Azamara

Plavby v klubové atmosféře butik hotelu se zaměřením na destinace

Azamara Cruises je prémiová lodní společnost, vysoce hodnocena cestovateli i odbornou kritikou pro nadstandardní ubytování a pro výběr destinací. Zaměřuje se hlavně na místa, kam se větší lodě jiných společností nedostanou.
Lodě této společnosti často kotví v přístavech i dva a více dní, čímž hostům umožňují krásná místa si nejen zběžně podívat, ale i trochu lépe poznat jejich okolí, kulturu, kuchyni a místních obyvatel.

Obsazenost lodí Azamara je limitovaná, což zaručuje velmi individuální a sofistikovaný servis.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÍPLAVBY JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti AIDA Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Zařízení a aktivity na lodích jsou zaměřeny na dospělé hosty. Můžete zde najít samozřemě i rodiny s dětmi, ale ty jsou většinou již v teenagerském nebo dospělém věku.
Ceny za plavby jsou v průměru vyšší než u standardních společností, no servis a celková atmosféra na palubě tomu zcela odpovídají.

Destinace: Společnost Azamara v závislosti na ročním období nabízí destinace v Asii, Západních Antilách, Střední a Severní Americe, Austrálii, Novém Zélandu a Středozemním moři. Kromě toho nabízí také plavby kolem světa.

Název loděTonážKajuty
hostia
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Azamara Journey®30.277 t34020002016
Azamara Onward℠30.277 t352-19992021
Azamara Quest®30.277 t35520082016
Azamara Pursuit®30.277 t3582018 

Ubytování: Vybrat si můžete ze tří typů kajut a čtyř typů apartmánů.
Kajuty (Club Interior, Club Oceanview a Club Veranda). V každé se nachází: dvě lůžka přestavitelné na manželskou postel typu Queen, TV s plochou obrazovkou, minibar, klimatizaci s termostatem, telefon s přímou volbou a hlasovou poštou, psací stůl, trezor, fén, USB porty, froté župany a pantofle, košík ovoce v den nalodění na uvítanou, čerstvé květiny, pohodlnou tašku, zapůjčení deštníku a dalekohledu, čištění obuvi a denní zpravodajský bulletin. Některé vnější Oceanview kajuty mají i gauč. Veranda kajuty mají i obývací část a balkon.
Apartmány (Suites Club Continent, Club Spa, Club Ocean a Club World Owner 's) zahrnují navíc: prostorné a pohodlné posezení s TV s plochou obrazovkou, koupelnu se sprchovým koutem (některé apartmány mají i vanu), denně misku s ovocem, posuvné prosklené dveře, balkon.
Club Spa: Prostorná skleněná vana a samostatná dešťová sprcha s výhledem na moře. K dispozici také například bezplatný zážitek "Nights in Private Locations" a lázeňský kredit, který se dá využít na lázeňské procedury podle vašeho výběru.
V Club Ocean a Club World Owner 's apartmánech najdete také oddělenou obývací místnost, mramorovou koupelnu a prostorný šatník.

Program: Na každé lodi se mimo jiné nachází kasino, spa a fitness centrum. Přes den se pořádají kuchařské představení, ochutnávky vína a přednášky, večer taneční a hudební představení. Na palubě budete vždy mít co dělat - a stejně i v přístavech. Azamara lodě totiž zůstávají déle a později ve více přístavech jako kterékoliv jiné výletní lodě.

AzAmazing Evenings®: Tyto jedinečné, na míru šité zážitkové večerní exkurze přinášejí autentické cestovatelské okamžiky, které hostí přiblíží k lepšímu pochopení navštívené destinace, jeho kultuře a lidem.
Zažijte přepychovou noc v Petrohradském symfonickém orchestru, sledujte jak přímo před vámi ožívá maorská kultura, zúčastněte se na Špecián návštěvě v novozélandském muzeu Te Papa nebo se podívejte akrobatickou show v Monaku. Bez ohledu na plavbu a destinaci, na tyto zážitkové noci určitě nikdy nezapomenete.
A navíc, účast na jednom AzAmazing Evening je vždy zahrnuta již v ceně plavby. *

Stravování: Na palubě je několik možností, od neformálních bufetů až po prémiové restaurace Aqualina a Prime C Steakhouse. V hlavní jídelně není nutná (ani možná) rezervace předem, ale do prémiových restaurací je vysoce doporučená. V případě potřeby je možné vyhovět většině speciálních stravovacích požadavků, nicméně je třeba o tom společnost uvědomit nejpozději 40 dní před plavbou v USA a 80 dní před všemi ostatními plavbami.
Je povoleno si přinést vlastní nápoje na palubu a konzumovat je v kajutě či v apartmánu, případně i v restauraci či baru za korkovní 10USD.

Oficiální měna: Oficiální valutou na lodích Azamara je americký dolar (USD).

Dresscode: Celkově je doporučeno oblečení podle dobrého vkusu a rozumu - v hlavní jídelně a ve dvou speciálních restauracích nejsou povoleny šortky, tílka, kšiltovky, plavky a džínsy. V restauracích Prime C, Aqualina a Discoveries je doporučeno pro muže sportovní sako a dlouhé kalhoty a pro ženy šaty, sukně, kalhoty (i capri) a halenky. Formální večery se nekonají.

Kouření: lodě mají jasně vyznačenou kuřáckou oblast, která se nachází na vnější palubě. Pro pohodlí a zdraví hosty jsou všechny ostatní části lodí nekuřácké (zákaz zahrnuje i elektronické cigarety), včetně veřejných místností, restaurací, bazénů, salonků a apartmánů a balkonů.

V cene plavby je zahrnuté:

Pro všechny kategorie:

 • Ubytování ve vybrané kategorii
 • Plná penze v hlavních restauracích
 • Bohatý výběr alkoholických nápojů: standardní lihoviny, mezinárodní piva a vína
 • Balená voda, nealkoholické nápoje, speciální kávy a čaje
 • Účast na aktivitách a používání zařízení na lodi
 • Zábavné a vzdělávací programy
 • Spropitné pro personál
 • Samoobslužná prádelna (za poplatek k dispozici i laundry service a služby chemického čištění)
 • Shuttle kyvadlová doprava v přístavech během zastávek
 • * Bezplatná účast na na jednom programu AzAmazing Evenings®
 • Spropitné pro personál
 • Přístavní poplatky

* Není k dispozici během transatlantických plaveb a plaveb, které jsou kratší než 7 nocí.

Doplňující služby pro hosty v kategoriích Veranda Plus:

 • Bezplatný internet (120 minut nebo 25% sleva z neomezeného balíku internetu) na hosta
 • Laundry service zdarma: 1 taška na apartmán, každých 7 dní plavby
 • Večeře pro dva v prémiové restauraci, jednou každých 7 dní plavby
 • Přednostní nalodění a vylodění
 • Bezplatné lihoviny v kajutě

 ​V kategoriích Suite navíc:

 • Služby komorníka
 • 240 min Internet na hosta
 • Laundry service zdarma: ještě 1 taška na apartmán, každých 7 dní plavby
 • Večeře v prémiových restauracích
 • Odpolední čaj servírovaný v kajutě
 • 300 USD Onboard Credit na extra výdaje (kategorieClub World Owner’s Suites, Club Ocean Suites, Club Spa Suites).

V ceně plavby není zahrnuto:

 • Exkurze na pevnině (je doporučeno zakoupit a zarezervovat předem kvůli velkému zájmu)
 • Internet a telefon
 • Osobní výdaje na palubě (osobní trenér, spa, kadeřnictví, čistírna .. )
 • Doprava do přístavu nalodění
 • Komplexní cestovní pojištění nabízené prostřednictvím ASSIST CARD - cena závisí od délky plavby a počtu osob. Možnost připojištění se proti COVID-19 ke komplexnímu pojištění - doplatek 35 USD / 1 osoba bez věkového ohraničení / pro plavbu na 5-30 dnů - o možnostech zakoupení se informujte u nás
 • Víza (pokud jsou potřeba)

Video:Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Azamara Cruises

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Azamara Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších zážitků musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti Azamara Cruises plně očkováni.

