AIDA Cruises

Pohodové plavby s klubovou atmosférou

AIDA je největší německá lodní společnost, orientovaná na mladé a aktivní, německy mluvící cestovatele, kteří se rádi baví. Součástí brandu společnosti jsou oči a velká usměvavá ústa, vymalovaná na kýlu každé z lodí flotily.

Neformálnost se projevuje ve všech aspektech plavby - například, na rozdíl od jiných společností, se členové posádky po službě mohou volně míchat mezi hosty. Během dne je důraz na wellness a fitness aktivity v oblíbených spa (lázních), ve Fit & Fun centrech a na otevřených palubách. K dispozici jsou dokonce vyhrazené nudistické prostory. V noci vládne živá zábava v divadle, v barech a salonech. Na horní palubě se pořádají diskotéky a hudební koncerty.

Na palubě lodí vládne uvolněná atmosféra, bez formálních požadavků na oblečení.
Mezi hosty najdete především cestovatele z Německa, Rakouska a Švýcarska.

Destinace plaveb AIDA

"Usmívající se" lodě potkáte téměř na všech mořích světa, nejvíce jich ale pluje v oblasti severní Evropy, Kanárských ostrovů a Madiery a ve Středomoří. Každoročně je několik lodí vyhrazeno pro plavby Karibikem, v Asii a dokonce i ve zvláště atraktivním a vyhledávaném Indickém oceánu s návštěvou Seychel, Mauritia, Rúnionu a Madagaskaru během jedné plavby.

Plavby AIDA Selection

To jsou neobvyklé trasy, menší přístavy, dlouhé zastávky a výlety orientované na autentické kulturní zážitky a přírodní krásy. Tyto plavby jsou koncipovány na menších lodích. Speciální 3chodové AIDAselection menu je navíc obohaceno o regionální speciality navštívených destinací.
Každý cenový model plavby Selection zahrnuje také jeden vybraný výlet AIDAselection – půldenní nebo celodenní, v závislosti na balíčku. Modely Classic a Deluxe zahrnují také jednu uklidňující masáž v Body & Soul Spa na palubě.

Flotila lodí AIDA

Název loděTonážKajuty
hosté
Hodnocení
Rok
výroby
Poslední
renovace
AIDAbella  69.203 t1.02520082016
AIDAblu  71.100 t1.09620102015
AIDAcosma183.900 t2.626-2021 
AIDAdiva  69.203 t1.02520072015
AIDAluna  69.203 t1.02520092018
AIDAmar  71.304 t1.09720122015
AIDAnova183.900 t2.500-2018 
AIDAperla124.500 t1.6432017 
AIDAprima124.500 t1.6432016 
AIDAsol  71.100 t1.09720112019
AIDAstella  71.304 t1.09720132018
      
Plavby AIDA Selection Programy AIDA Selection

Kajuty na lodích AIDA

Během své dovolené na moři můžete přespávat v několika typech kajut, na výběr máte 14 kategorií.  K základním typům kajut patří, tak jako na každé výletní lodi, kajuty vnitřní, s oknem a s balkónem. V luxusnějších apartmánech najdete větší balkon, oddělenou obývací část od ložnice, minibar a možnost objednání snídaně na pokoj.
K základnímu vybavení kajuty patří: regulovatelná klimatizace, koupelna se sprchou a toaletou, vysoušeč vlasů, elektronický sejf, skříň, satelitní interaktivní TV, rádio a telefon, župany. Postele se dají oddělit nebo spojit do manželské. Pokud máte balkon, na recepci vám na požádání zapůjčí houpací síť.

Stravování na lodích AIDA

V duchu konceptu klubových lodí probíhá stravování v 2, na novějších lodích ve 3 bufetových restauracích bez zasedacího pořádku a bez turnusů. Přestože chybí tradiční hlavní restaurace, bufety na AIDA poskytují bohatý a kvalitní výběr jídel a nápoje (voda, rozlévané víno, pivo, nealko) jsou v ceně.
Pro ty, kteří mají chuť na něco výjimečného, ​​jsou k dispozici prémiové á la carte restaurace, které nabízejí gourmet menu v elegantním stylu.
Pokud si během své dovolené na lodi chcete dopřát více nápojů nejen v restaurcích, ale i v barech, je dobré objednat plavbu v tarifu ALL INCLUSIVE (Vario ALL INCLUSIVE nebo PREMIUM ALL INCLUSIVE), kde je již zakomponovaný nápojový balíček.

