Cunard Line

Plavby v britském stylu a ikonické lodě nejen pro zkušené světoběžníky

Plavby prémiové společnosti Cunard, elegentné lodľ v tradičném britském stylu

Plavební společnost Cunard patří k lídrům mezi prémiovými společnostmi. Milovníkům okružních plaveb přináší vysokou úroveň osobních služeb, ubytování a gurmánských zážitků. Skvělým každodenním zážitkem je odpolední čaj v tradičním britském stylu, servírovaný v bílých rukavičkách a námořnickou tradicí je rozezvučení lodního zvonu na každé poledne. 

Nadčasová elegance, zajímavé destinace a skvělé kulturní zážitky, toto všechno je dědictvím společnosti Cunard.

Destinace plaveb Cunard

Aktualizace informací situace Covid-19Každoročním vrcholem sezóny je plavba kolem světa. Společnost Cunard je všek v povědomí hostů spíše zapsaná legendárním transatlantickým spojením mezi Southamptonem a New Yorkem, na které nasazuje  loď Queen Mary 2 a které se koná několikrát do roka. Plavební kaledář obsahuje ale i kratší okružní plavby v Středozemním moři, Karibiku, podél norských fjordů, do Pacifiku a mnoho dalších zajíavých tras.

Název loděVýtlakHodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Queen Elizabeth QE2  90.900 t20102019
Queen Mary 2 QM2151.400 t20042016
Queen Victoria  90.000 t20072017
??? -2022 


Ubytování

Společnost Cunard nabízí ubytování ve 3 třídách: Queens Grill, Princess Grill, Britannia Club a Britannia.
Třídy Queens Grill Suites a Princess Grill Suites nabízejí ubytování v luxusních apartmánech (tzv. Suites) s mnoha exkluzivními službami. V aprtmány Queens Grill je k dispozici i osobní komorník.
Třída Britannia Club nabízí na výběr kajuty s balkonem, s výhledem na oceán nebo vnitřní kajuty.
Všechny kajuty jsou krásně zdobené jemnými potisky na stěnách a propracované do nejmenších detailů.
K základní výbavě patří: regulovatelná klimatizace, set na přípravu kávy a čaje, satelitní televize (s vícejazyčnými kanály), telefon, mini-lednice, sejf, vysoušeč vlasů, ložní prádlo z kvalitní egyptské bavlny, kosmetický set, župan a pantofle. K dispozici je také 24 hodinová kajutová služba a večerní rozestlání s s čokoládkou. Zásuvky 220V britské 3-pólové a 110V 2pólové.

Stravování

V ceně plavby je plná penze. Snídaně, obědy a večeře si můžete vychutnat v hlavní restauraci, kde máte rezervovaný vlastní stůl. Stůl je rezervovaný ve vybrané restauraci podle kategorie vašeho ubytování.

 • Britannia Restaurant: Večeře o 18:00 nebo o 20:30
 • Princess Grill Restaurant: Večeře od 18:30 do 21:00
 • Queens Grill Restaurant (exkluzivní restaurace určená pro hosty v Suites): Večeře 18:30 až 21:00

Kromě restaurací s rezervovaným stolem a turnusy, Cunard vám nabízí i alternativní možnosti stravování. K dispozici je i Lido (bufetová restaurace), kde si můžete vychutnat snídani, obědy nebo večeře v ležérním stylu s výhledem na oceán. Navíc nabízí Lido i tematické večery, kde si za příplatek můžete vychutnat asijskou, mexickou nebo indickou kuchyni. Stůl je možné si na tematický večer předem rezervovat.
Stůl je také možné rezervovat i v elegantní restauraci The Verandah, kde si můžete vychutnat vynikající francouzskou kuchyni. Tato restaurace nabízí 3-chodové obědové nebo večerní menu. Cena menu / osoba se pohybuje od 15 USD (oběd) až po 35 USD  (večeře).

