Aranui Cruises

Exotická plavba po Markézských ostrovech ve Francouzské Polynésii

Společnost Aranui nabízí během celého roku okružní plavby ve Francouzské Polynésii - po nádherných Markézách. Tyto ostrovy se vyznačují bohatou exotickou přírodou, lákavými možnostmi potápění a výborným slunečním počasím.
Připravte se na objevitelskou cestu po stopách velikánů jako Thor Heyerdahl, Paul Gauguin, Herman Melville, Robert Louis Stevenson a Jacques Brel. Posádka na lodi je polynéské národnosti a na těchto exotických, podmanivých ostrovech, které nazývá svým domovem, vás přivítá hrou na ukulele a typickými tahitského květinami za ucho. Polynéská legenda praví, že bohové stvořili Markézy jako střechu Francouzské Polynésie. Na této plavbě proniknete až do samotného srdce polynéské kultury a tradic, na ostrovy, které zůstaly nedotčené a kde čas jakoby se zastavil.

V roce 1959 rodina čínských obchodníků Wong spustila pravidelnou nákladní lodní dopravu mezi hlavním městem Tahiti, Pape'ete, a vzdálenými ostrovy souostroví Francouzské Polynésie. Příležitostně brali na palubu lodě Aranui 1 i místní obyvatele, kteří spali na hlavní palubě jen tak pod hvězdami a ve dne se ukrývali před horkým sluncem pod palubními plachtami. Nicméně poptávka po osobní přepravě rostla a proto byla nová loď Aranui 2 z roku 1984 vybavena i 12 kajutami, kuchyní a jídelnou.

Nejnovější inkarnace slavných lodí Aranui, Aranui 5, byla spuštěna na vodu v zimě roku 2015 a představuje velkolepý výsledek 30-leté snahy o ultimátní dopravní prostředek: hybrid nákladní a výletní lodě. Spravující společnost je Compagnie Polynesienne de Transport Maritime a hlavní funkcí lodi zůstává přeprava nákladu - bližší info

 > Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti ARANUI Cruises  

 

Destinace

Společnost Aranui nabízí 14-denní All Inclusive plavby po Markézách. Po Tahiti (Papeete) zakotví například na Marquesas, Takapoto a Rangiroa v Tuamotu (největší seskupení atolů na světě) a na slavném ostrově Bora Bora. Cestující mají na výběr celou řadu výletů včetně náročnějších trekkingových túr, 4WD výletů (na džípech), výletu v helikoptéře, krmení žraloků či rejnoků, návštěvy muzea Paul Gauguin či pikniku na odlehlé pláži ...

Název loděTonážHodncení
Kajuty
hosté
Rok
výstavby
Poslední
renovace
MV Aranui 5  7.500 tnehodnocená1032015 

Hosté na palubě

Atmosféra na lodi je velmi uvolněná a přátelská. Posádka se během jídel připojuje k hostům a kapitán lodi se běžně nenápadně prochází mezi hosty. Většina hostů pochází z Francie a Německa, najdete zde i Australany, Kanaďany a Američany. Jde zejména o starší páry, ale vyskytne se i pár rodin, mladší dospělí i sólo cestovatelé.

Ubytování na palubě

Loď je navržena podle principů feng-šuej (majiteli lodní společnosti jsou i dnes čínští Tahiťané). Má 108 útulných a vkusných kajut. Od prezidentského apartmánu až po kajuty sdílené osmi osobami umožňuje ubytování hostům s opravdu různým finančním rozpočtem. Můžete si vybrat z osmi kategorií ubytování: Class C (4-lůžkové vnitřní nebo až 8-lůžkové s oblou), vnější kajuty Stateroom (2- až 4-lůžkové s okénkem), Deluxe (pro 2 osoby s balkonem), Superior Deluxe (větší verze Deluxe), až po apartmány: Junior, Premium, Royal aa Presidential.
Všechny kajuty mají klimatizaci, skříně, noční stolky, sprchový kout, fén a set produktů Aranui: sprchový gel, tělové mléko, pleťové mýdlo a sprchovou čepici. Každá kajuta je vybavena 220 voltovým střídavým proudem, se zásuvkou evropského standardu.
Od kategorie Deluxe výše, mají všechny kajuty také malou ledničku, elektronický trezor a TV s plochou obrazovkou.

Stravování na palubě

V ceně plavby je zahrnuta plná penze. Jídla jsou podávány v restauraci Aranui v neformálním prostředí. V závislosti na počtu cestujících bývá jedno nebo dvě sezení. Snídaně jsou podávány formou bufetu. V ceně je i sklenice vína během obědů a večeří. Během exkurzí mimo lodi je zajištěn piknik na pobřeží nebo speciality v některé místní restauraci. Speciální požadavky (dietu) je třeba nahlásit minimálně 3 týdny před datem odjezdu. Hosté si mohou přinést na palubu vlastní alkoholické nápoje bez omezení.

Program na palubě

Během pěti večerů vás bude v baru bavit kapela Aranui lokální a polynéskou hudbou. Kapela se skládá z členů posádky, kteří rádi sdílejí skladby a zvuky ostrovů. V některé dny se animace přemístí přímo na palubu kolem bazénu. Ostatní dny jsou věnovány filmům a přednáškám vztahujícím se k místům, které budou během plavby navštívené.
Na požádání je na lodi k dispozici také licencovaný umělecký tatér z Markézy. Svým klientům vyrábí personalizované tetování ve stylu tradičních markézských symbolů.