Azamara se i nadále soustředí na zdravý a bezpečný návrat k plavbám pro hosty, posádku a komunity v navštěvovaných destinacích. Za tímto účelem společnost úzce spolupracuje s Centry pro kontrolu a prevenci nemocí a s vládními orgány na celém světě.

Cruise with Confidence - Plavba s důvěrou

Nové výhody a větší flexibilita až do 48 hodin před vyplutím.

Záruka nejlepší ceny
Vždy dostanete nejlepší možnou cenu - a to platí i po rezervaci. Pokud se cena za vámi rezervovanou plavbu sníží nebo bude nabídnuta lepší akce, kontaktujte nás a my tuto lepší cenu aplikujeme i na vaši rezervaci až 48 hodin před vyplutím.

Kredit na budoucí plavbu
Víme, že věci se mohou změnit. Máte čas na zrušení plavby až do 48 hodin před odjezdem - v takovém případě dostanete 100% zaplacené částky zpět jako kredit na budoucí plavbu Azamara s odchodem do 30. září 2022.

Healthy Sail Panel - Spolupráce s odborníky z oblasti zdravotnictví a vědy

Bezpečnost a pohoda hosty, posádky a navštěvovaných komunit, je nejvyšší prioritou společnosti. V reakci na COVID-19 společnost Azamara, pod vedením mateřské organizace Royal Caribbean Group (RCL), vyhodnocuje všechny poslední podrobnosti operací s cílem vyvinout bezprecedentní standardy, díky kterým budete v bezpečí a zdraví. Za tímto účelem byl sestaven  Healthy Sail Panel, skupina uznávaných odborníků v oblasti veřejného zdraví, biologické bezpečnosti, epidemiologie, pohostinství a námořních operací. Spolu s nimi společnost pracuje na posílení dosavadních postupů a vytváření nových na dosažení komplexního a bezpečného zážitku z plavby.

Tato skupina specialistů vypracovala zprávu s více než 70 podrobnými osvědčenými postupy týkajícími se preventivních opatření během plaveb. Určili 5 oblastí zaměření na zlepšení zdraví a bezpečnosti hosty a posádky, jakož i ke snížení rizika infekce a šíření infekce COVID-19 na palubách výletních lodí.

 

5 oblastí zaměření:

1. Zdraví: Testování - Skríning - Snížení vystavováni se nákaze

- Testování členy posádky 5 dní až 24 hodin před jejich prvním příchodem na loď
- Průběžné testování posádky během jejich pobytu na lodi
- Ostatní zaměstnanci a pomocní zaměstnanci (např. nosiči zavazadel a poskytovatelé přepravy) podstupují denní skríning symptomů
- Všichni hosté nastupující na loď musí předložit negativní ýsledok testu provedeného 5 dní až 24 hodin před naloděním
- Všichni hosté a posádka nastupující na loď jsou během nalodění podrobeni zdravotní prohlídce k identifikaci jakýchkoli příznaků odpovídajících COVID-19 (nebo jiným infekčním chorobám) a k určení případného kontaktu s osobami s onemocněním nebo s podezřením na toto onemocnění.
- Všichni hosté a posádka nastupující na loď projdou bezkontaktním změřením tělesné teploty
- Každá osoba s příznaky možné infekce nebo blízkého kontaktu s jednotlivcem s podezřením na infekci nebo s teplotou 38°C a více, podstoupí sekundární vyšetření zdravotnickým personálem, která určí, zda tato osoba může nastoupit na loď.
- Osobám, které nesplňují podmínky platných protokolů o bezpečnosti a zdraví, nebude povoleno vstoupit na loď.
- Hosté, kteří jsou nebo mohou být vystaveni zvýšenému riziku těžkého onemocnění, by se před cestou měli poradit se svým lékařem.
- Během plavby provádění bezkontaktní kontroly teploty jedenkrát denně u hostů a posádky
- Hosté i posádka používají ochranné roušky
- Členové posádky s dlouhodobějším kontaktem s hosty na palubě (který by mohl vést k vystavení se nákaze) budou používař také doplňkové ochranné prostředky.
- Snížení maximální obsazenosti lodi hosty a posádky, berouce v úvahu velikost a design každé lodě.
- Zařízení na palubě, v terminálech a v navštěvovaných destinacích se přizpůsobí dle požadavků o fyzických odstupech
- Používání označení a podlahových značek na určení potřebných odstupů, se zvláštním důrazem na oblasti s vysokou provozem (např. uličky, výtahy, společné prostory).
- Využívání procesů na bezdotykové odbavení při nástupu na loď, pro rychlejší a bezpečnější nástup na palubu

