Arrecife / Lanzarote

Přístav Arrecife naleznete na Kanárských ostrovech, konkrétně na Lanzarote. Lanzarote je, stejně jako ostatní ostrovy, vulkanického původu, ale zde je tento původ nejpatrnější. Sopky se tu totiž činily v době ne tak dávné. Ohromné sopečné erupce v roce 1730 trvající šest let pokryly lávou třetinu ostrova. V roce 1824 došlo k dalším erupcím, a tak se velké plochy ostrova podobají měsíční krajině.

Ostrov Lanzarote se probudil k životu díky architektovi Césaru Manriqueovi, který z nehezké krajiny vytvořil světový unikát. S jeho tvorbou se setkáte všude na ostrově. Ostrov si tak uchoval kouzlo i atmosféru minulých století. Moderní letoviska na pobřeží však přesto nabízejí ubytování, služby i sportovní vyžití na špičkové úrovni. Vnitrozemí ostrova, v němž místní lidé zkultivovali lávová pole k pěstování vinné révy uchvátí každého návštěvníka.

Lanzarote je ostrov plný pohody, který Vás přijme jako hosty nejmilejší. V Arrecife lze shlédnout hrad San José s muzeem současného umění, El Almacén, kulturní centrum věnované význačnému rodákovi – sochaři a architektovi Césaru Manriquemu a hrad San Gabriel.

Plavby a sezóna na Lanzarote

Výletní lodě navštěvují Kanárské ostrovy především v zimním období od prosince do dubna. Ostrovy jsou také vítanou zastávkou během pozičních plaveb přes Atlantik. Specialistou na destinaci je německá AIDA, která sem na zimu přesouvá 1 - 2 lodi na pravidelné okruhy. Oblíbené společnosti Costa a MSC sem pořádají 12 - 14denní plavby jen několikrát do roka; častěji tu potáte lodě P&O a NCL.

Neoblíbenější výlety z Arrecife / na Lanzarote

  • Výlet na sever ostrova a do parku Timanfaya
  • Národní park Timanfaya
  • Celodenní okruh ostrovem včerně oběda
  • Podvodní svět - prosklenou ponorkou
  • Trek Údolím 1 000 palem - fyzicky náročnější
  • Transfer na pláž Puerto del Carmen s koupáním

Cruise terminál Arrecife

Lodě většinou kotví v nákladním přístavu "Muelle de los Marmoles", který je vzdálený od centra města 30 minut chůze. Lodní společnosti nabízejí kyvadlovou autobusovou dopravu (shuttle bus) za poplatek.

Mapa přístavu: