Plavby na Kanárské ostrovy

Pokud během zimní sezóny zatoužíte po slunci a příjemně jarních teplotách, nádherné souostroví v severním Atlantském oceánu je tou pravou destinací. Drsná vulkanická krajina, kilometry vysněných bílých i černých pláží, subtropická vegetace, malebná městečka a vesničky: jedinečná rozmanitost tohoto souostroví nabízí každému návštěvníkovi to pravé: turistiku, relax, nákupy, zajímavé výlety.

Ale proč se spokojit s jediným ostrovem, když v průběhu jediného týdne můžete navštívit více, navíc v kombinaci s malebnou Madeirou (přístav Funchal) nebo exotickým Tangerem na pobřeží Maroka? Výletní plavby jsou ideální a oblíbenou formou dovolené v tomto regionu, přičemž hlavní sezóna je období od listopadu do dubna.

Santa Cruz de Tenerife • Las Palmas

Na Kanárské ostrovy připlouvají výletní lodě NCL a některé další. V okrajových sezónách jaro a podzim zde potkáte i oblíbené lodě Costa či MSC. V oblasti však od podzimu do jara dominuje německá společnost AIDA s pravidelnými týdenními okruhy z Gran Canaria nebo Tenerife a s možností dokoupit charterové letenky z německých letišť.

 

    VYHLEDEJ PLAVBY NA KANÁRSKÉ OSTROVY 

 

Tenerife, přístav Santa Cruz de Tenerife

Půvab Tenerife spočívá v harmonické směsi přírodních divů, živé kultury a množství aktivit. Dobrodruzi mohou vystoupit na svahy nejvyššího vrchu Španělska, vulkánu Mount Teide, a získat úchvatná panoramata, zatímco ti, kteří hledají relax, se mohou vyhřívat na slunci na zlatých březích. Okolní vody obývají delfíny a velryby, které lze vidět v jednom ze dvou vodních parků nebo i jejich přirozeném prostředí, během exkurzí.

Kulturní scéna Tenerife je rovněž podmanivá. Ostrov je mozaikou tradic vyskládanou ze španělských, afrických a latinskoamerických vlivů. Santa Cruz de Tenerife, hlavní město ostrova, je domovem architektonických zajímavostí, jako je pozoruhodné Auditorio de Tenerife a okouzlující Staré Město, kde se historický šarm potýká s moderním životem.

Víte, že... na Tenerife se koná druhý největší karneval na světě? Je tomu tak – každoroční karnevalové oslavy v hlavním městě jsou největší po brazilském Riu. Mluvíme o týdnech úžasně zábavných slavností.

Gran Canaria, přístav Las Palmas de Canaria

Primární půvab Gran Canaria spočívá v pozoruhodné rozmanitosti krajiny: od sluncem zalitých pláží lemujících pobřeží až po drsné hory a zelená údolí vnitrozemí. Korunou jsou nepochybně duny Maspalomas, okouzlující oblast pohyblivých písků, podobná poušti z jiného světa.
Biosférická rezervace Roque Nublo je turistickým rájem s vysokými skalními útvary. Milovníci vodních sportů se mohou podél pobřeží věnovat surfování na atlantických vlnách nebo šnorchlování v křišťálově čistých vodách překypujících mořským životem.

Kromě přírodních krás se Gran Canaria může pochlubit také bohatým kulturním dědictvím. V okouzlujícím starém centru hlavního města Las Palmas najdete koloniální architekturu a historická místa, která vyprávějí o jeho minulosti. Casa de Colón (Kolumbusův dům) je zde nezbytnou zastávkou.

Víte, že... v rámci každoročního karnevalu se na Gran Canaria jeden den koná tvz. Carnaval Canino? Tento psí karneval je přehlídkou a soutěží čtyřnohých mazlíčků oblečených do originálních kostýmů.

Lanzarote, přístav Arrecife

Nejvýraznějším rysem Lanzarote je jeho fascinující sopečná země. Národní park Timanfaya se svými neskutečnými lávovými poli, dramatickými krátery a zkroucenými skalními útvary svědčí o vulkanickém původu ostrova. Geotermální aktivitu potvrzují i erupce páry v gejzírech, vyrážející zpod zemského povrchu.

Umění a architektura na tomto syrovém pozadí překvapivě vzkvétají, a to zejména díky uměleckému vizionáři Césarovi Manriquemu. Jeho vliv je evidentní na celém ostrově a jeho díla harmonicky splývají s přírodou. Objevte jeho mistrovská díla jako Jameos del Agua, podzemní zázrak přeměněný na kulturní centrum, a úchvatný Mirador del Río, který nabízí panoramatický výhled na sousední ostrůvky.

Pobřeží Lanzarote zdobí tapiserie pláží se zlatým, černým a bílým pískem. Odpočiňte si na klidné pláži Playa Blanca nebo prozkoumejte nadpozemskou pláž Playa Famara lemovanou drsnými útesy.
Podmořský život je i zde bohatý a rozmanitý a nabízí mnoho příležitostí ke šnorchlování a potápění. Jedinečným zážitkem je návštěva unikátní umělecké instalace pod hladinou mor, Museo Atlántico, umístěné v UNESCO World Biosphere Reserve.

Víte, že... Lanzarote je domovem sopečných vinic? Jelikož ostrov nemá téměř žádnou půdu ani přirozenou vegetaci, na Lanzarotě najdete vinice přímo ve vyhaslých kráterech. Sopečná půda ostrova dodává vínu jedinečnou chuť a určitě jej musíte ochutnat.

    VYHLEDEJ VŠECHNY PLAVBY NA KANÁRSKÉ OSTROVY 

Další informace:
Destinace Kanárské ostrovy a západní Afrika
Lodní společnost AIDA
 

Zpět na seznam novinek