Celebrity Cruises

Luxusní plavby propojujícící klasiku a inovaci

Společnost Celebrity Cruises byla založena v roce 1989. Ačkoli její první lodí bylo pouze starší, upravený transatlantické plavidlo, společnost si rychle získala výbornou reputaci pro svou profesionální úroveň, vybrané stravování a vynikající obsluhu na palubě. Postupně vybudovala flotilu lodí kategorie Premium, které k těmto znakům kvality přidaly jedny z nejprostornějších kajut na moři, plně vybavené lázně Spa a exkluzivní služby v nejvyšších kategoriích, jako osobního komorníka, soukromé výlety osobními vozidly ve více než 50 přístavech.
Od podzimu 2020 přechází společnost Celebrity Cruises na koncept plaveb Always Included, který zahrnuje kromě bohaté plné penze také nápoje, využívání internetu a servisní poplatky.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Celebrity Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Destinace a zaměření

Se společností Celebrity můžete cestovat do mnoha destinací snů. Okružní plavby nabízí v Karibiku včetně plaveb Panamským průplavem, ve Středomoří. Ze vzdálenějších cílů můžetevybírat Jižní Ameriku, Asii či prozkoumat Aljašku.
Specialitou jsou expediční plavby až do daleké Antarktidy a okruhy v souostroví Galapágy, kde má několik lodí po celý rok.

Název loděVýtlakPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Celebrity Apex130.818 t1.467-2020 
Celebrity Ascent140.600 t1.646-2023 
Celebrity Beyond140.600 t1.646-2022 
Celebrity Constellation®  91.000 t1.09220022017
Celebrity Edge®130.818 t1.4672018 
Celebrity Eclipse®122.000 t1.42520102021
Celebrity Equinox®122.000 t1.42520092019 Revolution
Celebrity Infinity®  91.000 t1.08520012015, 2021 Revolution
Celebrity Millennium®  91.000 t1.07920002019 Revolution
Celebrity Reflection®126.000 t1.52320122017
Celebrity Silhouette®122.400 t1.44320112020 Revolution
Celebrity Solstice®122.000 t1.42520082016
Celebrity Summit®  91.000 t1.07920012019 Revolution
Celebrity Flora Expedičné lode    5.739 t50-2019 
Celebrity Xpedition Expedičné lode
    2.842 t
24
2004
2019
Celebrity Xploration Expedičné lode       319 t820072017
Expedičné lode  Expediční loď 

 

Na palubě lodí Celebrity Cruises

Vstupte do světa luxusu a maximálního komfortu. Plavby Celebrity Cruises uspokojí dovolenkové potřeby náročných klientů i klientů, kteří vyhledávají exkluzivní cíle a jedinečné zážitky.

Ubytování

Prostornost kajut je standardem Celebrity v každé kategorii ubytování. K základnímu vybavení každé kajuty patří koupelna se sprchou a WC, fén, toaletní potřeby; lůžka, dostatek úložných prostor, individuálně nastavitelná klimatizace, ​​interaktivní TV, župany, trezor, minibar.
Kategorie Concierge a Aqua jsou výjimečným dotekem luxusu: garance nejlepšího výhledu na moře a služby téměř srovnatelné s kategorií Suite.

Aqua Class

Kajuty jsou vybaveny exkluzivními Spa doplňky. Hosté mají přednostní sezení bez příplatku v prémiové restauraci Blu, která se specializuje na zdravější variace klasicky oblíbených jídel. Mají také neomezený přístup do relaxační místnosti (na lodích Solstice Class) a do perské zahrady. Tento typ kajuty je ideální pro hosty, kteří se rádi nechávají hýčkat.

Consierge Class

Tato kategorie zahrnuje exkluzivní služby jako například chlazené šampaňské, čerstvé ovoce a květiny při přivítání; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé dárky s logem Celebrity; speciální room-service menu; večerní canapés (chuťovky); luxusní ložní prádlo a ručníky; prioritní nalodění, zavazadlový servis a vylodění, účast na exkluzivních akcích, výlučnou asistenci, která je k dispozici stiskem jediného telefonního tlačítka.

