Azamara

Plavby v klubové atmosféře butik hotelu se zaměřením na destinace

Azamara Cruises je prémiová lodní společnost, vysoce hodnocena cestovateli i odbornou kritikou pro nadstandardní ubytování a pro výběr destinací. Zaměřuje se hlavně na místa, kam se větší lodě jiných společností nedostanou.
Lodě této společnosti často kotví v přístavech i dva a více dní, čímž hostům umožňují krásná místa si nejen zběžně podívat, ale i trochu lépe poznat jejich okolí, kulturu, kuchyni a místních obyvatel.

Obsazenost lodí Azamara je limitovaná, což zaručuje velmi individuální a sofistikovaný servis.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÍPLAVBY JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti AIDA Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Zařízení a aktivity na lodích jsou zaměřeny na dospělé hosty. Můžete zde najít samozřemě i rodiny s dětmi, ale ty jsou většinou již v teenagerském nebo dospělém věku.
Ceny za plavby jsou v průměru vyšší než u standardních společností, no servis a celková atmosféra na palubě tomu zcela odpovídají.

Destinace plaveb lodí Azamara

Výletní lodě Azamara jsou takovými mořskými tuláky, protože je potkáte doslova po celém světě. Lodě flotily patří k malým výletní lodím a díky tomu mohou kotvit i v menších přístavech, vlouvat do uzavřených zátok či ústí řek. Společnost Azamara v závislosti na ročním období nabízí destinace v Asii, Západních Antilách, Střední a Severní Americe, Austrálii, Novém Zélandu a Středozemním moři. Kromě toho pořádá také unikátní plavby kolem světa.

Název loděTonážKajuty
hostia
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Azamara Journey®30.277 t34020002016
Azamara Onward30.277 t352-19992021
Azamara Quest®30.277 t35520082016
Azamara Pursuit®30.277 t3582018 

 

Ubytování na lodích Azamara

Vybrat si můžete ze 3 základních typů kajut - vnitřní, s oknem, s balkónem - a dále ze 4 typů luxusních apartmá (suite).
Všechny kajuty mají toto základní vybavení: dvě lůžka přestavitelné na manželskou postel typu Queen, TV s plochou obrazovkou, minibar, klimatizaci s termostatem, telefon s přímou volbou a hlasovou poštou, psací stůl, trezor, fén, USB porty, froté župany a pantofle, košík ovoce v den nalodění na uvítanou, čerstvé květiny, pohodlnou tašku, zapůjčení deštníku a dalekohledu, čištění obuvi a denní zpravodajský bulletin. Některé vnější Oceanview kajuty mají i gauč. Veranda kajuty mají i obývací část a balkon.
Apartmány (Suites Club Continent, Club Spa, Club Ocean a Club World Owner 's) zahrnují navíc: prostorné a pohodlné posezení s TV s plochou obrazovkou, koupelnu se sprchovým koutem (některé apartmány mají i vanu), denně misku s ovocem, posuvné prosklené dveře, balkon.
Club Spa: Prostorná skleněná vana a samostatná dešťová sprcha s výhledem na moře. K dispozici také například bezplatný zážitek "Nights in Private Locations" a lázeňský kredit, který se dá využít na lázeňské procedury podle vašeho výběru.
V Club Ocean a Club World Owner 's apartmánech najdete také oddělenou obývací místnost, mramorovou koupelnu a prostorný šatník.

Zábavní program na palubě lodí Azamara

Na každé lodi se mimo jiné nachází kasino, spa a fitness centrum. Přes den se pořádají kuchařské představení, ochutnávky vína a přednášky, večer taneční a hudební představení. Na palubě budete vždy mít co dělat - a stejně i v přístavech. Azamara lodě totiž zůstávají déle a později ve více přístavech jako kterékoliv jiné výletní lodě.

