Cunard Line

Plavby v britském stylu a ikonické lodě nejen pro zkušené světoběžníky

Plavby prémiové společnosti Cunard, elegentné lodľ v tradičném britském stylu

Plavební společnost Cunard patří k lídrům mezi prémiovými společnostmi. Milovníkům okružních plaveb přináší vysokou úroveň osobních služeb, ubytování a gurmánských zážitků. Skvělým každodenním zážitkem je odpolední čaj v tradičním britském stylu, servírovaný v bílých rukavičkách a námořnickou tradicí je rozezvučení lodního zvonu na každé poledne. 

Nadčasová elegance, zajímavé destinace a skvělé kulturní zážitky, toto všechno je dědictvím společnosti Cunard.

Destinace plaveb Cunard

Aktualizace informací situace Covid-19Každoročním vrcholem sezóny je plavba kolem světa. Společnost Cunard je všek v povědomí hostů spíše zapsaná legendárním transatlantickým spojením mezi Southamptonem a New Yorkem, na které nasazuje  loď Queen Mary 2 a které se koná několikrát do roka. Plavební kaledář obsahuje ale i kratší okružní plavby v Středozemním moři, Karibiku, podél norských fjordů, do Pacifiku a mnoho dalších zajíavých tras.

Název loděVýtlakHodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Queen Elizabeth QE2  90.900 t20102019
Queen Mary 2 QM2151.400 t20042016
Queen Victoria  90.000 t20072017
Queen Anne113.000 t-2024-


Ubytování na lodích Cunard

Společnost Cunard nabízí ubytování ve 3 třídách: Queens Grill, Princess Grill, Britannia Club a Britannia.
Třídy Queens Grill Suites a Princess Grill Suites nabízejí ubytování v luxusních apartmánech (tzv. Suites) s mnoha exkluzivními službami. V aprtmány Queens Grill je k dispozici i osobní komorník.
Třída Britannia Club nabízí na výběr kajuty s balkonem, s výhledem na oceán nebo vnitřní kajuty.
Všechny kajuty jsou krásně zdobené jemnými potisky na stěnách a propracované do nejmenších detailů.
K základní výbavě patří: regulovatelná klimatizace, set na přípravu kávy a čaje, satelitní televize (s vícejazyčnými kanály), telefon, mini-lednice, sejf, vysoušeč vlasů, ložní prádlo z kvalitní egyptské bavlny, kosmetický set, župan a pantofle. K dispozici je také 24 hodinová kajutová služba a večerní rozestlání s s čokoládkou. Zásuvky 220V britské 3-pólové a 110V 2pólové.

Stravování na lodích Cunard

V ceně plavby je plná penze. Snídaně, obědy a večeře si můžete vychutnat v hlavní restauraci, kde máte rezervovaný vlastní stůl. Stůl je rezervovaný ve vybrané restauraci podle kategorie vašeho ubytování.

 • Britannia Restaurant: večeře v 18:00 nebo v 20:30
 • Princess Grill Restaurant: večeře od 18:30 do 21:00
 • Queens Grill Restaurant (exkluzivní restaurace určená pro hosty v Suites): večeře 18:30 až 21:00

Kromě restaurací s rezervovaným stolem a turnusy, Cunard vám nabízí i alternativní možnosti stravování. K dispozici je i Lido (bufetová restaurace), kde si můžete vychutnat snídani, obědy nebo večeře v ležérním stylu s výhledem na oceán. Navíc nabízí Lido i tematické večery, kde si za příplatek můžete vychutnat asijskou, mexickou nebo indickou kuchyni. Stůl je možné si na tematický večer předem rezervovat.
Stůl je také možné rezervovat i v elegantní restauraci The Verandah, kde si můžete vychutnat vynikající francouzskou kuchyni. Tato restaurace nabízí 3-chodové obědové nebo večerní menu. Cena menu / osoba se pohybuje od 15 USD (oběd) až po 35 USD  (večeře).