Suite

Prostorné suity jsou tím nejluxusnějším ubytováním a nabízejí navíc ještě služby osobního majordoma při vybalování, při rezervacích spa, čištění bot či přišití odtrženého knoflíku. Pro hosty Suite je vyhrazena zvláštní restaurace Luminae a exkluzivní salón Michael 's Club nebo The Retreat Lounge.  Jako host exkluzivních prostor The Retreat si užijete dlouhý a promyšlený seznam služeb a vybavení, který mimo jiné zahrnuje:

 • nápojový balíček Premium
 • kredit na výlety v přístavu
 • Wi-Fi pro streamování
 • předplacené servisní poplatky
 • palubní kredit pro využití dle vlastního uvážení

Stravování

Kromě samotné sofistikované atmosféry lodních restaurací je jídlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkem. Starají se o to zkušené týmy vedené výkonnými šéfkuchaři, kteří zdokonalili své schopnosti v nejlepších světových hotelích a restauracích.
Hlavní restaurace flotily umožňují vybrané stravování a pestrost mezinárodních druhů kuchyně ve velkolepém prostředí. Méně formální alternativou na večer jsou restaurace Lido, kde najdete na objednávku čerstvě vyrobené sushi, pokrmy z woku, těstoviny, pizzu, kari, pečené maso, bohatý výběr zeleniny, plněné pečené brambory a zákusky. AquaSpa Café podává lehké a zdravé pokrmy po celý den. Pozdě večer číšníci v bílých rukavičkách podávají v salonech lodě malé pochoutky, jako mini beef wellingtonky nebo křupavou tempuru.
Doplněk ke skvělému jídlu představuje obsáhlá kolekce vín výběr z více než 500 možností, včetně výběrových vintage vín ze všech význačnejších světových vinných regionů.
Všichni zaměstanci v odděleních Food & Beverage absolvují každoročně vzdělávací program DineAware o potravinových alergiích a intoleranci
Cestující si mohou v den nalodění přinést na palubu maximálně 2 láhve (2x750 ml) vína nebo šampaňského na kajutu. Za jejich konzumaci v prostorách barů nebo restaurace se platí 25 USD. Jiné alkoholické nápoje nejsou dovoleny.

Servisní příplatky ve výši 20% jsou připočítávané k nápojům mimo All Inclusive zakoupené na palubě.

Nápoje a nápojové balíčky

V základní ceně plavby je zahrnutý Classic Beverage Package, který zahrnuje několik druhů piv, lihovin, koktejlů, likérů, mražených nápojů a rozlévaných vín do ceny až 9 USD/sklenka a také 15% slevu na všechna vína v lahvi.
Premium Beverage Package zahrnuje všechny nápoje z Classic Beverage Package a dále: speciální kávy a čaje, řemeslná piva, destiláty, cocktaily, mražené nápoje, produkty Coca-Cola, prémiovou balenou voda, rozlévaná vína do ceny 15 USD/sklenka a také slevu 20 % na láhvová vína. Informace o všech typech nápojových balíčků poskytneme při rezervaci.

Cenový koncept a možnosti rozšíření

Od listopadu 2021 se plavby rezervují s cenovým konceptem ALWAYS INCLUDED, který je možné si následně rozšířit o další 2 kategorie.
! Cenový koncept Always included však neplatí pro plavby v destinaci Galapágy.

Koncept ALWAYS INCLUDED

Koncept zahrnuje v základní ceně plavby s bohatou plnou penzi v hlavních restauracích a také:

 • nápojový balíček Classic Beverage Package
 • využívání wifi (sociální sítě, běžné surfování, emaily)
 • servisní poplatky

Balíček služeb ELEVATE

 • nápojový balíček Premium
 • využívání wifi (Wi-Fi Surf)
 • kredit až 200 USD/osoba na výlety (u kategorie Aqua Class na služby Spa)
 • servisní poplatky

Balíček služeb INDULGE

 • nápojový balíček Premium
 • využívání wifi (Streaming Wi-Fi)
 • kredit až 200 USD/osoba na výlety (u kategorie Aqua Class na služby Spa)
 • polubní kredit až 200 USD/osoba na útratu na lodi dle svého uvážení (speciální restaurace, služby Spa apod.)
 • servisní poplatky

Další informace o plavbách celebrity Cruises

Hosté

Na lodích Celebrity cestují zejména dvojice ve věku od 35 do 55 let ze Severní Ameriky. Rodiny s dětmi si vybírají týdenní plavby během školních prázdnin, zatímco na delších plavbách a exotických okruzích potkáte zejména cestovatele ve věku nad 60 let.

Děti a mládež

Každá loď Celebrity má vyhrazené dětské kluby a nabízí přiměřený program pro děti rozdělený na věkové skupiny: od 3 do 5 let, od 6 do 8, od 9 do 11 let a centra pro teenagery od 12 do 17 let. Mladší děti se mohou také účastnit aktivit v případě, že již nenosí pleny - v opačném případě si mohou pro ně rodiče zapůjčit hračky.
Tyto služby jsou bezplatné, s výjimkou některých večerních a odpoledních aktivit. Na večer je možné za příplatek zajistit babysitting v kajutě.

Program na palubě

Hudba, tanec a zajímavé přednášky na různá témata (od finančních strategií, astronomie, politiky, degustací vína až po historii a kulturu navštívených míst). K tomu je nabízeno množství jiných aktivit oznamovaných prostřednictvím lodního programu.

Fitness a relaxace

AquaSpa a fitness centra společnosti Celebrity patří k nejklidnějším a nejkrásněji vybaveným na moři, s volným vstupem do thalasso bazénů na lodích třídy Millennium.
Používání prvotřídních zařízení fitness center, běžecké dráhy, jakož i základní kurzy fitness jsou zahrnuty v ceně plavby. Za příplatek je možné využít služeb osobního trenéra, analýzu tělesné kompozice a specializované kurzy jako jóga a pilates. K dispozici jsou praktické výuky a simulátory. Na každé lodi se nachází také centrum akupunktury s odborníky mající licenci.

Oblékání na palubě (dresscode)

Celebrity na svých lodích nedávno uvedla program "Evening Chic", který je volnější formou dosavadních formálních večerů. Tyto večery jsou vyvrcholením nočního života na lodi a vaší příležitost zazářit. Na týdenních plavbách jsou standardem dva večery "Evening Chic" a na kratších jeden. Pro ženy jsou doporučené koktejlové šaty, sukně, kalhoty nebo designové džíny s elegantním topem; pro muže elegantní kalhoty nebo designové džíny s oblekovou košilí, pólem nebo svetrem, případně sportovním sakem.
Ostatní večery jsou označeny jako "Smart Casual".
Krátké kalhoty a pantofle na veřejných prostranstvích po 18. hodině jsou považovány za nevhodné a tento požadavek je obecně dodržován. Trička s krátkými rukávy, župany, bosé nohy, tílka, baseballové čepice a plážové oblečení nejsou v restauracích dovolena během celého dne. Hosté jsou také žádáni dodržovat "Smart Casual" dresscode v divadlech při večerních vystoupeních.

Kouření na lodi

Ve vnitřních prostorách lodí, včetně kajut a balkonů, není dovoleno kouřit a tento zákaz se vztahuje i na elektronické cigarety. Kouření je povoleno pouze ve viditelně označených zónách na vnějších palubách. V případě porušení tohoto nařízení je aplikován poplatek $ 250 USD přímo na osobní účet.

Měna pa palubě a spropitné

Na lodích Celebrity se účtuje v amerických dolarech (USD).
Placení na palubě probíhá prostřednictvím palubní karty, kterou je třeba aktivovat souhlasem inkasa z platební karty hosta.
Spropitné: od 17. 11. 2020  je povinné spropitné ALWAYS INCLUDED již započítané v základní ceně plavby. O odměnu personálu je tak postaráno předem, aby si hosté během plavby mohli plně odpočinout a vychutnat si poskytované služby.

Věrnostní program Capitain´s Club

Věrnostní program pro stálé klienty se nazývá Captain's Club a je rozdělen do šesti tříd: kategorií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith. Benefity tohoto programu jsou kombinovatelné s programem Crown &Anchor společnosti Royal Caribbean a s Azamara Circle společnosti Azamara. 