AzAmazing Evenings®

Tyto jedinečné, na míru šité zážitkové večerní exkurze přinášejí autentické cestovatelské okamžiky, které hostí přiblíží k lepšímu pochopení navštívené destinace, jeho kultuře a lidem.
Zažijte přepychovou noc v Petrohradském symfonickém orchestru, sledujte jak přímo před vámi ožívá maorská kultura, zúčastněte se na Špecián návštěvě v novozélandském muzeu Te Papa nebo se podívejte akrobatickou show v Monaku. Bez ohledu na plavbu a destinaci, na tyto zážitkové noci určitě nikdy nezapomenete.
A navíc, účast na jednom AzAmazing Evening je vždy zahrnuta již v ceně plavby. *

Stravování na lodích Azamara

Na palubě je několik možností, od neformálních bufetů až po prémiové restaurace Aqualina a Prime C Steakhouse. V hlavní jídelně není nutná (ani možná) rezervace předem, ale do prémiových restaurací je vysoce doporučená. V případě potřeby je možné vyhovět většině speciálních stravovacích požadavků, nicméně je třeba o tom společnost uvědomit nejpozději 40 dní před plavbou v USA a 80 dní před všemi ostatními plavbami.
Je povoleno si přinést vlastní nápoje na palubu a konzumovat je v kajutě či v apartmánu, případně i v restauraci či baru za korkovní 10USD.

Další užitečné informace

Oficiální měna: Oficiální valutou na lodích Azamara je americký dolar (USD).

Dresscode: Celkově je doporučeno oblečení podle dobrého vkusu a rozumu - v hlavní jídelně a ve dvou speciálních restauracích nejsou povoleny šortky, tílka, kšiltovky, plavky a džínsy. V restauracích Prime C, Aqualina a Discoveries je doporučeno pro muže sportovní sako a dlouhé kalhoty a pro ženy šaty, sukně, kalhoty (i capri) a halenky. Formální večery se nekonají.

Kouření: lodě mají jasně vyznačenou kuřáckou oblast, která se nachází na vnější palubě. Pro pohodlí a zdraví hosty jsou všechny ostatní části lodí nekuřácké (zákaz zahrnuje i elektronické cigarety), včetně veřejných místností, restaurací, bazénů, salonků a apartmánů a balkonů.

V cene plavby je zahrnuté:

Pro všechny kategorie:

 • Ubytování ve vybrané kategorii
 • Plná penze v hlavních restauracích
 • Bohatý výběr alkoholických nápojů: standardní lihoviny, mezinárodní piva a vína
 • Balená voda, nealkoholické nápoje, speciální kávy a čaje
 • Účast na aktivitách a používání zařízení na lodi
 • Zábavné a vzdělávací programy
 • Spropitné pro personál
 • Samoobslužná prádelna (za poplatek k dispozici i laundry service a služby chemického čištění)
 • Shuttle kyvadlová doprava v přístavech během zastávek
 • * Bezplatná účast na na jednom programu AzAmazing Evenings®
 • Spropitné pro personál
 • Přístavní poplatky

* Není k dispozici během transatlantických plaveb a plaveb, které jsou kratší než 7 nocí.

Doplňující služby pro hosty v kategoriích Veranda Plus:

 • Bezplatný internet (120 minut nebo 25% sleva z neomezeného balíku internetu) na hosta
 • Laundry service zdarma: 1 taška na apartmán, každých 7 dní plavby
 • Večeře pro dva v prémiové restauraci, jednou každých 7 dní plavby
 • Přednostní nalodění a vylodění
 • Bezplatné lihoviny v kajutě

 ​V kategoriích Suite navíc:

 • Služby komorníka
 • 240 min Internet na hosta
 • Laundry service zdarma: ještě 1 taška na apartmán, každých 7 dní plavby
 • Večeře v prémiových restauracích
 • Odpolední čaj servírovaný v kajutě
 • 300 USD Onboard Credit na extra výdaje (kategorieClub World Owner’s Suites, Club Ocean Suites, Club Spa Suites).

V ceně plavby není zahrnuto:

 • Exkurze na pevnině (je doporučeno zakoupit a zarezervovat předem kvůli velkému zájmu)
 • Internet a telefon
 • Osobní výdaje na palubě (osobní trenér, spa, kadeřnictví, čistírna .. )
 • Doprava do přístavu nalodění
 • Komplexní cestovní pojištění nabízené prostřednictvím ASSIST CARD - cena závisí od délky plavby a počtu osob. Možnost připojištění se proti COVID-19 ke komplexnímu pojištění - doplatek 35 USD / 1 osoba bez věkového ohraničení / pro plavbu na 5-30 dnů - o možnostech zakoupení se informujte u nás
 • Víza (pokud jsou potřeba)

Video:Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Azamara Cruises

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Azamara Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších zážitků musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti Azamara Cruises plně očkováni.

