Celebrity Cruises

Luxusní plavby propojujícící klasiku a inovaci

Společnost Celebrity Cruises byla založena v roce 1989. Ačkoli její první lodí bylo pouze starší, upravený transatlantické plavidlo, společnost si rychle získala výbornou reputaci pro svou profesionální úroveň, vybrané stravování a vynikající obsluhu na palubě. Postupně vybudovala flotilu lodí kategorie Premium, které k těmto znakům kvality přidaly jedny z nejprostornějších kajut na moři, plně vybavené lázně Spa a exkluzivní služby v nejvyšších kategoriích, jako osobního komorníka, soukromé výlety osobními vozidly ve více než 50 přístavech.
Od podzimu 2020 přechází společnost Celebrity Cruises na koncept plaveb Always Included, který zahrnuje kromě bohaté plné penze také nápoje, využívání internetu a servisní poplatky.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Celebrity Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Destinace a zaměření

Se společností Celebrity můžete cestovat do mnoha destinací snů. Okružní plavby nabízí v Karibiku včetně plaveb Panamským průplavem, ve Středomoří. Ze vzdálenějších cílů můžetevybírat Jižní Ameriku, Asii či prozkoumat Aljašku.
Specialitou jsou expediční plavby až do daleké Antarktidy a okruhy v souostroví Galapágy, kde má několik lodí po celý rok.

Název loděVýtlakPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Celebrity Apex130.818 t1.467nyr2020 
Celebrity Beyond140.600 t1.646nyr2022 
Celebrity Constellation®  91.000 t1.09220022017, 2021 Revolution
Celebrity Edge®130.818 t1.4672018 
Celebrity Eclipse®122.000 t1.42520102015, 2021 Revolution
Celebrity Equinox®122.000 t1.42520092019 Revolution
Celebrity Infinity®  91.000 t1.08520012015, 2021 Revolution
Celebrity Millennium®  91.000 t1.07920002019 Revolution
Celebrity Reflection®126.000 t1.52320122017, 2023 Revolution
Celebrity Silhouette®122.400 t1.44320112020 Revolution
Celebrity Solstice®122.000 t1.42520082016, 2021 Revolution
Celebrity Summit®  91.000 t1.07920012019 Revolution
Celebrity Flora Expedičné lode    5.739 t50nyr2019 
Celebrity Xpedition Expedičné lode
    2.842 t
24
2004
2019
Celebrity Xploration Expedičné lode       319 t820072017
Expedičné lode  Expediční loď 

 

Na palubě lodí Celebrity Cruises

Vstupte do světa luxusu a maximálního komfortu. Plavby Celebrity Cruises uspokojí dovolenkové potřeby náročných klientů i klientů, kteří vyhledávají exkluzivní cíle a jedinečné zážitky.

Kajuty

Prostornost kajut je standardem Celebrity v každé kategorii ubytování. K základnímu vybavení každé kajuty patří koupelna se sprchou a WC, fén, toaletní potřeby; lůžka, dostatek úložných prostor, individuálně nastavitelná klimatizace, ​​interaktivní TV, župany, trezor, minibar.
Kategorie Concierge a Aqua jsou výjimečným dotekem luxusu: garance nejlepšího výhledu na moře a služby téměř srovnatelné s kategorií Suite.
Aqua Class kajuty jsou vybaveny exkluzivními Spa doplňky. Hosté mají přednostní sezení bez příplatku v prémiové restauraci Blu, která se specializuje na zdravější variace klasicky oblíbených jídel. Mají také neomezený přístup do relaxační místnosti (na lodích Solstice Class) a do perské zahrady. Pokud se rádi necháváte hýčkat v Spa, toto je ta pravá kategorie pro Vás!
Concierge Class zahrnuje exkluzivní služby jako například chlazené šampaňské, čerstvé ovoce a květiny při přivítání; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé dárky s logem Celebrity; speciální room-service menu; večerní canapés (chuťovky); luxusní ložní prádlo a ručníky; prioritní nalodění, zavazadlový servis a vylodění, účast na exkluzivních akcích, výlučnou asistenci, která je k dispozici stiskem jediného telefonního tlačítka.
Kategorie Suite jsou tím nejluxusnějším ubytováním a nabízejí navíc ještě služby osobního majordoma při vybalování, při rezervacích spa, čištění bot či přišití odtrženého knoflíku. Pro hosty Suite je vyhrazena zvláštní restaurace Luminae a exkluzivní salón Michael 's Club.
Ubytování ve suite je zařazené v cenovém konceptu Retreat. Jako host The Retreat si užijete dlouhý a promyšlený seznam služeb a vybavení, počínaje pěti výhodami, které jsou nyní vždy zahrnuty: kredit na pobřežní výlet, nápojový balíček Premium, streamování Wi-Fi, servisní poplatky (tj. spropitné pro personál) a zahrnutý palubní kredit.

