Nové přístavy pro okružní plavby okolo Arabského poloostrova

Během nadcházející zimní sezóny 2023-24 přibude do itineráře výletních lodí na Blízkém Východě několik nových, velmi zajímavých destinací. K již tradičním zastávkám přibude Sharm El-Sheikh v Egyptě, Manama v Bahrajnu, hlavní město brunejského sultanátu Bandar Seri Begawan a Džidda v Saúdské Arábii.

Plavba na Blízkém Východě - nezapomenutelná odysea

Vítejte v okouzlujícím světě výletních plaveb po Arabském zálivu a Rudém moři, kde se setkávají starodávné tradice a moderní luxus. Vydejte se na cestu, která vás zavede do srdce Středního východu, abyste odhalili mozaiku rozmanitých kultur, historických pokladů a dechberoucích zemí. Od rušných metropolí po tiché pobřežní vesnice, ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo turistické pamětihodnosti, tyto plavby jsou jedinečnou příležitostí prozkoumat bohatou historii, živé kultury a přírodní divy této fascinující oblasti.

Arabský záliv

Zájemci o plavbu v Arabském zálivu si mohou vybrat ze tří hlavních naloďovacích přístavů: DubajDoha a Abu Zabí.

MSC Virtuosa lodní společnosti MSC Cruises se bude plavit na 7-nočních plavbách z Dubaje do katarské Dohy, dále do nové zastávky Manama v Bahrajnu, do Abu Dhabí a na ostrov Sir Bani Yas a zpět do Dubaje.
Připomeňme si, že MSC Virtuosa bude sloužit i jako hotel pro závod Formule 1 v Abú Dhabí, který se bude konat od 24. do 26. listopadu 2023.  Nabídka plaveb 

Výletní loď MSC Opera se vrací do regionu také s týdenními plavbami; z Dubaje do Abu Dhabí, na ostrov Sir Bani Yas, Khasab v Ománu nebo Fujairah v SAE, do hlavního města Ománu Maskat a zpět do Dubaje. Nabídka plaveb

Norwegian Dawn společnosti NCL přichází s okružními plavbami mezi Dubajem a Dohou, se zastávkami v Abu Zabu, Sir Bani Yas, bahrajnské Manamě a saúdsko-arabském Dammame. Nabídka plaveb

AIDAprima (AIDA) nabídne klasické týdenní kombinace Dubaj, Abu Dhabí, Dauhá a Maskat. Nejnovější loď v regionu, Costa Toscana (Costa) k nim přidá také jednu navštěvu v Salalah a Mein Schiff 2 od TUI Cruises ománský přístav Khasab a ostrov Sir Bani Yas.

Silver Spirit (Silversea) na svých plavbách v této oblasti tuto zimu navštíví i méně známý Ras Al Khaimah v SAE. Nabídka plaveb.

Rudé moře

Naloďovací přístavy pro plavbu v Rudém moři: Safaga, Džidda, Sharm El-Sheikh a Ain Sokhna.

MSC Orchestra bude během zimní sezóny 2023-2024 provozovat nový itinerář, se sedmi nočními plavbami do Safagy v Egyptě, Džiddy v Saúdské Arábii, Aqaby (exkurze do destinace Petra) v Jordánsku, nového přístavu v Sharm El-Sheikh a Sokhny Káhiry ak pyramidám) v Egyptě. Nabídka plaveb

Další lodní společnosti operující na Blízkém Východě:

Azamara, Crystal Cruises, Oceania Cruises, Ponant Yacht Cruises & Expeditions, Seabourn, Windstar Cruises

Fly&Cruise - Balíček plavba s letenkou a transfery

Společnosti Costa a MSC Cruises pro zimní sezónu 2023-24 opět potvrdila oblíbený program „Fly&Cruise“, ve spolupráci s předními leteckými společnostmi.

Pohodlnou a výhodnou kombinaci okružní plavby se zpáteční letenkou Emirates a transfery mezi letištěm a naaloďovacím přístavem v Dubaji mohou využít i slovenští cestující, přičemž naše nejbližší letiště je Vídeň Schwechat.

Související články:

 

 

Zpět na seznam novinek