Děti na lodích AIDA

Tato lodní společnost se orientuje i na rodiny s dětmi. Cena plavby za dítě či za mladistvého do 24 let na přistýlce bývá výrazně nižší, a tak si rodiny s dětmi tuto společnost oblíbily; u mladistvých neobsahuje nápojový balíček alkohol.
Cenové věkové kategorie: infant (0 - 2 roky, dítě (2 - 15 let), mládežník (15 - 25 let), dospělý nad 25 let
Dětské kluby:
Minicub pro děti ve věku 6 - 36 měsíců: herna, hračky, knížky, setkání rodičů s dětmi, krátkodobé hlídání děti za poplatek.
Kids Club pro děti 3 - 11 let: otevřeno denně 8 - 21 hodin; hračky, knížky; společný zábavní program, společné stravování.
Nabídka klubů se na jednotlivých lodích liší.
Platí věkové omezení 16 let pro vstup do Organic Spa a Wellness Oase.
Věkové omezení pro cestování: Z bezpečnostních důvodů musí být děti na palubě AIDA na začátku plavby staré alespoň 6 měsíců. Pro plavby se třemi nebo více po sobě jdoucími dny na moři smí cestovat děti starší 12 měsíců.

Další informace k plavbám AIDA

Plavby na lodích AIDA jsou pohodové s dovolenkovou ležérní atmosférou. Informace níže vám pomohou z další orientací.

Cenové modely AIDA

VARIO - plná penze a nápoje během jídel; bez možnosti opce a změny termínu.
VARIO ALL INCLUSIVE - plná penze a rozlévané nápoje v restauracích a barech; WiFi v omezeném rozsahu; bez možnosti změny termínu.
PREMIUM - plná penze a nápoje během jídel; opce na 3 dny, větší flexibilita při změnách.
PREMIUM ALL INCLUSIVE- plná penze a rozlévané nápoje v restauracích a barech, WiFi v omezeném rozsahu; opce na 3 dny, větší flexibilita při změnách.
SEETOURS - plná penze a nápoje během jídel; bez možnosti opce; vyšší záloha, bez možnosti změny termínu a cestujících. Tento model se vypisuje jen u vybraných plaveb.
Detaily k cenovým modelům naleznete níže v odstavci Cena zahrnuje/nezahrnuje.

Věrnostní klub myAIDA

Klientský věrnostní program umožňuje sbírat body za absolvované plavby a díky tomu získat výhody na další plavbě. Věrnostní program má 5 úrovní od modré po zlatou.

Povinná registrace na portálu myAIDA

Registrace (check-in) je zásadní podmínkou pro nástup na plavbu. Kromě důležitých informacích o cestujících je třeba zadat i pasové údaje.

Placení na palubě lodi

Útrata na palubě lodi se hradí velmi pohodlně bezhotovostně palubní kartou (Cruise Card), palubní měnou je EUR. Na konci cesty můžete svůj palubní účet pohodlně vyrovnat svou EC kartou. Alternativně je možná platba v hotovosti nebo hlavními platebními kartami (American Express, VISA, MasterCard). Na hotovostní platby se vztahují právní předpisy, které umožňují pouze jednotlivé částky nižší než 3 000 EUR za den.

Kreditní nebo debetní kartu máte možnost zaregistrovat jako platební prostředek z pohodlí domova – na cestovním portálu MyAIDA na adrese www.aida.de/myaida. To vám ušetří čekací doby při check-inu. Svou palubní fakturu si můžete kdykoli během cesty prohlédnout prostřednictvím palubního portálu MyAIDA a po cestě k ní snadno přistupovat prostřednictvím cestovního portálu MyAIDA.
Na lodích nejsou bankomaty, je nutno využít bankomaty v přístavech na trase plavby.

Hosté

Na lodích AIDA výrazně převažují hosté z německy mluvících zemí. Je tedy nutné počítat s tím, že komunikace probíhá především v němčině, i když se zde pochopitelně domluvíte i anglicky.

Spropitné pro personál je již zahrnuté v ceně plavby.

V ceně plavby AIDA je zahrnuto:

Ve všech kategoriích:

• ubytování a plavba v kajutě vybrané kategorie
• plná penze na palubě v hlavních restauracích (prémiové restaurace za příplatek)
• vybrané nápoje během oběda a večeře (stolní rozlévané víno, pivo, nealkoholické nápoje) 
• přístup na animační a sportovní akce během celého dne
• večerní zábavné a kulturní programy
• aktivity podle věku v klubech pro děti od 3 do 11 let (pro děti 12-17 let jen během německých školních prázdnin)
• používání zařízení lodě: bazény, vířivky a lehátka, sauna*, plážové osušky, posilovna
• asistence na palubě a informační materiály v německém jazyce
• portýrské služby (odnos zavazadel) při nalodění i vylodění
• služby kajutového stevarda
• přístavní poplatky
• servisní poplatky (spropitné pro lodní personál)

* Na lodích AIDAnova, AIDAperla, AIDAprima & AIDAcosma je používání sauny je zpoplatněno

