Viking Ocean Cruises

Mateřská lodní společnost Viking River Cruises byla založena v roce 1997 norským zakladatelem Torsteinem Hagenom a začínala se čtyřmi loděmi pro říční plavby v Evropě. Postupem času se díky nárastu popularity značně rozrostla, postavila mnohé nové a modernizovala starší lodě.

V roce 2013 byla na trh uvedena nová divíze Viking Ocean Cruises. Oceánské plavby se uskutečňují na palubách zbrusu moderních identických sesterských lodích.

Poznávací říční i mořské plavby pro náročné

Dnes Viking Cruises provozuje flotilu více než 60 lodí a nabízí plavby po řekách i oceánech. Jejich plavby jsou zaměřené na zajímavé destinace a jsou určené pro zkušené cestovatele se zájmem o zeměpis, kulturu a historii navšívených regionů.

Zažijte svět jinak: zblízka a do hloubky. Lodě Viking s kapacitou cca 930 hostů vám umožní přístup k malým přístavům, kam se větší lodě nemohou dostat, a poskytují vám čas poznat destinace a jejich kulturu důvěrně ve volnějším tempu. Na palubě nenajdete kasina, kluby pro děti nebo barevné koktejly s deštníčkami. Namísto toho budete poznávat regiony nejen prostřednictvím zajímavých itinerářů, ale i chutných jídel inspirovaných autentickými místními specialitami, obohacujících představení, zajímavých přednášek a dalších.

Kde plují lodě Viking Cruises

Viking Cruises nabízejí plavby po celém světě: námořní, říční i expediční. Pokud toužíte poznat vnitrozemí a splouvat řeky, pak můžete vybírat říční plavby: Dunaj, Labe, Rýn, francouzské řeky, portugalské Douro, po Nilu, řeky v Rusku, na Ukrajině, v Asii,  nebo plavbu po Mississippi.
Lodě divize Viking Ocean Cruises potkáte ve Skandinávii a severní Evropě, ve Středomoří v okrajových sezónách, Karibiku, Asii, Austrálii a na dálkových trasách po celé světě. Pokud hledáte nějakou zajímavou expedici, plavidla s logem vikingské lodi míří také do polárních krajů.

Některé lodě flotily Viking Cruises

 
Název loděTonážHodnocení
Berlitz
KapacitaRok výroby
Viking Sea47 800 BRT4,5 *930 osob2016
Viking Sky47 800 BRT4,5 *930 osob2017
Viking Spirit47 800 BRT 930 osob2018
Viking Star47 800 BRT4,5 *930 osob2015
Viking Sun47 800 BRT4,5 *930 osob2017


 

 

 

 

Ubytování na lodích Viking Cruises

Na každé lodi najdete 5 typů kajut: Veranda, Deluxe Veranda, Penthouse Veranda a apartmány Penthouse Junior Suite, Explorer Suite a Owner's Suite. V každé kajutě se nachází balkon, TV, telefon, trezor, klimatizace a minibar. V koupelně naleznete vyhřívanou podlahu, vysoušeč na mokré oblečení, sprchový gel, šampon, tělové mléko, sprchovou čepici a toaletní sadu Freyja. V některých kajutách se nenachází vysoušeč vlasů, v takovém případě je možné si jej zapůjčit na recepci.
Kajuty kategorie Veranda a Deluxe Veranda si jsou velmi podobné, hlavně rozměry. Zahrnují obývací část se sezením, také sezení na balkoně. V Deluxe verzi naleznete navíc minibar s nealkoholickými nápoji, dalekohled, kávovar a deku a můžete si rezervovat stůl v restauraci.
Ve větší kajutě Penthouse Veranda vám v minibaru denně doplňují i alkoholické nápoje a pochutiny, můžete si rezervovat stůl v hlavní nebo dalších dvou restauracích na lodi a v ceně máte i žehlení oblečení či leštění bot.
Penthouse Junior Suite je nejmenší z apartmánů, v ceně máte navíc i čištění a praní oblečení.
Explorer Suite jsou umístěné na rozích lodi (dva vzadu a dva vpředu), což umožňuje panoramatický výhled. Kromě odděleného šatníku a větších prostor se moc neliší od Penthouse Junior Suite.
Interiér apartmá Owner's Suite byl navržen samotným prezidentem společnosti, Torsteinem Hagenem. Najdete tu mnoho milých drobností od rodinných fotografií až po jeho oblíbené knihy a vína. Apartmán má obývací pokoj, bar a jídelní kout. Balkon je vybaven lehátky pro dva, stejně jako stolem a dvěma židlemi. Ložnice má manželskou postel a šatník. V koupelně je k dispozici dvojité umyvadlo, velká prosklená sprcha a soukromá sauna s výhledem na oceán. Zároveň zahrnuje i vlastní zasedací místnost. K výhodám, které přicházejí s touto kategorií, patří možnost ubytování v 11:00, se zárukou rezervace v alternativních restauracích lodí a navíc bezplatné čištění a praní prádla. Minibar lze naplnit dle přání.

Stravování na palubách Viking Cruises

Plná penze a nápoje podávané během jídel jsou zahrnuty v ceně plavby. Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v hlavní restauraci s volným sezením, ale můžete se rozhodnout i pro snídani či oběd v jiných restauracích nebo se vydat s talířem v ruce na sluneční terasu. Nabídka se skládá ze tří menu: denní speciality (kulinářské překvapení inspirované všemi kouty světa), regionální degustační speciality (inspirované výlučně navštěvovanými destinacemi) a výběr tradičních jídel, která se nacházejí na menu každý den.

