. Je přísně zakázáno odhazovat nedopalky přes palubu.

Měna a placení na palubě

Oficiální měnou na palubě je EUR, to platí především pro evropské destinace. U plaveb z přístavů v USA, Jižní Americe a Asii je oficiální měnou na palubě USD.
Na lodích Costa platí bezhotovostní systém plateb prostřednictvím osobní karty Costa, kterou každý cestující dostane při nalodění. Nejpozději do 48 hodin po nalodění je třeba ji aktivovat na recepci nebo v některém z k tomu určených automatů rozmístěných na palubě lodi, podle preferovaného způsobu placení.

Možné způsoby placení na lodi

 • Kreditní kartou: Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptují se VISA Electron, Cirrus Maestro, předplacené (Prepaid) ani dobíjecí platební karty. Aktivace probíhá prostřednictvím automatů. Palubní účty propojené s kreditní kartou se hradí vždy během noci a majitel karty dostane autorizaci z banky za výdaje za uplynulý den plavby.
 • V hotovosti: K registraci je třeba složit depozit v hotovosti ve výši 150 EUR / USD na osobu. Na Costa Diadema, Costa Deliziosa, Costa Pacifica, Costa Fascinosa a Costa Mediterranea prostřednictvím hotovostních automatů (Cash machine), na ostatních lodích přímo na recepci.

Upozornění: v případě, že jste již v prvních 48 hodinách plavby udělali nákupy za více než 200 USD / EUR a Vámi registrovaná částka byla nižší, vaše karta Costa může být dočasně zablokována. Pokud se tak stane, je třeba úměrně navýšit depozit.

Věrnostní program Costa Club

Společnost Costa si váží věrných zákazníků. Výhodami členství v C|Club jsou speciální slevy na vybraných plavbách, láhev perlivého vína v kajutě, suvenýry na konci plavby, slevy v lodních obchodech, slevy na wellness procedury či večeře bez příplatku ve speciální restauraci.
Nový C|Club je aktivní od 21. dubna 2022. K tomuto datu se stanoví úroveň členství stávajících členů věrnostního klubu podle bodů vztahujících se pouze k plavbám s odjezdem po 15. červnu 2019 v době začátku platnosti nových Všeobecných podmínek C|Clubu.
Více info ke C|Club.

Spropitné pro personál

Na palubě se automaticky účtuje na hostův palubní účet povinný servisní poplatek (service charge) určený pro posádku lodi a jeho snížení nebo odpuštění není možné. Tento poplatek můžete uhradit i předem již při rezervaci plavby.

Výše poplatku v jednotlivých destinacích

 • 10 EUR/den/osoba nad 15 let; dítě 4 - 14,99 let 5 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Platí pro destinace Evropa, Karibik (vyplutí mimo USA), Arabský poloostrov, Indický oceán, plavba kolem světa.
 • 11 EUR/den/osoba nad 15 let; dítě 4 - 14,99 let 5,5 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Platí pro destinace Evropa, Karibik (vyplutí mimo USA), Arabský poloostrov, Indický oceán, plavba kolem světa. Platí pro plavby od 1. 5. 2022.
 • 12,50 USD/den/osoba nad 15 let; dítě 4 - 14,99 let 6,25 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Platí pro destinace USA, Karibik (vyplutí z USA), Jižní Amerika.
 • 13,50 USD/den/osoba nad 13 let; dítě 4 - 12,99 let 6,75 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Hosté ve suite platí 16,50 USD. Platí pro destinace Japonsko.
 • 14,50 USD/den/osoba nad 13 let; dítě 4 - 12,99 let 7,25 EUR/dítě/den; dítě do 3,99 let bez poplatku. Hosté ve suite platí 17,50 USD. Platí pro destinace Japonsko

Servisní poplatek 15% se aplikuje na všechny na palubě zakoupené nápoje a na služby. Neaplikuje se na výhodné nápojové a wellness balíčky, pokud byly zakoupeny před plavbou.

