Belfast

Přístav Belfast  (irsky Béal Feirste) leží v malebné krajině ohraničené skalnatým pobřežím. Belfast je hlavním městem Severního Irska a je zárověň největším městem provincie Ulster a po Dublinu je druhým největším městem v Irsku. Žije zde přibližně 333 000 obyvatel, což řadí Belfast mezi 15 největších měst Spojeného království.

Místo má velice dlouhou historii a ve městě uvidíte stavby mnoha architektonických stylů. Významnou stavbou je koncertní síň Waterfront Hall nebo budova Belfastské radnice, jež byla dokončena v roce 1906 a její kupole měří úctyhodných 53 m. Spatřit zde můžete velké budovy - Ulsterská banka z roku 1860 a Severní Banka z roku 1769. Dominantou města je 80 metrů vysoký Windsor House, řadící se mezi nejvyšší budova Irska. Konkurentem je výšková budova Obel Tower a Aurora Tower.

V loděnicích se nachází největší světový suchý dok světa a dva obří jeřáby Samson a Goliáš, patřící společnosti Harland a Wolff, jež se proslavila stavbou Titaniku.

Plavby a sezóna v Belfastu

Belfast je sice celoroční destinací, ale výletní lodě tu potkáte především na jaře a na podzim. Do tohoto oblíbeného přístavu plují lodě společnosti MSC, Regent Seven Seas Cruises, Hurtigruten, Princess Cruises, Aida.

Nejoblíbenejší výlety Belfast

  • To nejlepší ze severního Irska
  • Hrad Espie a vodní plochy s koloniemi ptactva
  • Po stopách Svatého Patrika
  • Belfast - minulost a současnost, okružní jízda
  • Hrad Dunluce Castle a skalní útvary Giant’s Causeway

Naše tipy pro přístav Belfast

Měna: irská libra (IEP)
Jazyk: národní a úřední jazyk irština; angličtina
Stránky přístavu Belfast: Belfast Harbour

Přístavní terminál Belfast

V roce 2019 byl dostavěn nový terminál, který je schopný pojmout největší lodě světa s kapacitou od 6 000 pasažérů. Cca každých 15 minut jezdí mezi přístavem a centrem města shuttle busy.

Mapa přístavu Belfast 

Plavby z přístavu Belfast