Nápojové balíčky
K zakoupení pouze před začátkem plavby (servisní poplatek 15% je již započítán v ceně):
Nealko Soft Drinks Option 10 USD za osobu / den: Pepsi, Diet Pepsi, limonáda, soda a toniková voda (z automatu na nápoje), vybrané ovocné džusy (např. pomeranč, jablko, grapefruit, ananas, rajče a brusinka)
Coffee Card 10 kávových nápojů za 40 USD (latte, kávy s likérem, horká čokoláda, extra příchutě)
Speciality Hot Drinks 15 USD za osobu / den: kávové speciality Illy, čajové speciality Tea Forté a horké čokolády.
Nealko Premium Soft Drinks 29 USD za osobu / den: nealkoholické nápoje, malé láhve s vodou, čerstvě vymačkané ovocné šťávy, teplé nápoje, nealkoholické koktejly.
Beers, Wines & Spirits Option 69 USD za osobu / den: víno ve sklenici, lihoviny, likéry a koktejly až do 11 USD na objednávku, plus všechny výhody balíčku Premium nealkoholických nápojů.

K zakoupení pouze na přímo palubě:
Nealko Soft Drinks Package - Pepsi, Diet Pepsi, limonáda, soda a vybrané ovocné džusy 6.50 USD na den (+ 15% servisní příplatek).

Vínové balíčky - různé variace, plus World Voyage Wine Collections. Dají se zakoupit předem nebo na palubě (+ 15% servisní příplatek je již v ceně balíčku).
Vínové ochutnávky Wine Tasting od 35.00 USD na osobu.

Hosté: Okružní plavby společnosti Cunard oblibují hlavně páry ve věku od 40 do 70 let, preferující tradiční styl plaveb a pocházející hlavně z Ameriky a Británie. Evropské plavby jsou atraktivní zejména pro Brity ale i jiné Evropany. Oznámení na lodi jsou vyhlašovány v anglickém, německém a francouzském jazyce.
Cunard však na svých plavbách vítá i rodiny s dětmi. Pro děti ve věku od 2 do 17 let jsou připraveny v hrací zóně různé hry a aktivity, avšak na každé lodi je za účelem poskytnutí adekvátních služeb počet dětí omezen.

Animace pro děti jsou rozděleny do tří věkových kategorií: PlayZone (věk od 6 měsíců do 7 let), KidsZone (od 8 do 12 let), TeenZone (od 13 do 17 let). Můžete si být jisti, že vaše děti jsou v nejlepší péči plně vyškoleného personálu. Mohou se věnovat sportu, umění, různým řemeslům a stejně jsou připraveny i tematické dny například Pirate Day (podmínkou účasti na dětských programech bez rodičovského dozoru je věk dítěte minimálně 2 roky). Pro teenagery jsou připraveny prostory plné herních konzolí a diskotéky, kde mohou potkat mnoho nových přátel.

Zábava a animace: Dospělí si mohou vychutnat svůj oblíbený koktejl v baru Chart Room a zaposlouchat se do jemné klasické hudby nebo jazzu. K dispozici je také noční klub s kapelou nebo DJ-jem, případně si můžete užít tematické večery inspirované 60., 70. nebo 80. lety, jako například Horečka sobotní noci a Shake Rattle and Roll, také divadelní představení a promítání filmů v Royal Court Theatre, zatímco v největší sále na moři s křišťálovým lustrem Queen's room budete mít příležitost na zdokonalení vašich tanečních dovedností.

Fitness a odpočinek: Lodě společnosti Cunard disponují hřišti, na kterých máte možnost zahrát si fotbal, basketbal nebo tenis. Najdete zde i bazény a vířivky. K dispozici jsou také plně vybavené posilovny.

Dresscode: Během dne je vhodné pohodlné ležérní oblečení. Během večerů je vyžadována vždy jedna ze dvou formálnějších forem oblečení: mužům se obecně doporučuje tmavý oblek s kravatou a vhodná obuv, ženám koktejlové šaty, kostým nebo elegantní kalhoty. Krátké kalhoty nebo džíny jsou po 18-té hodině obecně považovány za nevhodné.

WI-Fi: Připojení na internet je dostupné na celé lodi, ale síla a stabilita připojení není vždy zaručena. Vezměte prosím na vědomí, že přístup na internet je přes satelit výrazně pomalejší a může být rušen z důvodu rušení povětrnostními vlivy a fyzickými překážkami. Společnost Cunard nezaručuje ochranu soukromí ani údajů.
Pomoc s internetovou navigací je k dispozici v ConnXionss u manažera počítačových služeb pro hosty, v lodní knihovně nebo na recepci.

Kouření: Na lodích Cunard není dovoleno kouřit ani v kajutách nebo na balkonech. Pro kuřáky jsou vyhrazeny prostory v salonech a na vnějších palubách.

