Holland America Line

Dobrodružné spojenie okružnej plavby, dovolenky a exkurzií na pevnine

Holland America Line (HAL) byla založena v roce 1873 jako Netherlands-America Steamship Company, dopravující imigrantů z Rotterdamu do New Yorku. V roce 1971 přesídlila do USA a v roce 1989 přešla do vlastnictví korporace Carnival.

Dnes je je jednou z prémiových lodních společností a nabízí prakticky neomezený výběr okružních plaveb. Typické jsou zejména delší plavby, jakož i kombinace s exkurzemi na pevnině, tzv. Land + Sea Journeys. S téměř 500 plavbami ročně do více než 280 přístavů a do všech sedmi kontinentů, rozšiřováním nabídky plaveb a exkurzí a poskytováním nejlepších výletních prázdnin, Holland America Line potvrzuje ocenění a uznání od lídrů v oblasti cestovního ruchu.

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Holland America Line HAL v súvislosti s pandémiou Covid -19I přesto, že Holland America Line je americkou společností, snaží se zachovávat dědictví holandských tradic, samozřejmě v kombinaci s nejnovějšími vymoženostmi moderních technologií. Jména lodí podle holandských měst, vintage tmavomodré trupy lodí ale i interiéry zařízené v tradičním stylu, obohacené sbírkami uměleckých děl a starožitností, elegantní salony a restaurace, tradiční čaj o páté - toto vše najdete na plavbách s Holland America Line.

Destinace: Společnost nabízí okružní plavby po celém světě a každým rokem rozšiřuje nabídku svých populárních plaveb v Aljašce, Karibiku, Evropě, Kanadě, Pacifiku, Austrálii, Novém Zélandu, Asii a také v Africe.

Název loděTonážPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renováce
ms Eurodam86.273 t1.05220082016
ms Koningsdam99.500 t1.3312016 
ms Nieuw Amsterdam86.700 t1.05320102018
ms Nieuw Statendam99.500 t1.3392018 
ms Noordam82.318 t98620062019
ms Oosterdam82.305 t1.01220032016
ms Rotterdam99.800 t1.340-2021 
ms Volendam61.214 t71619992016
ms Westerdam82.348 t98420042017
ms Zaandam61.396 t71620002017
ms Zuiderdam82.305 t98520022019

Ubytování: Holland America Line se vyznačuje prostornými kajutami. Komfort hostů na palubě je pro tuto společnost velmi důležitý a proto jsou kajuty až o 25% prostornější než na palubě jiných lodí srovnatelné kategorie.
V základním vybavení všech kajut je regulovatelná klimatizace, Euro-top ložní matrace a povlečení Mariners Dream, interaktivní televize, značková kosmetika Elemis Aromapure, župany, 24hodinový kajutový servis a čerstvé ovoce.

Stravování: V ceně plavby je plná penze. Snídaně, obědy a večeře si můžete vychutnat v hlavní restauraci, kde máte na výběr od klasické a vegetariánské kuchyně až po speciality v navštíveném regionu, případně speciální dietní požadavky (které však musí být ohlášeny předem). Večeře se podává v 17:45 nebo 20:00 na dvou podlažích v hlavní restauraci. Jedno podlaží je přizpůsobeno pro volný vstup mezi 17:15 - 21: 00. Pizzu, italské saláty nebo hamburger si můžete objednat iv občerstveních u bazénu. K dispozici je i Lido (bufetová restaurace), kde si můžete vychutnat snídani a obědy v ležérním stylu s výhledem na oceán.
Nápoje jako voda, džus, káva a čaj z automatů jsou zdarma. K dispozici jsou i zvýhodněné nápojové balíčky.
Kromě toho najdete na lodi několik alternativních prémiových restaurací např. s italskou kuchyní, asijskou kuchyní, mořské plody a steak house. V těchto restauracích platíte za obědové / večerní menu příplatek.

Hosté: Na palubě převažují páry a skupinky hostů ve věku od 40 do 70 let. Během letních měsíců a školních prázdnin zde ale najdete i mnohé rodiny s dětmi. Oblíbené déle okružní plavby vyhledávají většinou páry ve věku nad 55 let.
Na většině plaveb, zejména na okružních plavbách po Karibiku, Aljašce a Kanadě, mají největší zastoupení Američané a Kanaďané. Během letní sezóny na evropských plavbách jsou to i občané Británie, Holandska, Německa a Ruska.

Děti a mladí: Klub HAL poskytuje širokou škálu zajímavých aktivit pro děti ve věku 3 až 17 let. Klubové aktivity HAL jsou navrženy tak, aby byly věku přiměřené. Pro ty nejmenší (ve věku od 3 do 8 let) jsou připraveny aktivity jako umění a různé řemesla, lodní výlety a bingo. Pro starší děti (ve věku od 9 do 12 let) je to minigolf, ping-pong, tematické párty, sportovní hry na palubě a pod. Mladiství (ve věku od 13 do 17 let) se mohou těšit na diskotéku, taneční lekce, arkádové hry, sportovní turnaje, bingo, filmy a videa. Všechny aktivity jsou pod dohledem vyučeného personálu.
Společnost dokonce nabízí nekteré pobřežní exkurze pouze pro děti, například na Half Moon Cay (Bahamy) nebo v aljašské přístavech.
Za příplatek je k dispozici také babysitting. Minimální akceptovatelný věk je 6 měsíců, pro transoceánské plavby minimálně 12 měsíců.

Dospělí: Množství denních aktivit jako kurzy vaření, ochutnávky vína a míchání nápojů, umělecké akce, společenské hry, sportovní aktivity, digitální workshopy, promítání nově vydaných filmů (popcorn je zdarma). Večerní aktivity jsou v tradičnějším stylu - začíná se s koktejlem před večeří, pak jsou v nabídce večerní představení a muzikály, živé hudební vystoupení různého žánru, piano-bar, noční klub s diskotékou, bary. Také můžete zkusit štěstí v kasinu. Mimořádně populární jsou B.B. King's Blues kluby, které jsou k dispozici téměř na všech lodích (kromě Volendam a Zaandam).
Kromě obvyklých tematických party má společnost HAL jednu speciální: Orange Party. Jméno je odvozeno od názvu barvy, ne ovoce. Oranžová barva je totiž národní barvou Nizozemska a jejich královské rodiny (the House of Orange). Holanďané jsou hrdí na své tradice a v den narozenin svého krále mají každoročně svátek, Koningsdag (Den Krále).
Během vaší plavby na palubě zažijete repliku této bujaré party, kde nebudou chybět nizozemské chuťovky, pivo, koktejly, živá hudba a jiné překvapení, vše v nizozemském duchu. Takže si s sebou určitě do kufru přibalte alespoň nějaký kousek oranžového oblečení a doplňky!

Fitness a oddych: Na palube lodí HAL nájdete bazény, multifunkčné ihriská (volejbal, tenis), posilňovňu, k dispozícii za príplatok je aj personálny tréner a špecializované fitness triedy, ako napr. jóga, pilates a pod.

Fitness a odpočinek: Na palubě lodí HAL najdete bazény, multifunkční hřiště (volejbal, tenis), posilovnu, k dispozici za příplatek je i personální trenér a specializované fitness třídy, jako např. jóga, pilates a pod.

Oblečení / Dresscode: Na týdenní okružní plavbě jsou standardem dva formální večery. Mužům se při této příležitosti doporučuje smoking, tmavý oblek nebo sportovní sako s kravatou. Ostatní večery jsou neformální, nedoporučují se však krátké kalhoty a džíny. Během dne se doporučuje pohodlné oblečení pro volný čas.

Kouření: není povoleno v pokojích a vnitřních prostorách lodi. Je povoleno na balkonech pokojů a na venkovních prostorách lodi a také v kasinu (aktivní hráči).

