Icy Strait Point

Icy Strait Point je soukromá turistická destinace nacházející se na ostrově Chichagov na Aljašce nedaleko vesnice Hoonah. 

V roce 2016 byla dokončena stavba více než 120 m dlouhého plovoucího doku.  V roce 2019 se organizace Huna Totem Corporation spojila s lodní společnosí Norwegian Cruise Line, aby vybudovali stavbu druhého doku, který pojme i ty největší lodě světa. Cílem korporace bylo i přes příliv návštěvníků v maximální možné míře zachovat ráz místní vesnice a kultury, a přitom stále významně pomáhat místní ekonomice. Získali za to několik ocenění, včetně ceny Travel to a Better World Award od časopisu National Geographic Traveler v roce 2008 a v roce 2012 cenu Global Vision od časopisu Travel Leisure a v roce 2013 cenu finalista World Savers Award od časopisu Condé Nast Traveler. O deset let později zařadily The New York Times Hoonah a Icy Strait Point na svůj seznam 52 míst, kam cestovat v roce 2022. Místo klade důraz na udržitelný cestovní ruch a vyhýbání se se nadměrné turistice. 

Plavby a sezóna v Icy Strait Point

Přístav je oblíbeným místem výletních lodí,  specialistou na Aljašku je společnost Princess Cruises, jelikož k plavbám nabízejí i rozšiřující poznávací program na pevnině. 
Z dalších lodních společností můžeme doporučit Carnival Cunard, Royal Caribbean, Celebrity Cruises, Regent Seven Seas, Norwegian Cruise Line.

Kam se vydat v Icy Strait Point

Velkou atrakcí je návštěva linky Zip Rider měřící 1.620 m jež byla otevřena v roce 2007, a řadí se mezi nejdelší a se svou výškou 410 m také nejvyšší v Severní Americe. Oblíbenou exkurzí je hledání pobřežních medvědů hnědých u nedalké řeky Spasski. V oblasti jsou k vidění i orli bělohlaví. Největším lákadlem je pozorování velryb a krmení keporkaků.

Naše tipy pro přístav Icy Strait Point

Měna: americký dolar (USD)
Oficiální stránky přístavu Icy Strait Point

Mapa přístavu Icy Strait Point