Stravování

Kromě samotné sofistikované atmosféry lodních restaurací je jídlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkem. Starají se o to zkušené týmy vedené výkonnými šéfkuchaři, kteří zdokonalili své schopnosti v nejlepších světových hotelích a restauracích.
Hlavní restaurace flotily umožňují vybrané stravování a varietu mezinárodních druhů kuchyně ve velkolepém prostředí. Méně formální alternativou na večer jsou Lido, kde najdete na objednávku čerstvě vyrobené sushi, pokrmy z woku, těstoviny, pizzu, kari, pečené maso, bohatý výběr zeleniny, plněné pečené brambory a zákusky. AquaSpa Café podává lehké a zdravé pokrmy počínaje snídaní až do večera. Pozdě večer číšníci v bílých rukavičkách podávají v salonech lodě malé pochoutky, jako mini beef wellingtonky nebo křupavou tempuru.
Doplněk ke skvělému jídlu představuje obsáhlá kolekce vín výběr z více než 500 možností, včetně výběrových vintage vín ze všech význačnejších světových vinných regionů.
Všichni zaměstanci v odděleních Food & Beverage absolvují každoročně vzdělávací program DineAware o potravinových alergiích a intoleranci
Cestující si mohou v den nalodění přinést na palubu maximálně 2 láhve (2x750 ml) vína nebo šampaňského na kajutu. Za jejich konzumaci v prostorách barů nebo restaurace se platí 25 USD. Jiné alkoholické nápoje nejsou dovoleny.

Servisní příplatky ve výši 20% jsou připočítávané k nápojům mimo All Inclusive zakoupené na palubě.
 

Cenový koncept Always included

Od roku 2020 přešla společnost na cenový koncept, který zahrnuje v základní ceně plavby s bohatou plnou penzí v hlavních restauracích také

 • nápojový balíček Classic Beverage Package, který zahrnuje několik druhů piv, lihovin, koktejlů, likérů, mražených nápojů a rozlévaných vín do ceny až 9 $/sklenka a také 15% slevu na všechna vína v lahvi.
 • využívání wifi (sociální sítě, běžné surfování, emaily)
 • servisní poplatky

Na palubě je možné za příplatek přiobjednání hodnotnějších balíčků Premium Beverage Package (zahrnuje nápoje z balíčku Clasic a navíc speciální kávy a čaje, speciální piva, lihoviny, koktejly, mražené nápoje, produkty Coca Cola, prémiová balená voda a rozlévaná vína do ceny až 15 USD za sklenku a také 20% slevu na všechna láhvová vína) a Streaming Wi-Fi umožňující rozšířené využívání internetu.

! Cenový koncept Always included však neplatí pro plavby v destinaci Galapágy.

Hostům jsou k dispozici za příplatek i jiné typy Nápojových balíčků.

Hosté

Na lodích Celebrity cestují zejména dvojice ve věku od 35 do 55 let ze Severní Ameriky. Rodiny s dětmi si vybírají týdenní plavby během školních prázdnin, zatímco na delších plavbách a exotických okruzích potkáte zejména cestovatele ve věku nad 60 let.

