Karibik a Střední Amerika

Plavby východní, západní a jižní Karibik, Bahamy, Bermudy, Mexiko, Panamský kanál

Pouliční muzikanti a tanečníci, koloniální stavby, rum, slunce a pláže.

Ostrovy v Karibiku se pyšní křišťálově čistým mořem, nádhernými plážemi a historickými centry. Každý z karibských ostrovů je jiný a jedinečný. Liší se mezi sebou kulturou i architekturou. Těšit se můžete i na mnohá živá tržiště zaměřená na turisty, kde máte možnost ochutnat místní delikatesy a exotické druhy ovoce. Pokud máte rádi dobrodružství a adrenalin, plavby po Karibiku přinášejí mnoho dobrodružných výletů i nabídku adrenalinových sportů, které jsou mezi turisty velmi oblíbené. Hosté na plavbách po Karibiku jsou většinou Američané, ale stále více se tato destinace stává vyhledávanou i mezi Evropany. Top sezóna je od října až do března.
Hlavními přístavy vyplutí jsou Miami a Fort Lauderdale.

Východní Karibik

Patří mezi nejpopulárnější regiony okružních plaveb. Ostrovy ve východním Karibiku každodenně navštíví více než tisíc turistů. Patří sem ostrovy jako například Turk a Caicos, Panenské ostrovy, Dominikánská republika, Portorico a jiné. Okružní plavby po východním Karibiku vám nabízejí možnost navštívit ty nejkrásnější pláže. Pokud jste spíše dobrodružný typ, lodní společnosti vám nabízejí řadu zajímavých možností: udělejte si selfie v objetí s lachtani na Svatém Tomáši, spusťte se na lanovce přes deštný prales na Barbadu, vychutnejte si krásy pláží Grand Turk z koňského hřbetu nebo si zkuste plachtění na sportovní plachetnici na Svatém Martinu!

Jižní Karibik

Zájem o plavby v Jižním Karibiku stále roste. Nejznámější v této oblasti jsou ostrovy ABC: Aruba, Bonaire, Curacao, oblíbené díky skvělým možnostem potápění, nakupování, ale i poznávání památek. No stejně nádherné a populární jsou i ostrovy Dominica či Grenada. Původní místní atmosféra je kuriózní podbarvená vlivem holandské kultury. Známý je také přístav Cartagena v Kolumbii, který vás zaujme charakteristickou španělskou koloniální architekturou. Banánové plantáže, karibský rum, tropické pláže, exkurze a výlety po památkách přinášejí skvělou příležitost nahlédnout do pestrobarevného života na těchto ostrovech. Navštivte unikátní motýlí farmu na Arubě, obdivujte stalaktity a stalagmity v jeskyni Hato na Curaçao, spusťte se kaskádami řeky Balthazar na Grenada nebo šnorchlujte na Dominica, kde byl natáčen film Piráti z Karibiku.

Západní Karibik

Západní Karibik je perfektní kombinací odpočinku na krásných plážích v Cancúnu či Cozumelu a kulturního poznávání na Yucatánském poloostrově. Starobylé památky a kultura Mayů lákají mnoho turistů. Nejpopulárnější výlety na Mayské pyramidy Chichen Itza vás určitě ohromí. Dobrodruzi si mohou vyzkoušet rybolov v Cozumelu, lanovku přes džungli na Belize, plavání s delfíny či rafting na divoké vodě na Jamajce nebo stoupání na vrchol známých vodopádů Dunn 's River Falls. Kajmanské ostrovy jsou zase populární pro milovníky potápění a vodních sportů, ale také díky světově proslulé Stingray City, kde si můžete zaplavat mezi přátelskými rejnoky nebo navštívit želví farmu, jedinou svého druhu na světě.

Kuba

Salsa, stará americká auta, rum a doutníky.

Kuba je největší ostrov Antil a pro svou formu bývá přirovnávána k "velkému zelenému krokodýlovi". Unikátní kultura a nostalgie, kterou si tato země zachovala, nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky na celý život. V závislosti na vašem itineráři plavby, můžete navštívit známé města - hlavní město Havanu, Trinidad nebo Santiago, které se všechny vyznačují úchvatnou kombinací "starého a nového". Projděte se po rušných kubánských uličkách, nechte se svést horkými rytmy salsy, kochejte se pohledem na dokonale zachovalé a funkční veterány jezdící po ulicích, vychutnejte si skleničku rumu v jednom z místních barů, prožijte den na nedotčených kubánských plážích nebo se zúčastněte prohlídky ve fabrice na výrobu doutníků. To je jen pár úžasných momentů, které můžete okusit na okružní plavbě směřující na Kubu.

Bahamy

Dokonalý den na pláži.

Většina výletů na pobřeží je zaměřena na vodní sporty, jízda na koni, nicnedělání na nádherných bahamských plážích nebo návštěvy známých hotelů jako Atlantis Resort, který nabízí celodenní vstupy - můžete si tak užít vodní park, bazény, soukromé pláže nebo obrovské akvárium.

Některé lodní společnosti dokonce disponují vlastními soukromými ostrovy, které jsou velmi oblíbené a vybavené vším, co hosté potřebují pro perfektně strávený den na pláži. Najdete zde lehátka, slunečníky, bary, volejbalové hřiště, obchůdky a můžete si vyzkoušet různé vodní sporty, zatímco se chystá obrovské barbecue. Většina lodních společností také zajišťuje různé aktivity a výlety pro děti. Příkladem takového ostrova je resort Ocean Cay MSC Marine Reserve zřízený lodní společností MSC.

Bahamy se svými nádhernými plážemi poskytují perfektní útočiště pro odbourání stresu a únik z každodenního rušného života.

Kalifornie a Mexiko

Otevřené tržnice, lokální kavárničky, španělská architektura, tequila a sombrero. Mexiko charakterizuje nádherná architektura, živá hudba, tradiční tance a kostýmy. to vše dodává Mexiku opravdu nádhernou atmosféru plnou barev a hudby, kterou můžete obdivovat na vaší okružní plavbě.

Lodě plující k západnímu pobřeží Mexika nejčastěji vyplouvají z přístavů v Kalifornii. Dovolenou si tak můžete prodloužit o libovolný počet dní před nebo po plavbě a navštívit oblíbené města jako Los Angeles nebo San Francisco. Na plavbě po Tichém oceánu z Kalifornie můžete obdivovat nádherné útesy a pláže a kochat se impozantním pohledem na západ slunce z paluby lodě.

Z okružních plaveb do Mexika je možné si vybrat ze dvou typů: delší plavby od 7 nocí na Mexickou riviéru - Mazaltán, Cabo san Lucas, Puerto Vallarta, Acapulco; a kratší plavby v délce 3 - 4 nocí z Long Beach nebo Los Angeles na ostrov Catalina se praporkem v San Diegu, které jsou celoročně velmi oblíbené, zejména mezi Američany. Z fakultativních výletů si můžete vybrat od sportovních aktivit jako rybaření, plachtění, potápění se, šnorchlování, plavba v kajaku, jízda na koni a horská turistika nebo si můžete vyzkoušet kurzy golfu. Na mexické riviéře si můžete vychutnat zajímavé pláže v Cabo san Lucas nebo poznat kouzlo národního parku Isla Marieta.

Bermudy

Kde se modrá obloha mísí s mořskou hladinou.

Bermudy se skládají ze 181 ostrovů a leží v Atlantiku asi 1.050 km od jihovýchodního pobřeží US. Díky příjemné vlhké subtropické klimatu, v zimě podporované teplým Golfským proudem, plážím s růžovým pískem, bohaté flóře a světoznámým golfovým hřištím jsou Bermudy populární turistickou destinací nejen během letních měsíců.

Plavby na Bermudy jsou často tzv. "Single-destination", plavbou do jediné destinace, protože lodě se zde mohou zastavit pouze pod podmínkou, že tu zakotví na minimálně 3 dny. Cestující tak mají výjimečnou příležitost tyto ostrovy lépe poznat.

Turisté nemohou na Bermundách řídit auto, ale skútry a kola jsou snadno dostupné a nabízejí příležitost pro nezávislé k prozkoumání tohoto kouzelného ostrova. Ostrovy se pyšní krásnými plážemi, útesy, botanickou zahradou, starými kostely a dokonce i přírodními jeskyněmi. V okouzlujících přístavních městečkách Hamilton, St. George a King 's Wharf najdete unikátní obchůdky nabízející výrobky z celého světa, nebo krásné restaurace, kde můžete ochutnat místní speciality.

Nejlepší čas pro navštívení Bermud je během letních měsíců. Termíny okružních plaveb jsou již od začátku května do října.

 

Plavby v destinaci Karibik a Střední Amerika
 • Voyager of the Seas

  Voyager of the Seas

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: San Juan, Portoriko - Do přístavu: San Juan, Portoriko
  Datum odjezdu: 26. 03. 2023
  21 369 Kč vnitřní
  28 633 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 21 369 Kč
 • Wonder of the Seas

  Wonder of the Seas

  Východní Karibik
  Z přístavu: Port Canaveral / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Port Canaveral / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 26. 03. 2023
  70 334 Kč vnitřní
  119 447 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 70 334 Kč
 • Celebrity Beyond

  Celebrity Beyond

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 26. 03. 2023
  32 017 Kč vnitřní
  35 575 Kč vnější
  45 926 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 32 017 Kč
 • Celebrity Reflection®

  Celebrity Reflection®

  Západní Karibik
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 26. 03. 2023
  30 905 Kč vnitřní
  31 671 Kč vnější
  38 317 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 30 905 Kč
 • Allure of the Seas

  Allure of the Seas

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Galveston / TX, Spojené státy americké - Do přístavu: Galveston / TX, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 26. 03. 2023
  47 902 Kč vnější
  56 722 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 47 902 Kč
 • Anthem of the Seas

  Anthem of the Seas

  Bahamy
  Z přístavu: New York / NY, Spojené státy americké - Do přístavu: New York / NY, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 26. 03. 2023
  37 205 Kč vnější
  43 258 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 37 205 Kč
 • Brilliance of the Seas

  Brilliance of the Seas

  Západní Karibik
  Z přístavu: Tampa / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Tampa / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 27. 03. 2023
  23 124 Kč vnitřní
  46 815 Kč vnější
  60 996 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 23 124 Kč
 • Celebrity Silhouette®

  Celebrity Silhouette®

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 27. 03. 2023
  51 460 Kč vnější
  51 460 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 51 460 Kč
 • Celebrity Equinox

  Celebrity Equinox

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 27. 03. 2023
  67 246 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 67 246 Kč