Od 1. 3. 2022 musí všichni očkovaní cestující, kteří mají nárok na posilovací dávku, touto dávkou naočkováni, aby se mohli nalodit na plavby společnosti Azamara. 

Azamara se i nadále soustředí na zdravý a bezpečný návrat k plavbám pro hosty, posádku a komunity v navštěvovaných destinacích. Za tímto účelem společnost úzce spolupracuje s Centry pro kontrolu a prevenci nemocí a s vládními orgány na celém světě.

Cruise with Confidence - Plavba s důvěrou

Nové výhody a větší flexibilita až do 48 hodin před vyplutím.

Záruka nejlepší ceny
Vždy dostanete nejlepší možnou cenu - a to platí i po rezervaci. Pokud se cena za vámi rezervovanou plavbu sníží nebo bude nabídnuta lepší akce, kontaktujte nás a my tuto lepší cenu aplikujeme i na vaši rezervaci až 48 hodin před vyplutím.

Kredit na budoucí plavbu
Víme, že věci se mohou změnit. Máte čas na zrušení plavby až do 48 hodin před odjezdem - v takovém případě dostanete 100% zaplacené částky zpět jako kredit na budoucí plavbu Azamara s odchodem do 30. září 2022.

Healthy Sail Panel - Spolupráce s odborníky z oblasti zdravotnictví a vědy

Bezpečnost a pohoda hosty, posádky a navštěvovaných komunit, je nejvyšší prioritou společnosti. V reakci na COVID-19 společnost Azamara, pod vedením mateřské organizace Royal Caribbean Group (RCL), vyhodnocuje všechny poslední podrobnosti operací s cílem vyvinout bezprecedentní standardy, díky kterým budete v bezpečí a zdraví. Za tímto účelem byl sestaven  Healthy Sail Panel, skupina uznávaných odborníků v oblasti veřejného zdraví, biologické bezpečnosti, epidemiologie, pohostinství a námořních operací. Spolu s nimi společnost pracuje na posílení dosavadních postupů a vytváření nových na dosažení komplexního a bezpečného zážitku z plavby.

Tato skupina specialistů vypracovala zprávu s více než 70 podrobnými osvědčenými postupy týkajícími se preventivních opatření během plaveb. Určili 5 oblastí zaměření na zlepšení zdraví a bezpečnosti hosty a posádky, jakož i ke snížení rizika infekce a šíření infekce COVID-19 na palubách výletních lodí.

 

5 oblastí zaměření:

1. Zdraví: Testování - Skríning - Snížení vystavováni se nákaze

- Testování členy posádky 5 dní až 24 hodin před jejich prvním příchodem na loď
- Průběžné testování posádky během jejich pobytu na lodi
- Ostatní zaměstnanci a pomocní zaměstnanci (např. nosiči zavazadel a poskytovatelé přepravy) podstupují denní skríning symptomů
- Všichni hosté nastupující na loď musí předložit negativní ýsledok testu provedeného 5 dní až 24 hodin před naloděním
- Všichni hosté a posádka nastupující na loď jsou během nalodění podrobeni zdravotní prohlídce k identifikaci jakýchkoli příznaků odpovídajících COVID-19 (nebo jiným infekčním chorobám) a k určení případného kontaktu s osobami s onemocněním nebo s podezřením na toto onemocnění.
- Všichni hosté a posádka nastupující na loď projdou bezkontaktním změřením tělesné teploty
- Každá osoba s příznaky možné infekce nebo blízkého kontaktu s jednotlivcem s podezřením na infekci nebo s teplotou 38°C a více, podstoupí sekundární vyšetření zdravotnickým personálem, která určí, zda tato osoba může nastoupit na loď.
- Osobám, které nesplňují podmínky platných protokolů o bezpečnosti a zdraví, nebude povoleno vstoupit na loď.
- Hosté, kteří jsou nebo mohou být vystaveni zvýšenému riziku těžkého onemocnění, by se před cestou měli poradit se svým lékařem.
- Během plavby provádění bezkontaktní kontroly teploty jedenkrát denně u hostů a posádky
- Hosté i posádka používají ochranné roušky
- Členové posádky s dlouhodobějším kontaktem s hosty na palubě (který by mohl vést k vystavení se nákaze) budou používař také doplňkové ochranné prostředky.
- Snížení maximální obsazenosti lodi hosty a posádky, berouce v úvahu velikost a design každé lodě.
- Zařízení na palubě, v terminálech a v navštěvovaných destinacích se přizpůsobí dle požadavků o fyzických odstupech
- Používání označení a podlahových značek na určení potřebných odstupů, se zvláštním důrazem na oblasti s vysokou provozem (např. uličky, výtahy, společné prostory).
- Využívání procesů na bezdotykové odbavení při nástupu na loď, pro rychlejší a bezpečnější nástup na palubu

2. Sanitace a ventilace

- Lodní společnost hosty informuje už před cestou o sanitačních opatřeních, používaných na palubě a v destinacích
- Vylepšená sanitace povrchů a předmětů na palubě, na ochranu před rizikem přenosu.
- Všechny dezinfekční prostředky používané k čištění a dezinfekci jsou podle doporučení zdravotních autorit.
- Zdůrazňování důležitosti častého mytí si rukou mýdlem a vodou.
- Stanice na dezinfekci rukou, utěrky nebo stojany na mytí rukou stanice jsou vhodně umístěny po celé lodi.
- Členové posádky jsou důkladně vyškoleni ve všech aspektech kontroly infekce s důrazem na správné techniky hygieny rukou.
- Strategie řízení vnitřního ovzduší, snížení expozice osob infekčním kapkám / aerosolem
- Inovace systémů topení, větrání a vzdušné klimatizace na lodích, filtry pro minimalizaci šíření patogenů
- Strategie řízení vnitřního ovzduší jsou optimalizovány vzhledem k věku lodě a typ ventilace
- Zaměření na snížení expozice zejmena v prostorách, které jsou vzhledem k vystavení viru aerosolem / vzduchem nejcitlivější.

3. Zdravotní péče - Pohotovostní plánování a exekuce

- Rozšíření stávajícího zdravotního personálu na každé lodi s cílem zajistit dobrou připravenost.
- Na každé lodi je přítomen i lékař s intenzivistickým výcvikem zdravotní péče o těžce nemocné pacienty.
- Zvýšení kapacity stávajících zdravotnických zařízení na každé lodi
- Rozšíření rozmanitosti a množství vybavení zdravotníckých zařízení na palubě, včetně možnosti testování na infekci SARS-CoV-2.
- Zřízení prostor a zařízení na palubě, které umožní izolaci a péči o případné pacienty s podezřením na infekční onemocnění odděleně od péče o osoby s neinfekčními chorobami.
- Léčebný plán lodních lékařů je v souladu s aktuálními informacemi o onemocnění COVID-19 a s protokoly optimální léčby, jakož i se specifickými klinickými potřebami každého pacienta.
- Lodní společnost spolupracuje s pobřežními lékařskými institucemi, které mohou v případě potřeby poskytnout konzultace.
- Osobní kontakty na palubě se řídí principem odstupu min 180 cm, po dobu max 15 minut), až do přijetí aktualizací na základě nových vědeckých poznatků.
- Na sledování osobních kontaktů na palubě mohou být, za účelem rychlé identifikace potenciálních infekcí, použité různé metodiky. Používání těchto metodik probíhá v plné transparentnosti o jejich používání a účelech shromažďování získaných informací.
- Na každé lodi je vymezen určený počet kajut pro izolaci a karanténní prostory.
- O umístění a podmínkách izolace nebo karantény bude rozhodnuto na základě projevených příznaků nebo rizika vystavení nákaze
- Přerušení plavby / vylodění v případě potvrzené pozitivity na onemocnění SARS-CoV-2 pro člena posádky nebo hosta (a spolucestujících osob). Postižené osoby budou do vylodění drženy v izolaci, odděleně od ostatních osob na palubě.
- V případě infekce SARS-CoV-2 během plavby nebo po ní bude vytvořen komunikační plán pro sdílení příslušných informací s posádkou a s účastníky plavby. 