Děti a mládež

Každá loď Celebrity má vyhrazené dětské kluby a nabízí přiměřený program pro děti rozdělený na věkové skupiny: od 3 do 5 let, od 6 do 8, od 9 do 11 let a centra pro teenagery od 12 do 17 let. Mladší děti se mohou také účastnit aktivit v případě, že již nenosí pleny - v opačném případě si mohou pro ně rodiče zapůjčit hračky.
Tyto služby jsou bezplatné, s výjimkou některých večerních a odpoledních aktivit. Na večer je možné za příplatek zajistit babysitting v kajutě.

Program na palubě

Hudba, tanec a zajímavé přednášky na různá témata (od finančních strategií, astronomie, politiky, degustací vína až po historii a kulturu navštívených míst). K tomu je nabízeno množství jiných aktivit oznamovaných prostřednictvím lodního programu.

Fitness a relaxace

AquaSpa a fitness centra společnosti Celebrity patří k nejklidnějším a nejkrásněji vybaveným na moři, s volným vstupem do thalasso bazénů na lodích třídy Millennium.
Používání prvotřídních zařízení fitness center, běžecké dráhy, jakož i základní kurzy fitness jsou zahrnuty v ceně plavby. Za příplatek je možné využít služeb osobního trenéra, analýzu tělesné kompozice a specializované kurzy jako jóga a pilates. K dispozici jsou praktické výuky a simulátory. Na každé lodi se nachází také centrum akupunktury s odborníky mající licenci.

Oblékání na palubě (dresscode)

Celebrity na svých lodích nedávno uvedla program "Evening Chic", který je volnější formou dosavadních formálních večerů. Tyto večery jsou vyvrcholením nočního života na lodi a vaší příležitost zazářit. Na týdenních plavbách jsou standardem dva večery "Evening Chic" a na kratších jeden. Pro ženy jsou doporučené koktejlové šaty, sukně, kalhoty nebo designové džíny s elegantním topem; pro muže elegantní kalhoty nebo designové džíny s oblekovou košilí, pólem nebo svetrem, případně sportovním sakem.
Ostatní večery jsou označeny jako "Smart Casual".
Krátké kalhoty a pantofle na veřejných prostranstvích po 18. hodině jsou považovány za nevhodné a tento požadavek je obecně dodržován. Trička s krátkými rukávy, župany, bosé nohy, tílka, baseballové čepice a plážové oblečení nejsou v restauracích dovolena během celého dne. Hosté jsou také žádáni dodržovat "Smart Casual" dresscode v divadlech při večerních vystoupeních.

Kouření na lodi

Ve vnitřních prostorách lodí, včetně kajut a balkonů, není dovoleno kouřit a tento zákaz se vztahuje i na elektronické cigarety. Kouření je povoleno pouze ve viditelně označených zónách na vnějších palubách. V případě porušení tohoto nařízení je aplikován poplatek $ 250 USD přímo na osobní účet.

Měna pa palubě a spropitné

Na lodích Celebrity se účtuje v amerických dolarech (USD).
Placení na palubě probíhá prostřednictvím palubní karty, kterou je třeba aktivovat souhlasem inkasa z platební karty hosta.
Spropitné: od 17. 11. 2020  je povinné spropitné ALWAYS INCLUDED již započítané v základní ceně plavby. O odměnu personálu je tak postaráno předem, aby si hosté během plavby mohli plně odpočinout a vychutnat si poskytované služby.

Věrnostní program Capitain´s Club

Věrnostní program pro stálé klienty se nazývá Captain's Club a je rozdělen do šesti tříd: kategorií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith. Benefity tohoto programu jsou kombinovatelné s programem Crown &Anchor společnosti Royal Caribbean a s Azamara Circle společnosti Azamara. 

V ceně plavby Celebrity Cruises je zahrnuté

 • plavba a ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • bohatá plná penze na palubě v hlavních restauracích
 • nápoje All inclusive (balíček Classic Beverage Package): klasické koktejly, rozlévané víno, pivo, soda, speciální kávy a čaje, džusy, balená voda v lahvích
 • wifi připojení (připojení na emaily, navigace po internetu, sociální sítě)
 • úklid kajuty 2x denně
 • župany v kajutě
 • využívání vybavení lodě (bazény, solarium, posilovna, vířivky ... )
 • 24 hodinový kajutový servis
 • aktivity pro děti v dětských klubech podle 4 věkových kategorií
 • zábava na lodi, animace, večerní představení
 • zavazadlový servis při nalodění a vylodění

Plavby na expedičních lodích na Galapágách mají svůj vlastní cenový program (informace při rezervaci).

