Benátky - vstupné

Město Benátky zavádí dlouho avizovaný a diskutovaný turistický vstupní poplatek v určité exponované dny do historického centra Benátek. Povinnost zaplatit poplatek za jednodenní návštěvu vstupuje v platnost od 25. 4. 2024 a platí pro čas od 8 do 16 hodin, jeho výše je 5 EUR/ osoba* a nevztahují se na něj žádné další slevy.

Jak zaplatit vstup do Benátek

Tato turistická daň je splatná na webové stránce https://cda.veneziaunica.it/en/choose-the-date , která po uhrazení vydá QR kód, který musí být předložen v případě kontroly.
I ti hosté, kteří jsou osvobozeni od placení (podrobnosti viz níže), se musí zaregistrovat zde: https://cda.comune.venezia.it/en/richiestaEsenzione a získat QR kód.

Přehled dnů roku 2024, kdy je povinnost uhradit vstupní poplatek: Access fee

*Od turistického poplatku jsou osvobozeni tito návštěvníci Benátek (historické město):

  • Hosté, kteří cestují do Benátek do terminálu výletních lodí Stazione Marittima/Tronchetto v den nalodění a vylodění (pokud nenavštíví historické město)
  • Turisté přenocující v Benátkách, Margheře nebo Mestre (zaplatí ale ubytovateli turistickou daň, která se vztahuje na přenocující návštěvníky) a hosté MSC Stay&Cruise.
  • Hosté jedoucí z benátského vlakového nádraží Santa Lucia přímo do lodního terminálu se nemusí registrovat (pokud nevstoupí do historického města)
  • Lidé narození v Benátkách musí předložit pouze svůj občanský průkaz (nebo jiný doklad s místem narození)
  • Osoby mladší 14 let musí předložit pouze svůj občanský průkaz.
  • Lidé s bydlištěm v regionu Veneto.
  • Držitelé evropského průkazu zdravotně postižených a jejich doprovod.
  • Lidé přijíždějící do Benátek kvůli škole, práci nebo lékařské péči.

Návštěva Benátek během plavby výletní lodí

V případě, že si hosté přejí sami individuálně navštívit staré historické město Benátky (např. Piazza San Marco) před plavbou, po plavbě či během kotvení lodi, se musí zaregistrovat, zaplatit poplatek a získat QR kód. Důrazně to všem individuálním návštěvníkům doporučujeme.
Hosté výletních lodí, kteří si rezervovali výlet do Benátek či transfer s výletem od lodní společnosti MSC, nemusí tento poplatek platit přímo, protože společnost MSC jej zpracuje jejich jménem a strhne z jejich palubního účtu. Nemusí se tedy registrovat a získat QR kód.

 

Foto: databáze MSC Cruises