V ceně plavby Celebrity Cruises je zahrnuté

 • plavba a ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • bohatá plná penze na palubě v hlavních restauracích
 • nápoje All inclusive (balíček Classic Beverage Package)
 • wifi připojení Surfing (připojení na emaily, navigace po internetu, sociální sítě)
 • úklid kajuty
 • župany v kajutě
 • využívání vybavení lodě (bazény, solarium, posilovna, vířivky ... )
 • 24hodinový kajutový servis
 • aktivity pro děti v dětských klubech podle 4 věkových kategorií
 • zábava na lodi, animace, večerní představení
 • zavazadlový servis při nalodění a vylodění
 • spropitné

Možnosti rozšíření konceptu ALWAYS INCLUDED za příplatek (upgrade)

Rozšíření je možné ve 2 úrovních takto:
ELEVATE: nápojový balíček Premium; kredit na výlety v přístavech 100/150/200 USD podle délky plavby;
INDULGE: nápojový balíček Premium; kredit na výlety v přístavech 100/150/200 USD podle délky plavby; wifi připojení Streaming pro 1. a 2. osobu v kajutě; palubní kredit  100/150/200 USD podle délky plavby

Výhody v ceně pro hosty kategorie Consierge Class

 • služby consierge (zajišťování služeb na přání klienta)
 • přednostní nalodění
 • exkluzivní oběd v den nalodění
 • rozšířené menu snídaní v kajutě
 • seminář o navštívených destinacích
 • přednostní výběr sezení v hlavních a prémiových restauracích
 • láhev šumivého vína na uvítanou (na vyžádání) a jednohubky v kajutě každý den
 • možnost výběru polštářů
 • zapůjčení dalekohledu a deštníku po dobu plavby
 • čištění bot
 • přívěsek na klíče s logem Celebrity jako dárek

Výhody v ceně pro hosty kategorie Aqua Class

 • kajuty umístěné v blízkosti Spa areálu s luxusním vybavením (exkluzivní ložní prádlo, posílená vzdušná filtrace, velkorysé úložné prostory aj.)
 • neomezený přístup do Sea Thermal Suite nebo do Persian Garden (podle lodě)
 • kredit na lázeňské procedury (jen kat. Aqua Class Sky suite)
 • přivítání ve Spa areálu
 • osobní konzultankta Spa a recepce consierge
 • přednostní rezervace v lázeňském areálu
 • lekce fitness, výbava fitness v kajutě (podložky na jógu)
 • slevy na lázeňské procedury
 • stravování v exkluzivní restauraci pro kat. Aqua Clas:  Blu; pro Aqua Class Sky Suite: Luminae
 • denně 2 láhve minerálky v kajutě, láhev šumivého vína na uvítanou (na vyžádání)
 • set přírodní kosmetiky v kajutě
 • ručníky, župany a pantofle ze 100% bavlny
 • zapůjčení dalekohledu a deštníku po dobu plavby
 • čištění bot
 • kajutová služby bez příplatku

Výhody v ceně pro hosty kategorie The Retreat

 • luxusní kajuty (exkluzivní ložní prádlo, kašmírové matrace, velkorysé úložné prostory, polštářové menu aj.)
 • nápojový balíček all inclusive Premium
 • připojení k Wi-Fi pro streamování
 • kredit 100/150/200 USD podle délky plavby na útratu na palubě
 • kredit na výlety v přístavech 100/150/200 USD podle délky plavby
 • vstup na exkluzivní terasu The Reatreat Sundeck (není na lodích Solstice, Eclipse, Reflection, Constellation, Infinity)
 • vstup do exkluzivního salónu The Reatreat Lounge či Michael’s Club podle lodi
 • stravování v exkluzivní restauraci Liminae (jen na vybraných lodích)
 • přednostní nalodění a vylodění či transfer v člunech
 • pomoc komorníka s vybalováním kufrů
 • služby recepce Retreat consierge a recepce pro výlety Destination consierge
 • rezervace předních sedadel v divadle
 • ručníky, župany a pantofle ze 100% bavlny
 • prémiová kosmetika v koupelně
 • zapůjčení dalekohledu a deštníku po dobu plavby
 • čištění bot
 • láhev šumivého vína na uvítanou (na vyžádání) a jednohubky v kajutě každý den
 • kávové speciality
 • služby osobního komorníka

Plavby na expedičních lodích na Galapágách mají svůj vlastní cenový program (informace při rezervaci).