Cena nezahrnuje

 • některé exkluzivní nápoje a konzumace z minibaru
 • 20% servisní příplatek za nápoje, položky z minibaru, služby wellness a beauty salon zakoupené na palubě
 • fakultativní výlety a kyvadlová doprava v navštívených přístavech
 • stravování se ve speciálních restauracích à la carte
 • osobní výdaje na palubě (osobní trenér, spa, kadeřnictví, čistírna, minibar v kajutě, telefon)
 • Komplexní cestovní pojištění nabízené prostřednictvím ASSIST CARD - cena závisí od délky plavby a počtu osob. Možnost připojištění se proti COVID-19 ke komplexnímu pojištění - doplatek 35 USD / 1 osoba bez věkového ohraničení / pro plavbu na 5-30 dnů - o možnostech zakoupení se informujte u nás
 • víza, pokud jsou vyžadována

Video Celebrity CruisesZdroj videa: YouTube, kanál Celebrity Cruises

Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Celebrity Cruises

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Celebrity Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších plavby musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti Celebrity Cruises plně očkováni.

Aktualizace 20. 10. 2021
Při plavbách z USA s naloděním do 30. listopadu 2021 jsou všichni plně očkováni cestující povinni prokázat se negativním antigenním nebo PCR testem, provedeným 48 hod a méně před naloděním.
Neočkované děti ve věku od 2 do 11 se budou muset prokázat negativním antigenním testem nebo PCR testem, provedeným 72 hod a méně před naloděním. Těmto cestujícím bude poskytnut dodatečný PCR test v terminálu před naloděním a taktéž i den před vyloděním. Webový odkaz na registraci k požadovanému testování v terminálu bude zaslán samostatně.
V případě, že cestující není schopen splnit požadavky na testování, bude mu nabídnuto vrácení finančních prostředků ve výši 100 % nebo se poskytne kredit na budoucí plavbu.
Cestujícím, kteří se dostaví do terminálu bez negativních výsledků testu na COVID-19, může být odepřen nástup na palubu. Bližší informace o protokolech ochrany zdraví a bezpečnosti společnosti Celebrity Cruises najdete na www.healthyatsea.com.

Aktualizace 4. 8. 2021
"Všichni cestující starší než dva roky, bez ohledu na skutečnost, zda jsou plně očkováni, se budou muset při nalodění prokázat negativním výsledkem z COVID-19 testu. Antigenní test nebo PCR test nesmí být starší než 72 hod v čase nalodění. Testování je na vlastní náklady cestujícího, doklad musí být vystaven v anglickém jazyce a musí obsahovat všechny náležité informace: osobní údaje cestujícího, místo a čas provedení testu, název laboratoře, forma provedené analýzy.
Neočkovaní cestující a děti do 12 let budou muset povinně absolvovat dodatečné antigenové testování na terminálu před naloděním, během plavby a den před vyloděním. Registrační odkaz na požadované testování bude odeslán samostatně cestujícím.
V případě, že cestující není schopen splnit požadavky na testování, bude mu nabídnuto vrácení peněz ve výši 100% nebo kredit na budoucí plavbu. Další testování a protokoly budou oznámeny cestujícím před datem nalodění v souladu s nejaktuálnějšími doporučeními místní vlády a zdravotnických autorit, jakož i podmínek stanovených lodní společností. Tato opatření, včetně požadavků na očkování a testování, se budou upravovat spolu s normami veřejného zdraví. Posádka na lodích je očkovaná a nejméně 95% hostů bude zcela očkovaných. Děti ve věku od 12 a více let musí být zcela očkovány všemi dávkami vakcíny COVID-19 a to nejméně 14 dní před plavbou. Cestující, kteří nerespektují tuto podmínku nebo se nedokáží prokázat očkováním při nástupu na palubu, budou považováni za neočkované a budou se na ně vztahovat dodatečné protokoly, omezení a poplatky za testování na COVID-19. Podrobnosti o současných protokolech bezpečnosti a ochrany zdraví jsou dostupné na stránce https://www.healthyatsea.com. Plavba je otevřena pro menší počet cestujících, čímž se poskytne větší prostor a více luxusu s ještě větším počtem aktivit. Zamezí se shromáždění cestujících na veřejných prostranstvích. "