4. Destinace a planování exkurzí

- Aby mohla loď vplout do přístavu, musí být splněny dva základní předpoklady:
1) Schválení vstupu lodě místními autoritami.
2) Souhlas o bezpečném transferu jednotlivců infikovaných SARS-CoV-2 a jejich rizikových kontaktů na vylodění se a vycestování domů
- Výběr navštívené destinace závisí na aktuálním zatížení infekce SARS CoV-2 v lokalitě a na místní / regionální / národní implementaci protokolů SARS CoV-2.
- V počáteční fázi návratu k plavbám budou trasy kratší a co nejjednodušší, s využitím soukromých destinací nebo přístavů vlastněných a provozovaných lodní společností, kde je možná ideální kontrola bezpečnosti na pevnině.
- V počáteční fázi bude hostům vylodění v destinacích povoleno pouze s účastí na lodní společností organizovaných a ověřených exkurzích za účelem omezení možné expozice.
- Lodní společnost u partnerů v destinacích prověří, že implementují doporučené postupy pro snížení přenosu viru SARS-CoV-2
- Výlety v interiérech jsou možné za podmínek dodržování fyzických odstupů a s používáním roušek

5. Zajistit co nejnižší riziko pro posádku a zaměstnance
na začiatok stránky

 
 
 
 
Plavby společnosti Azamara
 • Azamara Pursuit® All inclusive

  Azamara Pursuit®

  Island
  Z přístavu: Reykjavik, Island - Do přístavu: Kodaň, Dánsko
  Datum odjezdu: 16. 08. 2022
  40 027 Kč vnitřní
  45 014 Kč vnější
  53 825 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 40 027 Kč
 • Azamara Journey® All inclusive

  Azamara Journey®

  Středomoří
  Z přístavu: Ravenna, Itálie - Do přístavu: Piraeus > Athény, Řecko
  Datum odjezdu: 17. 08. 2022
  30 102 Kč vnitřní
  34 103 Kč vnější
  42 407 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 30 102 Kč
 • Azamara Onward℠ All inclusive

  Azamara Onward℠

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Piraeus > Athény, Řecko - Do přístavu: Benátky (Venice), Itálie
  Datum odjezdu: 19. 08. 2022
  51 799 Kč vnější
  64 711 Kč s balkonem
  Délka: 8 nocí
  Cena od: 51 799 Kč
 • Azamara Quest® All inclusive

  Azamara Quest®

  Britské ostrovy a Irsko
  Z přístavu: Dublin, Irsko - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 20. 08. 2022
  41 571 Kč vnitřní
  49 825 Kč vnější
  56 432 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 41 571 Kč
 • Azamara Pursuit® All inclusive

  Azamara Pursuit®

  Baltik
  Z přístavu: Kodaň, Dánsko - Do přístavu: Amsterdam, Holandsko
  Datum odjezdu: 25. 08. 2022
  38 989 Kč vnitřní
  47 521 Kč vnější
  56 686 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 38 989 Kč
 • Azamara Journey® All inclusive

  Azamara Journey®

  Středomoří
  Z přístavu: Piraeus > Athény, Řecko - Do přístavu: Istanbul, Turecko
  Datum odjezdu: 26. 08. 2022
  35 090 Kč vnitřní
  41 166 Kč vnější
  50 407 Kč s balkonem
  Délka: 11 nocí
  Cena od: 35 090 Kč
 • Azamara Onward℠ All inclusive

  Azamara Onward℠

  Středomoří
  Z přístavu: Ravenna, Itálie - Do přístavu: Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 27. 08. 2022
  44 559 Kč vnitřní
  50 635 Kč vnější
  159 677 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 44 559 Kč
 • Azamara Quest® All inclusive

  Azamara Quest®

  Západní Evropa
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Lisabon, Portugalsko
  Datum odjezdu: 30. 08. 2022
  49 597 Kč vnitřní
  54 154 Kč vnější
  65 167 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 49 597 Kč
 • Azamara Pursuit® All inclusive

  Azamara Pursuit®

  Západní Evropa
  Z přístavu: Amsterdam, Holandsko - Do přístavu: Bordeaux, Francie
  Datum odjezdu: 06. 09. 2022
  39 748 Kč vnitřní
  45 824 Kč vnější
  54 837 Kč s balkonem
  Délka: 11 nocí
  Cena od: 39 748 Kč