Oficiální měna: oficiální valutou je americký dolar ($). Akceptují se karty Visa, MasterCard, Diners Club, American Express. V případě úhrady účtu v hotovosti, je nutné na začátku plavby vložit garanci 300 USD na osobu.

Spropitné: Od října 2019 společnost Cunard ruší automatické spropitné na palubě, už se nebude připočítávat na palubní účet. Hosté se mohou volně rozhodnout, kolik chtějí obsluhujícímu personálu nechat - stačí vyplnit formulář, který je v každé kajutě a předat ho na recepci.

Věrnostní program: Jakmile dokončíte svou plavbu s Cunard, stanete se členem Cunard World Club. Existují čtyři různé úrovně členství: Silver, Gold, Platinum a Diamond, které nabízejí celou řadu výhod..

V cene plavby je zahrnuté

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • 24-hodinová kajutová služba
 • Plná penze (snídaně, oběd, čaj o páté se sendviči a zákusky, večeře, půlnoční občerstvení a koktejl s kapitánem)
 • Voda, čaj, káva, čaj a ovocné džusy 24 hodin denně z distributorů v Lido restauraci (v restauraci Kings Court na lodi Queen Mary 2)
 • Voda během hlavních jídel a káva po jídle v hlavních restauracích
 • Láhev sektu v kajutě na uvítanou
 • Aktivity a animace během celého dne
 • Večerní představení (v anglickém jazyce) v Royal Court Theatre
 • Filmové představení
 • Používání bazénů, vířivek a fitness centra na palubě
 • Aktivity pro děti pod dohledem zkušených animátorů v dětských klubech
 • Zavazadlový servis při nalodění a vylodění
 • Používání kyvadlové dopravy v přístavech (pouze při cenách Premium / Cunard Fare, při akciových cenách jako Early Saver, Late Saver je tato služba zpoplatněna)
 • Přístavní poplatky

V cene plavby není zahrnuté

 • Nápoje kromě výše jmenovaných
 • Spropitné (dle vlastního uvážení)
 • Stravování v prémiových restauracích
 • 15% servisní poplatek za extra nákupy na palubě
 • Fakultativní výlety na pobřeží
 • Masáže a procedury v beauty salonech a spa
 • Telefon a internet
 • Osobní výdaje (kasino, nákupy v buticích na palubě ... )
 • Cestovní pojištění
 • Víza (pokud potřebné)


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Cunard

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Cunard v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

 Plavby Summer at Sea od 19. července do 1. října 2021 jsou vyhrazeny pouze pro rezidenty Velké Británie.
Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších zážitků budou muset být všichni členové posádky a cestující na všech těchto plavbách plně očkováni. Definice "plně očkováni" představuje minimum 14 dní po druhé dávce některé z aktuálně schválených vakcín proti Covid-19 nebo minimum 14 dní po single-dávce vakcíny Janssen Covid-19.

Přímo v přístavním terminálu budou před naloděním cestujícím aplikovány testy Covid-19..

 

Aktualizace 26. 10. 2021
Aktuální očkovací pokyny pro plavby s naloděním do 17. dubna 2022 (Queen Mary 2) nebo do 17. května 2022 (Queen Elizabeth).
Podmínky očkování:
Všichni cestující (všechny věkové kategorie) musí být plně očkováni, aby se mohli zúčastnit plaveb mezi 13. říjnem 2021 až 17. dubnem 2022 na Queen Mary 2 nebo 17. května 2022 na Queen Elizabeth. Osoba se považuje za „zcela očkovanou“, byla-li očkována nejméně 14 dní před naloděním. Mohou to být buď dvě dávky aktuálně licencovaných vakcín proti Covid-19: Moderna, Oxford/AstraZeneca, BioNTech/Pfizer a Johnson & Johnson/Janssen (může se změnit) nebo licencovaná jediná vakcína proti Covid-19 od Johnson/Janssen. Upozorňujeme, že jedna dávka jakékoli jiné vakcíny se považuje za „neúplné očkování“.

Požadavky na očkování se v současnosti nevztahují na plavby po datech plavby uvedených výše, ani na loď Queen Victoria, která se vrátí do provozu 22. dubna 2022.