2. Sanitace a ventilace

- Lodní společnost hosty informuje už před cestou o sanitačních opatřeních, používaných na palubě a v destinacích
- Vylepšená sanitace povrchů a předmětů na palubě, na ochranu před rizikem přenosu.
- Všechny dezinfekční prostředky používané k čištění a dezinfekci jsou podle doporučení zdravotních autorit.
- Zdůrazňování důležitosti častého mytí si rukou mýdlem a vodou.
- Stanice na dezinfekci rukou, utěrky nebo stojany na mytí rukou stanice jsou vhodně umístěny po celé lodi.
- Členové posádky jsou důkladně vyškoleni ve všech aspektech kontroly infekce s důrazem na správné techniky hygieny rukou.
- Strategie řízení vnitřního ovzduší, snížení expozice osob infekčním kapkám / aerosolem
- Inovace systémů topení, větrání a vzdušné klimatizace na lodích, filtry pro minimalizaci šíření patogenů
- Strategie řízení vnitřního ovzduší jsou optimalizovány vzhledem k věku lodě a typ ventilace
- Zaměření na snížení expozice zejmena v prostorách, které jsou vzhledem k vystavení viru aerosolem / vzduchem nejcitlivější.

3. Zdravotní péče - Pohotovostní plánování a exekuce

- Rozšíření stávajícího zdravotního personálu na každé lodi s cílem zajistit dobrou připravenost.
- Na každé lodi je přítomen i lékař s intenzivistickým výcvikem zdravotní péče o těžce nemocné pacienty.
- Zvýšení kapacity stávajících zdravotnických zařízení na každé lodi
- Rozšíření rozmanitosti a množství vybavení zdravotníckých zařízení na palubě, včetně možnosti testování na infekci SARS-CoV-2.
- Zřízení prostor a zařízení na palubě, které umožní izolaci a péči o případné pacienty s podezřením na infekční onemocnění odděleně od péče o osoby s neinfekčními chorobami.
- Léčebný plán lodních lékařů je v souladu s aktuálními informacemi o onemocnění COVID-19 a s protokoly optimální léčby, jakož i se specifickými klinickými potřebami každého pacienta.
- Lodní společnost spolupracuje s pobřežními lékařskými institucemi, které mohou v případě potřeby poskytnout konzultace.
- Osobní kontakty na palubě se řídí principem odstupu min 180 cm, po dobu max 15 minut), až do přijetí aktualizací na základě nových vědeckých poznatků.
- Na sledování osobních kontaktů na palubě mohou být, za účelem rychlé identifikace potenciálních infekcí, použité různé metodiky. Používání těchto metodik probíhá v plné transparentnosti o jejich používání a účelech shromažďování získaných informací.
- Na každé lodi je vymezen určený počet kajut pro izolaci a karanténní prostory.
- O umístění a podmínkách izolace nebo karantény bude rozhodnuto na základě projevených příznaků nebo rizika vystavení nákaze
- Přerušení plavby / vylodění v případě potvrzené pozitivity na onemocnění SARS-CoV-2 pro člena posádky nebo hosta (a spolucestujících osob). Postižené osoby budou do vylodění drženy v izolaci, odděleně od ostatních osob na palubě.
- V případě infekce SARS-CoV-2 během plavby nebo po ní bude vytvořen komunikační plán pro sdílení příslušných informací s posádkou a s účastníky plavby. 

