COVID-19

Chuť cestovat se opět vrací a spolu s ní i turistický ruch. Pro jeho operáty, včetně plavebních společností, cestovních agentů, destinací, poskytovatelů služeb a dalších, zdraví a bezpečnost cestujících, zaměstnance, posádky a komunit navštěvovaných míst zůstávají i nadále prioritou.

Lodní společnosti

V úzké spolupráci s vnitrostátními úřady a se světově uznávanými odborníky v oblasti veřejného zdraví, biologické bezpečnosti, epidemiologie, cestovního ruchu a námořních operací, Mezinárodní organizace plavebních operátorů CLIA vypracovala protokoly zaměřené na ochrannou prevenci a na dosažení komplexního a bezpečného zážitku z plavby. Lodní společnosti se řídí těmito nařízeními za účelem dopřát svým hostům bezpečnou dovolenou na moři.

Cestující na okružních plavbách

Pro účastníky výletních plaveb i nadále platí podmínka povinného očkování proti COVID-19 nebo překonání onemocnění Covid-19. Podmínky lodních společností se od sebe odlišují, o aktuálních detailech požadovaných jednotlivými lodními společnostmi se můžete informovat na jejich internetových stránkách.

Nadále platí obecná doporučení:

  • Nenastupujte na plavbu, pokud víte, že jste pozitivní na COVID-19,
  • pokud jste byli vystaveni kontaktu s pozitivní osobou na COVID-19 za posledních 14 dní před odjezdem na plavbu,
  • pokud se u vás projevují příznaky jakéhokoli možného nakažlivého onemocnění.
  • Konzultujte neprodleně svého lékaře a v případě potvrzení nemoci, zvláště pokud jde o infekci, svou cestu zrušte.

Právě proto doporučujeme vždy uzavírat Komplexní cestovní pojištění, které pokrývá pojištění na stornopoplatky i před zrušením dovolené ze zdravotních důvodů, jakož i připojištění pokrývající i rizika související s onemocněním COVID-19.
Naše CK nabízí cestovní pojištění od pojišťovny ERV.

Podmínky a požadavky na nalodění mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení; v důsledku aktuální situace a možného následného zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti nebo autorit některé z navštívených zemí. Pro aktuálně přesné informace doporučujeme konzultovat webovou stránku společnosti a případně kontaktovat nás mailem nebo telefonicky.

Dovolujeme si připomenout, že podmínky vstupu do jednotlivých zemí se mohou lišit od podmínek nalodění. Aktuální informace si každý cestující prověřuje individuálně na stránkách www.mzv.cz - rozcestník Cestujeme

Pro doplňující dotazy se neváhejte na nás obrátit.

 

Užitečné linky

Informace o protokolech a doporučeních podle lodních společností