Dress code na palubě

je neformální, formální večery se vůbec nekonají. Teploty bývají i během noci velmi příjemné až horké, avšak doporučujeme zabalit si i pláštěnku, lehký svetr na večer a pevnou obuv (například pro výlety na korálové útesy).

Kouření na palubě

je povoleno pouze na balkonech anebo ve vyznačených prostorech na vnějších palubách lodě.

Oficiální měna

Oficiální valutou na lodi je oficiální měna Francouzské Polynésie - French Pacific Franc (XPF). Eura a americké dolary jsou také akceptovány, avšak s provizí ve výši XPF 500 za každou transakci.
Akceptovány jsou platby kartami American Express, Visa a MasterCard. Osobní šeky na palubě nelze vyplatit. Je možné zaměnit za poplatek eura a SD, AUD, NZD a CAD.

Upozornění

Hlavní funkce lodě Aranui je přeprava nákladu mezi ostrovy. Z tohoto důvodu může dojít k náhlým změnám v datu odchodu, harmonogramu zastávek v přístavech i v trvání plaveb, před začátkem cesty nebo během samotné plavby. Cestující v cargo dopravě by měly mít flexibilní časový harmonogram a počítat s výše uvedenými možnostmi. Společnost CPTM je povinna hosty informovat a být jim nápomocná, ale nepřebírá na sebe žádné další výdaje, náklady na hotel nebo stravu spojené se zpožděním nebo změnami v jízdním řádu.

V ceně plavby s Aranui Cruise je zahrnuto:

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • Plná penze včetně jídel během exkurzí
 • Některé nápoje: čaj a káva během celého dne, voda a víno během obědů a večeří
 • Plánované exkurze na pevnině
 • Kulturní vystoupení a přednášky
 • Přístavní poplatky

V ceně plavby s Aranui Cruises není zahrnuto:

 • Doprava do / z přístavu
 • Ostatní nealkoholické a alkoholické nápoje
 • Spropitné (je dobrovolné na konci plavby, není stanoveno)
 • Telefon a internet (možnost zakoupení balíčků)
 • Osobní výdaje (nákupy v buticích na palubě, herna ...)
 • Některé exkurze / aktivity na pevnině (scuba diving, jízda na koni, rybolov atd)
 • Některé poplatky
 • Cestovní pojištění
 • Víza (pokud zapotřebí)

Video:


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Aranui Cruises 

Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.
Aktuální informace o plavbách Aranui Cruises v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Po několikaměsíčním přerušení společnost obnovila normální provoz od srpna 2020 se všemi potřebnými bezpečnostními opatřeními.
Nové vylepšené zdravotní protokoly, které byly schváleny státními sanitárním orgány jako účinné prostředky na ochranu obyvatel ostrova a hosty, nyní umožňují společnosti ARANUI Cruises počítat se mezi vůbec první společnosti na světě, které obnoví plavby, při sníženém počtu hostů.

1. Kromě individuálních zdravotních standardů potřebných pro vstup do Francouzské Polynésie, den před naloděním se všichni hosté i členové posádky podrobí novému test PCR. V případě, že se na test nedostaví, nebo v případě pozitivního výsledku, bude přístup na palubu odepřen.
2. Během nalodění projde každý cestující a tak každý člen posádky zpřísněnou zdravotní kontrolou, za účelem prověření, že nevykazuje žádné příznaky infekční choroby. Všechny zavazadla a technické vybavení, jakož i zásobování lodi v obalech, procházejí virucidní a bakteriální netoxickou sprejovou dezinfekcí, ještě předtím než se dostanou na veřejná prostranství na palubě.
3. Ochranná opatření jsou implementovány na palubě během plavby a doporučené i během pobytu na pevnině, například dodržování fyzických odstupů, samoobslužné bufety a nápojové stanice, rozestupy mezi stoly a sezením, 2x denně čištění a dezinfekce kajut, průběžná dezinfekce veřejných prostor, výtahů a ostatních frekventovaných míst na lodi, jakož i používání ochranných masek, kdykoliv není možné dodržovat odstupy (v dopravních člunech a taxících / při předvádění uměleckých řemesel / v obchodech a buticích apod.).
4. Náš palubní tým zdravotníků provádí denně bezdotykové kontroly teploty a obecné sledování zdravotního stavu u všech hostů a posádky před vyloděním v přístavech během plavby.
5. Virologické testy a okamžitá karanténa ve vyhrazených kajutách pro cestujícího, v případě, že ho palubní zdravotní označí za potenciálního nositele infekční choroby.
6. Plná spolupráce vysoce efektivního SAMU 987 (National Medical Response and paramedics) při asistenci našemu palubnímu zdravotnímu týmu v případě, že je během plavby potřebná péče v nemocnicích Medivac a Central Hospital.
7. Monitorování celkového zdravotního stavu hosta zdravotnickou službou lodní společnosti na pobřeží po dobu sedmi dnů po jeho vylodění.

I navzdory případným omezením, které si tyto přísně protokoly vyžadují, všichni hosté si mohou být jisti, že naši členové posádky budou během celé plavby dodržovat nejen co nejbezpečnější možné prostředí, ale i přátelskou a rodinnou atmosféru, která je pro společnost ARANUI Cruises příznačná již několik desetiletí.

Ze zprávy generálního prezidenta společnosti (k 18. září 2020)