Západní Evropa

Severská architektura, atraktivní památky, skalní útesy, tradice, to je stručná charakteristika přístavů v severozápadní Evropě. Společným pojítkem jsou vody Severního moře, které dovede být bouřlivé větrné a nevlídné, ale na oplátku se tu nabízí rozlehlé pláže bez přetlaku turistů. Od úžasné zelené krajiny bohaté na srážky, pohádkových hradů a impozantních katedrál, až po okouzlující dlážděné uličky a tradiční hospody nabízí tento region vjemy a zážitky pro každý typ cestovatele.

Plavby západní Evropa

Tuto destinaci plaveb není úplně snadné přesně ohraničit, neboť zabírá poměrně rozsáhlou oblast pobřeží států Dánsko, Nizozemsko, Belgie, severní Francie, ostrovy Velké Británie, severní Španělsko a Portugalsko. Unikátní jsou plavby s obeplutím celých Britských ostrovů nebo repoziční plavby okolo západní Evropy.
 

Britské ostrovy

Anglie, Skotsko, Wales a všechny pobřežní ostrovy včetně samostatného Irska jsou to místa vskutku prosáklá tradicemi. Kompaktnost Britských ostrovů vám umožňí strávit více času na pevnině a navštívit středověké hrady i jejich zříceniny, typické puby a unikátní místa jako Stonehenge či Lochness. K této oblasti patří i souostroví Orkneje, Shetlandy a Hebridy a britský ostrov Guernsey.

Na trase kolem Velké Británie se vám naskytne jedinečná příležitost poznat nejvýznamnější přsítavní města tohoto království, jehož lodě kdysi ovládaly značnou část světa. Z přístavu Southampton se vyráží na výlet do Londýna za ikonickými památkami jako hrad Tower, katedrála sv. Pavla, Big Ben či Buckinghamský palác. Na mnoha trasách se lodi zdrží v přístavech až do pozdních večerních hodin, takže můžete také zakusit i místní noční život.
Přístavy pro výletní lodě: Southampton (přístav vyplutí), Bristol, Cork, Bellfast, Cardiff, Edinburgh, Liverpool a další.

Německo, Nizozemsko, Belgie

I přes geografické blízkosti má každá země Evropy svůj vlastní postoj, charakteristické rysy a kulturu - to se projevuje i v jejím architektuře, hudbě a umění. Je zajímavé vnímat, jak se jednotlivé národnosti stále hrdě přidržují své vlastní kultury.

Život v nizozemském Amsterdamu se soustřeďuje kolem vodních kanálů, takže nejlepší způsob, jak vidět město, je z paluby lodě.  Navštivte největší květinovou aukci světa ve městě Aalsmeer, porcelánku Delft Blue Pottery. Některá místa jsou tak výjimečné a úchvatné, že je jednoduše musíte vidět. Takovým místem jsou belgické Bruggy, kouzelné městečko, které vás nadchne svým silným středověkým rázem, což mu vysloužilo i statut světového dědictví UNESCO. Z Brugg je možné absolvovat výlet i do Bruselu.
Přístavy pro výletní lodě: Hamburk (přístav vyplutí), Warnemünde (přístav vyplutí), Amsterdam, Ijmuiden (přístav vyplutí), Bruggy, Antwerpy, Rotterdam

Sever Francie a Španělska, Portugalsko

Prozkoumejte portugalský Lisabon z Rossio Square po hlavní aleji, Avenida da Liberdade. Na historické dřevěné tramvaji se projeďte v labyrintu uliček čtvrti Alfama. Nenechte si ujít městské části Belem, kde najdete pozoruhodný manuelitský klášter Mosteiro dos Jeronimos, impozatní monument dobyvatelů, ale i nejproslulejší portugalskou cukrárnu.
Pokud máte čas na delší výlet navštivte Sintru, kde se nacházejí nejkrásnější paláce v Portugalsku nebo půvabnou vesnici Fatima, kde se údajně zjevila Panna Marie.
Přístavy pro výletní lodě: Vigo, Le Havre, Porto, Lisabon

S kterou lodní společností se vydat do západní Evropy

Plavby se tu pořádají především v letní sezóně a v oblasti dominují lodě AIDA, TUI Cruises, P&O Cruises, MSC. Z prémiových a luxusních společností to jsou plavidla Holland America Line a Cunard. Flotila lodí Cunard mají svůj domovský přístav v Southamptonu.
Na palubách výletních lodí se tu setkáte nejvíce s Němci, Skandinávci a Brity.

Plavby v destinaci Západní Evropa
 • Queen Anne

  Queen Anne

  Britské ostrovy a Irsko
  Southampton, UK Southampton, UK
  Datum odjezdu: 24. 05. 2024
  64 799 Kč vnitřní
  75 616 Kč vnější
  82 106 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 64 799 Kč
 • Ventura

  Ventura

  Západní Evropa
  Southampton, UK Southampton, UK
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  25 579 Kč vnitřní
  30 058 Kč vnější
  35 403 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 25 579 Kč
 • AIDAprima

  AIDAprima

  Západní Evropa
  Hamburg, Německo Rotterdam, Nizozemsko
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  20 234 Kč vnitřní
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 20 234 Kč
 • AIDAprima

  AIDAprima

  Západní Evropa
  Hamburg, Německo Hamburg, Německo
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  34 334 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 34 334 Kč
 • Anthem of the Seas

  Anthem of the Seas

  Západní Evropa
  Southampton, UK Southampton, UK
  Datum odjezdu: 26. 05. 2024
  27 869 Kč vnitřní
  44 616 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 27 869 Kč
 • Regal Princess

  Regal Princess

  Britské ostrovy a Irsko
  Southampton, UK Southampton, UK
  Datum odjezdu: 27. 05. 2024
  41 078 Kč vnitřní
  55 357 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 41 078 Kč
 • AIDAsol

  AIDAsol

  Západní Evropa
  Hamburg, Německo Hamburg, Německo
  Datum odjezdu: 28. 05. 2024
  41 969 Kč vnější
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 41 969 Kč
 • Seven Seas Splendor™ All inclusive

  Seven Seas Splendor™

  Západní Evropa
  Southampton, UK Southampton, UK
  Datum odjezdu: 30. 05. 2024
  247 361 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 247 361 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Západní Evropa
  Southampton, UK Southampton, UK
  Datum odjezdu: 30. 05. 2024
  10 715 Kč vnitřní
  11 580 Kč vnější
  12 675 Kč s balkonem
  Délka: 3 noci
  Cena od: 10 715 Kč