I další alternativní restaurace a kavárny jsou k dispozici na palubě, závisí to vždy na konkrétní lodi. Jsou to například Manfredi's (italská kuchyně), The World Cafe (mezinárodní jídla podávaná formou bufetu, včetně pizzy, hamburgerů, ryb či sushi), The Pool Grill (hamburgry, sedviče, ryby, hranolky, saláty), Wintergarden (ve stylu čaje o páté), Mamsen's (jídla inspirovaná kuchařskou knihou matky Torsteina Hagena, vikingského prezidenta - například různé rybí recepty, tatarák, wafle..). Každý chod má v nabídce také vegetariánské alternativy a kuchaři dokáží připravit jídla s nízkým obsahem soli nebo bezlepková.

Nápoje

Kávové nápoje a čaje jsou zahrnuty v ceně během celého dne. Nealkoholické nápoje, víno a pivo jsou zahrnuty v ceně v době oběda a večeře; mimo tyto časy jsou nápoje podávány za příplatek, případně je možné si předem zakoupit zvyhodněný nápojový balíček Silver Spirits (zahrnuje nápoje mimo zmíněná jídla a jiné alkoholické nápoje či koktejly). Tento však musí být zakoupen minimálně měsíc před plavbou a pro všechny hosty ubytované v dané kajutě.
Společnost dovoluje přinést si vlastní víno na palubu bez korkovného poplatku, ale není možné si jej přinést do restaurace. K dispozici je i 24hodinová kajutová služba s velkým výběrem jídel a chlazených i horkých nápojů.

Program na palubě

Společnost Viking Ocean Cruises nabízí originální pohledy do zákulisí a akce, které ji odlišují od jiných společností. Její fakultativní výlety v místě kotvení poskytují nejen nejdůležitější informace o kultuře a historii, ale daleko je přesahují, a tak nabízejí možnost dozvědět se o navštívených místech mnohem více – otevřou vám dveře k lidem a místům, která byste jinak nepoznali.

Na každé lodi se nachází knihovna, která nabízí informační a inspirativní knihy o historii, zeměpisu, biologii a publicistice zemí, které s lodí navštívíte.
Také je na palubě vždy i několik barů, diskotéka, wellness areál a bazén.

V lodním divadle se konají různá představení, přednášky či filmová promítání. Pokud loď kotví v přístavu déle či přes noc, vystoupí i místní umělci. Organizované aktivity jako například bocce, golf, shuffleboard a stolní hry jsou k dispozici po celý den, stejně tak posilovna či běžecká dráha.

Užitečné informace k Viking Cruises

Děti: Minimální věk na plavbu je 16 let! Lodě nenabízejí speciální zařízení nebo programy pro děti.

Spropitné: není zahrnuto v ceně plavby. Na kajutový účet se automaticky připíše 15 USD na osobu a den. Tuto částku ale můžete upravit dle uvážení, stačí konzultovat Explorers Desk.
Spropitné je rozděleno mezi personál lodi. Průvodci či animátoři jej nesdílejí, jim můžete vyjádřit spokojenost odděleně v hotovosti.
Servisní poplatek 15 % se aplikuje na všechny nápoje, jídla v prémiových restauracích a některé služby zakoupené na palubě.

Doporučené oblečení v průběhu dne je neformální, jsou vhodné krátké či dlouhé kalhoty nebo džíny a pohodlné boty. Neexistují žádné "formální noci", oblečení na večer (po 18:00) je "elegantní neformální", jako jsou šaty, sukně nebo kalhoty se svetrem nebo halenkou pro dámy; pro pány kalhoty a košile. Kravaty a saka jsou volitelné.
Doporučujeme zabalit si pohodlné boty, elegantnější boty, deštník či pláštěnku, oblečení, které můžete vrstvit jako například lehké bundy a svetry; sluneční brýle, pokrývku hlavy proti slunci, krém s ochranným faktorem a toaletní potřeby včetně dezinfkčního gelu na ruce v cestovní velikosti. V závislosti na ročním období a destinacích můžete také přibalit teplý kabát, rukavice a nepromokavou obuv.

Kouření: Ve většině prostor lodí není dovoleno kouřit. Tento zákaz se vztahuje i na elektronické cigarety. Kouření je povoleno pouze ve viditelně označené zóně na Sun Decku.

Měnou na palubě je americký dolar. Na lodích je bezhotovostní systém – položky zakoupené na palubě lodi budou automaticky přidány na váš lodní účet, který můžete vyrovnat v hotovosti (v USD, EUR nebo GPS) nebo kreditní kartou (lodě nepřijímají cestovní šeky). Na lodích není bankomat ani služby směnárny.

V cene plavby je zahrnuté

 • ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • plná penze, včetně alternativních restaurací
 • pivo, víno a nealko nápoje během hlavních jídel; káva, čaje a minerálka v kajutě
 •  vybraný výlet v každém přístavu
 • využívání zařízení lodi: posilovna, bazén, spa, knihovna, stolní hry, samoobslužné prádelny
 • účast na aktivitách: představení a přednášky, umělecká vystoupení
 • WiFi na celé lodi
 • přístavní poplatky a daně

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z přístavu
 • osobní výdaje na palubě (obchody, masáže a kosmetické procedury...)
 • spropitné (podle destinace a typu plavby)
 • výlety na pevninu
 • komplexní cestovní pojištění
 • víza (pokud jsou vyžadována)

Katalogy a informativní materiály: