Tracy Arm

Fjord Tracy Arm se nachází cca 45 mil jižně od města Juneau a 70 mil severně od města Petersburg na Aljašce. Tento fjord byl pojmenován je po ministru námořnictva Benjaminu Franklinovi Tracymu. Je srdcem tzv. Trace Arm Fords Terror Wildemess a skládá se ze dvou hlubokých fjordů Tracy Arm a Endicott Arm. Oba fjordy jsou dlouhé přes 48 kilometrů a jednu pětinu jejich plochy pokrývá led. V letním období lze vidět menší kousky ledu i velké kolosy velikosti třípatrových budov. V poslední době byly oba fjory naplněny aktivními ledovci.

Nejvyhledávanějším cílem turistů je ledovec tzv. dvojče Sawyer Glaciers - North Savyer a South Savyer, který je k vidění na konci fjordu Tracy Arm. Velkým lákladem je pozorování divoké zvěře, v oblasti se nachází černí a hnědí medvědi, vlci, jeleni, tuleni a mnoho ptáků, jako jsou rybáci arktičtí nebo holubi gilošáci. Poblíž základny Sawyer jsou viděni i horské kozy, které jsou obvykle spíše ve vyšších nadmořských výškách. Úchvatné jsou také výhledy na vodopády.

Plavby a sezóna v Tracy Arm

Výletní lodě připlouvají na Aljašku od konce května do září. Specialistou na Aljašku je společnost Princess Cruises, která zde pořádá i výlety do vnitrozemí, dále pak Carnival Cunard, Royal Caribbean, Holland America Line, a Norwegian Cruise Line.

Nejoblíbenější výlety v Tracy Arm

  • Pozorování velryb a ochutnávka mořských plodů
  • Pozorování velryb a jízda na visuté dráze zip-line
  • Projížďka divočinou v jeepu
  • Pozorování divoké zvěře v údolí Spasski River Valley a indiánská vesnice Tlingit
  • Mořské rybaření

Kotviště Tracy Arm

Lodě kotví na vodě a hosté si tak mohou vychutnat výhledy buď z paluby lodi nebo se vydat na vyjíždku či výlet na člunech. Malebná zátoka s plovoucím ledem a divokými zvířaty otevírá hostům pohledy na nádherné přírodní scenérie.