Nápojové balíčky

Tyto balíčky lze zakoupit pouze před začátkem plavby (servisní poplatek 15% je již započítán v ceně):
Nealko Soft Drinks Option 10 USD za osobu / den: Pepsi, Diet Pepsi, limonáda, soda a toniková voda (z automatu na nápoje), vybrané ovocné džusy (např. pomeranč, jablko, grapefruit, ananas, rajče a brusinka)
Coffee Card 10 kávových nápojů za 40 USD (latte, kávy s likérem, horká čokoláda, extra příchutě)
Speciality Hot Drinks 15 USD za osobu / den: kávové speciality Illy, čajové speciality Tea Forté a horké čokolády.
Nealko Premium Soft Drinks 29 USD za osobu / den: nealkoholické nápoje, malé láhve s vodou, čerstvě vymačkané ovocné šťávy, teplé nápoje, nealkoholické koktejly.
Beers, Wines & Spirits Option 69 USD za osobu / den: víno ve sklenici, lihoviny, likéry a koktejly až do 11 USD na objednávku, plus všechny výhody balíčku Premium nealkoholických nápojů.

K zakoupení pouze na přímo palubě:
Nealko Soft Drinks Package - Pepsi, Diet Pepsi, limonáda, soda a vybrané ovocné džusy 6.50 USD na den (+ 15% servisní příplatek).

Balíčky vín - různé variace, plus World Voyage Wine Collections. Dají se zakoupit předem nebo na palubě (+ 15% servisní příplatek je již v ceně balíčku).
Vínové ochutnávky Wine Tasting od 35.00 USD na osobu.

Hosté: Okružní plavby společnosti Cunard oblibují hlavně páry ve věku od 40 do 70 let, preferující tradiční styl plaveb a pocházející hlavně z Ameriky a Británie. Evropské plavby jsou atraktivní zejména pro Brity ale i jiné Evropany. Oznámení na lodi jsou vyhlašovány v anglickém, německém a francouzském jazyce.
Cunard však na svých plavbách vítá i rodiny s dětmi. Pro děti ve věku od 2 do 17 let jsou připraveny v hrací zóně různé hry a aktivity, avšak na každé lodi je za účelem poskytnutí adekvátních služeb počet dětí omezen.

Animace pro děti jsou rozděleny do tří věkových kategorií: PlayZone (věk od 6 měsíců do 7 let), KidsZone (od 8 do 12 let), TeenZone (od 13 do 17 let). Můžete si být jisti, že vaše děti jsou v nejlepší péči plně vyškoleného personálu. Mohou se věnovat sportu, umění, různým řemeslům a stejně jsou připraveny i tematické dny například Pirate Day (podmínkou účasti na dětských programech bez rodičovského dozoru je věk dítěte minimálně 2 roky). Pro teenagery jsou připraveny prostory plné herních konzolí a diskotéky, kde mohou potkat mnoho nových přátel.

Zábava a animace: Dospělí si mohou vychutnat svůj oblíbený koktejl v baru Chart Room a zaposlouchat se do jemné klasické hudby nebo jazzu. K dispozici je také noční klub s kapelou nebo DJ-jem, případně si můžete užít tematické večery inspirované 60., 70. nebo 80. lety, jako například Horečka sobotní noci a Shake Rattle and Roll, také divadelní představení a promítání filmů v Royal Court Theatre, zatímco v největší sále na moři s křišťálovým lustrem Queen's room budete mít příležitost na zdokonalení vašich tanečních dovedností.

Fitness a odpočinek: Lodě společnosti Cunard disponují hřišti, na kterých máte možnost zahrát si fotbal, basketbal nebo tenis. Najdete zde i bazény a vířivky. K dispozici jsou také plně vybavené posilovny.

Dresscode: Během dne je vhodné pohodlné ležérní oblečení. Během večerů je vyžadována vždy jedna ze dvou formálnějších forem oblečení: mužům se obecně doporučuje tmavý oblek s kravatou a vhodná obuv, ženám koktejlové šaty, kostým nebo elegantní kalhoty. Krátké kalhoty nebo džíny jsou po 18-té hodině obecně považovány za nevhodné.

WI-Fi: Připojení na internet je dostupné na celé lodi, ale síla a stabilita připojení není vždy zaručena. Vezměte prosím na vědomí, že přístup na internet je přes satelit výrazně pomalejší a může být rušen z důvodu rušení povětrnostními vlivy a fyzickými překážkami. Společnost Cunard nezaručuje ochranu soukromí ani údajů.
Pomoc s internetovou navigací je k dispozici v ConnXionss u manažera počítačových služeb pro hosty, v lodní knihovně nebo na recepci.

Kouření: Na lodích Cunard není dovoleno kouřit ani v kajutách nebo na balkonech. Pro kuřáky jsou vyhrazeny prostory v salonech a na vnějších palubách.

Oficiální měna: oficiální valutou je americký dolar ($). Akceptují se karty Visa, MasterCard, Diners Club, American Express. V případě úhrady účtu v hotovosti, je nutné na začátku plavby vložit garanci 300 USD na osobu.