Oficiální měna: Oficiální valutou na lodích je americký dolar ($).

Spropitné: 14,50 USD za osobu a noc plavby se účtuje automaticky k osobnímu účtu na osobu a den (hosté ubytovaní v apartmánech platí 16 USD). Na konci plavby mohou cestující tuto částku upravit na základě spokojenosti.
Servisní příplatek na nápoje nebo jídla zakoupené na palubě je 15%.

Věrnostní program: Do věrnostního programu Mariner Society® jste zařazeni po absolvování první okružní plavby s HAL. Body získáte za absolvované dny plavby a za extra výdaje zakoupené na lodi.
K výhodám členství patří slevy na další plavby i na některé služby na palubě.
Úrovně klubu: Star Mariner, 2-Star Mariner, 3-Star Mariner, 4-Star Mariner, 5-Star Mariner.

V ceně plavby je zahrnuto:

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • Plná penze
 • Voda, ledový čaj, káva a čaj během hlavních jídel v bufetové a hlavní restauraci
 • 24-hodinový kajutový servis, včetně večeře
 • Volný vstup do všech klubů, barů a salonů
 • Aktivity během celého dne a večerní animace
 • Přístavní poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • Nápoje kromě těch během jídel v bufetových restauracích
 • Spropitné a servisní příplatek
 • Stravování v prémiových restauracích
 • Fakultativní výlety na pobřeží
 • Masáže a procedury v beauty salonech
 • Telefon a internet
 • Některé aktivity na palubě
 • Osobní výdaje (kasino, nákupy v buticích na palubě ...)
 • Cestovní pojištění
 • Doprava do hlavního přístavu nalodění / vylodění
 • Víza (pokud potřebné)Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Holland America Line

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách HAL v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

 Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších zážitků musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti HAL na Aljašce a v Evropě plně očkováni.

Zatímco společnost Holland America Line nadále spolupracuje s vládními a přístavními autoritami na rozvoji svých plánů bezpečného návratu do aktivní činnosti, společnost prodlužuje odkládá začátek svých okružních plaveb až do 30. června 2021.

Aktualizované informace ohledně situace COVID-19 na webové stránce společnosti: LINK

