Hamburk - jednička mezi přístavy

Rekordních 1 204 089 cestujících zahájilo svou plavbu v loňském roce 2023 v Hamburku. Byli jste mezi nimi i vy?

Přístav Hamburk

Významné hanzovní město se tím vyšplhalo na první příčku mezi německými přístavy pro výletní lodě. Pro srovnání: v roce 2022 odsud vyplulo "jen" 785 000 cestujících. Rok 2023 přivítal celkem 51 různých výletních lodí, které uskutečnily 278 příjezdů. K tomu nutno přičíst ještě dalších 62 příjezdů říčních lodí.

Rekordní výsledek ukazuje, jak moc hosté oceňují širokou škálu atrakcí a nabídek Hamburku. Hamburský přístav disponuje 3 moderními terminály pro výletní lodě, které poskytují široké spektrum služeb pro cestující, včetně check-inu, bezpečnostních kontrol, obchodů, restaurací a dalších. Plánovat plavby z Hamburku se tedy určitě vyplatí i lodním společnostem, nejvíce si tento přístav oblíbily německá  AIDA a TUI, dále pak MSC a Costa či britská P & O či Cunard.

VYHLEDEJ PLAVBY z Hamburku

Připlutí či vyplutí výletní lodi je vždy působivým okamžikem, neboť lodě pomalu kloužou po hladině ústí Labe až téměř do centra města. Odvětví výletních lodí významně přispívá k vytváření zaměstnanosti v hamburském přístavu a jeho okolí. Od roku 2025 bude mít město na Labi jeden z nejmodernějších výletních terminálů v HafenCity, přímo v srdci města. Masivně se totiž rozšiřuje pobřežní napájení zakotvených výletních lodí a v budoucnu se bude poskytovat pobřežní energie ve všech 3 výletních terminálech.
Přístav je dobře napojen na městskou dopravu, což umožňuje snadný přístup do centra města a k dalším turistickým atrakcím. Hamburský přístav leží asi 3 kilometry od historického centra města.

Kam se pluje z Hamburku

Severní moře: k nejoblíbenějším cílům patří bezesporu norské fjordy. Krom fjordů míří výletní lodě do Oslo, Kodaně a Stockholmu.

Baltské moře: Další častou trasou jsou plavby po Baltském moři, které zahrnují návštěvy pobřežních měst a ostrovů v Německu, Polsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Finsku a Švédsku. Mezi populární destinace patří historická města Tallinn, Riga, Helsinky a Stockholm.

Severní Evropa: Některé výletní lodě z Hamburku podnikají delší cesty kolem severní Evropy, které zahrnují návštěvy Islandu, Grónska, Shetland či dokonce Nordkapp. Tyto plavby jsou obvykle delší, trvají 10 - 16 dní.

(Foto Pixabay +  MSC)

Zpět na seznam novinek