Benátky

Přístav Benátky leží severovýchodně v oblasti Veneto a jsou nádherným městem, jež má velký historický, kulturní a administrativní význam. Město se rozkládá v mělké laguně na několika ostrovech propojených vodními kanály. Je zde mnoho historických památek, přičemž k těm nejvzácnějším patří náměstí Svatého Marka nebo Dóžecí palác, zapsaný na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nesmírně zajímavé jsou i další ostrovy v Benátské laguně. Při využití místních lodí vaporetto se vydejte i na ostrov sklářů Murano či na malebný ostrov Burano, kde se vyrábějí nádherné krajky.
Toto obdivuhodné město ročně navštíví až 12 miliónů turistů z celého světa a je velkým lákadlem i pro hosty výletních lodí.

Sezóna plaveb v Benátkách

Tento jedinečný přístav je využíván především od jara do podzimu. Plují tu lodě CostaMSC či Royal Caribbean a jiné lodní společnosti.

 

  Vyhledej plavby z přístavu Benátky  

Kam se vydat v Benátkách

Vydejte se na náměstí Svatého Marka nebo do Dóžecího paláce. Zajímavou stavbou je kostel Chiesa degli Scalzi ze 17. století nebo kostel San Geremia, ve kterém jsou uloženy vzácné ostatky Sv. Lucie, mučednice ze 4. století. V budově Fondaco dei Turchi je přírodovědné muzeum, v okolí se nachází palác Palazzo Vendramin - Calergi, jež je nyní kasinem. Nedaleko se nachází překrásný palác Ca ' Pesaro, nyní muzeum moderního umění a C 'a' Oro muzeum středověkého umění. Za návštěvu stojí neznámnější most z 16. století Ponte di Rialto nebo 2 budovy benátské radnice Pallazo Loredan a Pallazo Farsetti.

Nejoblíbenější výlety v Benátkách

• Okružní jízda a benátská muzea
• Fascinující Benátky a ostrov Murano
• Projížďka v gondole a návštěva náměstí sv. Marka

Naše tipy pro přístav Benátky

Vzhledem k velice snadné dostupnosti centra města si můžete užít kotvení v Benátkách na plno. V dosahu jsou četné kavárničky a obchody. V místních resturacích si můžete dopřát nějakou výbornou italskou specialitu.
Gastronomie: italská kuchyně vás jistě nezklame, vychutnat si můžete pizzu Margheritu s rajčaty, mozarellou, bazalkou a olivovým olejem. Na výběr je z mnoha různých druhů těstovin na tisíce způsobů (al pomodoro, alla carbonara, lasagne). Nechybí různé druhy sýrů (parmazán, mozzarella di bufala, gorgonzola, pecorino), sladkosti (voňavé stogliatelle, plněné trubičky cannoli, dezert tiramisu). Ochutnat můžete šumivé Lambrusco, červené Chianti, bílé Frascati nebo pálenku z vína Grappu.
Tipy na nákupy: italské boty,  zlaté šperky, víno,  mandlový likér Amaretto, olivový olej, nakládané papričky, oplatky s medem a mandlemi.
Úřední jazyk: italština, ale na turistických místech se domluvíte i anglicky.
Měna: euro (EUR)
Otevírací hodiny v Itálii (obecně): pondělí - sobota 9.00 - 13.00 a 15.30 - 19.30
V neděli a svátcích jsou obchody zavřené, na turistických místech to ale platit nemusí.

Možnosti dopravy do Benátek z ČR

Vlastním autem: Vzdálenost z Prahy cca 840 km, autem trvá cesta asi 10 hodin. Parkování je zajištěné přímo v terminálu, parkovné činí cca 100 EUR/týden. Doporučujeme si provést parkování on-line předem a uhradit kartou.
Autobusem: Lodní společnosti (MSC, Costa) nabízejí autobusovou dopravu z Vídně (zpáteční cesta cca 160 EUR/osoba). Dále je možné využít mezinárodní linkové autobusy Eurolines, Flixbus a další.
Letecky: Z Prahy jsou k dispozici přímá spojení. Z letiště Marco Polo (VCE), vzdáleného pouhých 13 km, se přímo do přístavu dostanete nejlépe lodí za 80 min (zpáteční jízdenka cca 25 €), vodním taxíkem za 60 min (cca 110 €, kapacita do 10 osob) nebo taxíkem za 20 min (cca 45 € jedna cesta), případně letištním shuttle busem na Piazzale Roma.

Přístav Benátky

Většina lodí kotvila v Baccini Della Stazione Marittima, na západním konci města. 
AKTUALIZACE: od 1. 8. 2021 nepovoluje město Benátky využívání cruise terminálu pro velké výletní lodě. Jednotlivé lodní společnosti proto hledají alternativní možnosti kotvení, o kterých budete informování během rezervace.

Lodě MSC Cruises budou dočasně kotvit v  novém přístavním místě Monfalcone , které je od Benátek vzdáleno asi 90 minut autobusem.
Všechny pozemní operace - předání zavazadel, odbavení související s provozem cestujících včetně postupů týkajících se "Protokolu o bezpečnosti a ochraně zdraví" se budou i nadále provádět pouze na původním benátském terminálu výletních lodí. Všichni cestující, kteří se mají nalodit v Benátkách, budou proto muset přijít do Benátek podle původního programu.

Po registraci a přijetí zdravotních opatření stanovených v "protokolu" (včetně zdravotního screeningu, měření teploty a testu na antigenové výtěry) cestující budou zařazeni do "zdravotní bubliny" vytvořené protokolem. Následně budou převezeni do Monfalcone v dezinfikovaných autobusech s očkovaných personálem podrobeným antigenním testováním. Po příchodu do Monfalcone se cestující přesunou přímo na palubu lodi.

Důležitá poznámka: Z bezpečnostních a provozních důvodů nebude možné v Monfalcone provádět žádné operace podle protokolu o zdraví a bezpečnosti. Z tohoto důvodu nebude povolen žádný soukromý přístup do přístavu. Pokud by se cestující dostavili do Monfalcone na vlastní pěst, bude třeba, aby odcestovali na check-in do Benátek, což by mohlo ohrozit jejich nástup na plavbu.
Postupy vylodění pro cestující, kteří končí plavbu v Benátkách budou zajištěny ve stejném provedení jako před naloděním ale v opačném pořadí zajistí se výstup z lodi v Monfalcone a následně budou cestující odvezeni do Benátek do terminálu, aby si vyzvedli své auto nebo nastoupili na dopravu , kterou už mají sjednanou.

Mapka přístavu Monfalcone

 

Mapka přístavu Benátky

Plavby z přístavu Benátky
 • MSC Sinfonia

  MSC Sinfonia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Benátky (Venice), Itálie
  Datum odjezdu: 26. 03. 2022
  15 437 Kč vnitřní
  19 368 Kč vnější
  29 851 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 15 437 Kč
 • MSC Sinfonia

  MSC Sinfonia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Benátky (Venice), Itálie
  Datum odjezdu: 02. 04. 2022
  15 437 Kč vnitřní
  19 368 Kč vnější
  39 811 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 15 437 Kč
 • MSC Sinfonia

  MSC Sinfonia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Benátky (Venice), Itálie
  Datum odjezdu: 09. 04. 2022
  18 058 Kč vnitřní
  21 989 Kč vnější
  32 472 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 18 058 Kč
 • Azamara Journey® All inclusive

  Azamara Journey®

  Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Istanbul, Turecko
  Datum odjezdu: 09. 04. 2022
  73 567 Kč vnitřní
  82 583 Kč vnější
  91 389 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 73 567 Kč
 • MSC Armonia

  MSC Armonia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Benátky (Venice), Itálie
  Datum odjezdu: 10. 04. 2022
  16 747 Kč vnitřní
  20 678 Kč vnější
  29 851 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 16 747 Kč
 • MSC Armonia

  MSC Armonia

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Piraeus > Athény, Řecko
  Datum odjezdu: 10. 04. 2022
  12 816 Kč vnější
  21 465 Kč s balkonem
  Délka: 4 noci
  Cena od: 12 816 Kč
 • Costa Luminosa

  Costa Luminosa

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Benátky (Venice), Itálie
  Datum odjezdu: 10. 04. 2022
  16 223 Kč vnitřní
  19 368 Kč vnější
  22 775 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 16 223 Kč
 • Silver Moon All inclusive

  Silver Moon

  Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie
  Datum odjezdu: 11. 04. 2022
  159 871 Kč vnější
  172 975 Kč s balkonem
  Délka: 11 nocí
  Cena od: 159 871 Kč
 • Norwegian Star

  Norwegian Star

  Středomoří
  Z přístavu: Benátky (Venice), Itálie - Do přístavu: Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 13. 04. 2022
  36 351 Kč vnitřní
  43 349 Kč vnější
  59 021 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 36 351 Kč
zobrazit další plavby z tohoto přístavu