Ho Chi Minh

Největší vietnamské město Ho Chi Minh (Ho Či Minhovo město) leží na jihu země v rozlehlé deltě řeky Mekong. Celá aglomerace čítá bezmála 6,5 miliónu obyvatel. Město je též známé pod bývalým názvem Saigon. Po roce 1862 bylo město předáno Francouzům. Hlavním městem jižního Vietnamu se stalo v r. 1955 a po ukončení vietnamské války v roce 1975 bylo město přejmenované po Ho Chi Minghovi, bojovníku za osvobození země z francouzské nadvlády.

Město je rozdělené na dvě hlavní části: centrální a duchem obchodu prodchnutý Saigon a živý čínský Cholon. Saigonu se přezdívalo "Paříž Asie", a to díky výstavným bulvárům lemovaným statnými stromy a skvostnými francouzskými vilami a také katedrále Notre Dame či bezpočtu starých renaultů, brázdících ulice. Návštěvníci města směřují také k prezidentskému paláci a do Parku sjednocení. Čínská čtvrť Cholon fascinuje svým hemžením a bezpočtem nádherných pagod, mezi kterými vyniká Thein Hau.

Plavby a sezóna ve Vietnamu

Destinace je celoroční, evropské výletní lodě zde potkáte sporadicky, americké lodní společnosti sem připlouvají hlavně během zimy. Nejvyšší sezóna tu je od prosince do března. Na svých dálkových plavbách a exotických trasách či plavbách kolem světa tu kotví lodě AIDA, NCL, Royal Caribbean či Celebrity Cruises.

Kam se vydat z Ho Chi Minhova města

Nesmírně zajímavé jsou proslulé tunely Cu Chi, vybudované za vietnamsko americké války, které sloužily jako důmyslné úkryty a útočiště vietnamských bojovníků. Dnes je zde muzeum a model bunkrů a nástrah.

V okolí města uvidíte krásné přírodní scenérie v deltě řeky Mekong. Ta má mnoho bočních ramen obklopených úchvatnou tropickou přírodou nebo mangrovými porosty. Velice známé je také plovoucí tržiště Cai Be.

Terminál Ho Chi Minh

Malé a střední lodě plují po řece Saigon a zakotví poblíž městského centra. Vozy taxislužby a rikši jsou k dispozici hned u bran přístavu. Saigonský přístav má 3 mola, rozhodnutí o tom, u kterého loď přistane, padne vždy až 24 hodin před příjezdem lodi. Nabízejí se tyto 3 možnosti:

  1. Nha Rong Port - 3 - 5 Nguyen Tat Thanh Street, District 4, Ho Chi Minh City
  2. Tan Thuan II Port - 243 Bui Van Ba Street, Tan Thuan Dong Ward, District 7, Ho Chi Minh City
  3. Lotus Port -1A Nguyen Van Quy Street, Phu Thuan Ward, District 7, Ho Chi Ming City

Velké lodě kotví v obchodním přístavu Phu My v Jihočínském moři poblíž Vung Tao, což je asi 1,5 hod., jízdy od Ho Chi Minghova města. Je třeba využít transferové autobusy lodní společnosti, vydat se na organizovaný výlet nebo si najmout taxi.

Vstupní víza stojí asi 40 USD a většinou je zajišťuje lodní společnost.

Phu My Port Vietnam: