Windstar Cruises

Plavby s pocitem luxusu a volnosti

Společnost Windstar, pravidelně oceňována jako "Best Small Luxury Cruise Ship", to jsou ikonické plachetnice a apartmánové luxusní jachty. Založena byla v roce 1984 a nabídla plavby ekluzivními plachetnicemi, řízenými počítečem. K třem plachetnicím s kapacitou od 150 do 300 pasažérů se od roku 2014 postupně přidávaly další o něco větší lodě.

Maximální kapacita do 300 hostů (Wind Surf) na palubě znamená mnoho výhod; nikde se netvoří fronty, žádné čekání při vylodění nebo nalodění se v přístavech. Na lodi se budete cítit jako na soukromé luxusní jachtě a pocit volnosti a luxusu vás bude provázet po celou dobu plavby.

Destinace

Situácia COVID-19 a plavby na lodiach spoločnosti WindstarNa lodích Windstar můžete navštívit přes 150 přístavů v Karibiku, severní Evropě a Středomoří, na Havaji, Kostarice, v Panamě, na Tahiti. Specialitou jsou tématické plavby: každoročně Grand Prix Monaco, someliérské a gastronomické plavby.

Název loděTonážKajutyHodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Wind Star Plachetnica5.350 t7419862014
Wind Spirit Plachetnica5.350 t7419882015
Wind Surf Plachetnica  14.745 t15619902013
Star Breeze  9.975 t10619882020
Star Pride    9.975 t10619892015
Star Legend    9.961 t10619922015
Plachetnica  Plachetnice

 

Ubytování v kajutách

Kajuty jsou navrhovány pro maximální pohodlí: ložní prádlo z nejlepší egyptské bavlny, mramorem vykládaná koupelna, masážní sprchy, kosmetika L'Occitane, zvukový systém SoundDock Bose, televizor, minibar, vysoušeč vlasů, bavlněné pantofle a župan. Vše vyrobené na zakázku pro vaše potěšení. Příjemné pastelové barvy, čerstvé květiny ve váze, košík ovoce ...
Napětí je standardně 110/220 na všech lodích Windstar. Na standardní zástrčky Europlug (dva kulaté kolíky) jsou zapotřebí adaptéry. Hosté si budou muset přinést vlastní cestovní adaptéry, protože nejsou k dispozici na palubě.
Na přístroji Wind Spirit jsou pouze 110v americké zástrčky.

Hosté jsou zejména maželské páry ve věku od 40 do 65 let. Kromě USA a Kanady jsou mnozí z Evropy.

Děti: Vzhledem k malé velikosti a snahy zachování intimity na jachtách, Windstar plaveb se mohou zúčastnit pouze děti ve věku od 8 let výše. Hosté mladší 21 let musí být v doprovodu dospělé osoby (ve věku min 25 let).

Stravování: v restauracích Amphora a Veranda je sezení otevřené. Do restaurace Candles je nutná rezervace předem. Kajutová osobní služba je k dispozici 24 hodin denně. Snídaňové menu od 6:00 do 11:00, oběd od 12:00 do 22:00, jakož i večerní menu z amfor podávané během otevíracích hodin restaurace. A pak noční menu od 22:00. do 6 hodiny ráno.

Program: Aktivity na palubě lodí Windstar se odlišují od těch, které se nabízejí na tradičních výletních lodích. Na vybraných plavbách jsou přítomni odborní lektoři s přednáškami o navštívených destinacích místní kultuře.
K také možné při kotvení využít lodní platformu na vodní sporty, jako například windsurfing nebo vodní lyžování. V určitých přístavech je potápění nabízeny za příplatek prostřednictvím místních operátorů potápění.

