Ketchikan

Přístavní městečko Ketchiken leží na ostrově Revillagigedo a jde o nejjižněji položené město na Aljašce s přibližně 8.050 obyvateli . Svůj název dostalo po řece Ketchiken Creek. Centrální oblast obsahuje dva velké přístavy, několik doků výletních lodí a mnoho hlavních atrakcí, včetně historické Creek Street, malebné promenády postavené nad Ketchikan Creek na kůlech. Creek Street byla až do roku 1954 známou čtvrtí červených luceren. Dnes je tato ulice domovem uměleckých galerií, obchodů se suvenýry, knihkupectví, restaurací a je potěšením pro fotografy.

Ketchiken je obklopen útesy, kdy na jedné straně je mnoho podniků a domů postaveno na kůlech nad vodou, zatímco na druhé straně se domy drží strmých svahů a ke dveřím často vedou točitá dřevěná schodiště.

Plavby a sezóna v Ketchiken

Přístav je oblíbeným místem výletních lodí,  specialistou na Aljašku je společnost Princess Cruises, jelikož k plavbám nabízejí i rozšiřující poznávací program na pevnině, který je doslova nabitý atraktivními zážitky v aljašské divočině.
Z dalších lodních společností můžeme doporučit Carnival, Royal Caribbean, Holland America Line, a Norwegian Cruise Line.

Kam se vydat v Ketchiken

Neměli byste vynechat návštěvu centra města, které je nejlépe vidět z Ketchikan's Waterfront Promenade, která lemuje rušné pobřeží a je vybavena historickými značkami a lavičkami s velrybím ocasem. Návštěvníci si tak mohou odpočinout a pokochat se námořní scenérií. Promenáda začíná poblíž kotviště 4, míjí Harbour View Park, následuje skrze doky výletních lodí a pak se stáčí kolem přístavu Thomas Basin.  Pro milovníky ryb, je zde od července do srpna k vidění výběh lososů a Ketchikan Creek je plný nádherných ryb. Na konci ulice Creek, je most s výhledem na vodopád. Zde najdete rybí žebřík, který rybám pomáhá překonávat výskoky, a je velmi vzrušující sledovat, jak skáčou z tůně do tůně, když si razí cestu proti proudu. 
Ve státním parku Totem Bight můžete vidět krásné řezbářské práce s ukázkovou domorodou vesnicí zvanou Mug Bight. Park se nachází asi 8 mil severozápadně od výletního přístavu.

Nejoblíbenější výlety v Ketchikenu

  • Creek Street
  • Totem Bight State Park
  • Mug Bight

Naše tipy pro přístav Ketchiken

Měna: americký dolar (USD)
Oficiální stránky přístavu Ketchiken

Přístavní terminál Ketchiken

 

Mapa přístavu Ketchiken