Transatlantické plavby

Téměř každý z nás už byl na klasické pobytové dovolené, ale co tak vcítit se do kůže mořeplavců a objevitelů zemí. Jaké to asi muselo být, plavit se po oceánu několik dní, stát na můstku, všude jen modrá barva moře a oblohy, když tu najednou, v dálce tenký pásek země. Vzrušení, jaké pocítil Kryštof Kolumbus, se nyní nabízí i vám, ovšem s tím rozdílem, že vaším plavidlem bude elegantní moderní loď s množstvím sportovního a kulturního vybavení a s výbornou kuchyní.

Trasy plaveb přes Atlantik

Možnost vyplutí se naskýtá v anglickém Southamptonu, německém Hamburku, španělské Barceloně, či italské Savoně, Janově a Benátkách. Během některých plaveb se stihnete ještě zrelaxovat v Lisabonu, na Madeiře, Kanárských ostrovech případně v Casablance, než se vydáte na Atlantik. Po zpravidla 4 - 6 dnech se vám v dálce objeví pobřeží Brazílie, Floridy či karibských ostrovů.

S kterou lodní společností a kdy se vydat na transatlantickou plavbu

Plavby přes Atlantik trvají podle trasy zhruba 14 - 23 dní. Pořádají se na jaře a na podzim, kdy se výletní lodě přesouvají podle sezóny mezi hlavními destinacemi. Pořádají je všechny velké lodní společnosti, které operují ve více destinacích světa. Cenově výhodné jsou plavby loděmi MSC, Costa, AIDA, k luxusním variantám pak patří plavby prémiových lodí jako třeba Celebrity Cruises.

Luxusní transatlantická plavba mezi Evropou a New Yorkem

Pokud nesnášíté létání a máte hodně času i peněz, dopřejte si ikonickou plavbu z Hamburku či Southamptonu do New Yorku na skoro pravidelné lince lodi Queen Mary 2 luxusní společnosti Cunard. Přeplavba trvá 6 - 8 dní a na palubě zažijete excelentní servis a zábavu na nejvyšší úrovni.