Norwegian Cruise Line

Norwegian Cruise Line (NCL) byla založena v 1966 a může se pochlubit několika prvenstvími v moderní historii okružních plaveb. Jako první společnost nabídli například exkluzivní zážitek "Out Island" na vlastním soukromém ostrově, zorganizovali první kombinované programy Flight & Cruise a také se jako první zaměřili na rozvoj nových přístavů v Karibiku.

Plavby NCL v uvolněné atmosféře

Společnost NCL se stala pionýrem i v odmítnutí tradičního způsobu života na palubě a v zavedení tzv. Freestyle cruising - "Plavby ve volném stylu". Typickým znakem NCL jsou i originálně pomalované lodě, které již z dálky poutají pozornost. Na palubě vládne neformální atmosféra a džíny a tričko je povoleno kdykoliv a kdekoliv. Jelikož časy ani stoly na večeři nejsou přesně určeny, můžete si zařídit každý den jednoduše podle aktuální nálady. Plavby jsou určeny hlavně pro milovníky nočního života, párty, karaoke, hazardu, dobrého jídla, zábavy a fitness; pro rodiny s většími dětmi i svobodné cestovatele.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÍPLAVBY JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

Destinace plaveb NCL

Lodě s pestře pomalovanými kýly potkáte po celém světe. Dominující destinací je však rozsáhlá oblast Karibiku včetně Floridy, Baham, Bermud, dále pak každoročně pořádané sezónní plavby na Aljašku a do oblasti Nové Anglie a Kanady. Stálou destinací je i Evropa s plavbymi ve Středomoří se zaměřením va řecké ostrovy a plavby v severní Evropě. Specialitou společnosti jsou plavby lodí Pride of Amerika mezi Havajskými ostrovy.
Společnost vlastní také soukromé ostrovy Great Stirrup Cay (Bahamy) a Harvest Caye (jižní Belize).
Čtěte také: Plavby na 8 soukromých ostrovů Karibiku.

Flotila lodí Norwegian Cruise Line

Název lodiTonáž Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renováce
Norwegian Bliss167.800t2018 
Norwegian Breakaway146.600 t20132018
Norwegian Dawn  92.250 t20022016
Norwegian Encore 169.116 t-2019 
Norwegian Epic155.873 t20102020
Norwegian Escape163.000 t2015 
Norwegian Gem  93.530 t20072015
Norwegian Getaway145.655 t20142019
Norwegian Jade  93.558 t20062017
Norwegian Jewel  93.502 t20052018
Norwegian Joy168.800 t20172019
Norwegian Pearl  93.530 t20062017
Norwegian Prima142.500 t-2022 
Norwegian Sky  77.104 t19992019
Norwegian Spirit  75.338 t19982020
Norwegian Star  91.740 t20012018
Norwegian Sun  78.309 t20012018
Norwegian Viva142.500 t-2023 
Pride of America  80.439 t20052016

 

Ubytování na lodích NCL

Výběr kajut je velice široký od kategorií kajut vnitřních přes kajuty s oknem či balkónem až po luxusní apartmá. Jako jedna z mála společností nabízí také studia pro 1 osobu.
Základní vybavení: dvě postele typu queen-size, televizor, lednice, trezor, vysoušeč vlasů, posezení, pokojová služba.

 • Kajuty vnitřní a kajuty s oknem jsou menší a cenově nejvýhodnější.
 • Balcony a Family Balcony mají navíc balkon a varnou konvici. Family verze má kapacitu 4 osob, kajuty jsou umístěny v blízkosti dětských aktivit.
 • Mini-Suites jsou prostornější a také mají balkon, jsou k dispozici na vybraných lodích.
 • Kajuty Spa (lázeňské) jsou k dispozici na vybraných lodích a nacházejí se v blízkosti lázní Mandara a fitness centra; a jejich hosté mají bezplatný vstup do termálních lázní. Spa Balcony kajuty s balkonem mají luxusní vybavení koupelny. Spa Mini-Suites zahrnují navíc i nadrozměrnou sprchu s různými rozprašovači vody a vodopádem. Haven Spa Suite obsahuje soukromou vířivku s neuvěřitelným výhledem na oceán a řadu dalších výhod.
 • Apartmány představují luxusní variantu ubytování na lodi. K dispozici je až 8 různých typů apartmánů, (výběr závisí na konkrétní lodi): Family Suites (jedno nebo dvouložnicové), Deluxe Family Suite (dvouložnicové), Penthouse na zádi lodě, Penthouse s balkonem, Deluxe Penthouse s balkonem, Owner 's Suite s balkonem , Deluxe Owner 's Suite s balkonem a Garden Villa.