Cenový model VARIO:

• nejvýhodnější cena (k dispozici na vybraných plavbách)
• ubytování ve vybrané kategorii bez možnosti výběru konkrétní kajuty
• rezervace výletů v přístavech a služeb na palubě 90 dní před plavbou
• možnost dokoupení výhodných nápojových balíčků

 Cenový model PREMIUM

• možnost volného výběru z aktuálně dostupných kajut vybrané kategorie
• možnost opce (nezávazné rezervace)
• jízdenka na vlak Rail & Fly (v rámci Německa) při rezervaci balíčku plavby s letenkou
• denně 2 láhve minerální vody na kajutu
• data Internet v objemu 250 MB na kajutu a plavbu
• přednostní možnost rezervace výletů v přístavech a služeb na palubě před plavbou
• možnost dokoupení výhodných nápojových balíčků (v aplikaci myAIDA)

 Cenový model VARIO ALL INCLUSIVE

• služby cenového modelu Vario
nápojový balíček "AIDA Comfort Deluxe All inclusive" pro dospělé (od 25 let) / "AIDA Kids & Teens Comfort All inclusive" pro děti a mládež (od 2 do 24 let)
• balíček Social Media Flatrate (od 7 let)  - neomezené používání aplikací Facebook, Facebook Messenger, Google+, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threema, Tumblr, Twitter, Snapchat, WhatsApp, Xing, Telegramm (bez možnosti telefonování jejich prostřednitvím)

 Cenový model PREMIUM ALL INCLUSIVE

• všechny výhody cenového modelu Premium
nápojový balíček "AIDA Comfort Deluxe All inclusive" pro dospělé (od 25 let) / "AIDA Kids & Teens Comfort All inclusive" pro děti a mládež (od 2 do 24 let)
• balíček Social Media Flatrate (od 7 let) - neomezené používání aplikací Facebook, Facebook Messenger, Google+, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threema, Tumblr, Twitter, Snapchat, WhatsApp, Xing, Telegramm (bez možnosti telefonování jejich prostřednictvím)

V ceně není zahrnuto

 • nápoje mimo času hlavních jídel v bufetových restauracích (dle cenového modelu)
 • stravování v prémiových restauracích
 • doprava do / z přístavu nalodění
 • fakultativní výlety na pobřeží
 • masáže a procedury v beauty salonech
 • telefon a internet
 • některé aktivity na palubě
 • osobní výdaje (kasino, nákupy v buticích na palubě ...)
 • osobní cestovní pojištění - informujte se u nás o možnostech
 • víza (pokud jsou vyžadována)

 

 

Plavby společnosti AIDA Cruises
 • AIDAcosma

  AIDAcosma

  Západní Středomoří
  Barcelona, Španělsko Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 24. 05. 2024
  15 245 Kč vnitřní
  22 881 Kč vnější
  24 153 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 15 245 Kč
 • AIDAcosma Akce

  AIDAcosma

  Západní Středomoří
  Barcelona, Španělsko Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 24. 05. 2024
  22 881 Kč vnitřní
  33 061 Kč vnější
  35 606 Kč s balkonem
  Délka: 11 nocí
  Cena od: 22 881 Kč
 • AIDAblu

  AIDAblu

  Východní Středomoří
  Kerkyra / Korfu, Řecko Kerkyra / Korfu, Řecko
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  26 189 Kč vnější
  41 867 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 26 189 Kč
 • AIDAcosma Akce

  AIDAcosma

  Západní Středomoří
  Palma de Mallorca, Španělsko Palma de Mallorca, Španělsko
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  15 245 Kč vnitřní
  20 336 Kč vnější
  24 153 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 15 245 Kč
 • AIDAnova

  AIDAnova

  Norské fjordy
  Kiel, Německo Kiel, Německo
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  19 063 Kč vnitřní
  22 881 Kč vnější
  24 917 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 19 063 Kč
 • AIDAprima

  AIDAprima

  Západní Evropa
  Hamburg, Německo Rotterdam, Nizozemsko
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  20 234 Kč vnitřní
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 20 234 Kč
 • AIDAprima

  AIDAprima

  Západní Evropa
  Hamburg, Německo Hamburg, Německo
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  34 334 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 34 334 Kč
 • AIDAcosma

  AIDAcosma

  Západní Středomoří
  Palma de Mallorca, Španělsko Palma de Mallorca, Španělsko
  Datum odjezdu: 25. 05. 2024
  38 151 Kč vnější
  45 787 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 38 151 Kč
 • AIDAbella Akce

  AIDAbella

  Norské fjordy
  Kiel, Německo Kiel, Německo
  Datum odjezdu: 26. 05. 2024
  29 244 Kč vnitřní
  38 151 Kč vnější
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 29 244 Kč