TravelWell - Cestujte v zdraví

 • Při rezervaci plavby • Každý host by si měl pečlivě přečíst rady společnosti týkající se zdraví před rezervací a před vycestováním, jakož i aktuální informace Center pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v USA.
 • Vylepšené zdravotní kontroly • Povinné zpřísněné kontroly před naloděním; testování na COVID-19, bezdotykové kontroly teploty a zdravotních dotazníků v souladu s nejnovějšími pokyny. Osoby s příznaky a symptomy onemocnění COVID-19 nebo u nichž je identifikováno riziko podstoupí další lékařské vyšetření předtím, než je jim umožněno nastoupit.
 • Sekundární prohlídky a zdravotní kontroly během celé plavby
 • Odpovědné sociální odstupy • Na všech lodích jsou velikosti a proudění skupin ve veřejných prostorách a během aktivit řízené a načasované. Zábavné programy a restaurace jsou upraveny tak, aby se zvýšily fyzické odstupy. Během registrace a nalodění, v terminálech, na palubě, na soukromých ostrovech a během výletů po březích se bude udržovat a vyžadovat sociální odstup.
 • Ochranné roušky • Pokud není možné dodržet fyzické odstupy nebo pokud to nařizují orgány veřejného zdravotnictví, na palubě, na soukromých ostrovech a během výletů po pobřeží se budou vyžadovat roušky. Během nastupování a vystupování v terminálech musí mít všichni nasazené roušky.
 • Osobní hygiena • Hosté jsou vyzýváni, aby používali umyvadla dávkovače dezinfekčních prostředků na ruce u vchodů do míst aktivit a v prostorách s vysokou provozem po celé lodi.
 • Aktivní informovanost • Hosté jsou žádáni, aby aktivně sledovali informace o způsobech, jak si udržovat zdraví na palubě a na pobřeží; prostřednictvím denních programů, zábavních systémů, oznámení, informačních letáků v kajutě a mobilní aplikace.
 • Samoobsluha v bufetech nebude k dispozici - o porcování se postará obslužný personál.
 • Exkurze na pobřeží • Společnost spolupracuje s místními autoritami, navštívenými destinacemi a tour operátory, aby byla aplikace zpřísněných zdravotních a bezpečnostních opatření na palubě zaručena i na pobřeží. Podle situace, loď se bude řídit zdravotními protokoly platnými pro každý navštívený přístav. Může dojít ke snížení kapacity exkurzí a vozidel používaných pro přepravu.
 • Povolené budou pouze výlety po pobřeží, které jsou v souladu s protokoly společnosti, přičemž se od všech hosty bude vyžadovat jejich striktní dodržování a hostům, kteří se jimi nebudou řídit, může být odmítnut návrat na loď.
 • Vylepšená sanitace • Veřejné prostory a kajuty budou důkladně a častěji čištěny pomocí bezpečného dezinfekčního prostředku, který prokazatelně ničí koronaviry.
 • Zdravotní péče • Ve vysoce kvalifikovaném lodním zdravotním středisku pracují lékaři a sestry schopni postarat se o široké spektrum zdravotních stavů, včetně léčby onemocnění COVID-19. Zdravotní střediska jsou vybaveny příslušnými testovacími a léčebnými prostředky na COVID-19.
 • Větrání • všechny lodě jsou vybaveny vylepšenou vzduchovou filtrací s inovovanými systémy HVAC. Tyto systémy jsou navrženy tak, aby sdílely vzduch ve veřejných prostorách a saloncích každých pět až šest minut. Filtry HEPA se budou používat v klíčových prostorách, jako jsou zdravotní střediska a speciální izolační místnosti.

Informativní materiály:

Plavby společnosti Holland America Line
 • MS Nieuw Amsterdam

  MS Nieuw Amsterdam

  Východní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 11. 12. 2021
  28 515 Kč vnitřní
  29 039 Kč vnější
  35 067 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 28 515 Kč
 • MS Nieuw Amsterdam

  MS Nieuw Amsterdam

  Východní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 11. 12. 2021
  46 599 Kč vnitřní
  47 123 Kč vnější
  57 868 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 46 599 Kč
 • MS Koningsdam

  MS Koningsdam

  Kalifornie a Mexiko
  Z přístavu: San Diego / CA, Spojené státy americké - Do přístavu: San Diego / CA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 12. 12. 2021
  24 059 Kč vnitřní
  26 680 Kč vnější
  29 301 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 24 059 Kč
 • MS Nieuw Statendam

  MS Nieuw Statendam

  Jižní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 12. 12. 2021
  27 204 Kč vnitřní
  27 204 Kč vnější
  33 756 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 27 204 Kč
 • MS Nieuw Statendam

  MS Nieuw Statendam

  Jižní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 12. 12. 2021
  49 219 Kč vnitřní
  49 219 Kč vnější
  61 537 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 49 219 Kč
 • MS Rotterdam

  MS Rotterdam

  Jižní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 12. 12. 2021
  40 046 Kč vnitřní
  43 978 Kč vnější
  51 840 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 40 046 Kč
 • MS Rotterdam

  MS Rotterdam

  Jižní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 12. 12. 2021
  86 959 Kč vnitřní
  99 540 Kč vnější
  119 196 Kč s balkonem
  Délka: 21 nocí
  Cena od: 86 959 Kč
 • MS Eurodam

  MS Eurodam

  Jižní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 15. 12. 2021
  25 894 Kč vnitřní
  26 418 Kč vnější
  35 067 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 25 894 Kč
 • MS Eurodam

  MS Eurodam

  Východní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 15. 12. 2021
  47 647 Kč vnitřní
  48 695 Kč vnější
  62 324 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 47 647 Kč
zobrazit další plavby této společnosti