Internet na palubě a mobilní aplikace My Costa

Pro větší komfort hostů je na plubách lodí Costa je k dispozici připojení na internet pomocí palubní Wi-Fi. Používání je zpoplatněné, je nutné si zakoupit balíčky internetu různého rozsahu.

Bezplatně je však možné používat mobilní aplikaci My Costa (ke stažení na GooglePlay nebo AppStore). Aplikace funguje v několika světových jazycích a usnadňuje hostům život na palubě lodi. Umožňuje vytvářet si rezervace a objednávky doplňkových služeb, načíst si barový či jídelní lístek, prohlédnout si nabízené výlety, zobrazit interaktivní mapu polohy lodi, předpověď počasí a další. Je nezbytná pro odbavení před plavbou.

Telefonování: v rámci lodě se dovoláte interními telefony z kajuty či veřejných míst. Telefonování vlastním mobilem na vlastní náklady je možné buď připojením na pevninskou mobilní síť nebo připojením na satelit. 

Doprava do přístavu, transfery

V ceně plavby není ve většině případů zahrnutá cesta do přístavu. Přístav odplutí je tedy dobré volit podle dostupnosti z vašeho bydliště. Pro vlastní dopravu jsou dobře dostupné Savona, Terst, Benátky, Kiel, Hambuk, Warnemunde. Pro leteckou dopravu to je Barcelona, Civitavechcia a další místa s přímým leteckým spojením z Prahy či Vídně.
Autobusové transfery lodní společnosti Costa Cruises mezi letištěm a přístavem jsou pouze pro plně očkované cestující. Více detailů: Transfery z letišť a nádraží ve Středomoří.

 Informace o cenách plaveb  
 


Plavby společnosti Costa Crociere
 • Costa Fascinosa Akce

  Costa Fascinosa

  Repoziční plavby
  Z přístavu: Savona, Itálie - Do přístavu: Ijmuiden > Amsterdam, Holandsko
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  18 516 Kč vnitřní
  24 104 Kč vnější
  28 930 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 18 516 Kč
 • Costa Fascinosa Akce

  Costa Fascinosa

  Repoziční plavby
  Z přístavu: Savona, Itálie - Do přístavu: Kiel, Německo
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  20 040 Kč vnitřní
  26 898 Kč vnější
  32 740 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 20 040 Kč
 • Costa Diadema

  Costa Diadema

  Norské fjordy
  Z přístavu: Kodaň, Dánsko - Do přístavu: Kodaň, Dánsko
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  19 024 Kč vnitřní
  23 850 Kč vnější
  27 406 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 19 024 Kč
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západní Středomoří
  Z přístavu: Savona, Itálie - Do přístavu: Savona, Itálie
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  13 436 Kč vnitřní
  17 500 Kč vnější
  20 548 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 13 436 Kč
 • Costa Toscana

  Costa Toscana

  Západní Středomoří
  Z přístavu: Marseille, Francie - Do přístavu: Marseille, Francie
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  19 786 Kč vnitřní
  24 104 Kč vnější
  27 914 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 19 786 Kč
 • Costa Deliziosa

  Costa Deliziosa

  Východní Středomoří
  Z přístavu: MARGHERA - Do přístavu: MARGHERA
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  21 056 Kč vnitřní
  24 612 Kč vnější
  27 914 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 21 056 Kč
 • Costa Firenze Akce

  Costa Firenze

  Západní Středomoří
  Z přístavu: Barcelona, Španělsko - Do přístavu: Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  11 405 Kč vnitřní
  13 944 Kč vnější
  16 484 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 11 405 Kč
 • Costa Luminosa

  Costa Luminosa

  Středomoří
  Z přístavu: Marseille, Francie - Do přístavu: Savona, Itálie
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  6 071 Kč vnitřní
  7 341 Kč vnější
  8 611 Kč s balkonem
  Délka: 3 noci
  Cena od: 6 071 Kč
 • Costa Fascinosa

  Costa Fascinosa

  Repoziční plavby
  Z přístavu: Marseille, Francie - Do přístavu: Le Havre, Francie
  Datum odjezdu: 29. 05. 2022
  12 928 Kč vnitřní
  16 992 Kč vnější
  20 294 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 12 928 Kč