P&O Cruises

Plavby v britském stylu

P&O Cruises je britsko-americká plavební společnost se sídlem v Southamptonu, od roku 2000 ve vlastnictví Carnival Corporation & plc. Je zároveň sesterskou společností P&O Cruises Australia.
Původně součástí Peninsular & Oriental Steam Navigation Company, P&O Cruises je nejstarší plavební společností na světě: založena v roce 1822, v 1844 uvedla první výletní plavby do Atén, Gibraláru a na Maltu, a její loď SS Ravenna z roku 1881 byla světově první komerční lodí pro pasažéry.

V současnosti je P&O Cruises největší a nejmodernější plavební společností v Británii. Na rozdíl od jiných, tradičních společností, se více orientuje na mladší klienty. Její specialitou je několik lodí určených výhradně pro dospělé hosty.

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti P&O Cuises v súvislosti s pandémiou Covid -19Domovským přístavem P&O Cruises je Southampton, kde začíná většina jejích plaveb - britští pasažéři tak mají možnost navštívit Středomoří, Kanárské ostrovy, Baltik a Fjordy, ale také Karibik, bez nutnosti leteckého spojení.
Společnost kromě toho nabízí i plavby na Aljašce, Emirátech, v Jižním Pacifiku, Střední a Jižní Americe a v dalších destinacích.

Název loděTonážKajuty*Hodnocení
Plavby Lode Spoločnosti
Rok
výstavby
Renovace
Arcadia  83.781 t95220052017, 2021
Arvia184.700 t -2022 
Aurora  76.152 t94120002019
Azura115.055 t1.55720102015, 2020
Britannia141.000 t1.83620152019
Iona184.700 t2.500-2020 
Ventura116.017 t1.55320082018
 Loď vyhrazena pouze pro dospělé cestující
* Počet kajut pro cestující

UbytováníVybavení ve všech kajutách: individuálně nastavitelná klimatizace, oddělené postele (dají se spojit do manželské), Tv, rádio, telefon, vysoušeč vlasů, trezor, minibar, varná konvice na přípravu kávy a čaje.
V kategoriích E až A je během plavby k dispozici i zeměpisný atlas a dalekohled.
V kategoriích Superior od D až A jsou během plavby k dispozici také župany a pantofle. Navíc květinová dekorace, láhev sektu a čokoláda při nalodění, ovocný koš a 1 x týdně mísa canapes.
V kategoriích C až A je vana s vířivkou, DVD přehrávač, žehlička a žehlicí prkno.

Spropitné a service charge: Od května 2019 není vyžadováno žádné spropitné. Rovněž se k cenám nápojů zakoupených na palubě nepřidává žádný servisní poplatek.

Hosté: Vzhledem k tomu, že se lodě od sebe navzájem výrazně liší a nabídka délky plaveb je v rozsahu od dvou nocí do přes 100, cestující bývají velmi různorodí, avšak všechny P&O mají jeden společný jmenovatel: vždy budete cestovat s Brity.
Obecně platí, že během školních prázdnin převažují rodiny (ve věku od 30 do 40 let) s dětmi, zatímco na lodích a plavbách určených pouze pro dospělé najdete hosty různých věkových kategorií, převážně však ve věku 55 až 65 let.

Oficiální jazyk na palubě: Angličtina

Měna na palubě: Britská libra (pound) GBP (£) 

V ceně plavby je zahrnuté:

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • Plná penze
 • Káva, čaj, voda a džusy v bufetových restauracích
 • 24 hodinový kajutový servis
 • Používání vybavení a zařízení na lodi
 • Zábavné programy a animace
 • Sportovní aktivity na palubě
 • Programy a animace pro děti od 2 do 17 let
 • Přístavní poplatky

V cene není zahrnuto:

 • Doprava do přístavu
 • Případná kyvadlová doprava v přístavech a fakultativní exkurze
 • Osobní výdaje (nápoje, spa, internet, telefon ...)
 • Od května 2019 P&O spropitné zrušila
 • Na zakoupené nápoje a nápojové balíčky se neaplikuje žádný servisní příplatek.
 • Cestovní pojištění - vybavíme na požádání
 • Víza (pokud potřebné)


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti P&O Cruises

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách P&O Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

 Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších zážitků musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti P&O Cruises plně očkováni.

P&O spolupracuje s agenturami veřejného zdraví na nejvyšší úrovni, jakož i s Ministerstvem dopravy, EU Healthy Gateways a Cruise Lines International Association (CLIA), řídícím orgánem odvětví na komplexním rámci protokolů na ochranu zdraví a dobrých životních podmínek.
Carnival Corporation, mateřská organizace P & O Cruises, také spolupracuje s několika předními světovými odborníky na podpoře úsilí při vývoji vylepšených protokolů pro bezpečný návrat k dovoleným.

I když se přesné opatření s vývojem situace mohou měnit, stále budou platit základní opatření, jako zdravotní prohlídka při nalodění, nejvyšší možná úroveň čistoty na lodích, přísné normy pro služby podávání jídel a nápojů, při aktivitách na palubě a během zastávek na pobřeží.

Aktualizované informace ohledně situace Covid-19 na webové stránce společnosti: LINK

Protokoly k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví během plavby

Nové protokoly jsou navrženy tak, aby chránily zdraví každého na palubě, i v navštívených destinacích.

Před začátkem plavby vám společnost P&O Cruises zašle nejnovější pokyny v oblasti veřejného zdraví a informace o snížení rizika COVID-19 spolu s fomulár na prohlášení o zdravotním stavu.