Aktualizace 22. 7. 2021
"Vzhledem k neustále zdokonalování bezpečnostního protokolu a možných změn na poslední chvíli, lodní společnost Celebrity Cruises doporučuje k nahlédnutí stránku Healthy at Sea FAQ nejen při vytvoření rezervace ale i před naloděním. Na stránce jsou aktulizované informace o podmínkách nalodění a dodržování bezpečnostních a hygienických opatření během plavby. "

Celebrity Cruises se i nadále soustřeďuje na zdravý a bezpečný návrat k plavbám pro hosty, posádku a komunity v navštěvovaných destinacích. Za tímto účelem společnost úzce spolupracuje s Centry pro kontrolu a prevenci nemocí a s vládními orgány na celém světě.
Pozastavení všech plaveb je prodlouženo do 30. dubna 2021.

Plánování plavby - projekt Cruise with Confidence

Nové výhody a větší flexibilita až do 48 hodin před vyplutím​.
Abyste svou dovolenou mohli naplánovat bez obav, Celebrity Cruises vylepšila svůj program Cruise with Confidence o další výhody: Flexibilní zrušení a Záruka nejlepší nabídky, aplikovány automaticky pro všechny nové rezervace potvrzeny do 30. dubna 2021.

 

Spolupráce s odborníky z oblasti zdravotní vědy

Mateřská organizace společnosti Royal Caribbean Group ustanovila pracovní skupinu Healthy Sail Panel složenou z 11 uznávaných vědeckých a lékařských odborníků, za účelem zajištění bezpečnosti všech svých budoucích plaveb.

Tato skupina specialistů vypracovala zprávu s více než 70 podrobnými osvědčenými postupy týkajícími se preventivních opatření během plaveb. Určili 5 oblastí zaměření na zlepšení zdraví a bezpečnosti hostů a posádky, jakož i ke snížení rizika infekce a šíření infekce COVID-19 na palubách výletních lodí.

Plavby budou otevřeny pouze pro plně naočkované cestující ve věku od 16 let.
Od 1. srpna 2021 je posunuta hranice očkování na věk 12 let a více. V terminálu před naloděním bude požadovaný negativní antigenní test od všech cestujících, ne starší než 48 hodin.

Všichni cestující se musí po příchodu na loď prokázat i dokladem o očkování. Přijatelný důkaz o očkování musí být ve formě originálu záznamu o očkování vydaného státním zdravotním úřadům nebo poskytovatelům zdravotní péče, který očkování provedl.
Tato opatření v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví se mohou měnit vzhledem k aktuální situaci, která se průběžně vyhodnocuje.
Úplné informace jsou dostupné na stránce: Celebrity Cruises Health&Safety.
Bezpečnostní protokol na lodích Healthy at Sea.