Nápojové balíčky: Nealkoholické nápoje jsou zahrnuty v ceně. Detailní popis v pdf příloze níže
Topmast Discoveries Beer & Wine - 49 dolarů na osobu a den. Rozsáhlý výběr rozmanitých a zajímavých vín od tradičních evropských vinařských oblastí po regiony Nového světa. Zahrnuje domácí a importované pivo a 33 druhů vína v poháru.
Captain's Exclusive Beverage Package - 59 dolarů na osobu a den. Zahrnuje všechny domácí a importované piva a 33 odrůd vína, jakož i rozlévané šumivé / šampaňské, likéry, lihoviny, aperitivy, koktejly a dokonce i náplň kajutového minibaru.
Exlusive All-In-Package - 79 dolarů na osobu a den - neomezený počet alkoholických nápojů, neomezené WI-FI připojení. Balíček je možné přidat 7 a více dní před naloděním. Zahrnuje pivo, 33 druhů vína, šumivé víno, alkoholické nápoje, aperitivy a mini bar, balená voda, sody, speciální kávy, mocktaily a džusy. Wi-Fi připojení na internet je platné pouze pro jedno zařízení na kajutě.

A pro hosty, kteří upřednostňují pohodlí formule All inclusive, je k dispozici balíček Captain's Exclusive, za $ 89 na osobu a den, který zahrnuje nápojový balíček Captain' s Exclusive Beverage Package, neomezené připojení Wi-Fi, služby prádelny a spropitné pro personál.

Oblečení / Dress code: během dne se hosté mohou oblékat podle vlastního přání, s výjimkou plavek ve všech veřejných salónech a restauracích, jakož i oblečení s urážlivým jazykem nebo grafikou. Všeobecný lodní styl je elegantní, ale uvolněný, včetně džínsů a bermud / vycházkových šortek.
Večer - po 18. hodině při stolování v restauracích Amphora, Stella Bistro nebo Cuadro 44 je vhodné oblečení country klubu - pro muže dlouhé kalhoty, polokošile, košile se zapínáním na knoflíky, boty jiné než tenisky. Přijatelné jsou také značkové riflové džínsy bez trhlin. Sportovní saka jsou volitelné. Kravaty nejsou potřeba. Pro ženy - dlouhé kalhoty, sukně, elegantní topy, ležérní nebo letní šaty, sandály nebo ležérní boty a značkové rifle, které nejsou roztrhané, vícebarevné nebo mají otvory.

Oficiální měna: americký dolar ($). Produkty a služby na palubě jsou v amerických dolarech.

Palubní účet: během plavby probíhají bezhotovostní transakce. V den nalodění je třeba zaregistrovat svou kreditní kartu (Visa®, Discover®, MasterCard®, American Express®). Debetní ani předplacené karty nejsou akceptované. Kreditní karta bude předběžně autorizována na 60 USD na hosta a každý den plavby. Na konci plavby host dostane závěrečné vyúčtování a z karty bude účtována pouze skutečná částka zakoupených extra.
Na palubě nejsou poskytovány služby směnárny.

Spropitné: k palubnímu účtu každého hosta se automaticky připočítává poplatek za hotelové služby ve výši 16,00 USD na osobu a den. Pokud služba na palubě překročí nebo nesplní očekávání hosta, může tuto částku na konci plavby upravit.
V platnosti od 5.októbra 2022

Příplatek na nápoje: k nápojům zakoupeným v barech a v restauracích na palubě se automaticky připočítává príplatek za službu ve výši 18%.
V platnosti od 5.októbra 2022

Kouření nebo používání Vaporizátor nejsou povoleny v apartmánech ani na veřejných prostranstvích, včetně restaurací a chodeb. Je povoleno pouze na vnějších palubách ve vyhrazených kuřáckých prostorách.

Vernostný program: Už po absolvování první plavby s Windstar se můžete stát stáváte členem Yacht Club. Členství uděluje exkluzivní výhody podle dosažené úrovně, jako např. slevy na další plavby a na balíčky palubních služeb, personalizovaná lodní karta, kredity na extra na palubě, pamětní suvenýry, slevy na nápojové balíčky a exkurze ...
Body se získávají na základě odplavaných dní a kategorie ubytování.


V ceně plavby je zahrnuto:

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • Plná penze na palubě
 • Všechny nealkoholické nápoje na palubě
 • Uvítací koktejl
 • Používání zařízení na palubě
 • Zábava a animace na palubě
 • 24 hodinový kajutový servis

V ceně plavby není zahrnuto:

 • Spropitné pro personál
 • Osobní výdaje (wellness, exkurze, kasino, nákupy atd)
 • Alkoholické nápoje (možnost přiobjednání nápojového balíčku)
 • Automatický servisní poplatek k účtu 18%
 • Daně a přístavní poplatky
 • Doprava z / do hlavního přístavy nalodění a vylodění
 • Osobní cestovní pojištění

Video:


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Windstar Cruises

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách WindstarCruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

 Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších zážitků musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti Windstar Cruises plně očkováni.