Nalodění * - V přístavním terminálu je povinné používat ochranné roušku na obličej a doržovat společenské odstupy v souladu se všemi aktuálními pokyny.
Všichni hosté a členové posádky se před naloděním podrobí zdravotní prohlídce a testu na přítomnost COVID-19. V případě pozitivního výsledku bude odepřen nástup na palubu - v takovém případě bude vystaven kredit v hodnotě plavby a automaticky vrácena hodnota za všechny nákupy před plavbou uskutečněné prostřednictvím služby My P & O Cruises. Toto se vztahuje i na ostatní hosty cestující společně s touto osobou.

Čistota a péče - Všechny části lodi ještě důkladněji a pravidelněji čištěny, a to pomocí výrobků, které prokazatelně účinně působí proti COVID-19. Na celé palubě budou k dispozici zařízení na dezinfekci rukou a mytí rukou.
Lodě budou provozovány se sníženou obsazeností. Sociální distancování se použije ve všech veřejných prostorách a výtahy budou mít omezenou kapacitu..

Stravování a nápoje - bufety a palubní barbecue budou plně obsluhovány zaměstnanci. Večeřet v restauraci bude možné pouze se spolucestujícími nebo s propojenou cestující skupinou, do maximálního počtu povoleného vládními pokyny v čase plavby. Restaurace a bary budou přizpůsobeny požadavkům sociálních odstupů..
Zábavné programy - Na palubě budou i nadále probíhat oblíbené aktivity; od divadelních představení až po vystoupení živé hudby. Všechny programy budou přizpůsobeny tak, aby umělci i diváci dodržovali aktuální pokyny.

Zařízení na lodi - obchody, lázně, salon, tělocvična, bazény, kasina, aktivity a dětské kluby budou v provozu, ale také na ně se budou vztahovat nejnovější schválené pokyny k omezení styku, snížení počtu hostů v každém prostoru a udržování nejvyšších úrovní čistoty.

Kajuty - kajutový steward bude udržovat čistotu ubytovacích prostorů podle vylepšených standardů. Hosté jsou žádáni, aby během úklidu nebyly ve své kajutě současně se zaměstnancem. Televize v kajutě poskytuje všechny základní informace. Nabídka pokojové služby Room service bude rozšířena.
Na pobřeží - společnost připravila novou škálu organizovaných a prověřených, cenově dostupných pobřežních exkurzí, které vyhoví každému rozpočtu a každému cestujícímu. Provozovatelé přístavních transferů a pobřežních výletů se budou řídit protokolem v souladu s nejnovějšími schválenými pokyny. Zároveň budou dodržovat všechny místní pokyny týkající se sociálního distancování se a zakrytí obličeje.
Po návratu z plavby - Všichni hosté a členové posádky budou muset na konci plavby vyplnit formulář na vyhledání osob v poplatnosti s nařízeními britské vlády týkajícími se testování a sledování. V době plavby mohou platit i aktuální nařízení místních zemí.

 

* Nalodění nebude dovoleno osobám:

 • s potřebou doplňkového kyslíku (včetně kyslíkového koncentrátoru)
 • s potřebou mechanické ventilační podpory (s výjimkou nočního CPAP pro spánkovou apnoe)
 • s potřebou dialýzy
 • osobám, které v době 14 dnů předchozí plavbě:
  - měli potvrzeno onemocnění COVID-19 nebo měli zdravotní problémy s podezřením na COVID-19
  - byly v úzkém kontaktu s někým, u koho byl potvrzen / nebo s podezřením na COVID-19
  - byla jim doporučená izolace / karanténa podle vládního systému testování a sledování kontaktů
 

Katalogy a informativní materiály:

Plavby společnosti P&O Cruises
 • Britannia

  Britannia

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Bridgetown, Barbados - Do přístavu: Bridgetown, Barbados
  Datum odjezdu: 05. 11. 2021
  2 275 950 Kč vnitřní
  2 287 068 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 2 275 950 Kč
 • Britannia

  Britannia

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Bridgetown, Barbados - Do přístavu: Bridgetown, Barbados
  Datum odjezdu: 06. 11. 2021
  2 271 185 Kč vnitřní
  2 290 244 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 2 271 185 Kč
 • Ventura

  Ventura

  SPAIN AND PORTUGAL
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 11. 11. 2021
  23 797 Kč vnitřní
  27 345 Kč vnější
  36 477 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 23 797 Kč
 • Iona

  Iona

  Kanárské ostrovy a Maroko
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 13. 11. 2021
  38 092 Kč vnitřní
  43 386 Kč vnější
  92 172 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 38 092 Kč
 • Britannia

  Britannia

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Bridgetown, Barbados - Do přístavu: Bridgetown, Barbados
  Datum odjezdu: 19. 11. 2021
  2 279 127 Kč vnitřní
  2 291 833 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 2 279 127 Kč
 • Britannia

  Britannia

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Bridgetown, Barbados - Do přístavu: Bridgetown, Barbados
  Datum odjezdu: 20. 11. 2021
  2 279 127 Kč vnitřní
  2 295 009 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 2 279 127 Kč
 • Ventura

  Ventura

  Kanárské ostrovy a Maroko
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 23. 11. 2021
  34 915 Kč vnitřní
  40 659 Kč vnější
  46 165 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 34 915 Kč
 • Iona

  Iona

  SPAIN AND PORTUGAL
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 27. 11. 2021
  25 386 Kč vnitřní
  34 915 Kč vnější
  37 483 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 25 386 Kč
 • Britannia

  Britannia

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Bridgetown, Barbados - Do přístavu: Bridgetown, Barbados
  Datum odjezdu: 03. 12. 2021
  2 272 774 Kč vnitřní
  2 283 891 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 2 272 774 Kč
zobrazit další plavby této společnosti