Oblasti preventivních zaměření na plavbách Celebrity Cruises

1. Zdraví: Testování - Skríning - Snížení vystavování se nákaze

- Testování členů posádky 5 dní až 24 hodin před jejich prvním příchodem na loď
- Průběžné testování posádky během jejich pobytu na lodi
- Ostatní zaměstnanci a pomocní zaměstnanci (např. nosiči zavazadel a poskytovatelé přepravy) podstupují denní skríning symptomů
- Všichni hosté nastupující na loď musí předložit negativní výsledek testu provedeného 5 dní až 24 hodin před naloděním
- Všichni hosté a posádka nastupující na loď jsou během nalodění podrobeni zdravotní prohlídce k identifikaci jakýchkoli příznaků odpovídajících COVID-19 (nebo jiným infekčním chorobám) a k určení případného kontaktu s osobami s onemocněním nebo s podezřením na toto onemocnění.
- Všichni hosté a posádka nastupující na loď projdou bezkontaktním měřením tělesné teploty
- Každá osoba s příznaky možné infekce nebo blízkého kontaktu s jednotlivcem s podezřením na infekci nebo s teplotou 38°C a více, podstoupí sekundární vyšetření zdravotnickým personálem, která určí, zda tato osoba může nastoupit na loď.
- Osobám, které nesplňují podmínky platných protokolů o bezpečnosti a zdraví, nebude povoleno vstoupit na loď.
- Hosté, kteří jsou nebo mohou být vystaveni zvýšenému riziku těžkého onemocnění, by se před cestou měli poradit se svým lékařem.
- Během plavby budou prováděny bezkontaktní kontroly teploty jedenkrát denně u hostů a posádky
- Hosté i posádka používají ochranné roušky
- Členové posádky s dlouhodobějším kontaktem s hosty na palubě (který by mohl vést k vystavení se nákaze) budou používař také doplňkové ochranné prostředky.
- Snížení maximální obsazenosti lodi hosty a posádky, berouce v úvahu velikost a design každé lodě.
- Zařízení na palubě, v terminálech a v navštěvovaných destinacích se přizpůsobí dle požadavků o fyzických odstupech
- Používání označení a podlahových značek na určení potřebných odstupů, se zvláštním důrazem na oblasti s vysokým provozem (např. uličky, výtahy, společné prostory).
- Využívání procesů na bezdotykové odbavení při nástupu na loď, pro rychlejší a bezpečnější nástup na palubu

2. Sanitace a ventilace

- Lodní společnost hosty informuje už před cestou o sanitačních opatřeních, používaných na palubě a v destinacích.
- Vylepšená sanitace povrchů a předmětů na palubě, na ochranu před rizikem přenosu.
- Všechny dezinfekční prostředky používané k čištění a dezinfekci jsou podle doporučení zdravotních autorit.
- Zdůrazňování důležitosti častého mytí si rukou mýdlem a vodou.
- Stanice na dezinfekci rukou, utěrky nebo stojany na mytí rukou stanice jsou vhodně umístěny po celé lodi.
- Členové posádky jsou důkladně vyškoleni ve všech aspektech kontroly infekce s důrazem na správné techniky hygieny rukou.
- Strategie řízení vnitřního ovzduší, snížení expozice osob infekčních kapek / aerosolem.
- Inovace systémů topení, větrání a vzdušné klimatizace na lodích, filtry pro minimalizaci šíření patogenů.
- Strategie řízení vnitřního ovzduší jsou optimalizovány vzhledem k věku lodě a typ ventilace.
- Zaměření na snížení expozice zejmena v prostorách, které jsou vzhledem k vystavení viru aerosolem / vzduchem nejcitlivější.

3. Zdravotní péče - Pohotovostní plánování a výlety

- Rozšíření stávajícího zdravotního personálu na každé lodi s cílem zajistit dobrou připravenost.
- Na každé lodi je přítomen i lékař s intenzivistickým výcvikem zdravotní péče o těžce nemocné pacienty.
- Zvýšení kapacity stávajících zdravotnických zařízení na každé lodi
- Rozšíření rozmanitosti a množství vybavení zdravotníckých zařízení na palubě, včetně možnosti testování na infekci SARS-CoV-2.
- Zřízení prostor a zařízení na palubě, které umožní izolaci a péči o případné pacienty s podezřením na infekční onemocnění odděleně od péče o osoby s neinfekčními chorobami.
- Léčebný plán lodních lékařů je v souladu s aktuálními informacemi o onemocnění COVID-19 a s protokoly optimální léčby, jakož i se specifickými klinickými potřebami každého pacienta.
- Lodní společnost spolupracuje s pobřežními lékařskými institucemi, které mohou v případě potřeby poskytnout konzultace.
- Osobní kontakty na palubě se řídí principem odstupu min 180 cm, po dobu max 15 minut), až do přijetí aktualizací na základě nových vědeckých poznatků.
- Na sledování osobních kontaktů na palubě mohou být, za účelem rychlé identifikace potenciálních infekcí, použité různé metodiky. Používání těchto metodik probíhá v plné transparentnosti o jejich používání a účelech shromažďování získaných informací.
- Na každé lodi je vymezen určený počet kajut pro izolaci a karanténní prostory.
- O umístění a podmínkách izolace nebo karantény bude rozhodnuto na základě projevených příznaků nebo rizika vystavení nákaze.
- Přerušení plavby / vylodění v případě potvrzené pozitivity na onemocnění SARS-CoV-2 pro člena posádky nebo hosta (a spolucestujících osob). Postižené osoby budou do vylodění drženy v izolaci, odděleně od ostatních osob na palubě.
- V případě infekce SARS-CoV-2 během plavby nebo po ní bude vytvořen komunikační plán pro sdílení příslušných informací s posádkou a s účastníky plavby. 