Cestující, kteří se zotavují z COVID-19:
Aby byly osoby, které překonaly Covid-19, klasifikovány jako plně očkované, musí obdržet dvě očkování vakcínou, která vyžaduje dvě dávky. Potvrzení o rekonvalescenci spojené pouze s jednou dávkou dvoudávkové vakcíny nebude na palubu akceptováno.

Platný doklad o očkovaní:
Všichni cestující se musí v terminálu před naloděním na palubu prokázat potvrzením o stavu očkování, který bude porovnán i s jejich průkazem totožnosti (s fotografií). Toto potvrzení může být v papírové nebo digitální formě (Green Pass - aplikace Tečka) a musí jít o oficiální potvrzení o stavu očkování vydané místním zdravotním úřadem. Upozorňujeme, že žlutý očkovací průkaz neakceptujeme jako důkaz o vašem očkovacím stavu. Pokud nebude předložen úplný důkaz o očkování prostřednictvím „Očkovacího průkazu EU proti Covid-19“, nalodění bude zamítnuto na vlastní náklady.
Cestující, kteří se nalodí v přístavu mimo svou domovskou zemi, jsou odpovědní za zajištění všech požadovaných vstupních podmínek pro danou zemi. Lodní společnost Cunard nemůže přijmout odpovědnost v případě odmítnutí vstupu z důvodu nedodržení vstupních požadavků. Podmínky nalodění přímo na stránkách Cunard: Corona guidelines

 

„Vždy jsme byli hrdí na nejvyšší úroveň ochrany zdraví a bezpečnosti. Nyní přehodnocujeme všechny naše zkušenosti a plavbu obnovíme, až když získáme schválení a akreditaci zdokonalených zdravotních protokolů z nejdůvěryhodnějších a najinformovanejších zdrojů. “
- Predseda Cunard, Simon Palethorpe.

 

Nové zdravotní a hygientické protokoly

Na lodích Cunard byly v souvislosti s pandemií zavedené protokoly Sailing with confidence . Plavba s důvěrou. Rámec zdokonalených protokolů jsou navrženy s cílem zajistit zdraví hosty i posádky a podpořila je vláda Spojeného království, ministerstvo dopravy, mezinárodní sdružení výletních lodí (CLIA - největší obchodní sdružení průmyslových plaveb na světě), EU Healthy Gateways a veřejné zdravotní agentury.
Carnival Corporation, mateřská organizace společnosti Cunard, také spolupracuje s více předními světovými odborníky při vývoji vylepšených protokolů pro návrat k plavbám.

Před naloděním
Všichni hosté budou podrobeni testům na Covid-19 před cestou nebo v terminálu nalodění.
Před vaším odjezdem vám Cunard zašle nejnovější pokyny týkající se veřejného zdraví a informace o snížení rizika Covid-19 spolu s dotazníkem o zdravotním prohlášení. Dokument obsahuje informace o tom, co můžete očekávat po příchodu k terminálu, během pobytu na palubě, případně o specifických požadavcích jednotlivých zemí.
Pokud jste si rezervovali letenku, obraťte se na svou leteckou společnost, kde získáte nejnovější instrukce a rady týkající se letecké dopravy.

Pojištění
Před plavbou je třeba uzavřít komplexní dovolenkové pojištění, vztahující se i na komplikace v souvislosti s onemocněním COVID-19. Společnost Cunard uzavřela partnerství s organizací Holiday Extras, aby nabídla vhodné a komplexní krytí cestovního pojištění pro naši dovolenou. Další informace naleznete na www.holidayextras.com/cunard.

Nalodění
Vylepšené postupy při nalodění, ve spolupráci s partnery v přístavech. V terminálu sou všichni povinni dodržovat společenské odstupy a používat ochranu obličeje, v souladu se všemi aktuálními pokyny.
Všichni hosté a členové posádky, nastupující na loď, se před naloděním podrobí vyšetření a testu na přítomnost Covid-19. V případě pozitivního testu bude vstup na palubu zamítnut. Takoví hosté dostanou kredit v hodnotě plavby a bude jim automaticky vrácena částka za všechny případné nákupy před plavbou prostřednictvím služby My Cunard.

Na palubě
Ve všech veřejných prostorách na lodi musí hosté i posádka používat ochranné roušky na obličej.