Spropitné: Od října 2019 společnost Cunard ruší automatické spropitné na palubě, už se nebude připočítávat na palubní účet. Hosté se mohou volně rozhodnout, kolik chtějí obsluhujícímu personálu nechat - stačí vyplnit formulář, který je v každé kajutě a předat ho na recepci.

Věrnostní program: Jakmile dokončíte svou plavbu s Cunard, stanete se členem Cunard World Club. Existují čtyři různé úrovně členství: Silver, Gold, Platinum a Diamond, které nabízejí celou řadu výhod..

V cene plavby je zahrnuté

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • 24-hodinová kajutová služba
 • Plná penze (snídaně, oběd, čaj o páté se sendviči a zákusky, večeře, půlnoční občerstvení a koktejl s kapitánem)
 • Voda, čaj, káva, čaj a ovocné džusy 24 hodin denně z distributorů v Lido restauraci (v restauraci Kings Court na lodi Queen Mary 2)
 • Voda během hlavních jídel a káva po jídle v hlavních restauracích
 • Láhev sektu v kajutě na uvítanou
 • Aktivity a animace během celého dne
 • Večerní představení (v anglickém jazyce) v Royal Court Theatre
 • Filmové představení
 • Používání bazénů, vířivek a fitness centra na palubě
 • Aktivity pro děti pod dohledem zkušených animátorů v dětských klubech
 • Zavazadlový servis při nalodění a vylodění
 • Používání kyvadlové dopravy v přístavech (pouze při cenách Premium / Cunard Fare, při akciových cenách jako Early Saver, Late Saver je tato služba zpoplatněna)
 • Přístavní poplatky
 • Spropitné 

V cene plavby není zahrnuté

 • Nápoje kromě výše jmenovaných
 • Stravování v prémiových restauracích
 • 15% servisní poplatek za extra nákupy na palubě
 • Fakultativní výlety na pobřeží
 • Masáže a procedury v beauty salonech a spa
 • Telefon a internet
 • Osobní výdaje (kasino, nákupy v buticích na palubě ... )
 • Cestovní pojištění
 • Víza (pokud potřebné)


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Cunard

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Cunard v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

 

Plavby společnosti Cunard Line
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  New York / NY, USA Southampton, UK
  Datum odjezdu: 30. 06. 2024
  60 925 Kč vnitřní
  82 721 Kč vnější
  87 080 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 60 925 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Kanada a Nová Anglie
  New York / NY, USA New York / NY, USA
  Datum odjezdu: 30. 06. 2024
  30 411 Kč vnitřní
  39 130 Kč vnější
  41 309 Kč s balkonem
  Délka: 6 nocí
  Cena od: 30 411 Kč
 • Queen Anne

  Queen Anne

  Severní Evropa
  Southampton, UK Southampton, UK
  Datum odjezdu: 30. 06. 2024
  65 284 Kč vnitřní
  79 464 Kč vnější
  84 900 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 65 284 Kč
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Středomoří
  Terst, Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 01. 07. 2024
  86 003 Kč vnitřní
  93 619 Kč vnější
  106 696 Kč s balkonem
  Fly & Cruise
  Délka: 21 nocí
  Cena od: 86 003 Kč
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Středomoří
  Terst, Itálie Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 01. 07. 2024
  56 566 Kč vnitřní
  65 284 Kč vnější
  75 105 Kč s balkonem
  Délka: 14 nocí
  Cena od: 56 566 Kč
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Středomoří
  Terst, Itálie Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 01. 07. 2024
  32 591 Kč vnitřní
  34 770 Kč vnější
  39 130 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 32 591 Kč
 • Queen Anne

  Queen Anne

  Baltik
  Hamburg, Německo Kiel, Německo
  Datum odjezdu: 02. 07. 2024
  43 489 Kč vnitřní
  52 207 Kč vnější
  54 386 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 43 489 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  New York / NY, USA Southampton, UK
  Datum odjezdu: 06. 07. 2024
  32 591 Kč vnitřní
  43 489 Kč vnější
  47 848 Kč s balkonem
  Délka: 8 nocí
  Cena od: 32 591 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Norské fjordy
  New York / NY, USA New York / NY, USA
  Datum odjezdu: 06. 07. 2024
  80 541 Kč vnitřní
  108 876 Kč vnější
  113 235 Kč s balkonem
  Délka: 22 nocí
  Cena od: 80 541 Kč