4. Destinace a planování exkurzí

- Aby mohla loď vplout do přístavu, musí být splněny dva základní předpoklady:
1) Schválení vstupu lodě místními autoritami.
2) Souhlas o bezpečném transferu jednotlivců infikovaných SARS-CoV-2 a jejich rizikových kontaktů na vylodění se a vycestování domů
- Výběr navštívené destinace závisí na aktuálním zatížení infekce SARS CoV-2 v lokalitě a na místní / regionální / národní implementaci protokolů SARS CoV-2.
- V počáteční fázi návratu k plavbám budou trasy kratší a co nejjednodušší, s využitím soukromých destinací nebo přístavů vlastněných a provozovaných lodní společností, kde je možná ideální kontrola bezpečnosti na pevnině.
- V počáteční fázi bude hostům vylodění v destinacích povoleno pouze s účastí na lodní společností organizovaných a ověřených exkurzích za účelem omezení možné expozice.
- Lodní společnost u partnerů v destinacích prověří, že implementují doporučené postupy pro snížení přenosu viru SARS-CoV-2
- Výlety v interiérech jsou možné za podmínek dodržování fyzických odstupů a s používáním roušek

5. Zajistit co nejnižší riziko pro posádku a zaměstnance
na začiatok stránky

 
 
 
 

Informatívne materiály

Katalogy:

Plavby společnosti Azamara
 • Azamara Quest® All inclusive

  Azamara Quest®

  Středomoří
  Z přístavu: Barcelona, Španělsko - Do přístavu: Lisabon, Portugalsko
  Datum odjezdu: 04. 11. 2021
  48 098 Kč vnitřní
  52 704 Kč vnější
  64 219 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 48 098 Kč
 • Azamara Journey® All inclusive

  Azamara Journey®

  Středomoří
  Z přístavu: Piraeus > Athény, Řecko - Do přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie
  Datum odjezdu: 06. 11. 2021
  60 857 Kč vnitřní
  68 798 Kč vnější
  84 310 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 60 857 Kč
 • Azamara Quest® All inclusive

  Azamara Quest®

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: Lisabon, Portugalsko - Do přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 14. 11. 2021
  42 909 Kč vnitřní
  47 515 Kč vnější
  61 333 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 42 909 Kč
 • Azamara Journey® All inclusive

  Azamara Journey®

  Středomoří
  Z přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie - Do přístavu: Lisabon, Portugalsko
  Datum odjezdu: 21. 11. 2021
  28 192 Kč vnitřní
  34 386 Kč vnější
  40 474 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 28 192 Kč
 • Azamara Quest® All inclusive

  Azamara Quest®

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 26. 11. 2021
  60 380 Kč vnitřní
  67 289 Kč vnější
  76 501 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 60 380 Kč
 • Azamara Journey® All inclusive

  Azamara Journey®

  Středomoří
  Z přístavu: Lisabon, Portugalsko - Do přístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španělsko
  Datum odjezdu: 30. 11. 2021
  34 386 Kč vnitřní
  41 004 Kč vnější
  46 986 Kč s balkonem
  Délka: 11 nocí
  Cena od: 34 386 Kč
 • Azamara Quest® All inclusive

  Azamara Quest®

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 10. 12. 2021
  51 036 Kč vnitřní
  57 971 Kč vnější
  71 789 Kč s balkonem
  Délka: 13 nocí
  Cena od: 51 036 Kč
 • Azamara Journey® All inclusive

  Azamara Journey®

  Kanárské ostrovy a Madeira
  Z přístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španělsko - Do přístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španělsko
  Datum odjezdu: 11. 12. 2021
  45 980 Kč vnitřní
  49 580 Kč vnější
  55 086 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 45 980 Kč
 • Azamara Journey® All inclusive

  Azamara Journey®

  Kanárské ostrovy a Madeira
  Z přístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španělsko - Do přístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španělsko
  Datum odjezdu: 18. 12. 2021
  75 442 Kč vnitřní
  82 642 Kč vnější
  89 843 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 75 442 Kč
zobrazit další plavby této společnosti