Cena nezahrnuje

 • některé exkluzivní nápoje a konzumace z minibaru
 • 20% servisní příplatek za nápoje, položky z minibaru, služby wellness a beauty salon zakoupené na palubě
 • fakultativní výlety a kyvadlová doprava v navštívených přístavech
 • stravování se ve speciálních restauracích à la carte
 • osobní výdaje na palubě (osobní trenér, spa, kadeřnictví, čistírna, minibar v kajutě, telefon)
 • komplexní cestovní pojištění ERV
 • víza, pokud jsou vyžadovánaZdroj videa: YouTube, kanál Celebrity Cruises

 

Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Celebrity Cruises

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Celebrity Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších plavby musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti Celebrity Cruises plně očkováni.

Aktualizace 14. 4. 2022
Očkování
Celebrity Cruises požaduje od cestujících nad 12 let (nad 5 let pro plavby v USA) úplné očkování vakcínou proti onemocnění Covid-19 a to tak, aby poslední dávka byla podána 14 a více dní před naloděním. Cestující se smíšenou sérií jakýchkoli dvou z následujících očkovacích vakcín podaných v rozpětí 28 dní mezi jednotlivými dávkami budou rovněž považováni za plně očkovaných.
Akceptované vakcíny: Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson, AstraZeneca, Sinovac, Sinopharm nebo Covaxin.
Mládež, která byla očkována pouze jednou dávkou vakcíny (jiné než Johnson & Johnson), nebude považována za plně očkovanou. Posilovací vakcína COVID-19 se nevyžaduje při plavbě na Celebrity Cruises.
Potvrzení o očkovaní musí obsahovat osobní údaje očkované osoby a QR kód (GreenPass / aplikace Tečka).
Testování před plavbou
Při nalodění musí všichni cestující předložit negativní výsledek PCR nebo antigen testu na COVID-19. Test musí být proveden 48 hod. a méně před naloděním. Potvrzení o negativitě testu musí být vystaveno akreditovanou společností a v anglickém jazyce na osobní údaje cestujícího.

Nařízení podle jednotlivých destinací: Health & Safety

Na základě nařízení CDC (Center for Disease Control – centrum kontroly nemocí) se doporučuje neočkovaným cestujícím provést test v jiný den než v den nalodění, kdy se absolvuje testování v terminálu, protože to může ovlivnit přesnost výsledků. Proto test na COVID-19 požadovaný při nalodění provedený ve stejný den, kdy proběhne testování v terminálu, nebude akceptován a nalodění bude zamítnuto.
Věk dítěte: Při plavbách z přístavů v USA musí být každý cestující ve věku 12 let nebo starší v den nástupu plně očkován. Pokud se 12. rok dítěte dovrší tak, že v době nalodění jako 12leté (např. dítě může mít 12 let a týden v době nalodění) nebude plně očkováno, lodní společnost souhlasí se změnou termínu plavby nebo se zrušením plavby a plnou refundací za neuskutečněnou plavbu.
Podmínky plavby jsou striktně stanoveny, každý cestující na palubě, který má nárok na očkování – tedy ve věku od 12 let, musí být plně očkován, a to bez výjimky. Pokud však má dítě 11 let a 12 let dovrší ve 2. den plavby nebo později, 11letému dítěti bude umožněno nastoupit na loď v den nalodění, pokud splní všechny požadavky na testování na COVID-19 pro neočkované děti.

Aktualizace 22. 7. 2021
"Vzhledem k neustále zdokonalování bezpečnostního protokolu a možných změn na poslední chvíli, lodní společnost Celebrity Cruises doporučuje k nahlédnutí stránku Healthy at Sea FAQ nejen při vytvoření rezervace ale i před naloděním. Na stránce jsou aktulizované informace o podmínkách nalodění a dodržování bezpečnostních a hygienických opatření během plavby. "

Celebrity Cruises se i nadále soustřeďuje na zdravý a bezpečný návrat k plavbám pro hosty, posádku a komunity v navštěvovaných destinacích. Za tímto účelem společnost úzce spolupracuje s Centry pro kontrolu a prevenci nemocí a s vládními orgány na celém světě.
Pozastavení všech plaveb je prodlouženo do 30. dubna 2021.

Plánování plavby - projekt Cruise with Confidence

Nové výhody a větší flexibilita až do 48 hodin před vyplutím​.
Abyste svou dovolenou mohli naplánovat bez obav, Celebrity Cruises vylepšila svůj program Cruise with Confidence o další výhody: Flexibilní zrušení a Záruka nejlepší nabídky, aplikovány automaticky pro všechny nové rezervace potvrzeny do 30. dubna 2021.

Spolupráce s odborníky z oblasti zdravotní vědy

Mateřská organizace společnosti Royal Caribbean Group ustanovila pracovní skupinu Healthy Sail Panel složenou z 11 uznávaných vědeckých a lékařských odborníků, za účelem zajištění bezpečnosti všech svých budoucích plaveb.

Tato skupina specialistů vypracovala zprávu s více než 70 podrobnými osvědčenými postupy týkajícími se preventivních opatření během plaveb. Určili 5 oblastí zaměření na zlepšení zdraví a bezpečnosti hostů a posádky, jakož i ke snížení rizika infekce a šíření infekce COVID-19 na palubách výletních lodí.

Plavby budou otevřeny pouze pro plně naočkované cestující ve věku od 16 let.
Od 1. srpna 2021 je posunuta hranice očkování na věk 12 let a více. V terminálu před naloděním bude požadovaný negativní antigenní test od všech cestujících, ne starší než 48 hodin.

Všichni cestující se musí po příchodu na loď prokázat i dokladem o očkování. Přijatelný důkaz o očkování musí být ve formě originálu záznamu o očkování vydaného státním zdravotním úřadům nebo poskytovatelům zdravotní péče, který očkování provedl.
Tato opatření v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví se mohou měnit vzhledem k aktuální situaci, která se průběžně vyhodnocuje.
Úplné informace jsou dostupné na stránce: Celebrity Cruises Health&Safety.
Bezpečnostní protokol na lodích Healthy at Sea.

Oblasti preventivních zaměření na plavbách Celebrity Cruises

1. Zdraví: Testování - Skríning - Snížení vystavování se nákaze

- Testování členů posádky 5 dní až 24 hodin před jejich prvním příchodem na loď
- Průběžné testování posádky během jejich pobytu na lodi
- Ostatní zaměstnanci a pomocní zaměstnanci (např. nosiči zavazadel a poskytovatelé přepravy) podstupují denní skríning symptomů
- Všichni hosté nastupující na loď musí předložit negativní výsledek testu provedeného 5 dní až 24 hodin před naloděním
- Všichni hosté a posádka nastupující na loď jsou během nalodění podrobeni zdravotní prohlídce k identifikaci jakýchkoli příznaků odpovídajících COVID-19 (nebo jiným infekčním chorobám) a k určení případného kontaktu s osobami s onemocněním nebo s podezřením na toto onemocnění.
- Všichni hosté a posádka nastupující na loď projdou bezkontaktním měřením tělesné teploty
- Každá osoba s příznaky možné infekce nebo blízkého kontaktu s jednotlivcem s podezřením na infekci nebo s teplotou 38°C a více, podstoupí sekundární vyšetření zdravotnickým personálem, která určí, zda tato osoba může nastoupit na loď.
- Osobám, které nesplňují podmínky platných protokolů o bezpečnosti a zdraví, nebude povoleno vstoupit na loď.
- Hosté, kteří jsou nebo mohou být vystaveni zvýšenému riziku těžkého onemocnění, by se před cestou měli poradit se svým lékařem.
- Během plavby budou prováděny bezkontaktní kontroly teploty jedenkrát denně u hostů a posádky
- Hosté i posádka používají ochranné roušky
- Členové posádky s dlouhodobějším kontaktem s hosty na palubě (který by mohl vést k vystavení se nákaze) budou používař také doplňkové ochranné prostředky.
- Snížení maximální obsazenosti lodi hosty a posádky, berouce v úvahu velikost a design každé lodě.
- Zařízení na palubě, v terminálech a v navštěvovaných destinacích se přizpůsobí dle požadavků o fyzických odstupech
- Používání označení a podlahových značek na určení potřebných odstupů, se zvláštním důrazem na oblasti s vysokým provozem (např. uličky, výtahy, společné prostory).
- Využívání procesů na bezdotykové odbavení při nástupu na loď, pro rychlejší a bezpečnější nástup na palubu

2. Sanitace a ventilace

- Lodní společnost hosty informuje už před cestou o sanitačních opatřeních, používaných na palubě a v destinacích.
- Vylepšená sanitace povrchů a předmětů na palubě, na ochranu před rizikem přenosu.
- Všechny dezinfekční prostředky používané k čištění a dezinfekci jsou podle doporučení zdravotních autorit.
- Zdůrazňování důležitosti častého mytí si rukou mýdlem a vodou.
- Stanice na dezinfekci rukou, utěrky nebo stojany na mytí rukou stanice jsou vhodně umístěny po celé lodi.
- Členové posádky jsou důkladně vyškoleni ve všech aspektech kontroly infekce s důrazem na správné techniky hygieny rukou.
- Strategie řízení vnitřního ovzduší, snížení expozice osob infekčních kapek / aerosolem.
- Inovace systémů topení, větrání a vzdušné klimatizace na lodích, filtry pro minimalizaci šíření patogenů.
- Strategie řízení vnitřního ovzduší jsou optimalizovány vzhledem k věku lodě a typ ventilace.
- Zaměření na snížení expozice zejmena v prostorách, které jsou vzhledem k vystavení viru aerosolem / vzduchem nejcitlivější.

3. Zdravotní péče - Pohotovostní plánování a výlety

- Rozšíření stávajícího zdravotního personálu na každé lodi s cílem zajistit dobrou připravenost.
- Na každé lodi je přítomen i lékař s intenzivistickým výcvikem zdravotní péče o těžce nemocné pacienty.
- Zvýšení kapacity stávajících zdravotnických zařízení na každé lodi
- Rozšíření rozmanitosti a množství vybavení zdravotníckých zařízení na palubě, včetně možnosti testování na infekci SARS-CoV-2.
- Zřízení prostor a zařízení na palubě, které umožní izolaci a péči o případné pacienty s podezřením na infekční onemocnění odděleně od péče o osoby s neinfekčními chorobami.
- Léčebný plán lodních lékařů je v souladu s aktuálními informacemi o onemocnění COVID-19 a s protokoly optimální léčby, jakož i se specifickými klinickými potřebami každého pacienta.
- Lodní společnost spolupracuje s pobřežními lékařskými institucemi, které mohou v případě potřeby poskytnout konzultace.
- Osobní kontakty na palubě se řídí principem odstupu min 180 cm, po dobu max 15 minut), až do přijetí aktualizací na základě nových vědeckých poznatků.
- Na sledování osobních kontaktů na palubě mohou být, za účelem rychlé identifikace potenciálních infekcí, použité různé metodiky. Používání těchto metodik probíhá v plné transparentnosti o jejich používání a účelech shromažďování získaných informací.
- Na každé lodi je vymezen určený počet kajut pro izolaci a karanténní prostory.
- O umístění a podmínkách izolace nebo karantény bude rozhodnuto na základě projevených příznaků nebo rizika vystavení nákaze.
- Přerušení plavby / vylodění v případě potvrzené pozitivity na onemocnění SARS-CoV-2 pro člena posádky nebo hosta (a spolucestujících osob). Postižené osoby budou do vylodění drženy v izolaci, odděleně od ostatních osob na palubě.
- V případě infekce SARS-CoV-2 během plavby nebo po ní bude vytvořen komunikační plán pro sdílení příslušných informací s posádkou a s účastníky plavby. 

4. Destinace a planování výletů

- Aby mohla loď vplout do přístavu, musí být splněny dva základní předpoklady:
1) Schválení vstupu lodě místními autoritami.
2) Souhlas o bezpečném transferu jednotlivců infikovaných SARS-CoV-2 a jejich rizikových kontaktů na vylodění se a vycestování domů.
- Výběr navštívené destinace závisí na aktuálním zatížení infekce SARS CoV-2 v lokalitě a na místní / regionální / národní implementaci protokolů SARS CoV-2.
- V počáteční fázi návratu k plavbám budou trasy kratší a co nejjednodušší, s využitím soukromých destinací nebo přístavů vlastněných a provozovaných lodní společností, kde je možná ideální kontrola bezpečnosti na pevnině.
- V počáteční fázi bude hostům vylodění v destinacích povoleno pouze s účastí na lodní společností organizovaných a ověřených exkurzích za účelem omezení možné expozice.
- Lodní společnost u partnerů v destinacích prověří, že implementují doporučené postupy pro snížení přenosu viru SARS-CoV-2.
- Výlety v interiérech jsou možné za podmínek dodržování fyzických odstupů a s používáním roušek.

5. Zajistit co nejnižší riziko pro posádku a zaměstnance

Plavby společnosti Celebrity Cruises
 • Celebrity Millennium Akce All inclusive

  Celebrity Millennium

  Aljaška
  Z přístavu: Vancouver, Kanada - Do přístavu: Seward / AK, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 27. 05. 2022
  20 371 Kč vnitřní
  24 181 Kč vnější
  25 959 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 20 371 Kč
 • Celebrity Solstice® All inclusive

  Celebrity Solstice®

  Aljaška
  Z přístavu: Seattle / WA, Spojené státy americké - Do přístavu: Seattle / WA, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 27. 05. 2022
  18 745 Kč vnitřní
  23 571 Kč vnější
  23 825 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 18 745 Kč
 • Celebrity Xploration All inclusive

  Celebrity Xploration

  Galapágy
  Z přístavu: Baltra, Galapágy ES - Do přístavu: Baltra, Galapágy ES
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  138 226 Kč vnější
  151 230 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 138 226 Kč
 • Celebrity Xpedition All inclusive

  Celebrity Xpedition

  Galapágy
  Z přístavu: Baltra, Galapágy ES - Do přístavu: Baltra, Galapágy ES
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  135 559 Kč vnější
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 135 559 Kč
 • Celebrity Edge Akce All inclusive

  Celebrity Edge

  Západní Středomoří
  Z přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie - Do přístavu: Civitavecchia > Rím, Itálie
  Datum odjezdu: 28. 05. 2022
  29 946 Kč vnitřní
  35 026 Kč vnější
  47 218 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 29 946 Kč
 • Celebrity Flora All inclusive

  Celebrity Flora

  Galapágy
  Z přístavu: Baltra, Galapágy ES - Do přístavu: Baltra, Galapágy ES
  Datum odjezdu: 29. 05. 2022
  228 649 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 228 649 Kč
 • Celebrity Eclipse All inclusive

  Celebrity Eclipse

  Aljaška
  Z přístavu: Vancouver, Kanada - Do přístavu: Vancouver, Kanada
  Datum odjezdu: 29. 05. 2022
  20 244 Kč vnitřní
  21 260 Kč vnější
  21 260 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 20 244 Kč
 • Celebrity Equinox All inclusive

  Celebrity Equinox

  Karibik a Střední Amerika
  Z přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké - Do přístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené státy americké
  Datum odjezdu: 29. 05. 2022
  15 291 Kč vnitřní
  17 831 Kč vnější
  22 403 Kč s balkonem
  Délka: 6 nocí
  Cena od: 15 291 Kč
 • Celebrity Silhouette® All inclusive

  Celebrity Silhouette®

  Baltik
  Z přístavu: Southampton, Spojené království - Do přístavu: Southampton, Spojené království
  Datum odjezdu: 30. 05. 2022
  63 296 Kč vnitřní
  77 698 Kč vnější
  77 698 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 63 296 Kč