Galveston novým domovským přístavem pro plavby MSC

V populárním texaském Galvestonu se začalo intenzivně pracovat na čtvrtém komplexu terminálu pro výletní lodě. Ten se stane od listopadu 2025 domovským přístavem pro oblíbenou výletní loď MSC Seascape.

Lodní společnost MSC Cruises uzavřela kontrakt na využívání nového terminálu na dalších 20 let s možností prodloužení. Moderní stavba vznikne ve stávajícím nákladním skladu. Jeho vybudování vyjde na 100 milionů USD a další milóny se investují do výstavby parkovací garáže a příjezdových komunikací. Přístav pak může terminál nabídnout také lodím jiných společností.

Z oboustranně výhodného spojenectví se těší jak MSC, která si od toho slibuje svůj další růst na americkém trhu, tak Port of Galveston, pro který se otevírá možnost nabídnout americkým turistům plavby v evropském stylu. A všechny zainteresované strany si velice dobře uvědomují, že krásná dovolená na lodi začíná právě špičkovým terminálem.

                  

Port of Galveston je čtvrtým nejoblíbenějším domovským přístavem pro výletní lodě v USA. V roce 2023 jeho terminály prošlo na 1,49 milionu cestujících výletních lodích, což je o 43 % více než v postcovidovém roce 2022. Přístav poskytuje 3 500 pracovních míst a očekává se, že čtvrtý výletní terminál vytvoří ročně dalších 925 pracovních míst a 177 milionů dolarů v příjmech místních podniků. Město Galveston bude těžit přímo z přístavních poplatků za cestující a z výnosů z daně za kotvení výletních lodích.

Přístav Galveston

Jeho poloha v Galvestonském zálivu a u Houstonského lodního kanálu je ideálním místem pro začátek dovolené na moři. Přístav  Galveston je dostupný letecky díky mezinárodnímu letišti.

MSC Cruises

Lodní společnost se sídlem v Ženevě je třetí největší výletní společností na světě a lídrem na trhu v Evropě, Jižní Americe, v oblasti Perského zálivu. V Severní Americe, kde zatím dominují Roayl Caribbean International, Carnival a další americké společnosti, je v posledních letech výrazně znát její rostoucí vliv.

Flotila MSC Cruises se skládá z 22 moderních lodí a v následujících letech se mají přidat další 3 nové plovoucí resorty. Společnost působí ve více než 100 destinací po celém světě, nabízí okružní plavby na pěti kontinentech, její lodě připlouvají do více než 300 přístavů a na svých palubách hostí více než 180 různých národností.
Společnost MSC Cruises je pevně odhodlána dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů svých lodí do roku 2050 a dostát tak svého závazku o udržitelnosti.

Plavby MSC z Galvestonu do Karibiku

Týdenní plavby zavedou své hosty na krásná místa západního Karibiku. Na trase se objeví třeba Costa Maya, mexický Cozumel a honduraský přístav Roatan.

Výletní loď MSC Seascape byla navržena pro exotické destinace, a tak jsou její exteriéry otevřené na moře. Na horních palubách je velký aquapark a mnoho míst pro opalování a relaxaci pod širý nebem. Součástí lodě je i luxusní zóna Yacht Club, určená pro nejnáročnější klientelu.

 

CHCI NA PLAVBU Z GALVESTONU 

 

Zdroj fotografií: Pixabay free a MSC Cruises

 

 

 

Zpět na seznam novinek