4. Destinace a planování výletů

- Aby mohla loď vplout do přístavu, musí být splněny dva základní předpoklady:
1) Schválení vstupu lodě místními autoritami.
2) Souhlas o bezpečném transferu jednotlivců infikovaných SARS-CoV-2 a jejich rizikových kontaktů na vylodění se a vycestování domů.
- Výběr navštívené destinace závisí na aktuálním zatížení infekce SARS CoV-2 v lokalitě a na místní / regionální / národní implementaci protokolů SARS CoV-2.
- V počáteční fázi návratu k plavbám budou trasy kratší a co nejjednodušší, s využitím soukromých destinací nebo přístavů vlastněných a provozovaných lodní společností, kde je možná ideální kontrola bezpečnosti na pevnině.
- V počáteční fázi bude hostům vylodění v destinacích povoleno pouze s účastí na lodní společností organizovaných a ověřených exkurzích za účelem omezení možné expozice.
- Lodní společnost u partnerů v destinacích prověří, že implementují doporučené postupy pro snížení přenosu viru SARS-CoV-2.
- Výlety v interiérech jsou možné za podmínek dodržování fyzických odstupů a s používáním roušek.

5. Zajistit co nejnižší riziko pro posádku a zaměstnance

Katalogy:

Informace:

Plavby společnosti Celebrity Cruises
 • Celebrity Summit® All inclusive

  Celebrity Summit®

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 06. 12. 2021
  16 931 Kč vnitřní
  15 646 Kč vnější
  20 626 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 15 646 Kč
 • Celebrity Equinox All inclusive

  Celebrity Equinox

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 10. 12. 2021
  38 186 Kč vnitřní
  43 794 Kč vnější
  53 701 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 38 186 Kč
 • Celebrity Xpedition All inclusive

  Celebrity Xpedition

  Galapágy
  Z přístavu: Baltra, Galapágy ES - Do přístavu: Baltra, Galapágy ES
  Datum odjezdu: 11. 12. 2021
  138 957 Kč vnější
  161 496 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 138 957 Kč
 • Celebrity Apex All inclusive

  Celebrity Apex

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 11. 12. 2021
  38 736 Kč vnitřní
  46 467 Kč vnější
  52 993 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 38 736 Kč
 • Celebrity Reflection® All inclusive

  Celebrity Reflection®

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 11. 12. 2021
  26 077 Kč vnitřní
  25 055 Kč vnější
  29 091 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 25 055 Kč
 • Celebrity Summit® All inclusive

  Celebrity Summit®

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Miami / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 11. 12. 2021
  17 769 Kč vnitřní
  18 608 Kč vnější
  24 269 Kč s balkonem
  Délka: 5 nocí
  Cena od: 17 769 Kč
 • Celebrity Flora All inclusive

  Celebrity Flora

  Galapágy
  Z přístavu: Baltra, Galapágy ES - Do přístavu: Baltra, Galapágy ES
  Datum odjezdu: 12. 12. 2021
  196 196 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 196 196 Kč
 • Celebrity Edge All inclusive

  Celebrity Edge

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 12. 12. 2021
  29 170 Kč vnitřní
  33 206 Kč vnější
  34 464 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 29 170 Kč
 • Celebrity Constellation All inclusive

  Celebrity Constellation

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Tampa / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Tampa / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 13. 12. 2021
  38 002 Kč vnitřní
  35 250 Kč vnější
  48 014 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 35 250 Kč
zobrazit další plavby této společnosti