Ocho Rios

Přístav Ocho Rios s cca 10 000 obyvateli leží v širokém zátoce na severu Jamajky. Město žije převážně z turistického ruchu, největší příliv turistů obstarávají výletní lodě.
Jednou z nejpopulárnějších atrakcí jsou vodopády Dunn’s River Falls, vzdálené cca 3 km západně od města. Jde o překrásné kaskádovité vodopády, které padají přímo na písčitou pláž na západ od města. Voda stéká ze skoro 200 m výšky po různých skaliscích a kaskádách, po kterých se můžete vydat až nahoru. Pláž Jamese Bonda se nachází poblíž domova jeho tvůrce Iana Fleminga, byl zde natáčen film Dr. No se Seanem Connerym v hlavní roli agenta 007.
Jamajskou legendou je Bob Marley, zpěvák, kytarista a skladatel. Stal se symbolem jamajské kultury a popularizátorem hudebního stylu reggae.

Sezóna a plavby Ocho Rios

Karibská Jamajka je jedním z nejvyhledávanějších dovolenkových cílů v této oblasti, kde je sezóna celoroční. Míří sem především lodě amerických společností Royal Caribbean, Princess Cruises, Norwegian Cruise Line, Carnival, z evropských lodních společností tu potkáte plavidla MSC Cruises, Costa Cruises a AIDA Cruises.  Nejvíce výletních lodí tu potkáte od listopadu do dubna.

Kam se vydat v Ocho Rios

Od obou přístavních mol lze po několika minutách dojít do centra města. Pro turisty slouží nákupní středisto Taj Mahal na hlavní příbřežní třídě. Příjemné chvilky lze strávit v pečlivě udržovaném parku Turtle River Park, který je hned poblíž.
Na plantážích Prospect byla od 18. století sklízena cukrová třtina, káva a banány, dnes jsou tu možné výlety na koních. Dále směrem na východ je Harmony Hall – viktoriánský panský dům s galerií, která prodává jedny z nejlepších uměleckých a řemeslnických děl Jamajky.
Rodiny s dětmi nejspíš zamíří do Rainforest Adventures Mystic Mountain, což je malý zábavní park s visutými lanovkami zip-line a bobovou horskou dráhou a dalšími atrakcemi.

Nejoblíbenější výlety v Ocho Rios

  • Vodopády Dunn´s River a setkání s delfíny
  • Vodopády Dunn´s River, lanovka a bobová dráha
  • Vodopády Dunn´s River a jeskyně Green Grotto
  • Severní pobřeží, plantáž a vodopády Dunn´s River
  • Plavba v mořském kajaku podél pobřeží
  • Vodopády Konoko Falls a návštěva farmy

Přístavní terminál Ocho Rios

Výletní lodě kotví u mola The Turtle Bay Pier, kde jsou v bezprostřední blízkosti restaurace a obchody. Molo James Bond Pier leží západněji, asi 15 minut chůze.