Stravování na palubách NCL

Pro stravování platí naprostá volnost a flexibilita ve výběru času či místa k sezení. Žádné předurčené turnusy ani zasedací pořádek, každý den si můžete vybrat podle chutě a vlastního programu.
V ceně plavby jsou zahrnuty různé možnosti stravování:
• Samoobslužný bufet Beyond buffets otevřený pro snídaně, obědy a večeře, zahrnuje čerstvá jídla, á la carte těstoviny, omelety, vafle, zmrzlinu a další.
• V hlavních restauracích Main Dining Rooms s obsluhou u stolů, najdete dobrý výběr v každodenně se obměňujícím menu.
• Stále otevřená 24 hour Eatery připomíná klasickou hospodu s neformální atmosférou a s populárními stálicemi, jako Ruben sendvič nebo fish & chips.
Za příplatek je k dispozici také opravdu velký výběr á la carte tématických restaurací s mexickou, francouzskou, italskou, asijskou či španělskou kuchyní.

Balíček Starbucks® je určen pro hosty, kteří milují nabídku nápojů společnosti Starbucks. Balíček zahrnuje neomezené množství kávy, čaje a osvěžujících nápojů (podávaných v šálcích nebo ve sklenicích) v stáncích Starbucks na palubě. K balíčku více ...

Zábava, aktivity a sport na palubách NCL

Každá loď má divadlo, množství barů a salonků. NCL bere zábavu vážně a nabízí bohaté hudební produkce (včetně Broadwayových a menších představení), komedie ze Second City, živé kapely, zpěváky, piano bary a DJs na diskotékách.
Kasina mají dobrou velikost a nabízejí všechny populární hry. Vybavené knihovny, herny, shuffleboard, ping-pongové stoly, umělecké aukce, semináře o parfémech, herní hodiny a rozhovory o přístavech jsou k dispozici každý den.
Wellness areál Mandara Spas či palubní specialisté nabízejí léčebné a estetické procedury, včetně bělení zubů či botoxu nebo akupunkturního sezení. Všechny lodě mají fitness centra.

Děti a mládež

Na palubě jsou k dispozici mládežnické programy pro děti od 6 měsíců do 17 let. Program Guppy nabízí rodičům mnoho příležitostí na interakci s jejich dětmi a podporuje růst a vývoj dětí od 6 měsíců do 3 let. Rozvrh se liší podle lodi a itineráře.
Možnosti v tomto programu jsou:

 • Guppy Open Play: prostor pro rodiče a děti na hraní se spolu s různými hračkami a hrami.
 • Guppy Hosted Activities: Aktivity jsou organizovány koordinátorem (nebo školiteli) pro rodiče a děti. 
 • Guppy Nursery / Mateřská škola: jen na Escape, za poplatek, školka pro děti ve věku od 6 měsíců do 3 let. Vyžaduje registraci dítěte a rezervaci dostupných časových bloků během plavby.

Splash Academy je program pro děti ve věku od 3 do 12 let, které nabízejí interaktivní tematické aktivity.
Entourage je program pro dospívající ve věku od 13 do 17 let.
V případě Guppy Nursery, Splash Academy a Entourage se doporučuje, aby rodiče zaregistrovali své dítě hned po nalodění na loď.
Za příplatek je k dispozici i hlídání dětí během pozdní noci (Late Night Fun od 22:30 do 1:30 rána).

