Disney Cruise Line

Plavby v kouzelném světě Walta Disneyho

Disney Cruise Line milují hlavně děti, ale často této kouzelné atmosféře podlehnou i dospěláci. Vždyť co už může být zajímavější než magický svět pohádek a splněných dětských snů.
Plavby jsou zaměřeny převážně na rodiny s malými dětmi, ale na své si přijdou i dospělí se srdcem otevřeným pro fantazii a romantiku. Ne náhodou jsou právě Disney plavby oblíbenou volbou i pro novomanželské páry na svatební cestě.

Disney Cruise Line je součástí The Walt Disney Company. V roce roce 1996 byla začleněna do skupiny, jako Magical Cruise Company Ltd., se sídlem v Londýně a operační základnou na Floridě, USA.

Na lodích Disney je téměř vše přizpůsobeno pohádkové tématice. Organizují se například pirátské párty pro chlapce a party v princeznovských šatech pro dívky, hudební live show, setkání s postavičkami, promítání filmů ...

Kde plují lodě Disney

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Disney Cruise Line v súvislosti s pandémiou Covid -19Společnost Disney Cruise Line nabízí především plavby v Americe (Kalifornie, Bahamy, Aljaška, Kanada a Nové Anglie, Mexico, Panamský kanál ..), transatlantické plavby a plavby v Evropě .

Společnost vlastní soukromý ostrov Castavay Cay na Bahamách (původní název Gorda Cay) a má vlastní terminál, Terminal 8 v přístavu Port Canaveral na Floridě. V březnu 2019 zakoupili další lokalitu v Bahamách, Lighthouse Point na ostrově Eleuthera.

Flotila lodí Diseny

 LoděTonáž KajutyHodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Disney Dream129.690 t1.25020112018
Disney Fantasy129.750 t1.25020122019
Disney Magic  83.969 t87719982019
Disney Wish144.000 t1.250nyr2022 
Disney Wonder  83.308 t87719992019
Disney ??144.000 t1.250nyr202? 
Disney ??144.000 t1.250nyr2025 

Kajuty na lodích Diseny

Prostorné a pohodlné kajuty jsou přizpůsobeny pro 3 - 7členné rodiny a jsou dekorované námořnickými motivy. Všechny kajuty jsou vybaveny vanou, televizí, trezorem a vysoušečem vlasů.
Na výběr jsou 4 základní kategorie kajut. V rámci každé kategorie jsou nabízeny různé typy kajut, které se loď od lodi mírně liší.

Apartmány Concierge Suites poskytují nejbohatší a nejprostornější ubytování na palubě pro skupiny 5 až 7 hostů. Vyberte si z několika možností - všechny s balkony. Kromě apartmánů si můžete zvolit i kajutu Concierge Family s verandou.
Všechny kajuty kategorie Concierge nabízejí pohodlí a osobní pozornost specializovaných služeb Concierge.

Kajuty s balkonem Oceanview Verandah pro 3 až 5 hostů nabízejí 3 typy soukromých balkónů:
• Standard má balkon pod otevřeným nebem lemovaný akrylovou stěnou, který umožňuje úplný výhled na horizont i vsedě.
• Whitewall je otevřený, s pevnou stěnou od paluby po zábradlí. Většina z nich je umístěna v zadní části lodi.
• Navigator 's je uzavřena pro větší soukromí, ale stále poskytuje dobrý výhled přes velký otevřený průzor nad zábradlím.
Poznámka: Balkony se liší velikostí a stylem v závislosti na typu lodi a salonu a výhled na některé verandy může být omezen.

Kajuty s oknem pro 3 až 4 hosty jsou zařízeny v krásném stylu, okno nelze otevřít.

Kajuty vnitřní jsou ideální pro 3 až 4 hosty a jsou vybavené stylovým námořním příslušenstvím, přírodním dřevem a atraktivními obklady.

Stravování

Disney má jedinečný, inovační rotační systém stravování: hosté každou noc jedí v jiné hlavní restauraci, v jedné ze tří tematicky rozdílných restaurací, které jsou na palubě každé lodi. A spolu s hosty mění restauraci i číšníci, takže u stolu se obsluha ani spolustolovníci nemění!
Výběr hlavních restaurací: Animator 's Palata, Enchanted Garden, Lumiere' s, Parrot Cay, Royal Palace, Triton 's.
Neformální restaurace pro snídaně nebo rychlý oběd: Beach Blanket Buffet, Cabanas, Topsider Buffet.
Exkluzivne restaurace pro dospělé pro romantický večer: Palo a Remy
Rychlé občerstvení během celého dne: Pluto 's Dog House, Goofy' s Galley, Pinocchio 's Pizzeria, Preludes ... plus Room Service.