Společnost Windstar Cruises tarostlivo posuzuje několik faktorů ovlivňující načasování obnovení provozu plaveb.
Zdraví a pohoda hosty, posádky, zaměstnance na pevnině a lidí v navštěvovaných komunitách jsou vždy nejvyšší prioritou.
Postupné obnovení provozu bylo přesunuto z května na červen 2021. Počáteční plavby budou mít sníženou obsazenost hosty na palubě, některé upravené trasy a vylepšené protokoly o ochraně zdraví a bezpečnosti.

Aktuální informace v souvislosti se situací COVID-19 na webové stránce společnosti: LINK

V rámci příprav na návrat k plavbám společnost pokračuje v přezkoumávání a aktualizaci postupů v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví včetně vylepšených sanitačních protokolů, prohlídek zdraví, dodatečného zdravotnického personálu na palubě, flexibilního stravování v interiérech i exteriérech a výcviku posádky.
Nový program Beyond Ordinary Care je vícevrstvá strategie s klíčovými prvky nemocniční kvality: HEPA filtry a UV-C ultrafialové germicidní ozařování na filtrování a dezinfekci cirkulujícího vzduchu, plus elektrostatické postřikovače na dezinfekci všech povrchů lodí flotily.

Opatření k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví během plavby

Před naloděním

 • Společnost pro plavbou zašle hostům aktualizované zprávy o protokolech COVID-19
 • Během cesty na loď noste roušky
 • Kontrola zdraví v terminálu před naloděním
 • Před nástupem na palubu terminálu absolvujte negativní test COVID-19
 • Společensky vzdálené nalodění

Na palubě

 • Lodě budou plavit se sníženou kapacitou
 • HEPA filtry nemocniční úrovně a UV-C lampy v ventilačním systému HVAC na dezinfekci vzduchu
 • Ultrafialové lampy UV C emitující ultrafialové záření jsou použity i na dezinfekci veřejných předmětů
 • Elektrostatické postřikovače nemocniční úrovně sanitují prostory a povrchy
 • Zvýšená frekvence čištění veřejných prostor a vysoce kontaktních bodů
 • Stravovací zařízení fungují se sníženou kapacitou a stoly jsou od sebe vzdáleny
 • Posádka bude nosit roušky a každý týden bude se podrobí PCR testu COVID-19.
 • Jídla budou podávány posádkou, což eliminuje potřebu samoobslužných bufetů.
 • Pokud není možné sociální se distancovat, nošení roušek je povinné v interiérech i exteriérech.
 • Hosté procházejí denní kontrolou tělesné teploty.
 • Hosté jsou žádáni, aby provedly zásady osobní hygieny a sociálních odstupů, když budou na palubě.
 • Posádka nosí roušky a absolvuje speciální školení o onemocnění COVID-19
 • Lodě budou vybaveny možností testovat posádku a hosty na COVID-19 pomocí testů PCR
 • Zdravotnický personál na palubách bude posílen.
 • Na každé lodi jsou vyhrazeny izolační kajuty

Výlety na pobřeží

 • Všechny pobřežní výlety jsou prověřeny z hlediska zdravotních a bezpečnostních protokolů
 • Na začátku plaveb, v poplatnosti s nařízením mezinárodní asociace CLIA, hosté mohou vystoupit na břeh pouze v rámci exkurze organizované společností.
 • Exkurze jsou provozovány se sníženou kapacitou.
 • Tendry, vozidla pro přepravu a čluny budou pracovat se sníženou kapacitou a mezi každým použitím budou sanitované
 • Pokud nelze dodržovat sociální odstupy, bude vyžadováno používání roušek v souladu s místními předpisy
 • Nalodění a naloďování v přístavech bude odstupňované.
 • Späť na začiatokV důsledku vyvíjejících se předpisů a podmínek v cílové destinaci může dojít ke změnám výběru nabízených exkurzí