Další informace k plavbám NCL

Hosté na palubě jsou především Američané všech věkových kategorií. NCL je zajímavá pro opravdu širokou škálu cestovatelů, její lodě jsou orientované na rodiny i páry.

Oficiální měna je americký dolar (USD). Avšak na palubě nepotřebujete žádnou hotovost - při check-in si založíte účet se svou platební kartou a na něj vám budou účtovány všechny výdaje na lodi.

Kouření je obecně zakázáno; povoleno je pouze v označených zónách, Cigar Bare a v kajutách Garden Villas.

Dresscode: Není přísný, avšak v hlavních jídelnách a ve speciálních restauracích nejsou povoleny tílka pro muže, žabky, kšiltovky a vybledlé či potrhané džíny. Během plavby se koná i speciální "Dress-up or Not Night" večer. Je to perfektní příležitost vyfotit se s kapitánem lodi.

Internet, mobilní aplikace: I na palubě lodi můžete být stále on-line. Stačí si ke své plavbě zarezervovat balíček WiFi v různém rozsahu, při objednání předem či v rámci konceptu Free at Sea se dostanete na lepší cenu, než při objednání až na palubě.
Velkým pomocníkem a zdrojem informací je aplikace Cruise Norwegian – NCL. Více v článku WiFi, aplikace.

Servisní poplatek (spropitné): Poplatek se účtuje na lodi ve výši od 20 USD/os./ noc a výše podle typu kajuty. U plaveb na Havajji se navíc ještě účtuje k poplatku daň ve výši 4,275 %.
20 USD na osobu a den - Club Balcony Suite a nižší kategorie kajut
25 USD na osobu a den - The Haven & Suite

Cena plavby zahrnuje

 • ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • plná penze v hlavních restauracích včetně bufetové
 • účast na aktivitách a používání zařízení na lodi
 • zábavní program pro dospělé i děti
 • přístavní poplatky

V ceně plavby není zahrnuto

 • cesta do/z přístavu nalodění
 • nápoje
 • fakultativní výlety a kyvadlová doprava na pobřeží
 • fakultativní balíček Free at Sea
 • fakultativní balíček Norwegian 's Priority Access
 • spropitné pro personál 15,50 USD na noc a osobu starší 3 let, v apartmá se účtuje vyšší spropitné*
 • používání wellness, masáže a procedury v beauty salonech
 • telefon a internet
 • některé aktivity na palubě
 • osobní výdaje na palubě lodi
 • servisní poplatek 20 % z ceny zboží a služeb zakoupených na palubě**
 • víza, pokud jsou požadována
 • cestovní pojištění

**V platnosti se španělskou a italskou daňovou regulaci na plavbách ve Středomoří, pokud se loď vyskytuje v italských a španělských výsostných vodách, na všechny doplňkové služby zakoupené na palubě se k ceně účtuje italská resp. španělská daň.

Možnost dokoupit si výhodný upgrade Free at Sea - kombinaci služeb navíc (nápoje, internet, výlety, stravování v prémiových restauracích a 3-4. lůžko zdarma). Objevte kouzlo a detaily konceptu Free at Sea.

Norwegian 's Priority Access je balíček priotitních služeb, zajišťující:
• přednostní Check-in a nalodění
• přednost při nalodění do tendru (v přístavech, kde je loď na kotvě)
• přednostní vylodění na konci plavby
• standardní Room Service Menu - snídaně do kajuty
• kredit na wellness $ 50 USD (použitelný v době zastávek v přístavech)
• jednohubky v kajutě na 2. den plavby
Příplatek za tento balíček je 69 USD za kajutu na plavby 3- až 5-noční a 199 USD na 6- a vícedenní plavby. Počet balíčků na každou plavbu je limitován. Hosté v kategoriích Haven a Owner Suites, jakož i členové Latitude úrovně Platinum, Platinum Plus a Ambassador mají tyto služby již zahrnuty v ceně plavby.

Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti NCL

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat naši CK Oneworld Travel CZ, případně prostudovat webovou stránku společnosti.

Je povinností každého cestujícího ověřit si z oficiálních zdrojů / webových stránek místních úřadů aktuální cestovní a vstupní podmínky pro všechny navštívené země na trase plavby.

Aktuální informace o plavbách NCL v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: Book with confidence (v angličtině).
NCL Zdravotní a bezpečnostní protokol: Sail Save (v angličtine).

Od 4. října 2022 jsou na palubách lodí NCL vítáni všichni hosté bez ohledu na stav očkování a věk, bez požadavků na testování nebo nošení roušek. Více informací naleznete na www.ncl.com/safe.

Podmínky pro nalodění podle destinací: www.ncl.com/fr/en/travel-requirements-by-country

Norwegian Cruise Line úzce spolupracuje s místními vládami a zdravotnickými úřady na shromažďování požadavků na cestování do destinací. Destinace, do kterých lodě NCL plují, mohou mít velmi specifické vstupní požadavky kvůli zdravotním a bezpečnostním protokolům včetně požadavků na posilovací dávky, dodatečného testování ověřenou třetí stranou a požadavků na roušky. Je odpovědností hosta zajistit, aby splnil vstupní požadavky pro každou destinaci. Hostům může být odepřen nástup na palubu, pokud nejsou splněny všechny specifické požadavky dané země.

Plavby společnosti Norwegian Cruise Line
 • Norwegian Prima

  Norwegian Prima

  Bermudy
  Z přístavu: New York / NY, Spojené státy americké - Do přístavu: New York / NY, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 28. 03. 2023
  27 472 Kč vnitřní
  29 571 Kč vnější
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 27 472 Kč
 • Norwegian Spirit

  Norwegian Spirit

  Tahiti a Jižný Pacifik
  Z přístavu: Sydney, Austrálie - Do přístavu: Papeete / Tahiti, Francouzská Polynésie
  Datum odjezdu: 28. 03. 2023
  26 804 Kč vnitřní
  30 016 Kč vnější
  37 798 Kč s balkonem
  Délka: 15 nocí
  Cena od: 26 804 Kč
 • Norwegian Jade

  Norwegian Jade

  Východní Středomoří
  Z přístavu: Piraeus > Athény, Řecko - Do přístavu: Piraeus > Athény, Řecko
  Datum odjezdu: 30. 03. 2023
  19 492 Kč vnitřní
  34 685 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 19 492 Kč
 • Norwegian Pearl

  Norwegian Pearl

  Bermudy
  Z přístavu: Boston / ME, Spojené státy americké - Do přístavu: Boston / ME, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 31. 03. 2023
  23 198 Kč vnitřní
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 23 198 Kč
 • Pride of America

  Pride of America

  Havajské ostrovy
  Z přístavu: Honolulu / HI, Spojené státy americké - Do přístavu: Honolulu / HI, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 01. 04. 2023
  40 763 Kč vnitřní
  41 010 Kč vnější
  62 379 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 40 763 Kč
 • Norwegian Jewel

  Norwegian Jewel

  Kalifornie a Mexiko
  Z přístavu: San Diego / CA, Spojené státy americké - Do přístavu: San Diego / CA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 02. 04. 2023
  24 680 Kč vnitřní
  49 879 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 24 680 Kč
 • Norwegian Encore

  Norwegian Encore

  Východní Karibik
  Z přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 02. 04. 2023
  32 832 Kč vnitřní
  36 291 Kč vnější
  46 296 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 32 832 Kč
 • Norwegian Prima

  Norwegian Prima

  Bermudy
  Z přístavu: New York / NY, Spojené státy americké - Do přístavu: New York / NY, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 02. 04. 2023
  37 106 Kč vnitřní
  70 828 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 37 106 Kč
 • Norwegian Sun

  Norwegian Sun

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: Lisabon, Portugalsko - Do přístavu: New York / NY, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 02. 04. 2023
  27 126 Kč vnitřní
  30 461 Kč vnější
  41 331 Kč s balkonem
  Délka: 16 nocí
  Cena od: 27 126 Kč