Greenock

Menší skotský přístav Greenock se nachází na západě Skotska v ústí řeky Clyde. Ve městě žije přibližně 42 000 byvatel, sídlí zde známý fotbalový klub Greenock Morton FC, který je v současnosti druhým nejvyšším ve skotské souteži. Město Greenock je rodištěm slavného vynálezce a fyzika Jamese Watta.  Dalším slavným rodákem byl nechvalně známý William Kidd, skotský pirát a bukanýr narozený v roce 1645. Významnou osobností je i spisovatel a skladatel William Wallace, jež působil jako děkan hudební fakulty University of London.

Dominantou města Greenock je kostel Old West Kirk z roku 1589, historická radnice z roku 1886 nebo městské muzem McLean Museum & Art Gallery.

Greenock je také dobrým výchozím bodem pro výlety do Glasgow.

Plavby a sezóna v Greenock

Výletní lodi připlouvají do tohoto místa spíše výjimečně, přístav není na trasách běžných okruhů. Sezóna je především na jaře a na podzim na trasách určených pro zkušené hosty, kteří vyhledávají neotřelé trasy. Potkáte tu lodě MSC, P & O a několik dalších lodních společností.

Nejoblíbenější výlety v Greenock

  • Greenock a magie jezer na kole
  • Greenock, Gourock a okolí na elektrokole
  • Glasgow - okružní jízda
  • Exkurze do výrobny whisky, s degustací

Naše tipy pro přístav Greenock

Měna: libra šterlinků - britská libra (GBP)
Stránky pro turisty: Viator Greenock Cruise Terminal

Přístavní terminál Greenock

Terminál Greenock je s pevninou propojen krátkým chodníkem vedoucím až do centra města. Nádraží je vzdálené od terminálu cca 10 minut chůze, odkud odjíždějí vlaky do oblíbeného Glasgow cca každých 20 minut.

Mapa přístavu Greenock