George Town

Grand Cayman je hlavní a největší ostrov Kajmanských ostrovů, které patří pod správu Velké Británie. Jde o velmi oblíbené místo pro potápění, zdejší korálové útesy padají do velké hloubky jen několik metrů od břehu.

Ostrov Grand Cayman měří 35,4 km na délku a 6 – 13 km na šířku. Je nejrušnějším a také nejatraktivnějším z ostrovů spadajících pod Kajmanské ostrovy a stal se domovem pro více než 96% obyvatel tohoto souostroví. V současnosti zde žije okolo 53 tisíc obyvatel. Kajmanské ostrovy jsou centrem mezinárodních peněžních služeb – své pobočky tu mají téměř všechny světové významné bankovní instituce.

Hlavním a také přístavním městem ostrova je George Town, kde žije kolem 16 000 obyvatel. Turisty nejvíc zajímají uličky v okolí přístavu, kde lze navštívit bezcelní klenotnictví a obchody se suvenýry. Zajímavou atrakcí města je Národní muzeum, kde jsou vystaveny exponáty zachycující přírodní a mořeplavecké dějiny ostrova.

George Town leží přímo na západním pobřeží ostrova Grand Cayman a nabízí tak velké množství písečných pláží, které se táhnou podél ulice South Church Street. Nejmalebnější z nich je pláž s názvem Eden Rock, která nabízí ideální příležitost nejen pro poklidné koupání, ale i pro potápění a šnorchlování.

Kam se vydat v George Town

Dlouhá pláž Seven Mile beach s jemňoučkým pískem patří k ikonám ostrova. Na pláž lze dojít pěšky po cca 30 minutách či si vzít sběrné taxi či autobus za 5 - 10 USD podle usmlouvání. Od terminulu vpravo dojdete k nákupnímu středisku a pouličním restauracím a kavárnám (též Rock Café).

Nejoblíbenější výlety Grand Cayman

  • Největší atrakce Grand Cayman
  • Setkání s trnuchami (krmení, doteky, filmování)
  • George Town, želví farma, rumové koláčky
  • Pivovar Caybrew a palírna rumu, s ochutnávkami
  • Pobyt na pláži Tiki Beach

Cruise terminál George Town

Vylodění probíhá pomocí člunů, které vás dovezou k terminálům North, South nebo Royal Watler cruise terminal George Town; všechny jsou vzdálené jen kousek od města. U terminálů jsou stánky místních turistických agentur.