Zábava a programy pro děti

Všechny lodě nabízejí divadlo Walt Disney Theatre ve stylu Broadway divadel, a kino Buena Vista Cinema.
D-Lounge je rodinný koutek s pódiem, který podporuje rodiny, aby společně trávili více času, například zpíváním karaoke, hraním her nebo zapojení se do jiných aktivitách.
Hlavní bazén a plochy kolem něj jsou rovněž zaměřeny na rodiny s dětmi; je zde i bazén pro menší děti s Mickey tobogánem a bazének s malými fontánkami pro batolata. Na lodích Magic a Wonder je jeden bazén určen pouze pro dospělé, zatímco na Dream a Fantasy dospělácká oblast zahrnuje několik palub a barů.
Dream a Fantasy zintenzívniili aspekt vodního parku na moři přidáním AquaDuck-u, který byl vůbec prvním vodním tobogánem na výletní lodi. Je jasně viditelný na vrcholu lodí, jeho dráha je přes transparentní, akrylové trubice, ve kterých teče voda, pohánějící jezdce nahoru a dolů přes čtyři paluby lodě! Pro skutečný vodní zážitek můžete zamířit i do Disney AquaLab-u, vodního světa plného her a atrakcí (na Magic, Wonder a Fantasy).
Dospělí nemají k dispozici na odpočinek jen svúj bazén. Palo je boutique restaurace na každé lodi, která za příplatek nabízí severní italskou kuchyni. Prémiová restaurace Remy nabízí top francouzské špeciality na lodích Dream a Fantasy.
Také lázně spa jsou z větší části dětem nepřístupné (ačkoli pro mládež je k dispozici Chill Teen Spa se specializovanými službami); a jednou ze specialit je parní deštný prales.
Pro cestující ve věku nad 21 let jsou dále určeny některé bary, salonky a noční klub s názvem "After Hours"; jakož i taneční klub a sportovní pub.

Program pro děti je organizován a řízen desítkami pečlivých animátorů; pravidelná setkání s postavičkami se vyskytují po celý den (a kromě nich mnoho nečekaných návštěv). K dispozici jsou i školky pro děti do tří let.
• Oceaneer Club je klub pro děti ve věku od 3 do 7 let, rozdělený podle věkových skupin: od 3 do 4 a od 5 do 7 let.
• Oceaneer Lab je rozdělen do skupin pro děti ve věku od 8 do 9 a od 10 do 12 let a nabízí high-tech interaktivní programy, vědecké experimenty, hledání pokladů po celé lodi, soutěže ve znalostní show o mořské biologii nebo posílání digitálních pohlednic.
• Edge je určen dětem od 11 do 13 let, zatímco 14- až 17-letí mají Vibe (součástí tohoto klubu je i vnější prostor s vířivkami).
Všechny kluby jsou vybaveny pohodlným nábytkem a nejnovějšími videogaming zařízeními. Dětské centrum je otevřeno od 9 hodin ráno do 13 hod, i když časy se mohou lišit.
Po přihlášení se na palubě lodi jsou děti automaticky zařazeny do dětských programů i na soukromém ostrově Disney Castaway Cay. K dispozici jsou hry pro jednotlivé věkové skupiny na pobřeží pod dohledem. I zde se několikrát za den objeví Disney postavičky.

Další informace k plavbám Disney

Hosté: Vzhledem k rozsáhlému výběru aktivit a možností pro děti, dospívajících a dospělých, většina cestujících jsou rodiny a členové vícegeneračních rodinných setkání. Ale nejsou výjimkou ani novomanželé na svatební cestě a páry bez dětí - především na trasách na Aljašce - kteří oceňují prostorné kajuty a málo využívané prostory vyhrazené pouze pro dospělé.

Dresscode: na palubě není doporučený typ oblečení.
Formálnější oblečení (což mohou být i slušné rifle) je vyžadováno pouze do restaurace pro dospělé Palo / Remy; do ostatních restaurací nejsou povoleny plavky a trička na ramínka. V Cabanas bufetu jsou vyžadovány košile nebo trička a uzavřené boty.
Většina večerů je také bez speciálních požadavků na oblečení, ale v průběhu každé plavby je alespoň jeden nepovinný formální večer.
Někteří cestující chodí v Disney maskách a kostýmech i během dne nebo nechávají na hlavě alespoň Mickeyho uši   
Kostýmy a masky pro děti i dospělé je možné si zakoupit i přímo na lodích.

Internet WiFi: je k dispozici na všech lodích, za poplatek. Používání aplikace Disney Cruise Line Navigator je zdarma (pokud si ji stáhnete na telefon předem).

Aplikacia Disney Cruise Line NavigatorAplikace Disney Cruise Line Navigator - přes aplikaci si můžete už před plavbou rezervovat vybrané exkurze, představení a různé aktivity na palubě; udělat online check-in; zorientovat se na lodi; ověřit si program na každý den ... Navíc, během plavby můžete přes Navigator chatovat s ostatními spolucestujícími.
  

 

Servisní poplatky (spropitné): podle délky plavby - bižší info ZDE. Dá se zaplatit předem, při rezervaci nebo je automaticky připočteno na kajutový účet během plavby.

Servisní příplatek: na služby spa zakoupené na palubě se automaticky aplikuje servisní poplatek 18 %. Na nápoje zakoupené na palubě je servisní poplatek 15 %.

Kouření (včetně elektronických cigaret) není povoleno v kajutách ani ve veřejných prostorách, s výjimkou ve vyhrazených prostorech.

Oficiální měna: Oficiální valutou je americký dolar. Nicméně v době, kdy jste na lodi, nebudete potřebovat hotovost ani kreditní kartu - všechny nákupy a služby budou účtovány na vaše jméno (na kartu, kterou společnosti nahlásíte). Hotovost nebo kreditní kartu si však připravte na nákup občerstvení a suvenýrů během pobytů v přístavu.

V ceně plavby je zahrnuté

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • Plná penze včetně občerstvení (burgery, pizza, Wrap, hot dogy ...) a točené zmrzliny během celého dne
 • Nealkoholické nápoje (různé nealko, káva, čaj, horká čokoláda a voda) jsou k dispozici během celého dne na nápojových stanicích
 • Nealkoholické nápoje podávané k hlavním jídlům
 • Většina legendárních zábavných programů Disney, jako: muzikály v Broadway stylu
 • Promítání v kině Buena Vista (včetně 3D a premiérově filmů); rodinné aktivity (trivia hry, živá hudba, animační worshopů atd)
 • Zážitky s postavičkami Disney; parties na palubě a ohňostroje na moři; speciální sváteční plavby (Vánoce, Halloween, Velká Noc) a tematické akce.
 • Využívání zařízení lodě: fitness centra, běžecké dráhy, bazénů, vířivek, tobogánů a vodního parku ...
 • Bohatá animace pro děti od 3 do 17 let
 • Přístavní poplatky

Cena plavby nezahrnuje

 • Ostatní nápoje
 • Stravování v prémiových restauracích Palo a Remy
 • Osobní výdaje na palubě (spa, beauty salon, babysitting, fotografování, internet ..)
 • Spropitné a servisní poplatek
 • Fakultativně exkurze a kyvadlová doprava na pevnině
 • Doprava do a z přístavu
 • Cestovní pojištění - naceníme Vám na vyžádání
 • Víza (pokud jsou vyžadována)


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Disney Cruise Line


 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Disney Cruise Line v súvislosti s pandémiou Covid -19Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Disney Cruise Line v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Návrat do provozu je pečlivě připravován podle pokynů vydávaných americkým Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Prioritou je i nadále zodpovědné provozování lodí a vytváření zázračných zážitků pro všechny na palubě.

Opatření k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví během plavby

 • Školení pro všechny členy posádky o tom, jak nejlépe zabránit šíření chorob na palubě.
 • Zdravotní dotazník, který vyplňují všichni hosté a členové posádky předtím, než nastoupí na loď.
 • Rozsáhlé čištění a sanitace povrchů společných prostor (např. zábradlí, kliky u dveří, knoflíky na výtazích ...), jakož i zařízení a prostorů určených pro děti.
 • Komplexní čištění všech kajut dvakrát denně a v případě potřeby další dezinfekce.
 • Zdravotní střediska na lodích jsou vybaveny zkušenými lékaři a zdravotními sestrami a dobře vybavené zásobami a léky k léčbě různých nemocí.
 • Pokud se během plavby na palubě výletní lodi zjistí prahová hodnota výskytu COVID-19, plavba se okamžitě ukončí a loď se vrátí do přístavu nalodění v USA a následný návrat domů může být z toho důvodu omezen nebo zpožděný.

Společnost Disney Cruise Line aplikuje přísné hygienické normy a trvale získává nejvyšší možné skóre při inspekcích veřejného zdraví.​