Plavby Icon of the Seas v prodeji

Světový lídr v oboru výletních plaveb, americká společnost Royal Caribbean International, pracuje stále na rozšiřování své flotily. Výletní loď Icon of the Seas je prvním plavidlem v nové třídě Icon, což znamená, že její design je novým začátkem ve srovnání s loděmi, které ji předcházely. Bude skutečnou dovolenkovou destinací pro celou rodinu; vodopád, zmenšenina Central Parku, největší vodní park na širých mořích a vybavení luxusního plážového resortu.

250 800 BRT • délka 365 m • 20 palub  •  2 805 kajut pro hosty • 7 600 hostů při max. obsazenosti • 2 350 členů posádky
 7 bazénů * 9 vířivek * 6 tobogánů

 

VYHLEDEJ PLAVBY Icon of the Seas 

Dovolená na Icon of the Seas?

Za tímto silným a jedinečným dovolenkovým zážitkem se budete muset vydat až do Karibiku. Pro tuto "ikonu" jsou naplánované týdenní okruhy Karibikem s vyplutím z Miami, a to jak pro inaugurační rok 2024, tak pro roky další.

Miami * ostrov Cococay - Bahamy * honduraský Roatan * mexický Cozumel a Costa Maya

 

8 městských čtvrtí

Stejně jako u předchůdkyně, výletní lodi Wonder of the Seas, jsou i na tomto plavidle rozdělené veřejné prostory na 8 pomyslných tematických čtvrtí.
Mezi atrakce oblíbené již z předchozích lodí patří centrální Royal Promenade, unikátní Central Park plný zeleně a restaurací, minigolf, veřejné kluziště, vysoko nad palubu tyčící horolezecká stěna a surfový simulátor FlowRider. Nechybí ani oblíbené restaurace Giovanni's Italian Kitchen & Wine Bar a asijská Izumi.

Čtvrť Thrill Island je plná dobrodružství

Zatímco předchozí lodě Royal Caribbean mají po 2-3 vodních tobogánech, Icon of the Seas jich má rekordních 6, mimo jiné:

  • Pressure Drop: první skluzavka s volným pádem na moři se 66° sklonem
  • Frightening Bolt: nejvyšší (14 m) padající skluzavka na moři
  • Storm Surge & Hurricane Hunter: rodinná raftová divoká řeka
  • Storm Chasers: první závodní dvojice skluzavek na výletní lodi

Rozlehlý aquapark Splashaway BaySM s gejzíry, stříkačkami, fontánami a sprchovými kbelíky budou určitě hitem u dětí i dospělých.

Nová atrakce Crown's Edge kombinuje prosklenou visutou stezku skywalk, lanovou dráhu a vzrušující jízdu v jednom. Nejprve vás zavede na lanovou dráhu vysoko nad oceánem, kterou překonáte balancováním na různých tvarech a chodnících. Zní to jednoduše? Tady je háček: kráčíte po vnějším obvodu lodi a pod vámi je jen oceán. A pokud ani to není pro vás dost vzrušující, stezka se náhle ztratí a vy najednou zjistíte, že se houpete 47 m nad oceánem.

Čtvrť Aquadome

Když Royal Caribbean poprvé na Oasis of the Seas představila AquaTheater, vodní amfiteátr pro originální akrobatická představení, byla to ohromující událost v odvětví výletních lodí.

S novou třídou Icon Class se vynáší koncept AquaTheater na další úroveň vytvořením celé čtvrti AquaDome. Hosté tu naleznou různé restaurace, bary, salony a především AquaTheater v novém provedení. Divadlo bylo přesunuto do interiéru, což umožňuje lepší kontrolu osvětlení a ozvučení. To také vylučuje nepříznivé povětrnostní vlivy a zaručuje ještě lepší kvalitu vystoupení. Během dne si hosté mohou v pohodlných sedačkách divadla vychutnat široké, 220 stupňové výhledy na oceán.

Čtvrť Surfside

Úsilím společnosti Royal Caribbean vždy byla výletní plavidla co nejvíce atraktivní pro rodiny. Loď Icon of the Seas tento cíl dozajista překročila s uvedením nové lodní čtvrti Surfside. Podobná čtvrti Boardwalk na lodích třídy Oasis Class je čtvrť Surfside umístěna na zádi lodi a jejím zaměřením je zábava pro celou rodinu. Cílem bylo soustředit nejžádanější rodinně orientované aktivity výhodně v jedné zóně, a proto jsou právě zde umístěny i dětský klub Adventure Ocean a klub Social 020 pro teenagery.

V této čtvrti si můžete užít bazén Water's Edge Pool a aquapark Splashaway Bay, dále pak kolotoč, arkádu, hřiště pro děti. Stravovací zařízení jsou přizpůsobená pro děti, samozřejmě nesmí chybět stánek s točenou zmrzlinou.

Osvěžující čtvrť Hideway

Na zádi lodi má své místo další nová čtvrť Hideaway. U víceúrovňových teras s pohodlnými možnostmi sezení, vířivkami a barem je centrem zájmu úchvatný Hideaway Pool, první tzv. "infinity" bazén s nekonečným obzorem. Vysunutý ve výši 8 palub přes čtvrť Surfside neighborhood a nabízející nekonečné výhledy na horizont, je pravděpodobně dosud nejjedinečnějším bazénovým konceptem, který dosud společnost Royal Caribbean uvedla. Čtvrť je jak stvořená pro celodenní lenošení na slunci a v bazénu a večer při západu slunce se tu můžete rozloučit s odcházejícím dnem s chladivým koktejlem při rytmech lodního diskžokeje.

Dalším příjemným místem pro svlažení těla i rtů je bar Swim & Tonic ve čtvrti Chill Island. Hosté se zde mohou na sluníčku příjemně čvachtat v bazénu s drinkem v ruce. Zapomeňte na časy, kdy jste si pro nápoj museli zajít až někde na druhou stranu bazénové paluby, v baru Swim & Tonic je váš drink vzdálen jen pár plaveckých temp.

Udržitelnost a ekologie

Odpůrci výletní lodí často kritizují uhlíkovou stopu a vliv na životní prostředí. Lodní inženýři však věnují pokroku a enviromentální udržitelnosti provozu maximální úsilí. Icon of the Seas bude první lodí společnosti s pohonem na LNG a vybavenou technologií palivových článků. Celkem 6 motorů lodi bude poháněno zkapalněným zemním plynem. Palivová nádrž na LNG má délku 27,5 metrů a váží 207 tun.
Loď je také schopna se připojit k pobřežní energii, je-li v přístavu k dispozici, má nejmodernější systém nakládání s odpady a dokáže přeměnit teplo motoru na energii.

VYHLEDEJ PLAVBY Icon of the Seas 

Související články a videa

Zpět na seznam novinek