Čistota a péče
Nové vylepšené opatření zvýší již dosud vysoké standardy a zajistí pravidelnější kontrolu a čištění všech oblastí s produkty, které se osvědčily jako účinné proti Covid-19. na palubě jsou k dispozici také dezinfekční prostředky na ruce a stanice na mytí rukou.

Restaurace a bary
Cunard zavádí požadavek na rezervaci stolu v restauraci předem. Společné stolování je možné pouze s osobami označenými v rezervaci jako spolucestující, a to až do maximálního počtu povoleného aktuálními pokyny v čase plavby.
Jídla v bufetech a palubních grilech budou nyní podávány přímo zaměstnanci.
Sezení v restaurací a barech bude přizpůsobeno tak, aby odpovídalo pravidlům sociálních odstupů.

Zábava na palubě
Komplexní program hudebních, divadelních a jiných vystoupení bude v souladu s přijatými opatřeními k zajištění pohodlí a bezpečnosti všechny hosty.

Aktivity a volný čas
Prostory, jako jsou lázně spa, salony, posilovna, bazény, výtahy, kasino, obchody, salonky a dětské kluby, budou v provozu jako obvykle, ale budou podléhat nejnovějším schváleným pokynům na minimalizaci kontaktu, snižování počtu hostů a udržování nejvyšších úrovní čistoty.
Všechny společné prostory budou přizpůsobeny požadavkům ideálních společenských odstupů.

Kajuty a apartmá
Kajutový steward (nebo komorník v suitách Queens Grill) se při čištění a úklidu řídí podle vylepšených standardů společnosti. Z důvodu zabezpečení společenské distance úklid kajuty probíhá za nepřítomnosti ubytovaných hostů.

V přístavu
Výstup z lodi v navštíveném přístavu je možný pouze za účasti na jednom z výletů organizovaných lodní společností. Místní tour operátoři a přepravci se řídí postupy, které budou odrážet nejnovější schválené pokyny v souladu s palubními protokoly, a budou dodržovat všechny místní pokyny týkající se sociálního distancování a zakrytí obličeje.
Je možné, že některé z dosavadních exkurzí mohou být v současnosti pozastaveno, pokud je nelze provádět v bezpečných podmínkách. Cunard proto připravila novou škálu výletů včetně cenově dostupnějších možností vyhovujících každému rozpočtu a každému cestovateli, aby měl každý příležitost zažít to nejlepší v každé zastávce během plavby.
Po návratu na loď z pevniny se mohou opět provádět kontroly teploty a zdravotní prohlídky.

Po plavbě
Všichni hosté a členové posádky musí vyplnit formulář na dodatečné vyhledání, aby v případě potřeby bylo možné cestujícího vyhledat a kontaktovat.

Katalogy a informativní materiály:

Plavby společnosti Cunard Line
 • Queen Elizabeth

  Queen Elizabeth

  Západní Evropa
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 15. 11. 2021
  24 618 Kč vnitřní
  28 853 Kč vnější
  80 737 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 24 618 Kč
 • Queen Elizabeth

  Queen Elizabeth

  Kanárské ostrovy a Madeira
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 01. 12. 2021
  30 706 Kč vnitřní
  32 824 Kč vnější
  38 118 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 30 706 Kč
 • Queen Elizabeth

  Queen Elizabeth

  Západní Evropa
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 13. 12. 2021
  23 559 Kč vnitřní
  24 883 Kč vnější
  28 324 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 23 559 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: New York / NY, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 13. 12. 2021
  31 500 Kč vnitřní
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 31 500 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 13. 12. 2021
  126 796 Kč vnitřní
  169 944 Kč s balkonem
  Délka: 28 nocí
  Cena od: 126 796 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: New York / NY, Spojené státy americké - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 22. 12. 2021
  124 149 Kč s balkonem
  Délka: 19 nocí
  Cena od: 124 149 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: New York / NY, Spojené státy americké - Do přístavu: New York / NY, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 22. 12. 2021
  67 236 Kč vnitřní
  90 266 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 67 236 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: New York / NY, Spojené státy americké - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 03. 01. 2022
  32 030 Kč vnitřní
  39 442 Kč vnější
  45 001 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 32 030 Kč
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  Z přístavu: New York / NY, Spojené státy americké - Do přístavu: Hamburg, Německo
  Datum odjezdu: 03. 01. 2022
  26 762 Kč vnitřní
  38 012 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 26 762 Kč
zobrazit další plavby této společnosti